Προς το περιεχόμενο

δουλεια σαν τιπστερ


truman2193

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πριν πω οτιδηποτε να επισημανω πως ειμαι 18 ετων και φοιτητης 1ου ετους.

Θα μπω απευθειας στο ψητο. Πιστευετε οτι ειναι βιωσιμη επιλογη να βγαζει καποιος το "χαρτζιλικι" του δινοντας tips για αγωνες σε στοιχημα; Και αν ναι, υπαρχουν πχ σελιδες η οργανισμοι που σε πληρωνουν για να δινεις σημεια; Και γενικα παιζει να με παρουν στα σοβαρα σε αυτη την ηλικια αν υποθεσουμε οτι δεν ειμαι καν νομιμος για να ανοιξω λογαριασμο σε στοιχηματικη;

Απο το καλοκαιρι και μετα το τελος των πανελληνιων, επιασα δουλεια στην Teleperformance USA(πολυεθνικη τηλεφωνικη εταιρεια για εξυπηρετηση πελατων) part time οπου εμεινα και μεχρι πριν περιπου δυο μηνες. Ασφυκτικη πιεση και απειρη δουλεια αλλα καλα χρηματα. Αποφασισα να σταματησω και να ψαχτω για κατι αλλο. Βεβαια οι ωρες που δουλευα(οι οποιες ηταν βραδινες) μου χαλασαν λιγο το προγραμμα υπνου και πλεον ειχα κανει τη νυχτα μερα και το αντριστροφο.. Στις αρχες Νοεμβριου αρχισα να ασχολουμαι λιγο πιο ενεργα με το στοιχημα αγωνων, κυριως στο ΝΒΑ μιας τρεφω μεγαλη αγαπη για το μπασκετ και παρακολουθω/παιζω απο μωρο, και ημουν που ημουν ξυπνιος μεχρι τα ξημερωματα. Απο τον Νοεμβριο και μετα αρχισα να νικαω ολο και πιο συχνα και εχω φτασει πλεον σε σημειο να "ζω" απο αυτο βγαζοντας 400+ ευρω μηνιαια με μηδαμινο ρισκο. Αρχιζω με 10-20 ευρω καθε μηνα και φτανω στα 400+ ευρω. Επειδη ομως δεν θελω να ρισκαρω να παιζω μεγαλυτερα ποσα και να χασω και αυτα τα λεφτα που βγαζω καθε μηνα καθως στα 18 μου οντας φοιτητης και τα 20 ευρω εχουν μεγαλη σημασια, σκεφτομουν προοπτικες εργασιας σαν τιπστερ. Ξερω οτι στην Ελλαδα παλια ηταν διαδομενο σαν δουλεια και υπηρχαν ατομα που εβγαζαν καλα λεφτα απο αυτο. Ξερει γενικα κανεις τι παιζει σημερα με ολη την φαση αυτη;

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Επεξ/σία από truman2193
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εφόσον μπορείς και κανείς κάθε μηνα τα 10 ευρώ 400, μπορείς να ξεκινάς με 50 ευρώ και να τα κανείς 2000. 

νομιζω 50 ευρώ μπορείς να τα βρεις στην αρχή του μηνα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, Allan-Wake είπε

Teleperformance και καλά λεφτά δεν μπαίνουν στην ίδια πρόταση.

Ξέχνα τα στοιχήματα και βρες τρόπο να δουλεύεις μέρα στην εταιρεία 

Teleperformance και καλα λεφτα μπαινουν στην ιδια προταση οταν εισαι Ελληνοκαναδος και εχεις μητρικη τα Αγγλικα και τα Γαλλικα. Teleperformance USA δουλευα 10-2 και 12-4 και επαιρνα 520 καθαρα χωρις μπονους. Για 4ωρη εργασια non-stop δεν τα λες και κακα λεφτα. Εχω γνωστους που με αρκετα χρονια στην εταιρεια παιρνουν ανω των 1200. Τωρα αν θελω να δουλεψω μερα στην Teleperformance που ειναι ισως η πιο κομπλεξικη δουλεια και το να εργαζεσαι εκει ειναι σαν να μην σεβεσαι τον εαυτο σου, μπορω καλλιστα να παω στην Teleperformance GR που ειναι οσα ανεφερα απο πανω για την US, επι 10 περιπου, και με πολυ λιγοτερα λεφτα. Παρ'ολα αυτα ευχαριστω για την απαντηση, παρ'ολο που δεν ειπες κατι ουσιαστικο και δεν βοηθησες καθολου.

9 λεπτά πριν, makis269 είπε

μηδαμινό ρίσκο αφού είσαι εξπέρ αλλά μάθε και ακορντεόν για καλό και για κακό.

Οταν παιζεις να κανεις τα 20 ευρω 30, και τα 30 45 ναι ειναι μηδαμινο ρισκο. Οταν γνωριζω ολα τα ματσαρισματα απ'εξω και ανακατωτα ναι ειναι μηδαμινο ρισκο. Προφανως και υπαρχουν στραβοπατηματα αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν ειναι κερδοφορο. Οταν μελετας σωστα τις αποδοσεις και τα ματσαρισματα ναι δεν χανεις τοσα λεφτα, ακομα και να χασεις το δελτιο. Προχθες εδινε τους πληρεις Wizards να κερδισουν τους Bucks(χωρις Holiday, Middleton και αμφιβολο Γιαννη που εν τελει φυσικα και δεν επαιξε αφου ελειπαν και οι αλλοι αστερες), στο 2.40 αποδοση. Εννοειται πως κερδισαν 95-118, και ευκολα. Η εταιρεια πονταρε στο οτι ισως παιξει ο Γιαννης και το ματς γινει ντερμπι, αλλα δεν ειχε λογο να παιξει χωρις τη μιση του ομαδα. Ξεκουραστηκε και οι Bucks εχασαν. Πονταρα φυσικα στο ρισκο οτι ο Γιαννης εν τελει θα ξεκουραστει, και επαιξα 20 ευρω σε αυτο. 

Επεξ/σία από truman2193
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηδαμινό ρίσκο απο τη μία, φοβάσαι να ρισκάρεις μεγαλύτερα ποσά απτην άλλη. Δεν μπορούν να ισχύουν και τα δύο.

Απο τη στιγμή που είσαι κερδισμένος διπλασίασε το στάνταρ στοίχημα σου. Στη χειρότερη ήταν απλά μια περίοδος ρέντας και να χάσεις ένα μέρος απόσα κέρδισες

Τιπστερ για να γίνεις πρέπει να παίζεις χρόνια ή να μπορείς να κοροϊδεύεις τον κόσμο χωρίς ενοχές

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Allan-Wake είπε

Teleperformance και καλά λεφτά δεν μπαίνουν στην ίδια πρόταση.

Ξέχνα τα στοιχήματα και βρες τρόπο να δουλεύεις μέρα στην εταιρεία 

Spoiler

Μια χαρά λεφτά και benefits δίνει η Teleperformance . Να μην λέμε ότι θέλουμε. Το πιο πρόσφατο, έκαναν πρόταση σε φίλο μου να πάει Λισαβόνα για support του fb με σπίτι - φαγητό πληρωμένα και 1200 καθαρά +bonus απόδοσης. 

Ts, εαν είσαι καλός, γιατί θέλεις να δίνεις tips και απλά δεν παίζεις μόνος σου τα λεφτά; 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, ObeyWario! είπε

Μηδαμινό ρίσκο απο τη μία, φοβάσαι να ρισκάρεις μεγαλύτερα ποσά απτην άλλη. Δεν μπορούν να ισχύουν και τα δύο.

Απο τη στιγμή που είσαι κερδισμένος διπλασίασε το στάνταρ στοίχημα σου. Στη χειρότερη ήταν απλά μια περίοδος ρέντας και να χάσεις ένα μέρος απόσα κέρδισες

Τιπστερ για να γίνεις πρέπει να παίζεις χρόνια ή να μπορείς να κοροϊδεύεις τον κόσμο χωρίς ενοχές

Κοιτα, ουτε ο blade ειμαι ουτε ο δασκαλος που υπαρχουν οντως ατομα που τους πιστευουν. Ναι ειναι μηδαμινο ρισκο αλλα οντως φοβαμαι να παιξω μεγαλυτερα ποσα γιατι ξερω οτι ειναι χρηματα που θα μου λειψουν. Ειμαι 18, φοιτητης χωρις σταθερη δουλεια καπου. Αυτη τη στιγμη που λογω σχολης δεν δουλευω και πρεπει να αρκεστω σε οτι χαρτζιλικι αποφασισουν να μου δωσουν η μανα μου και ο πατερας μου τον μηνα(που δεν ειναι υποχρεωμενοι εννοειται). Δεν θελω να παρω το 50ρικο που θα μου δωσει η μανα μου να παω να το παιξω σε ενα σημειο 1.30 να το κανω 65 γιατι ξερω οτι αμα γινει η στραβη και το χασω(που εχει γινει), θα μεινω ταπι για ενα μηνα. Αν πηγαινω με αυτο το σκεπτικο στα 18 μου, στα 28 θα ειμαι ΚΕΘΕΑ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, truman2193 είπε

Κοιτα, ουτε ο blade ειμαι ουτε ο δασκαλος που υπαρχουν οντως ατομα που τους πιστευουν.

Μια χαρά κορόιδα υπάρχουν, έχουν και ολόκληρο δίκτυο να δουλεύει και για αυτούς στο instagram. Σύγχρονη μορφή απάτης.Πως νομίζεις κάνει τόσα ταξίδια ο μυταράς;

Για να καταλάβω εσύ έβαζεις 20Ε στο 1,3  τα έκανες 26Ε  και τα έβαζες στο επόμενο σημείο μέχρι να γίνουν 400Ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, filip123go είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Μια χαρά λεφτά και benefits δίνει η Teleperformance . Να μην λέμε ότι θέλουμε. Το πιο πρόσφατο, έκαναν πρόταση σε φίλο μου να πάει Λισαβόνα για support του fb με σπίτι - φαγητό πληρωμένα και 1200 καθαρά +bonus απόδοσης. 

Ts, εαν είσαι καλός, γιατί θέλεις να δίνεις tips και απλά δεν παίζεις μόνος σου τα λεφτά; 

Ξαναλεω, ειμαι 18. Αν γινει η στραβη και χασω το δελτιο, την πατησα. Αλλη αξια εχει να αρχισω με ενα 10ρικο οπου και να γινει η στραβη και να το χασω δεν θα με πειραξει, και αλλο να παιζω χρηματα τα οποια θα μου λειψουν, η να αρχισω να παιζω ολα η τιποτα στα "σιγουρακια" οταν φτασω σε ενα καλο ποσο. Εχω χασει δελτια για παικτη που ειχε μεινει στους 20 απο του ημιχρονο και ηθελα 21. Εχω πιασει και δελτια που ηθελα 30 ολο το ματς και τους ειχε πιασει στο ημιχρονο(ντοντσιτς πριν κατι μερες πχ).

Μόλις τώρα, ObeyWario! είπε

Μια χαρά κορόιδα υπάρχουν, έχουν και ολόκληρο δίκτυο να δουλεύει και για αυτούς στο instagram. Σύγχρονη μορφή απάτης.Πως νομίζεις κάνει τόσα ταξίδια ο μυταράς;

Για να καταλάβω εσύ έβαζεις 20Ε στο 1,3  τα έκανες 26Ε  και τα έβαζες στο επόμενο σημείο μέχρι να γίνουν 400Ε;

Συνηθως ετσι παει ναι. Παιζω αποδοσεις 1.30-1.60 σε σημεια τα οποια εχω μελετησει αρκετη ωρα και ξερω οτι θα ειναι πολυ κοντα στο να βγουν. Μεχρι το 50ρικο παιζω ετσι οπου παω ολα η τιποτα, και μετα το 50ρικο αρχιζω και παιζω τα μισα απ'οσα εχω βγαλει σε μονα σημεια ξανα. 25*1.40 και ουτω καθεξης. Ε μετα τα 100€ αρχιζει και γινεται πιο ευκολο και βγαζω περισσοτερα λεφτα. Μονα σημεια παντα, και κανα συστημα για την πλακα μου που και που σε Stoiximan με 3-4 ματς με αποδοσεις 2.50-3 το καθενα που τις πολλαπλασιαζει και φτιαχνει καλο bet builder.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε αν δεν σου περισσεύουν δεν παίζεις.

Αν σου περίσσευαν 10Ε πριν τώρα που έχεις ένα κέρδος κάντα πχ 20Ε. Στο κάτω κάτω και να χάσεις 100Ε απτα κερδισμένα δεν χάθηκε ο κόσμος, αν χάσεις 100Ε σταματάς.

Αν θέλεις να βγάζεις λεφτά για τα φοιτητικά σου έξοδα συνέχισε τη part time δουλειά σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, ObeyWario! είπε

Φίλε αν δεν σου περισσεύουν δεν παίζεις.

Αν σου περίσσευαν 10Ε πριν τώρα που έχεις ένα κέρδος κάντα πχ 20Ε. Στο κάτω κάτω και να χάσεις 100Ε απτα κερδισμένα δεν χάθηκε ο κόσμος, αν χάσεις 100Ε σταματάς.

Αν θέλεις να βγάζεις λεφτά για τα φοιτητικά σου έξοδα συνέχισε τη part time δουλειά σου

Κοιτα να συνεχισω στην δουλεια αυτη δεν υπαρχει περιπτωση καθως ειναι σαν να μην σεβομαι τον εαυτο μου. Να πρεπει να καθομαι να ακουω κομπλεξικους ανθρωπους που μπαινουν και με βριζουν χωρις λογο και αιτια λες και φταιω εγω που εχει χαλασει κατι στο κινητο τους πχ και να μην μπορω να πω τιποτα γιατι με το παραμικρο παραπτωμα θα απολυθω ειναι πραγματικα πολυ ψυχοφθορο. Σκεφτομουν οτι αν βγαζω για παραδειγμα 350-500€ τον μηνα απο το στοιχημα και αλλο ενα 100αρικο πχ απο τιπς χτιζοντας παραλληλα και ενα καλο ονομα θα μπορουσα να ασχοληθω πιο ενεργα στο μελλον αλλα νομιζω οτι οντως μονοδρομος ειναι ειτε να αρχισω να παιζω περισσοτερα χρηματα και να ελπισω οτι θα παω το ιδιο καλα, ειτε να αρκεστω σε αυτα που βγαζω τωρα. Ευχαριστω πολυ παντως.

Επεξ/σία από truman2193
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδερφέ, αν είσαι καλός "tipster", θα είσαι και καλός παίχτης. Εφόσον λοιπόν μπορείς να βρεις σημεία που θα σου αυξάνουν σταθερά το κεφάλαιό σου, γιατί απλά δε παίζεις τα σημεία, αντί να τα δίνεις σε άλλους; :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή μιλάμε για 2(ολογράφως δύο) μήνες που ένα εικοσάρικο έγινε τετρακοσάρι. Με σερί κάρφωμα μέχρι να γίνουν 50 και μετά σπάσιμο στη μέση.
Άντε να έκαψε και μερικές προσπάθειες, να έχει παίξει 50 στοιχήματα; 100; 150;

Το καλύτερο σενάριο είναι να ξεκωλώθηκε. Γίνεται με τόσο λίγα στοιχήματα.
Το πιο πιθανό είναι να ισχύουν άλλα σενάρια. Ηλικία 18 με όριο εγγραφής τα 21 😉

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεκίνας με εγγραφή στη blogabet .

Εαν εισαι όσο καλός πιστεύεις και νικάς το τέρας σε βάθος χρόνου σιγα σιγα θα ερθουν όλα !

και ακόλουθοι, και συνεργασίες με άλλους wise guys  σε αλλα αθληματα , και προτάσεις να γίνεις ακόμα πιο επαγγελματίας στο χώρο αυτό και να οργανωθείς και να μπορείς να συστηνεσαι στην κοινωνία ως tipster.

δεν είναι  καθόλου εύκολη δουλεια , μα καθόλου.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...