Προς το περιεχόμενο

Amazon.it πρόβλημα με πληρωμή


diplo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδώ κάνει μια παραγγελία από το ιταλικό Amazon και μου εμφανίζει πρόβλημα στην πληρωμή με πιστωτική MasterCard της Πειραιώς.

Με την ίδια κάρτα έγινε άλλη αγορά από το γερμανικό Amazon χωρίς κανένα πρόβλημα!

 

Μίλησα με την τράπεζα και μου λένε ότι βλέπουν την απόπειρα πληρωμής αλλά μου είπαν ότι δε γίνεται σωστά η διαδικασία από την ιταλική Amazon.

 

Η μόνο διάφορα όταν έγιναν οι παραγγελίες είναι ότι στο γερμανικό μου ήρθε push notification από την τράπεζα για να εγκρίνω την αγορά, ενώ στο ιταλικό δεν ήρθε τίποτε. Λογικά αυτό πρέπει να είναι το πρόβλημα αλλά το θέμα είναι πως μπορεί να λυθεί;

Έχει συναντήσει και κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα;

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Δεν θέλω να βάλω άλλη κάρτα γιατί μετά δεν έχει νόημα η αγορά. Θέλω να εκμεταλλευτώ το promo που τρέχει η Πειραιώς για κάρτες MasterCard.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου χει τυχει στο γερμανικο με πειραιως αρκετες φορες. Απλα ερχεται μηνυμα απο το amazon στο email οτι δεν εχει γινει η πληρωμη και μπαινεις και την ξανακανεις και αυτη τη φορα δουλευει ΟΚ. Στην πρωτη αποπειρα πληρωμης κολλαει το συστημα στο verification απο την πειραιως...

Επεξ/σία από gpapadakis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μέιλ από Amazon ήρθε αλλά ποτέ δε δούλεψε...

Δοκίμασα και από την εφαρμογή και από 2 διαφορετικούς browsers.

Δοκίμασα διαγραφή της κάρτας αλλά συνέχεια τρώω πόρτα...

2 ώρες πριν, gpapadakis είπε

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει τυχει και σε μενα αρκετες φορες με πειραιως και γυφτομπανκ. καποιες φορες περναει, αλλες οχι. θα ελεγα 8/10 δε κανει τη διαδικασια. η μονη που παιζει απροβληματιστα ειναι της εθνικης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 hours ago, gpapadakis said:

Μου χει τυχει στο γερμανικο με πειραιως αρκετες φορες. Απλα ερχεται μηνυμα απο το amazon στο email οτι δεν εχει γινει η πληρωμη και μπαινεις και την ξανακανεις και αυτη τη φορα δουλευει ΟΚ. Στην πρωτη αποπειρα πληρωμης κολλαει το συστημα στο verification απο την πειραιως...

Αυτό γίνεται και σε εμένα, την 2η φορά (μέσα από το order status) έρχεται το push notification. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μίλησα με την Πειραιώς και μου είπαν ότι δεν πηγαίνει σωστά (από πλευράς ασφαλειας) η εντολή πληρωμής σε αυτούς και δεν το δέχεται το σύστημα...

 

Τρέχα γύρευε δηλαδή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...