Προς το περιεχόμενο

Η Nova ανακοινώνει την ενοποίησή της με τη Wind και νέα ανταγωνιστικά πακέτα σε κινητή, σταθερή και Internet


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

απο 26 euros λογαριασμο πηγα στα 31 !!! Ενας καλός λόγος για να φύγω και να ξαναγυρισω στον ΟΤΕ...

 

Επεξ/σία από gasantony
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 150
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, cmak είπε

Άλλαξε ο Μανωλιός και έβαλε τα ρούχα του αλλιώς. Wind μακράν από τα χειρότερα δίκτυα σε κάλυψη. Τώρα που αλλάξαμε το όνομα θα πετάει :D 

Μαλλον εχεις μεινει καμια 10 χρονια πισω, ρωτησε κανενα διανομεα που γυριζει ολη μερα να σου πει ποιος εχει το χειροτερο δικτυο

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
7 minutes ago, GaGaS_Thess said:

και εγώ το ψάχνω αυτό είμαι με 100 άρα κανονική όχι FTTH σε Wind και πληρώνω 24,90 . Αν με 1,10 € παραπάνω πάω σε 500 άρα δεν θα με χαλάσει . Αλλά πουθενά δεν βλέπω κάλυψη δικτύου . Άφησα τηλέφωνο να με καλέσουν 

Έχει σκάψει στο δρόμο σου κάποιος για FTTH? Αν όχι δεν μπορείς να βάλεις FTTH, αν δεν είναι η Nova/Wind συγκεκριμένα δεν μπορείς να βάλεις πάνω από 200 προς το παρόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

να κάνω μια-δυο  ερωτήσεις γιατί έχω μπερδευτεί με  αυτό που αναφέρει η nova ως ιδιόκτητο δίκτυο καθώς και με την ένδειξη "εως την τάδε ταχύτητα".

Ποιό είναι το ιδιόκτητο δίκτυο της nova; Μπορούμε να το δούμε κάπου ή να κάνουμε έναν έλεγχο αν ανήκουμε σε αυτό; (αν και απο ότι διαβάζω εγώ που βρίσκομαι στην επαρχία δεν έχω ελπίδα!)

Εγώ έχω αυτή τη στιγμή γραμμή οπτικής ίνας FTTH 100Μbps. Αν πάω σε κάποιο πρόγραμμα της NOVA οπτικής ίνας που αναφέρει "200Mbps όπου είναι τεχνικά εφικτό" θα την έχω σταθερά αυτήν την ταχύτητα; (φυσικά αναφέρομαι στην περίπτωση εκτός ιδιόκτητου δικτύου nova). Δηλαδή το γεγονός ότι η ταχύτητα των 200Mbps που διαφημίζει η nova παρέχεται μέσω FTTH (χωρίς όμως να είναι το δικό της δίκτυο) με εξσφαλίζει ότι θα έχω ακριβώς αυτήν την ταχύτητα και όχι σκαμπανεβάσματα;

Ευχαριστώ

 

Επεξ/σία από tempo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλιά είχα wind συμβόλαιο, δεν είχα παντα σήμα/ιντερνετ έφυγα και με εξώδικα κιόλας (μου ζητούσαν κάτι 150αρια και στο τέλος με πλήρωσαν και 30, φοβερή συμπεριφορά κι εξυπηρέτηση.

Πήγα Vodafone καρτοσυμβολαιο, φοβερή τιμή για τις παροχές του, δεν είχα πάντα σήμα/ιντερνετ έφυγα κανονικά.

Είμαι κοσμοτε με what’s up εδώ κι ένα μήνα για να δω το σήμα πριν κάνω κίνηση για συμβόλαιο και ω θαύμα, έχω σήμα και ιντερνετ παντού! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην πολυκατοικία μας βάλαμε 6 άτομα οπτική ίνα, βγήκε πολύ άχτι!!!!

Στην Δράμα που μένω ούτε για δείγμα δεν υπάρχει καμπίνα της wind-nova ούτε vodafone, μόνο της cosmote. Καλά θα πάει και αυτό.

Θα μείνουμε στα 200 μου φαίνεται, όχι ότι αυτά είναι άσχημα, μεταξύ μας τώρα, απλός λέω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dj_takis είπε

Είμαι ο μόνος που πιστεύει ότι δεν θα γίνει τίποτα καλύτερο για εμάς τους καταναλωτές, παρόλες τις ανακοινώσεις και τις προθέσεις; 

Μπορω να στο επιβεβαίωσω σαν εργαζόμενος της εταιρίας .

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Εγω το βλεπω για χειρότερο 

Έτσι το βλέπω κι εγώ, αλλά δεν θέλω να είμαι τόσο απαισιόδοξος.

Μόλις τώρα, Hasta La Vista είπε

Μπορω να στο επιβεβαίωσω σαν εργαζόμενος της εταιρίας .

Κατάλαβα. Αν το λένε και οι εργαζόμενοι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, dj_takis είπε

Έτσι το βλέπω κι εγώ, αλλά δεν θέλω να είμαι τόσο απαισιόδοξος.

Κατάλαβα. Αν το λένε και οι εργαζόμενοι...

αυτες οι παχουλες δηλωσεις για "αλλαγες" και "νεα τμηματα" ειναι για να κανουν τίτλους. αν εισαι μεσα και τα βλέπεις απλα γελας. δεν αλλαζει τιποτα. η wind θα ειναι οτι ηταν και πριν για την κινητη και η νοβα οτι ηταν και πριν για τη σταθερη.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, basilis_k6 είπε

αυτες οι παχουλες δηλωσεις για "αλλαγες" και "νεα τμηματα" ειναι για να κανουν τίτλους. αν εισαι μεσα και τα βλέπεις απλα γελας. δεν αλλαζει τιποτα. η wind θα ειναι οτι ηταν και πριν για την κινητη και η νοβα οτι ηταν και πριν για τη σταθερη.

Συμφωνώ απόλυτα. Θεωρώ ότι έτσι λειτουργεί η πλειονότητα των εταιριών. Μαρκετινίστικες δηλώσεις και από ουσία μηδέν.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, xariskk24 said:

αν εννοεις αυτο που λεει για 24 μηνες νεες ενεργοποιησεις εννοει οτι θα πρεπει να κανεις συμβολαιο για 24μηνες , εγω εδινα 23 με wind για 50 και μου ζητουσαν 33 για 100, με το που αλλαξε και εγινε νοβα μου ειπαν 26! και το εχω προχωρησει περιμενω να ενεργοποιηθει. Απλα σου κανουν νεο συμβολαιο για 24 μηνες και οχι απλα να συνεχίζει το παλιο .

οταν λεει νεες ενεργοποιησεις εννοει νεους πελατες,που ερχονται απο αλλες εταιριες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, tempo είπε

να κάνω μια-δυο  ερωτήσεις γιατί έχω μπερδευτεί με  αυτό που αναφέρει η nova ως ιδιόκτητο δίκτυο καθώς και με την ένδειξη "εως την τάδε ταχύτητα".

Ποιό είναι το ιδιόκτητο δίκτυο της nova; Μπορούμε να το δούμε κάπου ή να κάνουμε έναν έλεγχο αν ανήκουμε σε αυτό; (αν και απο ότι διαβάζω εγώ που βρίσκομαι στην επαρχία δεν έχω ελπίδα!)

Εγώ έχω αυτή τη στιγμή γραμμή οπτικής ίνας FTTH 100Μbps. Αν πάω σε κάποιο πρόγραμμα της NOVA οπτικής ίνας που αναφέρει "200Mbps όπου είναι τεχνικά εφικτό" θα την έχω σταθερά αυτήν την ταχύτητα; (φυσικά αναφέρομαι στην περίπτωση εκτός ιδιόκτητου δικτύο nova).

Ευχαριστώ

Eγω δεν ειχα ουτε έχω προβλημα με την Wind - Nova τα τελευταια 5 χρόνια

Μπορω να δηλώσω και ενθουσιασμένος από τις υπηρεσίες που μου παρέχουν

Κάτοχος 2 πακέτων κινητης Unlimited, Eon+, Τηλεφωνίας και φυσικά internet 200/20 (κλειδωνει 206/21) στο Χαλάνδρι, ποτέ αποσυνδέσεις...

Μπορεί να είμαι από τους τυχερούς, δεν ξέρω

10 λεπτά πριν, Hasta La Vista είπε

Μπορω να στο επιβεβαίωσω σαν εργαζόμενος της εταιρίας .

Ησουν στην συμφωνίας της συγχώνευσης των εταιρειών....?

Τι προτείνεις? Να φύγουμε...?

Να πάμε Cosmote....? Voda....?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, valantis40 είπε

 μεγαλο λαθος που κοψανε το προγραμμα unlimited data που ειχαν για καρτοκινητο με 15 ευρω.τωρα αν θες απεριοριστα δεδομενα πρεπει να κανεις συνδεση με 27 ευρω για παλιους συνδρομητες.

Μπορείς να κανεις με 25€ και δώρο το mifi. Στη nova δουλεύω οποτε ξέρω κάτι παραπάνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
21 minutes ago, tempo said:

να κάνω μια-δυο  ερωτήσεις γιατί έχω μπερδευτεί με  αυτό που αναφέρει η nova ως ιδιόκτητο δίκτυο καθώς και με την ένδειξη "εως την τάδε ταχύτητα".

Ποιό είναι το ιδιόκτητο δίκτυο της nova; Μπορούμε να το δούμε κάπου ή να κάνουμε έναν έλεγχο αν ανήκουμε σε αυτό; (αν και απο ότι διαβάζω εγώ που βρίσκομαι στην επαρχία δεν έχω ελπίδα!)

Εγώ έχω αυτή τη στιγμή γραμμή οπτικής ίνας FTTH 100Μbps. Αν πάω σε κάποιο πρόγραμμα της NOVA οπτικής ίνας που αναφέρει "200Mbps όπου είναι τεχνικά εφικτό" θα την έχω σταθερά αυτήν την ταχύτητα; (φυσικά αναφέρομαι στην περίπτωση εκτός ιδιόκτητου δικτύο nova).

Ευχαριστώ

 

Μόνο με τηλέφωνο θα μάθεις με σιγουριά αν η εταιρεία που έριξε τις οπτικές στην περιοχή σου είναι η Wind. 

Αν είναι θα μπορείς να πας σε 500 ή 1000Mbps, αν δεν είναι θα μπορείς να πας σε 200.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...