Προς το περιεχόμενο

Η Nova ανακοινώνει την ενοποίησή της με τη Wind και νέα ανταγωνιστικά πακέτα σε κινητή, σταθερή και Internet


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο site της Nova βλέπω λέει 200 Mbps ή 1 Gbps με 33€ για νέους συνδρομητές.

Να φανταστώ έγω θα συνεχίσω να πληρώνω την 50αρα κάθε μήνα που έχω το παλιό 200άρι πακέτο της Wind;

Καλό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 150
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators
9 minutes ago, mechpanos said:

Σε όλα εκτός από το οικονομικό!

Αυτό ίσως να πέρναγε σε κάποιον που δεν είχε Forthnet πχ προ 2012. Με το θρυλικά ΤΡΑΓΙΚΟ λογιστήριο και με τα αλλεπάλληλα κοψίματα οπτικών (backbone) τα οποία είχαν ως αποτέλεσμα να σέρνεται το σύμπαν και το latency να ανεβαίνει στο θεό.

 

4 minutes ago, Silverage said:

Στο site της Nova βλέπω λέει 200 Mbps ή 1 Gbps με 33€ για νέους συνδρομητές.

Να φανταστώ έγω θα συνεχίσω να πληρώνω την 50αρα κάθε μήνα που έχω το παλιό 200άρι πακέτο της Wind;

Καλό...

VDSL μέχρι 100Mbps στα 26 ευρώ, δεν υπάρχει πλέον το 200Mbps που είχε η Wind.

FTTH από δίκτυο Cosmote ή Vodafone, μονο 200Mbps στα 33  ευρώ

FTTH από δίκτυο Nova/Wind,  500Mbps στα 26 ευρώ και 1000Mbps στα 33 ευρώ

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Thresh είπε

VDSL μέχρι 100Mbps στα 26 ευρώ, δεν υπάρχει πλέον το 200Mbps που είχε η Wind.

FTTH από δίκτυο Cosmote ή Vodafone, μονο 200Mbps στα 33  ευρώ

FTTH από δίκτυο Nova/Wind,  500Mbps στα 26 ευρώ και 1000Mbps στα 33 ευρώ

Δηλαδή λες θα με ρίξουν στα 100 Mbps;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, valantis40 είπε

 μεγαλο λαθος που κοψανε το προγραμμα unlimited data που ειχαν για καρτοκινητο με 15 ευρω.τωρα αν θες απεριοριστα δεδομενα πρεπει να κανεις συνδεση με 27 ευρω για παλιους συνδρομητες.

Η εναλλακτική απ' ότι είδα τα 5€ απεριόριστα data άνα εβδομάδα στην επιλογή Smart 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολλά παχιά λόγια. Θα , θα , θα.

FTTH για τρεις και ο κούκος. 5G το ίδιο. 

Ταχύτητες 5G(μέσος όρος) από ookla :

cosmote :136.64Mbps

wind : 58.29Mbps

vodafone: 53.31Mbps

Μακάρι να δούμε ανταγωνισμό αλλά δεν το βλέπω δυστυχώς.

Επεξ/σία από CarbonFibre
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω για ελεγχο διαθεσιμοτητας ταχυτητων να βαλω την διευθυνση να δω τι γινεται και δεν το βρισκω πουθενα...αν το εχει βρει καποιος ας βοηθησει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαστε Ετη Φωτός ! (Πίσω) 😸 αρχίζουν και εφαρμόζουν ογκοχρέωση όλο και περισσότερο...στο μεταξύ όλο ακούμε επί πολλά χρόνια για οπτικές,όλο διαφημίζουν ταχύτητες οι εταιρίες και όλο στήν διαφήμιση μένουν κάλυψη ακόμη και στο Κέντρο πχ Κοντά στό Κτήριο του ΟΤΕ στήν Βικτώρια και γύρω περιοχές,δεν βλέπουμε,ενω πλήν λίγων εξαιρέσεων οι τιμές είναι ακόμη στα ύψη για αυτό που προσφέρουν και ο διαχωρισμός των πελατών σε παλιούς και καινούργιους καλά κρατεί,κατά την γνώμη μου θα έπρεπε να επιβραβεύουν ιδιαίτερα τους πελάτες που είναι χρόνια σε μια εταιρία και είναι συνεπείς.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dj_takis είπε

Είμαι ο μόνος που πιστεύει ότι δεν θα γίνει τίποτα καλύτερο για εμάς τους καταναλωτές, παρόλες τις ανακοινώσεις και τις προθέσεις; 

Εγω το βλεπω για χειρότερο 

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω πάντως παλεύω εδώ και 3 μηνες να λύσω τις συνεχόμενες διακοπές ίντερνετ που έχω με το τεχνικό τμήμα της νοβα και θα γυρίσω ταινία με τις περιπέτειες που με έχουν βάλει. Το τελικό χτύπημα ήρθε πριν την ενοποίηση όπου αφού κάπως είχε συνεννοηθεί το τεχνικό τμήμα με το τμήμα προσφορών, μου είπαν να τα ξαναξεκινήσω όλα από την αρχή λόγω της ενοποίησης αφου θα αλλάξουν τα πάντα. Όλα ξεκίνησαν αφού μου πούλησαν 50αρα fiber  (είχα 24αρα adsl με ταχύτητες 2-3mbps) και μετα από 2 μήνες αποφάσισαν ότι δεν μπορούν να την υποστηρίξουν (αφου τρωω καμια 10αρια διακοπές την ημέρα με μέγιστη 25mbps) και ότι ο ΟΤΕ δηλώνει αδυναμία επίλυσης του προβλήματος...Το καλύτερο είναι ότι η προταση τους είναι να γυρίσω σε adsl ...ότι ναναι

τουλάχιστον τωρα να δουμε με το ΝΕΟ τεχνικό τμήμα τι δικαιολογία θα μου βρουν και αν συμπίπτει με τα προηγούμενα...

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
18 minutes ago, Silverage said:

Δηλαδή λες θα με ρίξουν στα 100 Mbps;

Δεν έχω ιδέα τι θα γίνει με αυτούς που ήταν VDSL 200Mbps από Wind...

13 minutes ago, CarbonFibre said:

FTTH για τρεις και ο κούκος.

Λογικά θα δώσουν αργότερα και διαθεσιμότητα από δίκτυα άλλων, αλλά με υψηλότερη τιμή λόγω "ενοικίου".

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, thleorasakias είπε

Ψαχνω για ελεγχο διαθεσιμοτητας ταχυτητων να βαλω την διευθυνση να δω τι γινεται και δεν το βρισκω πουθενα...αν το εχει βρει καποιος ας βοηθησει.

και εγώ το ψάχνω αυτό είμαι με 100 άρα κανονική όχι FTTH σε Wind και πληρώνω 24,90 . Αν με 1,10 € παραπάνω πάω σε 500 άρα δεν θα με χαλάσει . Αλλά πουθενά δεν βλέπω κάλυψη δικτύου . Άφησα τηλέφωνο να με καλέσουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...