Προς το περιεχόμενο

Νεο build με max budget 600€


giannisv6
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από nickol-us,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, εχω το σύστημα της υπογραφής μου, με μια FHD 60hz οθόνη, keyboard, ποντικι.

Θα ήθελα να αναβαθμίσω όλο σχεδόν τον πυργο.

Από αυτόν θα κρατήσω το κουτι, τα 5 fan, ίσως και την ψήκτρα CM HYPER 212 EVO που έχω, καθώς και τους 3 HDD, 1 SSD, 1 DVD r-w.

Θα ήθελα τα parts να είναι από ενα κατάστημα εντός Αττικής, και άμεσα διαθέσιμα, μετά θα τα δώσω όλα στο πλαίσιο να κάνουν τα απαραίτητα.

Επομένως έχω σχηματίσει μια σύνθεση με mobo cpu psu ram.

Στόχος είναι να εκσυγχρονιστεί το σύστημα, και να εκμεταλλευτεί πλήρως την gpu (την οποία σε λίγα παιχνίδια που παίζω, περιστασιακά, την πνιγεί συνέχεια ο cpu μου).

Στο mgmanager εχω βρει τα παρακάτω τα οποία θεωρώ οτι θα καλύψουν τα ζητούμενα.

Spoiler

Corsair TX750M, 750W 80+ Gold Certified PSU (CP-9020131-EU)
ΤΙΜΗ ΜΟΝΑΔΑΣ: 109,8
Επειδή είναι υπέρπληρες, εχει καλα σχόλια, futureproof με 7 έτη εγγύηση 
 
MSI MAG B560 TOMAHAWK WIFI, Intel, LGA 1200, ATX , 4xDDR4, 6xSATA3, M.2, 2.5GLAN, USB3.2, HDMI, DP (7D15-005R)
ΤΙΜΗ ΜΟΝΑΔΑΣ: 202,13 €
 Επειδη ειναι ΑΤΧ, και δειχνει να εχει οτι χρειάζομαι,αν και πλησιαζει τιμες καλών Ζ490 και Ζ590

ή μηπως καλύτερα μια 

MSI Z590 PRO WIFI, Intel, LGA 1200, ATX, 4xDDR4, 6xSATA3, M.2, RAID, 2.5GLAN, WiFi+BT, USB3.2, HDMI, DP (7D09-001R) στα 238...?


Intel Core i5-11400, 12MB Cache, 2.60 GHz (Up To 4.40 GHz), 6-Core, Socket 1200, Intel UHD Graphics, Box (BX8070811400)
ΤΙΜΗ ΜΟΝΑΔΑΣ: 184,40 €

Kingston Fury Beast 16GB Kit (2x8GB) 3200MHz UDIMM DDR4 CL16 1.35V, Black (KF432C16BBK2/16)
ΤΙΜΗ ΜΟΝΑΔΑΣ: 53,84 €

 

Ευχαριστώ.

 

Χωρίς τίτλο.png

Επεξ/σία από giannisv6
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιατί να δεις τον 11400 και όχι μια γενιά μετά τον 12400/f (αναλογα αν θες ενσωματωμενα γραφικά) από ιντελ ή 5600 από amd(χωρίς γραφικά).Απο quickshop παει 449 ευρο μια πρόταση με το ίδιο τροφοδοτικο/ραμ  που κοιτάς και με τον 12400f.Καπου τόσο θα σου βγει αν θες και amd

Screenshot_2023-01-10-21-33-56-03_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Επεξ/σία από niko13
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όπως σου είπα ήδη και στο άλλο νήμα, κανείς πλέον δεν κοιτάει 11η γενιά, πόσο μάλλον σε αυτές τις τιμές.

12η γενιά, πολύ ανώτερη, με προοπτική αναβάθμισης σε "τέρατα" 13ης γενιάς

https://www.skroutz.gr/s/29998272/Seasonic-G12-GC-650-650W-Τροφοδοτικό-Υπολογιστή-Full-Wired-80-Plus-Gold.html

https://www.skroutz.gr/s/34221144/MSI-Pro-B660-A-DDR4-Motherboard-ATX-με-Intel-1700-Socket.html

https://www.skroutz.gr/s/33328420/Intel-Core-i5-12400F-2-5GHz-Επεξεργαστής-6-Πυρήνων-για-Socket-1700-σε-Κουτί-με-Ψύκτρα.html

https://www.skroutz.gr/s/30098297/Kingston-Fury-Beast-16GB-DDR4-RAM-με-2-Modules-2x8GB-και-Ταχύτητα-3200-για-Desktop-KF432C16BBK2-16.html

 

Ήδη με πρόλαβε ο Νίκος, δίνοντας εφάμιλλη πρόταση...

 

Μετά αν σε ενδιαφέρει, κοιτάς και για amd, για μένα καλό value πλέον ο 5700x ως ο πιο vfm 8core, τα υπόλοιπα πλέον είναι αμφιλεγόμενα και μάλλον γέρνουν προς Intel.

 

Εννοτείται κοιτάς σε όλα τα μαγαζιά(bestprice, e-shop) για καλύτερες τιμές είτε για να βρεις το μαγαζί που έχει όσα επιθυμείς.

 

Επεξ/σία από nickol-us
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καταλαβαίνω τι μου λέτε.

Αλλά εχει διαφορά αρκετη mobo κ cpu 12ης γενιάς. Και η αληθεια ειναι δεν θα αποκτησω καποιο ανερχομενο τερατακι στο μελλον με τους ρυθμους που αναβαθμιζω τις συσκευες μου γενικα, αρκει να μην αναγκαστω επειδη παθουν κατι.

Απο 210 ξεκιναει ο 12400 , και γυρω στα 300+ μια μητρικη αναλογη.

Θα ήθελα να εχει ενσωματωμένα γραφικα ο επεξεργαστης , και η μητρικη να εχει σιγουρα 6 θυρες sata οπως και wifi/bt ,σκοπεύω να τα χρησιμοιησω.

Αλλά θα κοιταξω την 12η γενια λιγο καλυθτερα αποψε ,και ίσως την amd. Αν και αυτη την φορα μαλλον θα δοκιμασω τους μπλε. 
Ευχαριστω!

Επεξ/σία από giannisv6
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, giannisv6 είπε

Καταλαβαίνω τι μου λέτε.

Αλλά εχει διαφορά αρκετη mobo κ cpu 12ης γενιάς. Και η αληθεια ειναι δεν θα αποκτησω καποιο ανερχομενο τερατακι στο μελλον με τους ρυθμους που αναβαθμιζω τις συσκευες μου γενικα, αρκει να μην αναγκαστω επειδη παθουν κατι.

Απο 210 ξεκιναει ο 12400 , και γυρω στα 300+ μια μητρικη αναλογη.

Θα ήθελα να εχει ενσωματωμένα γραφικα ο επεξεργαστης , και η μητρικη να εχει σιγουρα 6 θυρες sata οπως και wifi/bt ,σκοπεύω να τα χρησιμοιησω.

Αλλά θα κοιταξω την 12η γενια λιγο καλυθτερα αποψε ,και ίσως την amd. Αν και αυτη την φορα μαλλον θα δοκιμασω τους μπλε. 
Ευχαριστω!

Δε θες top μητρική για τον 12400f και ο 12400 ξεκινάει από 190.Εκτος κι αν μιλάς ετοιμοπαραδοτα..Σου βάλαμε επιλογές πάνω αρκετά οικονομικές σε μητρικες..Ακόμα και η tomahawk που κοιταγες τα ίδια έχει σε 12th gen...https://www.skroutz.gr/s/33445465/MSI-MAG-B660-Tomahawk-WiFi-DDR4-Motherboard-ATX-με-Intel-Socket.html

Επεξ/σία από niko13
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, niko13 είπε

Δε θες top μητρική για τον 12400f και ο 12400 ξεκινάει από 190.Εκτος κι αν μιλάς ετοιμοπαραδοτα..Σου βάλαμε επιλογές πάνω αρκετά οικονομικές σε μητρικες..Ακόμα και η tomahawk που κοιταγες τα ίδια έχει σε 12th gen...https://www.skroutz.gr/s/33445465/MSI-MAG-B660-Tomahawk-WiFi-DDR4-Motherboard-ATX-με-Intel-Socket.html

Κοιτάω μονο σε αμεσα διαθεσιμα και ετοιμοπαραδοτα γιατι θα ηθελα να τελειώνω επιτέλους με το θεμα αναβάθμιση.
Δεν σκεφτηκα αν ειναι ή οχι top οι μητρικες που κοιταω αλλα οπως ανεφερα σιγουρα θα χρησιμοποιήσω αυτά τα χαρακτηριστικά.

 

Έχεις δικιο για την -B660-Tomahawk-WiFi για καποιο λόγο μου διεφυγε...

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπάρχει και ο 5600 με μια b550   από την άλλη μερια ,αν δεν έχεις κλειδώσει ιντελ..Πάντως όχι 11400,κρίμα ειναι.Εμενα μου φαίνεται κάπως η μητρική να έχει παραπάνω από τον επεξεργαστή για αυτό και το θεωρώ υπερβολή αλλά εσύ ξέρεις καλύτερα τι θες.Δεν είναι τίποτα πάντως να περιμένεις καμμία εβδομάδα για παράδοση αν είναι να γλιτώσεις αρκετά χρηματα στα parts

Επεξ/σία από niko13
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Υπόψιν οτι ο 5600 ΔΕΝ έχει ενσωματωμένα που θέτεις ως κριτήριο.

Όσο για τις επιλογές, αν μιλάμε για 1-2 εβδομάδες αναμονή και διαφορά 100-150€, συγνώμη αλλά εγώ δεν αποταμιεύω τόσα σε τόσο μικρό διάστημα :D, θέλω να πω οτι ίσως αξίζει μια μικρή αναμονή για τόσο μεγάλη χρηματική διαφορά.

Επίσης έχε υπόψιν οτι στις περισσότερες μητρικές κάποιες sata ακυρώνονται εφόσον χρησιμοποιηθεί nvme.

Τέλος αν wifi/bluetooth ανεβάζουν πολύ το κόστος της μητρικής, υπάρχει εναλλακτική σε κάρτα pcie, κάπου στο 30αρι αν δε κάνω λάθος

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και πάλι καλησπέρα.

Ευχαριστώ για το οποιο ενδιαφέρον, και συγνώμη αν κουραζει αυτο το play/pause που έκανα, αλλά σήμερα, το πολύ αυριο θα ήθελα να καταλήξω και να τα παραγγείλω επιτέλους έχωντας και την δική σας οπτική παρακαλώ.

Ισχύουν όσα έχουν ειπώθει, μελέτησα τις επιλογές βάση ότι μου είπατε.

Συμπερασματα.

  1. Φύγαμε για 12400
  2. Η μητρική πρεπει να έχει 6 sata ports, intergrated wifi6 & bt
  3. Η παραγγελία θα γίνει απο 1-2 καταστηματα εντός Αττικής με λογικό αριθμό θετικών αξιολογησεων 

Αποτέλεσμα.
Gigabyte Z690 UD AX rev1.0

Intel Core i5-12400 2.50GHz

Be Quiet! Pure Power 11 700W 80+ Gold

Τυγχάνει να είναι και ετοιμοπαράδοτα αυτα.

Τα κριτήρια επιλογής μου ήταν , χαρακτηριστικα, επωνυμία, αξιολογήσεις,τιμή, και τέλος η διαθεσιμοτητα.

 

1 Τεράστιο δίλημμα

Ανακάλυψα προ ολίγου τον 13400 και βλέπω οτι ειναι σαφώς ανώτερος του 12400, και τολμώ να πώ οτι ισως τα αξιζει, το μπατζετ goes kaboom στην περιπτωση αυτη. Αλλά αξίζει πραγματικά για εμένα, θα παραμεινει μπόμπα για περισσότερο καιρο απο τον 12400 ?

1 micro δίλημμα

Μου είχε κεντρίσει λίγο το ενδιαφερον και η MSI-MAG-B660M-Mortar-WIFI-DDR4 Micro ATX.

 

Στις "παραξενιές" τώρα...

  1. Οι 3200Mhz 8Gb x2 μνήμες του ίδιου καταστηματος εμένα μου κάνουν (νομίζω) το προβλημα μου ειναι οτι δεν αναγραφονται στο qvl της μητρικής!.
  2. Ίσως μοιαζει υπερβολή η μητρικη δεδομένου του επεξεργαστή, αλλά με υπερκαλυπτει απο features οπως αριθμησα πιο πάνω εχει καλά reviews.
  3. Δεν θα ήθελα να κάνω εκπτωση στα wifi6, bt, 6 sata ports
  4. Απο όσα έχω καταλάβει τo τσιπσετ Ζ ειναι ανώτερο απο τo Β ακόμα και αν δεν κάνω OC, αναφέρομαι συγκεκριμενα στις υλοποιησης μητρικών που εχω παραθεσει σε αυτη την δημοσίευση. Επίσης αυτη η micro atx εινα γύρω στα 30 ευρω πιο φθηνή αλλά νομίζω η μεγάλη ειναι λίγο καλυετρη επιλογη και λογικα θα διαχειριζεται και λιγο καλυτερα τις θερμοκρασιες της οταν πιασουν οι ζέστες. Συμφωνούμε?
Επεξ/σία από giannisv6
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, giannisv6 είπε

1 Τεράστιο δίλημμα

Ανακάλυψα προ ολίγου τον 13400 και βλέπω οτι ειναι σαφώς ανώτερος του 12400, και τολμώ να πώ οτι ισως τα αξιζει, το μπατζετ goes kaboom στην περιπτωση αυτη. Αλλά αξίζει πραγματικά για εμένα, θα παραμεινει μπόμπα για περισσότερο καιρο απο τον 12400 ?

Οι αρκετοί περισσότεροι πυρήνες του 13400 ενδεχομένως να φέρουν μεγαλύτερη "μακροζωϊα στο μηχάνημα, διαφορές σε gaming για τα σημερινά δεδομένα  και ειδικότερα με την κάρτα σου, δε θα δεις.

2 ώρες πριν, giannisv6 είπε

1 micro δίλημμα

Μου είχε κεντρίσει λίγο το ενδιαφερον και η MSI-MAG-B660M-Mortar-WIFI-DDR4 Micro ATX.

Πολύ δυνατή μητρική σαν υλοποίηση, αν σου άρεσε πραγματικά ζύγισέ το καλά αφού μιλάμε για σχεδόν ίδια χρήματα

2 ώρες πριν, giannisv6 είπε

Στις "παραξενιές" τώρα...

  1. Οι 3200Mhz 8Gb x2 μνήμες του ίδιου καταστηματος εμένα μου κάνουν (νομίζω) το προβλημα μου ειναι οτι δεν αναγραφονται στο qvl της μητρικής!.
  2. Ίσως μοιαζει υπερβολή η μητρικη δεδομένου του επεξεργαστή, αλλά με υπερκαλυπτει απο features οπως αριθμησα πιο πάνω εχει καλά reviews.
  3. Δεν θα ήθελα να κάνω εκπτωση στα wifi6, bt, 6 sata ports
  4. Απο όσα έχω καταλάβει τo τσιπσετ Ζ ειναι ανώτερο απο τo Β ακόμα και αν δεν κάνω OC, αναφέρομαι συγκεκριμενα στις υλοποιησης μητρικών που εχω παραθεσει σε αυτη την δημοσίευση. Επίσης αυτη η micro atx εινα γύρω στα 30 ευρω πιο φθηνή αλλά νομίζω η μεγάλη ειναι λίγο καλυετρη επιλογη και λογικα θα διαχειριζεται και λιγο καλυτερα τις θερμοκρασιες της οταν πιασουν οι ζέστες. Συμφωνούμε?

1) έχει ειπωθεί άπειρες και φορές αλλά προφανώς δεν το έχεις διαβάσει. Οι λίστες qvl είναι καθαρά ενδεικτικές και δε μπορούν να καλύψουν τις άπειρες μνήμες, τα περισσότερα manual μητρικών το αναφέρουν.

Τέτοιες μνήμες με τέτοιους χρονισμούς για να μην παίξουν πρέπει να σου έρθουν doa, σε κάθε άλλη περίπτωση παίζεις τζόκερ.

2) Εφόσον έχεις συγκεκριμένα δεδομένα για τη δουλειά σου, τότε δεν είναι υπερβολή, υπερβολή είναι όταν τα πληρώνεις χωρίς να ξέρεις αν θα τα χρησιμοποιήσεις ποτέ.

3) και καλά κάνεις :D

Υπόψιν οτι σε όλες μητρικής, μόλις βάλεις nvme είσαι αυτόματα -2 sata θύρες

4) στη θεωρία  ναι, στην πράξη μια φτηνή z690 μπορεί να είναι υποδεέστερη από μια καλή υλοποίηση b660. Η συγκεκριμένη μητρική θα σηκώσει οριακά μέχρι κάποιον ξεκλείδωτο I7, τον 12400 τον πάει μπάλα για πλάκα.

Ισχύει επίσης στην θεωρία πως όσο πιο μικρό pcb τόσο πιο δύσκολη η διαχείριση θερμοκρασίας όμως στη συγκεκριμένη περίπτωση η mortar παίζει να έχει αρκετά καλύτερες θερμοκρασίες λόγω ανώτερης ποιότητας υλικών.

 

Τέλος δεν ξέρω πόσο σε εξυπηρετεί το web supplies αλλά πολλά τα λεφτά για τον 12400.

https://www.skroutz.gr/s/33959277/Intel-Core-i5-12400-2-5GHz-Επεξεργαστής-6-Πυρήνων-για-Socket-1700-Tray-H0.html

180€ άμεσα διαθέσιμο, tray έκδοση αλλά δε σε πειράζει (σε 12th gen έχεις κανονικά τα 3 έτη εγγύησης) και με τη διαφορά τιμής βάζεις μια καλή aftermarket ψύκτρα που είναι σημαντική ίσως για τις ζεστές ημέρες

 

 

Επεξ/σία από nickol-us
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σωστος σε όσα ειπε ο Νικόλας ,εγώ με 12400 δεν βλέπω το λόγο για z690.Αν και το παρακάνεις στις τιμές που κοιτάς,μητρικη σαν τη mortar  με wifi και διαθέσιμη στα 202 ευρο από  cosmodata(σχεδόν 30 ευρο κάτω από mortar ),σαν έξτρα επιλογή https://www.skroutz.gr/s/33465290/Asus-TUF-Gaming-B660M-PLUS-WiFi-D4-Motherboard-Micro-ATX-με-Intel-1700-Socket.html ,υπάρχει και σε atx https://www.skroutz.gr/s/33465486/Asus-TUF-Gaming-B660-PLUS-WiFi-D4-Motherboard-ATX-με-Intel-1700-Socket.html στα 211,στο bestprice υπάρχουν και με χαμηλότερες τιμές αλλά από καταστήματα που δεν έχω ψωνισει.Στην καλύτερη τιμή/διαθεσιμοτητα φαίνονται οι gamingx πάντως,αν και επειδή κάναμε ενός φίλου rma την δική του ,είμαι προκατειλημμένος😁 

Επεξ/σία από niko13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, giannisv6 είπε

Και πάλι καλησπέρα.

Ευχαριστώ για το οποιο ενδιαφέρον, και συγνώμη αν κουραζει αυτο το play/pause που έκανα, αλλά σήμερα, το πολύ αυριο θα ήθελα να καταλήξω και να τα παραγγείλω επιτέλους έχωντας και την δική σας οπτική παρακαλώ.

Ισχύουν όσα έχουν ειπώθει, μελέτησα τις επιλογές βάση ότι μου είπατε.

Συμπερασματα.

  1. Φύγαμε για 12400
  2. Η μητρική πρεπει να έχει 6 sata ports, intergrated wifi6 & bt
  3. Η παραγγελία θα γίνει απο 1-2 καταστηματα εντός Αττικής με λογικό αριθμό θετικών αξιολογησεων 

Αποτέλεσμα.
Gigabyte Z690 UD AX rev1.0

Intel Core i5-12400 2.50GHz

Be Quiet! Pure Power 11 700W 80+ Gold

Τυγχάνει να είναι και ετοιμοπαράδοτα αυτα.

Τα κριτήρια επιλογής μου ήταν , χαρακτηριστικα, επωνυμία, αξιολογήσεις,τιμή, και τέλος η διαθεσιμοτητα.

 

1 Τεράστιο δίλημμα

Ανακάλυψα προ ολίγου τον 13400 και βλέπω οτι ειναι σαφώς ανώτερος του 12400, και τολμώ να πώ οτι ισως τα αξιζει, το μπατζετ goes kaboom στην περιπτωση αυτη. Αλλά αξίζει πραγματικά για εμένα, θα παραμεινει μπόμπα για περισσότερο καιρο απο τον 12400 ?

1 micro δίλημμα

Μου είχε κεντρίσει λίγο το ενδιαφερον και η MSI-MAG-B660M-Mortar-WIFI-DDR4 Micro ATX.

 

Στις "παραξενιές" τώρα...

  1. Οι 3200Mhz 8Gb x2 μνήμες του ίδιου καταστηματος εμένα μου κάνουν (νομίζω) το προβλημα μου ειναι οτι δεν αναγραφονται στο qvl της μητρικής!.
  2. Ίσως μοιαζει υπερβολή η μητρικη δεδομένου του επεξεργαστή, αλλά με υπερκαλυπτει απο features οπως αριθμησα πιο πάνω εχει καλά reviews.
  3. Δεν θα ήθελα να κάνω εκπτωση στα wifi6, bt, 6 sata ports
  4. Απο όσα έχω καταλάβει τo τσιπσετ Ζ ειναι ανώτερο απο τo Β ακόμα και αν δεν κάνω OC, αναφέρομαι συγκεκριμενα στις υλοποιησης μητρικών που εχω παραθεσει σε αυτη την δημοσίευση. Επίσης αυτη η micro atx εινα γύρω στα 30 ευρω πιο φθηνή αλλά νομίζω η μεγάλη ειναι λίγο καλυετρη επιλογη και λογικα θα διαχειριζεται και λιγο καλυτερα τις θερμοκρασιες της οταν πιασουν οι ζέστες. Συμφωνούμε?

230€ για 12400 με την καμία .....
240€ για μητρική 
110€ για τροφοδοτικό 

580€ και όλα αυτά για να παίζεις με μια r9 380 ?

Με 600€ κοίτα τι φτιάχνεις αν δεν είσαι βιαστικός και περιμένεις καμιά εβδομάδα:

140€ για r5 5600
146€ για MSI B550M Pro-VDH WiFi
80-85€ για 550w gold τροφοδοτικό 
270€ για αυτή: https://www.bestprice.gr/item/2157124599/msi-radeon-rx-6600-8gb-mech-2x.html


 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μωρέ καλά τα λες και του το είπαν και πιο πανω για 5600 ,αλλά  θέλει ενσωματωμένα γραφικά και πρησμενη μητρική με wifi για κάποιο λογο.περι ορεξεως...

Επεξ/σία από niko13
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, niko13 είπε

Μωρέ καλά τα λες και του το είπαν και πιο πανω για 5600 ,αλλά  θέλει ενσωματωμένα γραφικά και πρησμενη μητρική με wifi για κάποιο λογο.περι ορεξεως...

Και μητρική με 6 sata...

 

Πάντως έτσι που έχει πάει το hardware τελευταία, vfm έχει μείνει μόνο ο 5500 στα 100 μαζί με B450m ds3h στα 75 απο πλαίσιο, όλα τα άλλα έχουν πάρει τον ανήφορο

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...