Προς το περιεχόμενο

Guardians of the Galaxy Volume 3 (2023)


KilliK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ καλό!

Με μετρημένες αστείες σκηνές και βία.

Σίγουρα καλύτερο από 2 και γενικά από τα συνήθη μαρβελοσκουπιδια.

Α! Είχε κι έναν κακό της προκοπής αυτή τη φορά.

 

Υγ. Θυμίζει λίγο προωθητική ενέργεια των φιλοζωικών against animal testing 😝

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εξαιρετικο και το 3D της ταινιας 34/35 λιγες ταινιες εχουν παρει στο site. Οποτε ακομα μια ταινια για ποιοτικο 3D. 

https://www.cinemablend.com/3d/to-3d-or-not-to-3d-buy-the-right-guardians-of-the-galaxy-vol-3-ticket

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Spoiler

Ο κακος σκότωσε την κοπέλα του Ροκετ Ρακουν μπροστά στα μάτια του με ένα όπλο ήταν λίγο αστείο για μένα γιατί φαίνονταν ηλίθιο σε μενα και ότι έκανε ένα χαζό αστείο ακριβώς μετά. Το κλάμα του Ροκετ ήταν λίγο συγκινητικό. Εκτός από αυτό? Τίποτα άλλο. Είναι χίλιες φορές καλύτερο από το Αντ Μαν 3 αλλά πάλι μέτρια ταινία που ξεχνιέται εύκολα. Ένα 6/10.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άθλιο το 1ο μισό, καλούτσικο το 2ο. Συνολικά μια μετριότητα με κάποιες δυνατές στιγμές.

Άντε να γράψω 2 κουβέντες ακόμα: Νομίζω ότι είναι το χειρότερο από τα 3 αν το δεις από συγκεκριμένη οπτική. Το 1 ήταν το καλύτερο. Το 2 -που υποτίθεται ήταν το πιο αδύναμο από τα 3- είχε μεγαλύτερη συνοχή από τον ασύνδετο αχταρμά που μόλις είδα. Δηλαδή, κάπου έλεος. Τι ζητάω; Μια καλή ιστορία.

Επεξ/σία από kirileman
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/5/2023 στις 8:17 ΜΜ, kirileman είπε

Τι ζητάω; Μια καλή ιστορία.

Είχε προοπτικές να βγει καλή η ταινία εστιάζοντας εκεί που εστίασε αλλά κάπου το έχασαν στο σενάριο/εκτέλεση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Συμπαθητικό το τρίτο. Δεν ξέρω αν φτάνει τα επίπεδα των προηγούμενων δύο. Έχει μεγαλύτερη βαθμολογία από τα άλλα δύο στο imdb, αλλά νομίζω είναι.... 0.1 κλικ πιο κάτω ως σύνολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/5/2023 στις 8:17 ΜΜ, kirileman είπε

Άθλιο το 1ο μισό, καλούτσικο το 2ο. Συνολικά μια μετριότητα με κάποιες δυνατές στιγμές.

Άντε να γράψω 2 κουβέντες ακόμα: Νομίζω ότι είναι το χειρότερο από τα 3 αν το δεις από συγκεκριμένη οπτική. Το 1 ήταν το καλύτερο. Το 2 -που υποτίθεται ήταν το πιο αδύναμο από τα 3- είχε μεγαλύτερη συνοχή από τον ασύνδετο αχταρμά που μόλις είδα. Δηλαδή, κάπου έλεος. Τι ζητάω; Μια καλή ιστορία.

Δεν θα μπορουσα να συμφωνησω περισσοτερο.Επισης παρα πολλα forced "αστεια"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν θυμάμαι συνολικά την ταινία μιας και έχει περάσει καιρός, η μεγαλύτερη απογοήτευση της ξεκάθαρα είναι η παρουσίαση του χαρακτήρα Adam Warlock.

Τεράστιο fail η μεταφορά αυτού, καλύτερα να μην τον έβαζαν καθόλου στην ταινία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν μου άρεσε. Ένιωθε forced στο αστείο κομμάτι, ενώ κάπου το παράκανε με το δράμα. Ο κακός μου έδινε στα νεύρα με τον υστερικό του τρόπο. Η ενσάρκωση του Warlock γελοία.

Ένιωθα σαν οι ηθοποιοί να μήν γούσταραν πολύ αυτό που έκαναν. Σαν να χάθηκε η χημεία.

Δυσκολεύτηκα να την παρακολουθήσω. Την είδα μέχρι τέλους (που ούτε το τέλος μου άρεσε), γιατί την πάω πολύ την παρέα τους.

Η κόρη μου τουλάχιστον χάρηκε λίγο με τον Groot στις τελευταίες action σκηνές.

Επεξ/σία από panther_512
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, panther_512 είπε

Δεν μου άρεσε.

Έχει να μου αρέσει Marvel ταινία από Avengers εποχές, άντε το τελευταίο Spidey ήταν ok, μέχρι εκεί. Disney/Marvel βρίσκονται πια στο πάτο της ποιότητας.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάσχει από κακούς η Μάρβελ

Εδώ ξεκινήσαμε από κοσμικά όντα, celestials κτλ και φτάσαμε σε CEO

Μέχρι και ο Κρις Πρατ δεν ασχολήθηκε,ούτε καν σε φόρμα δεν μπήκε, με την μπάκα έπαιξε

BTW ουτοπική κοινωνία η Αμερική των 70's? Capitalism wins 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...