Προς το περιεχόμενο

site για σύγκριση τιμών super market


buruburu

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει κανείς υπόψη του κάποια τέτοια σελίδα; που να μπορείς π.χ. να φτιάχνεις εσύ ένα καλάθι με τα είδη που αγοράζεις συχνά και αυτό να σου φέρνει τις τιμές από τα super market ανά επιλεγμένο είδος; Σε ορισμένα προϊόντα οι τιμές έχουν τέτοια διακύμανση, που πλέον πριν πας να ψωνίσεις πρέπει να τσεκάρεις τι τιμές έχει ο καθένας και να πηγαίνεις σε 2-3 διαφορετικές αλυσίδες ξέρω γω... 😠😠😠

Έριξα μία ματιά αλλά δε βρήκα κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

37 λεπτά πριν, buruburu είπε

Έχει κανείς υπόψη του κάποια τέτοια σελίδα; που να μπορείς π.χ. να φτιάχνεις εσύ ένα καλάθι με τα είδη που αγοράζεις συχνά και αυτό να σου φέρνει τις τιμές από τα super market ανά επιλεγμένο είδος; Σε ορισμένα προϊόντα οι τιμές έχουν τέτοια διακύμανση, που πλέον πριν πας να ψωνίσεις πρέπει να τσεκάρεις τι τιμές έχει ο καθένας και να πηγαίνεις σε 2-3 διαφορετικές αλυσίδες ξέρω γω... 😠😠😠

Έριξα μία ματιά αλλά δε βρήκα κάτι.

φιλε μου ψαχνω χρονια κατι τετοιο, δε νομιζω να υπάρχει (ακόμη)

 

τωρα αν θες να τσεκαρεις απλα αμεσα προσφορες (δε κανω διαφήμηση) ειναι μια εφαρμογη σε play store αν εχεις android που ονομαζεται ''promotheus''

εγω απο εκει βλεπω τι με συμφέρει περισσότερο. διαφορετικα, αν ξοδεψεις παραπανω χρονο μπαινεις σε 1-1 σαιτ να τσεκάρεις τιμες απο αλυσίδες SM

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει το pockee, το οποιο σε επιβραβευει και με επιστροφη χρηματων αν αγορασεις καποια προιοντα που εχουν cashback. Εχει ολα τα μεγαλα σουπερμαρκετ αλλα και καποια μικροτερα. Οι τιμες συνηθως ειναι σωστες αλλα λογω των συχνων αλλαγων καμια φορα ειναι λαθος. Βεβαια αυτο μπορεις να το διακρινεις και απο τη διαφορα με τα αλλα σουπερ.

 

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει και το https://e-katanalotis.gov.gr/ απλά δε ξέρω πόσο ενημερωμένες είναι οι τιμές, αν κάποιος μπορεί να διασταυρώσει θα ήταν χρήσιμο να ξέρουμε ότι είναι έγκυρες οι τιμές που αναφέρονται.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/11/2022 στις 3:37 ΜΜ, thanasis00 είπε

Υπάρχει και το https://e-katanalotis.gov.gr/ απλά δε ξέρω πόσο ενημερωμένες είναι οι τιμές, αν κάποιος μπορεί να διασταυρώσει θα ήταν χρήσιμο να ξέρουμε ότι είναι έγκυρες οι τιμές που αναφέρονται.

Το γνωρίζω το site, αλλά δεν έχει τη λειτουργία που θέλω, ευχαριστώ πάντως!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • 3 μήνες μετά...

Δημιουργήσαμε πρόσφατα αυτή τη σελίδα (https://noikokyris.gr ) που κάνει τη σύγκριση τιμών στα προιόντα των σούπερ μάρκετ.

Δίνει τη δυνατότητα να φτιάξεις το καλάθι σου και να παρακολουθείς από ποια σουπερ μάρκετ θα το πάρεις φτηνότερα.

Αν έχετε προτάσεις για βελτίωση μπορείτε να μας στείλετε.

 

Ευχαριστώ!

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

  

2 ώρες πριν, indefix1 είπε

Δημιουργήσαμε πρόσφατα αυτή τη σελίδα (https://noikokyris.gr ) που κάνει τη σύγκριση τιμών στα προιόντα των σούπερ μάρκετ.

Δίνει τη δυνατότητα να φτιάξεις το καλάθι σου και να παρακολουθείς από ποια σουπερ μάρκετ θα το πάρεις φτηνότερα.

Αν έχετε προτάσεις για βελτίωση μπορείτε να μας στείλετε.

 

Ευχαριστώ!


Δεν ξέρω αν όντως έχεις όλα τα προϊόντα ή μόνο αυτά που δηλώνουν στο υπουργείο για το καλάθι, ούτε αν είναι ενημερωμένες οι τιμές, αλλά φαίνεται συμπαθητική προσπάθεια.

Θα σταθώ όμως σε 2 εμφανή μειονεκτήματα. Το πρώτο είναι αισθητικό. Νομίζω ότι χρειάζεσαι επειγόντως designer και ένα καλό redesign.

Το δεύτερο έχει να κάνει με το όνομα και κυρίως με το domain. Αυτό το y στο domain νομίζω ότι θα σε δυσκολέψει στο το διαδόσεις. Είμαι σίγουρος ότι το έχεις ήδη αντιμετωπίσει και κάθε φορά τους λες με "y" όχι με "i" 😃

Τέλος η αναζήτηση, πέραν του ότι έχει πολύ κακή εμφάνιση και σε αναγκάζει να δεις τα αποτελέσματα σε ένα μικρό πλαίσιο και όχι σε μια νέα σελίδα, φέρνει και εντελώς λάθος αποτελέσματα. Έβαλα δοκιμαστικά την λέξη "Γάλα" και εκτός από γάλατα μου έφερε και γιαούρτια, ζυμάρια και μπισκότα. Στην λέξη "καφέ" φέρνει μόνο κάτι τεράστιες εικόνες που δεν χωράνε στο πλαίσιο

Υ.Γ. meilisearch χρησιμοποιείς για την αναζήτηση;

Επεξ/σία από WebDevGr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, WebDevGr είπε

  


Δεν ξέρω αν όντως έχεις όλα τα προϊόντα ή μόνο αυτά που δηλώνουν στο υπουργείο για το καλάθι, ούτε αν είναι ενημερωμένες οι τιμές, αλλά φαίνεται συμπαθητική προσπάθεια.

Θα σταθώ όμως σε 2 εμφανή μειονεκτήματα. Το πρώτο είναι αισθητικό. Νομίζω ότι χρειάζεσαι επειγόντως designer και ένα καλό redesign.

Το δεύτερο έχει να κάνει με το όνομα και κυρίως με το domain. Αυτό το y στο domain νομίζω ότι θα σε δυσκολέψει στο το διαδόσεις. Είμαι σίγουρος ότι το έχεις ήδη αντιμετωπίσει και κάθε φορά τους λες με "y" όχι με "i" 😃

Τέλος η αναζήτηση, πέραν του ότι έχει πολύ κακή εμφάνιση και σε αναγκάζει να δεις τα αποτελέσματα σε ένα μικρό πλαίσιο και όχι σε μια νέα σελίδα, φέρνει και εντελώς λάθος αποτελέσματα. Έβαλα δοκιμαστικά την λέξη "Γάλα" και εκτός από γάλατα μου έφερε και γιαούρτια, ζυμάρια και μπισκότα. Στην λέξη "καφέ" φέρνει μόνο κάτι τεράστιες εικόνες που δεν χωράνε στο πλαίσιο

Υ.Γ. meilisearch χρησιμοποιείς για την αναζήτηση;

Έχουμε βάλει κοντά στα 800 προιόντα, προσθέτουμε καθημερινά κι άλλα και ενημερώνουμε τις τιμές κάθε 6 ώρες αυτόματα από τα sites των super markets.

Για να έχουμε αξιόπιστη σύγκριση δεν βάζουμε ιδιωτικές ετικέτες αλλά μόνο τα επώνυμα brands.

Όσον αφορά την αναζήτηση, προχωράμε σε ανασχεδιασμό της για να δώσει πολύ περισσότερες δυνατότητες. Σκέφτομαι να την υλοποιήσω με το algolia που δίνει αρκετές δυνατότητες. Προς το παρόν, χρησιμοποιώ την αναζήτηση σε προιόντα κατευθείαν από τη βάση μας.

Σε ευχαριστώ πολύ για τα σχόλια σου!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, υπάρχει το https://bestcart.gr

είναι μια εφαρμογή που εχω αναπτύξει εγώ ο ίδιος. Μπορείτε να αναζητήσετε προϊόντα, να δείτε το ιστορικό και να γεμίσετε το καλάθι σας. Μέσα από έναν ανεπτυγμένο αλγόριθμο έχω ματσαρει περιγραφές προϊόντων σε διαφορετικά σουπερμάρκετ προκειμένου να μπορείτε εύκολα να συγκρίνεται το ίδιο προϊόν σε όλα τα σουπερμάρκετ. Τελος μπορείτε να γεμίσετε το καλάθι σας. 

Δεν μπορείτε ακόμα να κάνετε checkout, υπάρχει βέβαια η δυνατότητα να πατήσετε πάνω στο προϊόν και να σας μεταφέρει στο επίσημο site. Όμως το δουλεύω και σε μελλοντικό update θα υπάρχει τέτοια επιλογή! 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/6/2023 στις 8:50 ΠΜ, indefix1 είπε

Δημιουργήσαμε πρόσφατα αυτή τη σελίδα (https://noikokyris.gr ) που κάνει τη σύγκριση τιμών στα προιόντα των σούπερ μάρκετ.

Δίνει τη δυνατότητα να φτιάξεις το καλάθι σου και να παρακολουθείς από ποια σουπερ μάρκετ θα το πάρεις φτηνότερα.

Αν έχετε προτάσεις για βελτίωση μπορείτε να μας στείλετε.

 

Ευχαριστώ!

 

Στις 3/6/2023 στις 10:05 ΠΜ, ThodorisPaparrigopoulos είπε

Καλησπέρα, υπάρχει το https://bestcart.gr

είναι μια εφαρμογή που εχω αναπτύξει εγώ ο ίδιος. Μπορείτε να αναζητήσετε προϊόντα, να δείτε το ιστορικό και να γεμίσετε το καλάθι σας. Μέσα από έναν ανεπτυγμένο αλγόριθμο έχω ματσαρει περιγραφές προϊόντων σε διαφορετικά σουπερμάρκετ προκειμένου να μπορείτε εύκολα να συγκρίνεται το ίδιο προϊόν σε όλα τα σουπερμάρκετ. Τελος μπορείτε να γεμίσετε το καλάθι σας. 

Δεν μπορείτε ακόμα να κάνετε checkout, υπάρχει βέβαια η δυνατότητα να πατήσετε πάνω στο προϊόν και να σας μεταφέρει στο επίσημο site. Όμως το δουλεύω και σε μελλοντικό update θα υπάρχει τέτοια επιλογή! 

Δεν έχω δει αναλυτικά τις σελίδες σας ακόμα, αλλά το πρώτο πράγμα που με απογοήτευσε εξ' αρχής, είναι η δυνατότητα μη αποδοχής χρήσης των cookies. Ακόμα και αν πρόκειται για σημαντική λειτουργικότητα της σελίδας σας, ο χρήστης έχει κάθε δικαίωμα να μη θέλει να αποθηκεύονται cookies κατά τη χρήση της εφαρμογής. Αντ' αυτού, θα έπρεπε μόνο κατά τη χρήση μιας λειτουργικότητας που απαιτεί cookies (πχ προσθήκη προϊόντων στο καλάθι), να ερωτάται τότε αν θέλει να ενεργοποιήσει τα cookies για να χρησιμοποιήσει αυτή τη λειτουργία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...