Προς το περιεχόμενο

Η ηλικία που ξεκινούν να ασχολούνται τα παιδιά με το κινητό δεν συνδέεται με τον ύπνο, τα συμπτώματα κατάθλιψης ή τους βαθμούς


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

44 λεπτά πριν, Lucifer είπε

φαντάσου τώρα τα παιδιά του SilverMachine να πηγαίνουν σε σχολείο που είναι ο burbutsalos δάσκαλος

χειροτερα απο τις απλυτες που εχουν τωρα αποκλειεται.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 62
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Σαφώς και δεν παιζει ρόλο. Μιλάω καταρχάς σαν γονέας.

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις την τεχνολογία υπέρ σου και υπέρ του παιδιού σου.

Παν μέτρον άριστον, που λέει και η γνωστή ρήση.

Αν το παιδί αναπτύξει οποιαδήποτε πάθηση, θα την αποκτήσει και χωρίς την παρεμβολή της τεχνολογίας.

Το πιο σημαντικό είναι να ακούς και να παρατηρείς και όχι να βυθίζεις το παιδί στην τεχνολογία για να ξεκουραστείς σαν γονιός.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, SilverMachine είπε

Μου αρεσει η ποιηση κ η φιλοσοφια ειλικρινα. Κ το συγκεκριμενο εχει κατι παραπανω απο πλακα.

Ομως ο νομος ειναι πεντακαθαρος- το παιδι μου ειναι ευθυνη μου, αν διαπραξει εγκλημα εγω παω φυλακη, κ αν καποιος παει να το πειραξει παλι εγω παω φυλακη. Οποτε, κ με σεβασμο στην ποιηση, σου αφιερωνω το ποιηματακι, εισαι ελευθερος στα δικα σου παιδια να το εφαρμοσεις οπως μπορεις κ γω να εφαρμοσω στα δικα μου (ΑΠΟ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΚΡΙΘΩ εν ευθετω χρονω) αυτο που θεωρω το καλυτερο για την οικογενεια μου, τον εαυτο μου κ αυτα (οχι υποχρεωτικα με αυτη την σειρα).

Οταν το ειχα πρωτοδιαβασει με ειχε συγκινησει... Ειχα κλαψει τοτε κ ας μην ειχα παιδια ακομα. Παραξενο, μετα απο τοσα χρονια καποιος να μου το ποσταρει... (σε ευχαριστω). Δυστυχως δεν ειμαι οσο ηρωας θα ηθελα. Ουτε τοσο θαραλεος οσο θα επρεπε. Η αληθεια πονα, αλλα αυτη ειναι.

Το ξερεις οτι αυτο το ποιημα ειχα στο μυαλο μου οταν αρχισα να τους εξηγω τον κοσμο κ την κοινωνια γυρω μας? Αυτο τα ηθελα παντα- πυρακτωμενα βελη για τα στηθη των εχθρων!!! Προσπαθησα φιλε. Εχουν αποθηκευμενη πολλη "ενεργεια". Η ζωη θα δειξει ομως. Τον ρολο μου τον επαιξα- ειναι ηδη στον αερα. 

Δεν διαφωνω με αυτα που εγραψες, σε καμια περιπτωση.

Το ποιημα το πρωτοδιαβασα στο πρωτο ετος της "Ausbildung" μου σαν παιδαγωγος. (Erzieher το λεμε εδω στο Αλερμανια).

Απεχω πολυ απο το να κατανοησω, ακομα.

Καθημερινα εχω να κανω με γονεις που ουτε απο εξω περνανε στο μυαλο και στην αντιληψη των οσων γραφεις.

Για το δικο μου το παιδι, ευχαριστω τον θεο που το εχω και ελπιζω να συναντησει μονο καλους ανθρωπους.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...