Προς το περιεχόμενο

[App][Οδηγοί] ReVanced Megathread


Retrial

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 ▶️ReVanced Megathread◀️
(Apks, Οδηγοί, Πληροφορίες)

Αναφορά σε κείμενο

⚠️Αυτό το νήμα είναι ανεπίσημο και δεν έχει καμία σχέση με την επίσημη ομάδα του ReVanced ή τα fork του.
Δημιούργησα αυτό το νήμα με σκοπό να βοηθήσω την κοινότητα του XDA και Insomnia και γενικά τους χρήστες να βρουν οδηγούς, πληροφορίες, αξιόπιστα apk και να βοηθήσουμε ο ένας τον άλλον σχετικά με το project ReVanced. Μπορείτε να διαβάσετε περισσότερα εδώ.

Τι είναι το ReVanced: Η συνέχεια του Youtube Vanced...
Για όσους ίσως γνωρίζουν το θρυλικό Vanced σταμάτησε τις ενημερώσεις και κατέβηκε λόγω Google καιρό τώρα.
Για όσους δεν γνωρίζουν το Vanced ήταν modded Youtube app, το οποίο μπλόκαρε τις διαφημίσεις και έφερνε όλα τα χαρακτηριστικά του Premium YouTube και πολλές άλλες χρήσιμες επιλογές.
Την θέση του ήρθε να αναπληρώσει και να το κάνει ακόμα καλύτερο το ReVanced. Εδώ η Google βασικά δεν μπορεί να επέμβει καθώς η εφαρμογή φτιάχνετε μέσα στο ReVanced Manager με το Official YouTube App και δεν διαθέτει έτοιμα τα .apk για εγκατάσταση. Στην ουσία την φτιάχνεις μόνος σου εκείνη την στιγμή με τα patches που εσύ θες και την εγκαθιστάς.
Επίσης με το ReVanced πλέον μπορείτε να patchαρετε κι άλλες εφαρμογές εκτός από το YouTube και YT Music. Ρίχτε μια ματιά εδώ με όλα τα supported apps και τα patches τους.

Σημείωση: Επειδή οι οδηγοί και γενικά το νήμα μπορεί να αλλάζει συνεχώς με τον χρόνο και επειδή το Insomnia δεν επιτρέπει την επεξεργασία μετά από κάποιο χρονικό διάστημα, έβαλα σαν ανακατεύθυνση τον σύνδεσμο στο XDA Forums στο οποίο μπορείτε να βρείτε τα πάντα στα Αγγλικά. Φυσικά για ερωτήσεις μπορείτε να χρησιμοποιείτε είτε το Insomnia είτε το XDA, είμαι active και στα δύο.
Το νήμα στο XDA Forums περιέχει οδηγούς, χρήσιμους συνδέσμους και καθαρά apks σχετικά με ολόκληρο το project ReVanced και τα fork του.

  • Like 10
  • Thanks 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 395
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο οδηγός στο XDA έχει ενημερωθεί.

Τι νέο υπάρχει:

  • Αναδιοργάνωση του νήματος (στο XDA) για να μην είναι τόσο overwhelming στο μάτι.
  • Προστέθηκε ενότητα Download για εύκολη λήψη και εγκατάσταση έτοιμων .apk(s), που έφτιαξα ο ίδιος.
  • Το Extended version κάνει πλέον support το YouTube 17.49.37 και ReVanced Manager v0.52. Επίσης ενημερώθηκε και το microG σε v0.2.26.224913. Όλα τα links έχουν ενημερωθεί.
  • Προστέθηκε διευκρίνηση για το προαιρετικό βήμα στον οδηγό για root έκδοση.
  • Προστέθηκε επιπλέον link για comparison μεταξύ Official ReVanced και ReVanced Extended.
  • Προστέθηκε ενότητα "Changelog".
Επεξ/σία από Retrial
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή πρόσφατα το έψαχνα για μια νέα συσκευή, είδα οτι υπάρχει και ιστοσελίδα και έχει έτοιμο apk για root και non-root.

Αυτά δεν μας κάνουν;

Επίσης, το παλιό Vanced είχε δικό του manager και έκανε απο εκει ενημερώσεις στις εφαρμογές, εδώ δεν παίζει κάτι τέτοιο; Θα πρέπει να ψάχνω ανά λίγο καιρό αν υπάρχουν ενημερώσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Xristaras12 είπε

Επειδή πρόσφατα το έψαχνα για μια νέα συσκευή, είδα οτι υπάρχει και ιστοσελίδα και έχει έτοιμο apk για root και non-root.

Αυτά δεν μας κάνουν;

Επίσης, το παλιό Vanced είχε δικό του manager και έκανε απο εκει ενημερώσεις στις εφαρμογές, εδώ δεν παίζει κάτι τέτοιο; Θα πρέπει να ψάχνω ανά λίγο καιρό αν υπάρχουν ενημερώσεις;

Μιλάς για το ReVanced IO, το οποίο δεν το συνιστώ καθώς δεν έχει σχέση με την επίσημη όμαδα του ReVanced και το έχουν αναφέρει και εδώ και δεν ξέρουμε πως το φτιάχνουν (νομίζω χρησιμοποιούν το Extended version με τα patches του inotia00) και μπορεί να μένει πίσω και σε update στα patches,  εάν δεν κάνουν build συχνά και να ενημερώνουν το .apk, τουλάχιστον το Non Root APK καθώς το Root είναι το ίδιο με το  j-hc/ ReVanced Magisk Module. Το ότι δουλεύει καλά δεν σημαίνει ότι δεν μπορούν να έχουν κάνει inject malicious code στο app.
Άμα δεις την Useful Links ενότητα στο thread μου στο XDA αναφέρω τα συγκεκριμένα.

Επίσης για πιο σιγουριά μπορείς να κατεβάσεις και να εγκαταστήσεις τα APK που έφτιαξα εγώ εδώ, με αυτούς τους οδηγούς που έχω στο thread, εάν δεν θες να κάνεις εσύ build το apk. Μπορείς να κοιμάσαι ήσυχος καθώς δεν  είμαι developer και δεν γνωρίζω coding ώστε και να ήθελα να βάλω κάτι malicious δεν μπορώ.😝
Καλό θα ήταν να checkαρεις όλο το thread μου και θα καταλάβεις αρκέτα.

Για update νομίζω η ομάδα του ReVanced θα φέρει αυτό το feature μέσω του Manager στο μέλλον.
Κοίτα δεν χρειάζεται να κάνεις κάθε τρεις και λίγο update εάν δεν έχει βγει κάτι σοβαρό. To παλιό Vanced φαντάσου δουλεύει ακόμα, απλά τώρα άρχισε να δείχνει Ads στο Homepage. Ωστόσο θα προσπαθήσω να κρατήσω ενημερωμένο το thread για όσες ενημερώσεις συμβαίνουν, οπότε μπορείς να checkareis το XDA thread μου ανά διαστήματα.

Ελπίζω να σε κάλυψα, εάν όχι και έχεις κι άλλες απορίες, ρώτα ότι θες.

Επεξ/σία από Retrial
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικό σου έχω κατεβάσει απο το λινκ ναι το βρήκα όσο διάβαζα για τα υπόλοιπα και το πέρασα κυρίως για να αποφύγουμε μη γίνει καμια "ζημιά" με το ανενημέρωτο κλασσικό vanced (οπότε τα πέταξα όλα και τον manager του) και πέρασα τα δικά σου.

Κυρίως θα ήθελα να αποφύγω το να κάνω το δικό μου build καθώς δεν θέλω να με ζαλίσει ο οποιοσδήποτε άσχετος φίλος με το "αυτό που μου πέρασες δεν παίζει το ταδε και το τάδε πχ" και να μπορώ να πω κοίτα αυτό έχουν φτιάξει και να τελειώνει 😂 όπως ήταν και με κλασσικό vanced.

 

Οπότε αποθηκεύω το λινκ σου στο XDA και θα παρακολουθώ αν έχει ενημερωθεί τίποτα, Ευχαριστώ.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Xristaras12 είπε

Το δικό σου έχω κατεβάσει απο το λινκ ναι το βρήκα όσο διάβαζα για τα υπόλοιπα και το πέρασα κυρίως για να αποφύγουμε μη γίνει καμια "ζημιά" με το ανενημέρωτο κλασσικό vanced (οπότε τα πέταξα όλα και τον manager του) και πέρασα τα δικά σου.

Κυρίως θα ήθελα να αποφύγω το να κάνω το δικό μου build καθώς δεν θέλω να με ζαλίσει ο οποιοσδήποτε άσχετος φίλος με το "αυτό που μου πέρασες δεν παίζει το ταδε και το τάδε πχ" και να μπορώ να πω κοίτα αυτό έχουν φτιάξει και να τελειώνει 😂 όπως ήταν και με κλασσικό vanced.

 

Οπότε αποθηκεύω το λινκ σου στο XDA και θα παρακολουθώ αν έχει ενημερωθεί τίποτα, Ευχαριστώ.

Χαχαχα 😄 Ναι, όταν ενημερώνω τα .apks θα ενημερώνω και το thread. Οπότε ρίχνε μια ματιά που και που 😋

Επεξ/σία από Retrial
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, llib είπε

Έσβησα και εγώ το ReVanced IO και έβαλα το δικό σου apk. Μια ερώτηση... γίνεται με κάποιο εύκολο τρόπο να αλλάξω το όνομα από revanced extended σε youtube;

Ναι, αυτό γίνεται όταν το κάνεις build μόνος σου στο ReVanced Manager, απλά δεν επιλέγεις το patch "Custom Branding Name". Άμα θες σου φτιάχνω τώρα ένα .apk με name YouTube. Θες και το icon official youtube;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι το icon δεν με πειράζει μόνο το όνομα... σε ευχαριστώ! Βέβαια θα πρέπει να δω πως γίνεται για να το κάνω σε κάθε νέα έκδοση αλλά για τώρα αν σου είναι εύκολο θα με βοηθούσες αν το έκανες απλά YouTube.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, llib είπε

Όχι το icon δεν με πειράζει μόνο το όνομα... σε ευχαριστώ! Βέβαια θα πρέπει να δω πως γίνεται για να το κάνω σε κάθε νέα έκδοση αλλά για τώρα αν σου είναι εύκολο θα με βοηθούσες αν το έκανες απλά YouTube.

Το ανέβασα στο MEGA, link (κάντο unzip). (Το link θα διαγραφεί μετά από λίγες μέρες)
Checkαρέ το και πες μου.

Στο XDA έχω και τους οδηγούς ώστε να το φτιάχνεις μόνος σου, είναι πολύ εύκολο αν ακολουθήσεις τα βήματα. Εάν και όποτε χρειαστείς βοήθεια μου λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έβαλα σε ευχαριστώ! Το μόνο κακό είναι ότι έπρεπε να σβήσω το παλιό για να το εγκαταστήσει και έχασα όλες τις ρυθμίσεις... αλλά μικρό το κακό. Σε μελλοντικές εκδόσεις αν το περνάω από πάνω θα κρατάει τις ρυθμίσεις σωστά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...