Προς το περιεχόμενο

Η Nova ανακοινώνει την ενοποίησή της με τη Wind και νέα ανταγωνιστικά πακέτα σε κινητή, σταθερή και Internet


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, kostaspgr είπε

Καλα τα λέτε ολα, περι τιμών και προσφορών  για να πατε στην Nova αλλα δεν έχετε αναρωτηθεί για το support τους..... και δεν το λεω θεμα χρημάτων αλλα μπορει να μην εχετε για πολυ διαστημα ιντερνετ, και αυτο ειναι οτι χειρότερο.

Σαν Nova δεν ακούγεται και τα καλύτερα λογια για το κομματη  Τεχνική υποστήριξη

 

Υπαρχει support για nova? 45λεπτο minimum περιμενα καθε φορα οταν ηθελα να μιλησω μαζι τους. Ευτυχως υπαρχει θεμα για support nova στο avclub forum και εκανα απο εκει δουλεια. Γενικα κυριως επαρχια οπου εχω δει η forthnet ειναι ανυπαρκτη. Φιλος πληρωνει 21 ευρω και πιανει 10mb ταχυτητα τον λενε ετσι πρεπει να δουλευει  για να μην εχετε αποσυνδεσεις μια χαρα ταχυτητα λενε. Πριν 7 8 χρονια εβαλα forthnet 24αρα και ενω συγχρονιζα 16mb σε ote ημουν στα 23 επιανα 4mb ταχυτητα γιατι λενε δεν τους εδινε πορτα ο ote για παραπανω. Με τα πολλα εξαφανιστηκα στο τετραμηνο χωρις penalty προφανως και πηγα οτε και ηρεμισα. Τραγικη εταιρια που προσπαθει με τις φθηνες τιμες να προσελκυσει κοσμο ενω απο υποδομες και support ειναι οτι χειροτερο. Προτιμω να πληρωνω 30 ευρω και να εχω σωστη 200αρα απο 20 ευρω και να εχω μουφα 500αρα και να πιανω 5-10mb. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 150
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

……

16 ώρες πριν, Arkin είπε

Υπαρχει support για nova? 45λεπτο minimum περιμενα καθε φορα οταν ηθελα να μιλησω μαζι τους. Ευτυχως υπαρχει θεμα για support nova στο avclub forum και εκανα απο εκει δουλεια. Γενικα κυριως επαρχια οπου εχω δει η forthnet ειναι ανυπαρκτη. Φιλος πληρωνει 21 ευρω και πιανει 10mb ταχυτητα τον λενε ετσι πρεπει να δουλευει  για να μην εχετε αποσυνδεσεις μια χαρα ταχυτητα λενε. Πριν 7 8 χρονια εβαλα forthnet 24αρα και ενω συγχρονιζα 16mb σε ote ημουν στα 23 επιανα 4mb ταχυτητα γιατι λενε δεν τους εδινε πορτα ο ote για παραπανω. Με τα πολλα εξαφανιστηκα στο τετραμηνο χωρις penalty προφανως και πηγα οτε και ηρεμισα. Τραγικη εταιρια που προσπαθει με τις φθηνες τιμες να προσελκυσει κοσμο ενω απο υποδομες και support ειναι οτι χειροτερο. Προτιμω να πληρωνω 30 ευρω και να εχω σωστη 200αρα απο 20 ευρω και να εχω μουφα 500αρα και να πιανω 5-10mb. 

Φίλε μου, πολύ παλιά είχα βάλει forthnet έως 24ρα, και είχα πριν οτε, στον οτε έπιανα 10, στην forthnet έπιανα για κάποιο λόγο 12ρα αλλά το πινκ που είχα στα games δεν περιγράφεται 999, δεν μου το φτιάξανε και σε 1 μήνα έκανα διακοπή και πήγα Vodafone και ηρέμησα, αυτήν την στιγμή είμαι ακόμα με Vodafone και έχω βάλει οπτική στο σπίτι και πιάνω 205. Γενικά και η Vodafone δεν είναι και η καλύτερη αλλά υπάρχει supports ότι και να μου έχει Συμβεί το έχουν φτιάξει και μένω ηλιουπολη/Αττική. Σε μερικούς βλέπω και ακούω παράπονα αλλά πιστεύω ότι είναι και θέμα περιοχής. Όσο για την nova παρόλου που έχει βάλει πολύ καλές τιμές δεν πάω με τίποτα μακριά όπως λες και σύ καλύτερα να δίνω κάτι παραπάνω παρά να μείνω κρεμασμενος

Επεξ/σία από kostaspgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kostaspgr είπε

……

Φίλε μου, πολύ παλιά είχα βάλει forthnet έως 24ρα, και είχα πριν οτε, στον οτε έπιανα 10, στην forthnet έπιανα για κάποιο λόγο 12ρα αλλά το πινκ που είχα στα games δεν περιγράφεται 999, δεν μου το φτιάξανε και σε 1 μήνα έκανα διακοπή και πήγα Vodafone και ηρέμησα, αυτήν την στιγμή είμαι ακόμα με Vodafone και έχω βάλει οπτική στο σπίτι και πιάνω 205. Γενικά και η Vodafone δεν είναι και η καλύτερη αλλά υπάρχει supports ότι και να μου έχει Συμβεί το έχουν φτιάξει και μένω ηλιουπολη/Αττική. Σε μερικούς βλέπω και ακούω παράπονα αλλά πιστεύω ότι είναι και θέμα περιοχής. Όσο για την nova παρόλου που έχει βάλει πολύ καλές τιμές δεν πάω με τίποτα μακριά όπως λες και σύ καλύτερα να δίνω κάτι παραπάνω παρά να μείνω κρεμασμενος

Wind/Nova 100αρα, πιάνω 100 και 7 ping. Cosmote /Voda παλιά όλο προβλήματα. Θα γίνει αίτηση για 1000αρα FTTH , ας δούμε πως θα πάει αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, HeimerSwag είπε

Wind/Nova 100αρα, πιάνω 100 και 7 ping. Cosmote /Voda παλιά όλο προβλήματα. Θα γίνει αίτηση για 1000αρα FTTH , ας δούμε πως θα πάει αυτό.

Με την Vodafone με 3 ping πιάνω με 200ρα FTTH, και σε games 37ping

 Για 1000αρα FTTH Wind/Nova δεν εχει παντου, εαν δεν εχει σκάψει η wind στο δρομο σου δεν θα το δεις ποτέ, ετσι απλα ειναι μονόδρομος μόνο για οτε 1000ρα, καλύτερα πηγαινε σε ενα καταστημα για να μάθεις για διαθεσιμότητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
15 minutes ago, kostaspgr said:

εαν δεν εχει σκάψει η wind στο δρομο σου δεν θα το δεις ποτέ

Λίγο δύσκολο να μην το δει ποτέ, απλά θα έχει καπέλο η τιμή επειδή θα πληρώνει πάγιο για οπτικές άλλου παρόχου.

Στο 1ο τρίμηνο του 2023 θα ανακοινώσει αντίστοιχα πακέτα κι η Vodafone.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, kostaspgr είπε

……

Φίλε μου, πολύ παλιά είχα βάλει forthnet έως 24ρα, και είχα πριν οτε, στον οτε έπιανα 10, στην forthnet έπιανα για κάποιο λόγο 12ρα αλλά το πινκ που είχα στα games δεν περιγράφεται 999, δεν μου το φτιάξανε και σε 1 μήνα έκανα διακοπή και πήγα Vodafone και ηρέμησα, αυτήν την στιγμή είμαι ακόμα με Vodafone και έχω βάλει οπτική στο σπίτι και πιάνω 205. Γενικά και η Vodafone δεν είναι και η καλύτερη αλλά υπάρχει supports ότι και να μου έχει Συμβεί το έχουν φτιάξει και μένω ηλιουπολη/Αττική. Σε μερικούς βλέπω και ακούω παράπονα αλλά πιστεύω ότι είναι και θέμα περιοχής. Όσο για την nova παρόλου που έχει βάλει πολύ καλές τιμές δεν πάω με τίποτα μακριά όπως λες και σύ καλύτερα να δίνω κάτι παραπάνω παρά να μείνω κρεμασμενος

για ποιο λόγο βάζεις μαύρο φόντο στο κείμενο σου? δεν διαβάζεται εύκολα και αν παρατήρησες δεν το κάνει κανένας

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, malmsteen1984 είπε

για ποιο λόγο βάζεις μαύρο φόντο στο κείμενο σου? δεν διαβάζεται εύκολα και αν παρατήρησες δεν το κάνει κανένας

Τι να σου πω από κινητό τα γράφω, θα το τσεκάρω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα vdsl 50αρα στην Forth/Nova από το 2016 μπορεί και νωρίτερα από την στιγμή που έγινε διαθέσιμο για την περιοχή μου, όλα αυτά τα χρόνια 0 προβλήματα και φυσικά έπιανε τα 50 και παραπάνω αφού το ΚΑΦΑΟ είναι πολύ κοντά. Τους τελευταίους μήνες που σκάβουν παντού για fiber είχα αποσυνδέσεις για πολλές ώρες και το τηλεφωνικό κέντρο είχε αυτόματο μήνυμα για πρόβλημα στην περιοχή.... Το γύρισα τώρα σε Wind fiber 200 μαζί με EON που βολεύει για να μην χάνεις το σήμα από το δορυφόρο σε κακοκαιρίες όπως με την Nova στην ίδια τιμή.

Screenshot_1314.png.a073d0e853c2bfcc1970109858efbe98.png

Μεγάλο ρόλο παίζει η περιοχή και όχι η εταιρία για όσους έχουν προβλήματα με την ταχύτητα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/1/2023 στις 12:22 ΠΜ, favou2000 είπε

Παρακολούθησε το αύριο μεθαύριο γενικά γιατί και σεμενα άλλαξε η προσφορά όπως και σε άλλους και τελικά μου έβγαλε την 100αρα με τιμές 50αρας και έκανα την μετάβαση.Απτην άλλη μεριά πάλι μπορεί να μην ισχύουν για όλους οι ίδιες προσφορές.Παρακολουθησε το πάντως.

περιμενω τις εντυπωσεις σου απο την ταχυτητα του ιντερνετ μετα την μεταβαση στα 100

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Vak69 είπε

περιμενω τις εντυπωσεις σου απο την ταχυτητα του ιντερνετ μετα την μεταβαση στα 100

Έχω κάνει την αίτηση την Παρασκευή και την δέχτηκαν αλλά η αλλαγή ταχύτητας δεν έχει γίνει ακόμη.Οταν γίνει θα σου πω Πάντως την 50αρα που έχω 1 χρόνο τώρα πιάνω 51 χωρίς καθόλου προβλήματα,είμαι πολύ κοντά στην καμπίνα βέβαια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/1/2023 στις 4:06 ΜΜ, Vak69 είπε

περιμενω τις εντυπωσεις σου απο την ταχυτητα του ιντερνετ μετα την μεταβαση στα 100

Όλα καλά κανένα πρόβλημα. 

IMG_20230122_220340.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 15/1/2023 στις 3:01 ΜΜ, kostaspgr είπε

Με την Vodafone με 3 ping πιάνω με 200ρα FTTH, και σε games 37ping

 Για 1000αρα FTTH Wind/Nova δεν εχει παντου, εαν δεν εχει σκάψει η wind στο δρομο σου δεν θα το δεις ποτέ, ετσι απλα ειναι μονόδρομος μόνο για οτε 1000ρα, καλύτερα πηγαινε σε ενα καταστημα για να μάθεις για διαθεσιμότητα

Θα το δεις, αλλά πέφτει καπέλο στη τιμή.  Οπότε συμφέρει να πηγαίνεις με το παροχο που έχει σκάψει αμα θέλεις 1000αρα , ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έστειλαν σήμερα σε Mail τους όρους για την ανανέωση του συμβολαίου με βάση την προσφορά. Όμως το pdf ζητάει κωδικό για να ανοίξει. Ξέρουμε ποιος μπορεί να είναι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, iganiats είπε

Μου έστειλαν σήμερα σε Mail τους όρους για την ανανέωση του συμβολαίου με βάση την προσφορά. Όμως το pdf ζητάει κωδικό για να ανοίξει. Ξέρουμε ποιος μπορεί να είναι; 

Λογικά το ΑΦΜ σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...