Προς το περιεχόμενο

Σε ισχύ από σήμερα το Gov.gr Wallet σε τράπεζες και παρόχους τηλεφωνίας


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ασχολούμαστε 6 σελίδες με κάποιον που μπήκε να δηλώσει ότι η συγκεκριμένη δυνατότητα (κανα 4μηνο εντωμεταξύ αφού βγήκε) δεν τον βολεύει προσωπικά. Όχι όμως επειδή έχει κάποιο bug/ελάττωμα/οτιδήποτε, απλά ότι δεν τον βολεύει.

  • Αν σου κλέψουν το κινητό -λέει- θα έχεις θέμα. Ό,τι να'ναι. Ενώ αν σου κλέψουν το πορτοφόλι δεν θα έχεις θέμα και μάλιστα πολύ μεγαλύτερο. Με το κινητό βασικά θα έχεις το ελάχιστο δυνατό πρόβλημα, λόγω βιομετρικών.
  • Έχει -λέει- την εφαρμογή μόνο σαν backup στην περίπτωση που χάσει το φυσικό έγγραφο. Ό,τι να'ναι vol. 2. Να τον ενημερώσουμε ότι αν χάσει το έγγραφο και το δηλώσει στις Αρχές, αυτό θα "χτυπήσει" σε κάποιον πιθανό έλεγχο. Άρα, κυκλοφορώντας με το τσαντάκι ή τη... μπανάνα σου, απλά διατηρείς τον ίδιο κίνδυνο που θα είχες και το 1990, ζώντας στο 2022 και έχοντας πλέον επιλογές. Μπρίλιαντ.
  • Δεν έχει ισχύ στο εξωτερικό. Γελάνε και οι πέτρες με αυτό το επιχείρημα!
  • Θα βάλεις -λέει- κάπου την ταυτότητα στο σπίτι και όταν θα τη χρειαστείς δεν θα θυμάσαι που είναι. Όσο πάει γίνεται και πιο τεχνοφοβικό το πράγμα!

Αττένσιον γουόρ; Ίσως. Γιατί κατά τα άλλα δεν βγάζει κανένα νόημα.

Επεξ/σία από apos
  • Like 4
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 150
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

13 ώρες πριν, Tlykog είπε

 

Οι άνθρωποι που γνωρίζουν πραγματικά από τεχνολογία μπορούν να ξεχωρίσουν τα όρια ανάμεσα στο να χρησιμοποιείς την τεχνολογία και στο να σε χρησιμοποιεί η τεχνολογία. Οι υπόλοιποι απλά πέφτουν με τα μούτρα σε ότι τους πασσάρουν οι εταιρείες ή τα κράτη.

Για πες και σε εμάς που σε χρησιμοποιεί η τεχνολογία ακριβώς με τα ψηφιακά έγγραφα που δεν γνωρίζουμε και είμαστε πρόβατα....και τι ακριβώς σου πασσάρουν τα κράτη και οι εταιρίες, εσύ που κατά δήλωση σου έχεις καθημερινά νταραβέρια με το δημόσιο...όχι, μιας και πέσαμε με τα μούτρα που λες... 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, polaki είπε

Δεν υπάρχει πλέον ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ λόγος να έχεις πορτοφόλι. Απολύτως κανένας.

Το «έτσι και αλλιώς έχω τσαντάκι μαζί μου» δεν είναι λόγος.

Just saying.

Γιατί; Που θα βάζω το φυσικό χρήμα; Χύμα στην τσέπη; Καλώς/κακώς, στην Ελλάδα, έχουμε πολύ μαύρο χρήμα. Το πορτοφόλι χρειάζεται. Εκτός αυτού, έχω επαγγελματικές κάρτες, κάρτες τράπεζας, ακόμα και κλήση της τροχαίας που πρέπει να πληρώσω και δεν θέλω να χαθεί ή να την ξεχάσω, οπότε: στο πορτοφόλι. Προφανώς και για να το χρησιμοποιώ βρίσκω χρήσεις, αλλιώς θα το είχα πετάξει.

Εννοείται ότι το να κουβαλάω τσαντάκι (αρκετά μεγάλο ώστε να χωράει και το 11" τάμπλετ μου) είναι βολικό και τα λίγα γραμμάρια παραπάνω δε με νοιάζουν. Προτιμώ τα φυσικά παραστατικά γιατί είναι πιο άμεσα και γρήγορα όταν κάνεις δουλειά. Βγάζεις ταυτότητα, δείχνεις ταυτότητα, έτοιμος. Όχι βγάζω κινητό, ξεκλειδώνω, βρίσκω εφαρμογή, πατάω να ανοίξει η εφαρμογή, περιμένω, πατάω πάνω στην ταυτότητα, έτοιμος.... Αν έχω μπαταρία....

Ξεκαθαρίζω: έχω κατεβάσει την εφαρμογή, αλλά την έχω για περίπτώσεις που μπορεί να χάσω ταυτότητα και δίπλωμα. Σπάνια περίπτωση, αλλά μπορεί να συμβεί.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Tlykog είπε

 

Όταν ισχύσει και σε διεθνές επίπεδο, αλλιώς δε θα τις ξεφορτωθούμε τόσο εύκολα...

Έχεις μπλέξει το "είμαι υποχρεωμένος να λάβω την ψηφιακή ταυτότητα" με το "έχω την επιλογή να έχω την έγχαρτη στο σπίτι για παν ενδεχόμενο και την ψηφιακή στο κινητό μου για καθημερινή χρήση"

Δεν στην επέβαλε κανείς.... ρε τι πάθαμε με το διεθνές επίπεδο!!!

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, mirrage είπε


Άρθρο 80 Παρ.1 Ν.4954/2022 
Κάθε φυσικό πρόσωπο δύναται, μέσω ειδικής ηλεκτρονικής εφαρμογής για κινητές συσκευές (mobile application), προσβάσιμης μέσω της Ενιαίας Ψηφιακής Πύλης της Δημόσιας Διοίκησης (gov.gr-ΕΨΠ), να αποθηκεύει τα στοιχεία που αναφέρονται στην παρ. 3 του παρόντος και αφορούν στο δελτίο αστυνομικής ταυτότητας (δ.α.τ.) και στην άδεια οδήγησης οχήματος, και να τα επιδεικνύει, για τον σκοπό της ταυτοποίησής του, σε φορείς του δημόσιου τομέα κατά την έννοια της περ. α’ της παρ. 1 του άρθρου 14 του ν. 4270/2014 (Α’ 143), σε δικαστικές αρχές και σε φυσικά και νομικά πρόσωπα του ιδιωτικού τομέα, που νομιμοποιούνται για τον έλεγχο ταυτότητας ή την ταυτοποίηση, στο πλαίσιο της άσκησης των κατά νόμο αρμοδιοτήτων τους ή της εκπλήρωσης των κατά νόμο υποχρεώσεών τους.


και από το άρθρο 14 του ν. 4270/2014
α. Δημόσιος τομέας: περιλαμβάνει τη Γενική Κυβέρνηση, τα εκτός αυτής νομικά πρόσωπα δημοσίου δικαίου (ΝΠΔΔ), καθώς και τις εκτός αυτής δημόσιες επιχειρήσεις και οργανισμούς του Κεφαλαίου Α' του ν. 3429/2005 (Α'314), ανεξαρτήτως εάν έχουν εξαιρεθεί από την εφαρμογή του.

Όλα τα άλλα είναι απλώς δικαιολογίες ηλιθίων που θέλουν να το παίζουν εξουσία.

Μαζί σου...συμφωνώ,

ΑΛΛΑ έπειτα από συζήτηση με άτομο που κάνει καταγραφή τροχαίων κτλ. η καινούργια διάταξη νομικά δεν τροποποιεί την προηγουμένη που είχες υποχρέωση να φέρεις το έγγραφο.(είναι σαν να είναι σε ισχύ ακόμα)

Οπότε...

έχει κάθε δικαίωμα να σε γράψει επειδή δεν το είχες μαζί σου, για να είναι και αυτός καλυμμένος, όπου σε αυτή την περίπτωση το πας σε δεύτερο χρόνο και σου σβήνει την κλήση νόμιμα. (πόσο μάλλον σε περίπτωση ατυχήματος που πρέπει να γίνει επιπλέον διερεύνηση)

Ας απαντήσει κάποιος από τροχαία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Tlykog είπε

Καλά, οκ. Σωστό και αυτό. 

Έχω τσαντάκι έτσι κι αλλιώς και το κουβαλάω τα πάντα μαζί μου.

Το διαβατήριο χρειάζεται ανανέωση κάθε 10 χρόνια και τα παράβολα κοστίζουν 84€, αν θυμάμαι καλά. Δεν το λες και βολικό...

Εσύ έχεις φαγωθεί με την ισχύ στο εξωτερικό!

Οι υπόλοιποι εδώ μέσα δεν έχουν τέτοια θέματα!

10 ώρες πριν, polaki είπε

Δεν υπάρχει πλέον ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ λόγος να έχεις πορτοφόλι. Απολύτως κανένας.

Το «έτσι και αλλιώς έχω τσαντάκι μαζί μου» δεν είναι λόγος.

Just saying.

Είναι...φοβάται μην τον παρακολουθεί το κράτος και η νέα τάξη πραγμάτων!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, crossmo είπε

Καλέ δεν το είχα σκεφτεί ότι όταν βάλεις την ψηφιακή ταυτότητα και το δίπλωμα στο κινητό είναι σίγουρο ότι θα το χάσεις, ενώ αν δεν τα έχεις βάλει τότε το κινητό δεν το χάνεις με τίποτε...νάσαι καλά μας άνοιξες τα μάτια.

Ρε κόλημα με τα ταξίδια!! Βρε ο Δούσης είσαι?

 

Το θέμα δεν είναι τί θα συμβεί σε εμένα ή σε εσένα προσωπικά. Το θέμα είναι τί μπορεί να σου συμβεί. Ποια είναι τα θετικά και τα αρνητικα της κάθε κίνησης.

Το θέμα δεν είναι τί θα κάνω, αλλά τι μπορώ να κάνω.

2 λεπτά πριν, crossmo είπε

Εσύ έχεις φαγωθεί με την ισχύ στο εξωτερικό!

Οι υπόλοιποι εδώ μέσα δεν έχουν τέτοια θέματα!

Είναι...φοβάται μην τον παρακολουθεί το κράτος και η νέα τάξη πραγμάτων!!!

Ξαναγράφω: το θέμα είναι τί μπορείς να κάνεις. Καταρχήν, να μιλάς για σένα και όχι για τους άλλους. Δε θυμάμαι να κάναμε εκλογές και να βγήκες πρόεδρος...:lol:

Εγώ, πάντως, για εμένα γράφω.

Ακριβώς: μόνο αυτή η κατηγορία...

Ας το ξαναγράψω λοιπόν: έχω κατεβάσει την εφαρμογή.

Αν θέλεις να το πάμε εκει, θα γράψω και εγώ ότι όσοι υποστηρίζουν φανατικά την ιδέα ανήκουν, ίσως και επαγγελματικά, σε ένα συγκεκριμένο κομματικό χώρο... Πόσο δίκαιο είναι αυτό για τους ανθρώπους εδώ μέσα; Εντελώς άδικο.

Το να βάζεις ταμπέλες σε όσους διαφωνούν μαζί σου είναι πολύ βολικό, αλλά δεν είναι ούτε έντιμο, ούτε ειλικρινές. Αν θέλεις να κάνεις τέτοια συζήτηση, δεν θα ακολουθήσω. :) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Tlykog είπε

Το θέμα δεν είναι τί θα συμβεί σε εμένα ή σε εσένα προσωπικά. Το θέμα είναι τί μπορεί να σου συμβεί. Ποια είναι τα θετικά και τα αρνητικα της κάθε κίνησης.

Το θέμα δεν είναι τί θα κάνω, αλλά τι μπορώ να κάνω.

Ανάμεσα στο μπορεί να μου κλέψουν το πορτοφόλι με όλα έγγραφα μέσα και να τρέχω να τα επανεκδόσω με κόστος και χρόνο χαμένο ή ακόμη ακόμη να πέσω και θύμα πλαστογραφίας ή πλαστοπροσωπίας αφού κάποιος μπορεί να έχει στην κατοχή του την επίσημη ταυτότητα μου και στο μπορεί να μου κλέψουν το κινητό που έχω τη δυνατότητα άμεσης ακύρωσης σε ότι έχω μέσα, διάλεξε εσύ τι προτιμώ και ποιά είναι θετικά ή αρνητικά...

Α...επίσης να ξέρεις... το πορτοφόλι ξεκλειδώνει πιο εύκολα από το Iphone και τέλος ΔΕΝ έχω μετρητά στο Iphone που μπορεί να τα κλαίω μετά ...

άρα μπορώ να κάνω πολλά περισσότερα και πιο εύκολα στην περίπτωση που τα έχω όλα στο κινητό

 

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, crossmo είπε

Έχεις μπλέξει το "είμαι υποχρεωμένος να λάβω την ψηφιακή ταυτότητα" με το "έχω την επιλογή να έχω την έγχαρτη στο σπίτι για παν ενδεχόμενο και την ψηφιακή στο κινητό μου για καθημερινή χρήση"

Δεν στην επέβαλε κανείς.... ρε τι πάθαμε με το διεθνές επίπεδο!!!

Μάλλον εσύ τα έχεις μπλέξει.

Μπαίνουμε σε ένα site. Διαβάζουμε μια είδηση σχολιάζουμε μιά είδηση. Η υποχρέωση και η επιλογή για το αντικείμενο της είδησης δεν έχει καμία σχέση με τη διαδικασία και είναι ένας "καλυμένος" τρόπος να πεις στον άλλον "σκάσε, γιατί αυτό που γράφεις δε μου αρέσει". Με την ίδια λογική δεν είσαι υποχρεωμένος να διαβασεις το σχόλιό μου και να απαντήσεις.

Λυπάμαι που δε σου αρέσει, αλλά έχω δικαίωμα να γράφω και θα γράφω.

Στο σπίτι τι να το κάνεις το έγχαρτο; Αν σε σταματήσουν για ταυτότητα ή δίπλωμα και δεν έχεις μπαταρία, πες τους να πεταχτείς σπίτι να τα πάρεις ή να περιμένουν λίγο να φορτίσει το κινητό σου... Μήπως δε σου έχει συμβεί ΠΟΤΕ να τελειώσει η μπαταρία;.. 

3 λεπτά πριν, crossmo είπε

Ανάμεσα στο μπορεί να μου κλέψουν το πορτοφόλι με όλα έγγραφα μέσα και να τρέχω να τα επανεκδόσω με κόστος και χρόνο χαμένο ή ακόμη ακόμη να πέσω και θύμα πλαστογραφίας ή πλαστοπροσωπίας αφού κάποιος μπορεί να έχει στην κατοχή του την επίσημη ταυτότητα μου και στο μπορεί να μου κλέψουν το κινητό που έχω τη δυνατότητα άμεσης ακύρωσης σε ότι έχω μέσα, διάλεξε εσύ τι προτιμώ και ποιά είναι θετικά ή αρνητικά...

Α...επίσης να ξέρεις... το πορτοφόλι ξεκλειδώνει πιο εύκολα από το Iphone και τέλος ΔΕΝ έχω μετρητά στο Iphone που μπορεί να τα κλαίω μετά ...

άρα μπορώ να κάνω πολλά περισσότερα και πιο εύκολα στην περίπτωση που τα έχω όλα στο κινητό

Άρα φύλαξέ τα στο σπίτι, που έτσι κι αλλιώς δε θα σου χρειαστούν... Όταν τα χρειαστείς πήγαινε να τα πάρεις... Πες στους αστυνομικούς ότι σου τελειώσε η μπαταρία και θα πεταχτείς μέχρι το σπίτι... Σίγουρα θα σε περιμένουν...

Αυτό με την πλαστοπροσωπία θα ήθελα να το εξηγήσεις λίγο πιο αναλυτικά. Δεν καταλαβαίνω το επιχείρημα.

Το πορτοφόλι βρίσκεται στην τσέπη, το iphone το βγάζεις συχνα για να το ελέγξεις και τραβάει τα βλέματα...

Το συμπερασμα είναι δικό σου. Δε συμφωνεί με τα επιχειρήματά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Tlykog είπε

Μάλλον εσύ τα έχεις μπλέξει.

Μπαίνουμε σε ένα site. Διαβάζουμε μια είδηση σχολιάζουμε μιά είδηση. Η υποχρέωση και η επιλογή για το αντικείμενο της είδησης δεν έχει καμία σχέση με τη διαδικασία και είναι ένας "καλυμένος" τρόπος να πεις στον άλλον "σκάσε, γιατί αυτό που γράφεις δε μου αρέσει". Με την ίδια λογική δεν είσαι υποχρεωμένος να διαβασεις το σχόλιό μου και να απαντήσεις.

Λυπάμαι που δε σου αρέσει, αλλά έχω δικαίωμα να γράφω και θα γράφω.

Στο σπίτι τι να το κάνεις το έγχαρτο; Αν σε σταματήσουν για ταυτότητα ή δίπλωμα και δεν έχεις μπαταρία, πες τους να πεταχτείς σπίτι να τα πάρεις ή να περιμένουν λίγο να φορτίσει το κινητό σου... Μήπως δε σου έχει συμβεί ΠΟΤΕ να τελειώσει η μπαταρία;.. 

Δεν έγραψα ούτε υπονόησα πουθενά στα γραφόμενα μου αυτό που είπες και έχω με bold, λάθος κατάλαβες.

Όπως έχεις εσύ δικαίωμα να γράφεις και να σχολιάζεις κάτι που σύμφωνα με τη δήλωση σου δεν σε ενδιαφέρει και κουβαλάς χαρτιά, έτσι έχουμε και εμείς δικαίωμα να γράφουμε και να σου απαντάμε σε ότι διαφωνούμε με τον τρόπο που εκφράζει τον καθένα, ειδικά αφού εμάς μας ενδιαφέρει και μας αφορά το digital id.

Και όπως διαπίστωσες δεν είναι και λίγοι αυτοί που θεωρούν την άποψη σου σεβαστή αλλά όχι σωστή, ειδικά  για ένα τεχνολογικό forum εν έτει 2022.

Και για να σου απαντήσω και στην ερώτηση του τι να το κάνω το έγχαρτο στο σπίτι (αν και σου έχω ήδη απαντήσει πριν)

1)Δεν το χρειάζομαι αφού έχω το digital

2)Δεν έχω τον κίνδυνο να το χάσω και να τρέχω να βγάζω νέο με ότι αυτό συνεπάγεται

3)Δεν κινδυνεύω να μείνω από μπαταρία σε καμμία των περιπτώσεων, παντού γύρω μου υπάρχουν μέσα

και τρόποι να μην μείνω ούτε εγώ αλλά ούτε και εσύ  από μπαταρία, δεν έχει νόημα να το αναλύσουμε.

 

Αυτά από εμένα και καλή συνέχεια

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, GeorgeVasil είπε

Μαζί σου...συμφωνώ,

ΑΛΛΑ έπειτα από συζήτηση με άτομο που κάνει καταγραφή τροχαίων κτλ. η καινούργια διάταξη νομικά δεν τροποποιεί την προηγουμένη που είχες υποχρέωση να φέρεις το έγγραφο.(είναι σαν να είναι σε ισχύ ακόμα)

Οπότε...

έχει κάθε δικαίωμα να σε γράψει επειδή δεν το είχες μαζί σου, για να είναι και αυτός καλυμμένος, όπου σε αυτή την περίπτωση το πας σε δεύτερο χρόνο και σου σβήνει την κλήση νόμιμα. (πόσο μάλλον σε περίπτωση ατυχήματος που πρέπει να γίνει επιπλέον διερεύνηση)

Ας απαντήσει κάποιος από τροχαία.

μα το έγγραφο το έχεις σε ηλεκτρονική μορφή,το λεει η παράθεση που έκανες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vagstef είπε

Δεν μίλησε ποτέ κανείς για το βάρος τους. Αν είσαι φίλος του χαρτιού οκ μπορείς να εκτυπώνεις ότι έγγραφο θέλεις και να κουβαλάς φακέλους γεμάτους έγγραφα, αλλά δε μπορείς να ακυρώνεις κάτι τέτοιο επειδή απλά εσένα δεν σου αρέσει. Θα μπορούσα να πω και γω πως η γνώμη σου είναι "άχρηστη", διότι δεν βοηθά σε τίποτα, ειδικά σε μια περίοδο που σιγά σιγά μειώνεται η γραφειοκρατεία.

Δεν είμαι φίλος του χαρτιου. Είμαι λογιστής και πηγαίνω συχνά σε δημόσιες υπηρεσίες, που οι υπάλληλοι ΕΙΝΑΙ φίλοι του χαρτιού. Μακάρι αυτό να αλλάξει μελλοντικά. Προς το παρόν ισχύει ακόμα και θέλω να κάνω τη δουλειά μου.

Ο καθένας για τον εαυτό του μιλάει και την άποψή του γράφει. Δε μπορώ να μιλήσω για τους άλλους. Έχουν δική τους φωνή και ξεχωριστό δικαίωμα από εμένα στο λόγο και την ελεύθερη έκφραση.

Μπορείς να πεις τη γνώμη μου "άχρηστη", αλλά θα πρέπει να επιχειρηματολογίσεις και να το αποδείξεις. Αν δε μπορείς να το κάνεις, τότε δεν κουβεντιάζεις, λασπολογείς.

Καταρχήν, αυτό ισχύει για εσένα και μερικούς ακόμα:

Γιατί δεν διαβάζετε τα σχόλιά μου ΠΡΙΝ απαντήσετε; Γιατί δε βλέπετε ποια είναι η γνώμη μου για το θέμα;

Πότε απαξίωσα την κίνηση; Σε προκαλώ ανοιχτά και δημόσια να το αποδείξεις. Έχω γράψει ΠΑΡΑ πολλές φορές:

1) Η εφαρμογή είναι σωστή κατεύθυνση, αλλά θέλει βελτιώσεις, ώστε να αντικαταστήσει πλήρως τα χαρτιά.

2) Μέχρι να γίνει λειτουργεί σαν υποακατάστατο των χαρτιών και όχι σαν πλήρης λύση.

3) την έχω κατεβάσει στο κινητό μου, αλλά τη χρησιμοποιώ σαν εφεδρική λύση ΑΝ ξεχάσω τα χαρτιά μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω θα ηθελα πχ οταν χρειαζεται σε καποιο site να στειλω αντιγραφο της ταυτοτητας, γιατι να μην μπορω να το κανω μεσω της εφαρμογης  απο το να πηγαινω φωτοτυπειο να μου το βαζει στο usb stick και να την στελνω , αυτο δεν θσ μπορουσε να γινεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Sotorious είπε

εγω θα ηθελα πχ οταν χρειαζεται σε καποιο site να στειλω αντιγραφο της ταυτοτητας, γιατι να μην μπορω να το κανω μεσω της εφαρμογης  απο το να πηγαινω φωτοτυπειο να μου το βαζει στο usb stick και να την στελνω , αυτο δεν θσ μπορουσε να γινεται?

Δεν έχει κάμερα το κινητό σου;

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...