Προς το περιεχόμενο

Gaming Laptop κ μπαταρία


totalius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχει ο γιος μου εδώ κ λίγες ημερες το Lenovo Gaming 3 Laptop κ του αλλάζει τα φώτα οταν παίζει αφου δεν κρατάει η μπαταρία ουτε 1 ώρα οποτε τη περισοτερη ώρα παραμενει στη πρίζα . Τι μπορω να κανω για να μη τη πεθάνει σύντομα τη μπαταρία . Ένα mode συντήρησης(conservation ) μπαταρίας   που εχει βοηθαει ή να τη βγάλω τελείως αφου ετσι κ αλλιώς κυρίως στο σπίτι παίζει ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Tα gaming laptops δεν ειναι για να παιζουμε παιχνιδια ... χωρις ρευμα. Τραβανε τα παντα watts στο φουλ... Conservation mode στην μπαταρια να την κρατσει γυρω στο 55-60% και θα ζησει η μπαταρια για αρκετο καιρο.

Επεξ/σία από mphxths
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για χρηση gaming θα το εχει μονιμα στο ρευμα καθως μονο τοτε οι δυνατοτητες του Laptop αξιοποιουνται πληρως. 

 

Επεξ/σία από sakis92
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικό μου rog strix G713QR έχει επιλογή μέσα από το my asus να φορτίσει 60 80 100 % και επειδή το έχω πάντα στην πρίζα το έχω βάλει στο 60 ίσως να έχει και εσένα.

Αν και δεν παίζω παιχνίδια ξέρω ότι κανένα φορητό που είναι για παιχνίδια δεν μπορεί να αποδώσει όσο αποδίδει στο ρευμα. Παράδειγμα εμένα στο ρεύμα εχει silence performance turbo στην μπαταρία έχει μόνο τα πρώτα δύο να επιλεξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...