Προς το περιεχόμενο

TCL 55C635 55'' QLED 4K Smart TV ΓΕΡΜΑΝΟΣ 499€ και 74,85€ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ


andreaspA

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάρε την άφοβα. Την αγόρασα πριν λίγες μέρες την έχω τεστάρει αρκετά και είναι πολλή καλή για τα χρήματα αυτά. Έχει πάνω τα πάντα. Εικόνα άψογη στα ελληνικά κανάλια αλλά εκεί που θα πάθεις πλάκα είναι στο 4K. Καλό το μαύρο της. Σαν ποιότητα κατασκευής θα έλεγα αρκετά καλή.

Αυτό που δεν ξέρω είναι η αντοχή στο χρόνο αλλά εντάξει δυο χρόνια εγγύηση και βλέπουμε μετά. Αν θες κάτι άλλο ρώτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, drigianza είπε

Πάρε την άφοβα. Την αγόρασα πριν λίγες μέρες την έχω τεστάρει αρκετά και είναι πολλή καλή για τα χρήματα αυτά. Έχει πάνω τα πάντα. Εικόνα άψογη στα ελληνικά κανάλια αλλά εκεί που θα πάθεις πλάκα είναι στο 4K. Καλό το μαύρο της. Σαν ποιότητα κατασκευής θα έλεγα αρκετά καλή.

Αυτό που δεν ξέρω είναι η αντοχή στο χρόνο αλλά εντάξει δυο χρόνια εγγύηση και βλέπουμε μετά. Αν θες κάτι άλλο ρώτα.

Δυστυχως εληξε η προσφορα του Γερμανου.

Εδω ειναι η αμεσως καλυτερη τιμη.

https://www.electrostudio.gr/product/40432/eikona-ixos-tileoraseisaksesoyar-tileoraseis-tileorasi-55c635-smart-4k-uhd-qled-55-/

Ειναι γρηγορη στα menu? Εχω μια F&U και μου εχει σπασει τα νευρα με την αργοπορια της.

 

 

Επεξ/σία από andreaspA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι γρήγορη. Τα Android 11 και google πάνε πολύ καλά. Έχω κάνει σύγκριση με Philips για παράδειγμα και η αλλαγή από κανάλι σε κανάλι είναι εκνευριστικά αργή όπως επίσης και όταν την ανοίγεις. Έχει γίνει πολύ καλή δουλειά πιστεύω από την  TCL στο μοντέλο αυτό. Έχει αρκετή μνήμη 11 γίγα επίσης. Εγώ την πήρα από Κωτσόβολο 499. Σαν σχέδιο είναι πολύ όμορφη χωρίς καθόλου μπεζελ και ο ήχος παρα πολύ καλός με τα ηχεία ONKYO που φοράει.Συνδέεται με τα πάντα χωρίς πρόβλημα και γενικα έχει τόσα πράγματα πάνω που μόνο σε τηλεόραση με διπλάσια τιμή θα τα βρεις. Τώρα σου ξαναλέω σε θέμα αντοχής δεν ξέρω. Εγώ από Sony έρχομαι και τουλάχιστον στα χρώματα διαφορά δεν βλέπω. Εκτός του ότι η Sony έγινε πολύ αργή μετά τα δυο χρόνια. Έβαλα λοιπόν όριο όχι πάνω από 500 ευρώ γιατί έτσι και αλλιώς αλλάζει η η τεχνολογια και είναι πεταμένα λεφτά 

 

 

Επεξ/σία από drigianza
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
59 λεπτά πριν, bahamut zero είπε

επειδή λογικά θα προβώ σε αγορά τις επόμενες μέρες σε 65ρα. Από light bleeding, clouding κτλ πώς είναι το panel; ανεκτα επιπεδα;

Δεν ξερω λεβεντη μου τι ειναι αυτα. Αν εννοεις εκεινα τα τεστ με τις μαυρες οθονες κλπ δεν εχω κανει. Σε εικονα να παιζει σε 4k, hd ή και degia, λοιπον αν θες να σου πω, για τα δικα μου γουστα ειναι αριστη! Λιγο τονισμενα χρωματα εχει, το οποιο εμενα μου αρεσει. Παντα στα default μιλαω. Δεν εχω πειραξει τιποτα. ΕΡΤ2 βλεπω τωρα, μια θαλασσα και μου ερχεται να παω να βουτηξω μεσα!
Ολα παιζουν αριστα. Cast, stremio, netflix, kodi, γρηγορο πολυ μενου, δεν κολλαει πουθενα, δυο τηλεκοντρολ. Δεν ξερω τι αλλο θα μπορουσα να ζητησω. Λογικα αν μου φερεις καμια samsung των 3000€ διπλα ακριβως, θα παιζει καλυτερα. Απο του κουμπάρου παντως στον επανω οροφο που πηρε την 65 σειρα της samsung προχτες στα 780€ παιζει σιγουρα καλυτερα η TCL.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενοοώ το κλασικό τεστάκι μαυρο φοντο σε σκοτεινό δωματιο. προφανως όλες οι led εχουν ζητηματάκια στο θεμα αυτό. κάποιες πάνε καλύτερα, κάποιες χειρότερα. η τωρινή μου τηλεόραση έχει τέτοιο θέμα (το κάτω δεξιά τμήμα της είναι υπερβολικά φωτισμένο) και το προσεχεις αν δεις ταινια με χαμηλο φωτισμό, γιαυτό με καίει κάπως. Αν δε σου κάνει κόπο τσέκαρε το όταν έχεις χρόνο και ενημέρωσε μας τους ενδιαφερόμενους 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, bahamut zero είπε

ενοοώ το κλασικό τεστάκι μαυρο φοντο σε σκοτεινό δωματιο. προφανως όλες οι led εχουν ζητηματάκια στο θεμα αυτό. κάποιες πάνε καλύτερα, κάποιες χειρότερα. η τωρινή μου τηλεόραση έχει τέτοιο θέμα (το κάτω δεξιά τμήμα της είναι υπερβολικά φωτισμένο) και το προσεχεις αν δεις ταινια με χαμηλο φωτισμό, γιαυτό με καίει κάπως. Αν δε σου κάνει κόπο τσέκαρε το όταν έχεις χρόνο και ενημέρωσε μας τους ενδιαφερόμενους 🙂

Μετα τις γιορτες να στο τσεκαρω. Μεχρι να περασουν οι γιορτες, παιζουν χριστουγεννιατικα λαμπακια μεσα στο ιδιο σαλονι, που εκει που ειναι η πριζα δεν χωραει ουτε ο διχρονος γιος μου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

και γω τη ψαχνω τη συγκεκριμενη στα 500€ γιατι την εχουν ανεβασει πολυ. Δεν τη βεβρισκα και παρηγγηλα την P735 αλλα δε μου ηρθε ακομα και μπορει να την ακυρωσω. Εβγαλε για λιγο χθες ο γερμανος καποιες αλλα μεχρι να ολοκληρωσω το καλαθι εξαντληθηκαν. Τωρα την εχει το all smart αλλα δεν το πολυεμπιστευομαι γιατι βλεπψ παρα πολλες αρνητικες στο sktoutz. Η εγγυηση υποθετω ειναι απο την trcl ανεξαρτητα απο το μαγαζι. Ισως περιμενω λιγο να τη ριξει ο Κωτσοβολος η να φερει ο Γερμανος. Επισης σε ερωτηση στη eurobank αν αγορασεις με δοσεις και πιστωτικη η επιστροφη γινεται σε ολο το ποσο σαν να τη πηρες μετρητοις

Επεξ/σία από giokspy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, achilles_g_ είπε

Εγώ από το all smart την πήρα για έναν φίλο πάντως. Όλα οκ. Μήπως την έχει το you?? 

Έχει μόνο τη 43αρα σε νορμάλ τιμη. Και την 50 σε εξωφρενική τιμη. Ο Κωτσόβολος είχε βάλει την 59αρα στο black Friday  450€ και την 55αρα 500€ αλλά με περιορισμένα κομμάτια. Αν δε τη βρω κάπου αλλού μέχρι την εποχή κενή βδομάδα θα την πάρω από all smart. Θα περισσεύει βέβαια λίγο η 55αρα αλλά έχει κάποια extra σε σχέση με την 50αρα;. Βλακεία που το σκεφτόμουν όταν είχε στην επιστροφή και ήθελα την 50αρα αφού η 55αρα έβγαινε και πιο φθηνά 

Επεξ/σία από giokspy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...