Προς το περιεχόμενο

Guardians of the Galaxy Volume 3 (2023)


KilliK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

βγαινει το τριτο (και λογικα τελευταιο απο τον σκηνοθετη της) μερος της τριλογιας Guardians of the Galayx, τον Mαιο 5 2023.

το ιδιο γνωστο καστ απο τις προηγουμενες ταινιες, με νεα προσθηκη τον Warlock. Που ειναι ενας απο πιο γαματους χαρακτηρες της Marvel, και αγαπημενος μου. θα τον παρει ο διαολος τον Gunn, αν δεν τον σεβαστει στην ταινια του.

Fi6te2xVUAE4GAJ?format=jpg&name=large

Επεξ/σία από KilliK
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/12/2022 στις 4:12 ΜΜ, Diinekis21 είπε

Πέρασε ο καιρός, προχωράμε στις ταινίες... Αρχικά ήταν να βγει το 2020, αν θυμάμαι καλά.

Πλάκα είχε το Holiday special :P

 

Ο Pratt έχει κάνει κοιλίτσα πάντως και του φαίνεται με το δερμάτινο του star lord.

Και ο groot δεν μου άρεσε. Σαν να φοράει Halloween στολή είναι. Ελπίζω στην ταινία να έχουν κάνει καλύτερη δουλειά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

ειδα το Holiday Special. ξεκινησε πολυ ωραια (το τραγουδακι επικο, μου θύμισε Santa Claws - Nightmare Before Christmas) αλλά προς το τελος πεφτει στα πολυ τυπικα κλισε "kumbaya" των special. οκ ηταν για ενα viewing αλλα νομιζω θα το εχω ξεχασει σε 2-3 μερες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 2 μήνες μετά...

Διασκεδαστικό ήταν, καλύτερο από ότι το περίμενα.

Spoiler

Εντελώς ξεκομμένο από την υπόλοιπη Marvel ροή, μάλλον για καλό έτσι όπως είναι η κατάσταση πια.

Ο "κακός" ίσα να εξυπηρετεί την ιστορία, η ιστορία να εξυπηρετεί τη ροή.

Οκ, σε κάποια σημεία έλεγες ότι ήθελε κάτι να πει αλλά δεν του έβγαινε, αλλά γενικά καλά πήγε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις γύρισα από 3D προβολή - πολύ εφέ, πολύ δράση, GotG χιούμορ τόσο-όσο, λίγες κάπως πιο συγκινητικές στιγμές, τρομερή μουσική, και το 3D όπως συνήθως σε έβαζε αρκετά περισσότερο μέσα στην ταινία από το κλασσικό 2D.

Μου φάνηκε αρκετά καλύτερο από το vol.2, προτείνεται ανεπιφύλακτα για 2+ ώρες διασκεδαστικού, αναμενόμενου μεν - ωραίου δε, Marvel blockbuster.

Επεξ/σία από swstost
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τα πάει και τόσο άσχημα πάντως. Δεν έσκισε, αλλά θα έχει κέρδος λογικά (εδώ είχε το black panther 2 που ήταν άθλιο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...