Προς το περιεχόμενο

Το Twitter απαγορεύει και επίσημα τις εφαρμογές τρίτων για πρόσβαση στην υπηρεσία του


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σιγά μην ενημερώναμε πιο νωρίς οτι θα κλείσουμε τα σπίτια εκείνων που βασίστηκαν στην υπηρεσία μας για να φτιάξουν άλλες.

Εδώ απολύουμε τους δικούς μας υπαλλήλους με τις δεκάδες χιλιάδες, θα μασήσουμε για τους ξένους;

 

Αλλά μην ξεχνάτε παιδιά... στον Άρη θα σας υποστηρίξουμε όσο καλά σας υποστηρίζουμε εδώ κάτω!

ΥΓ. ποτέ μου δεν είχα twitter και δεν το βλέπω να αλλάζει τώρα!

Επεξ/σία από Cre3p
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 44
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

32 λεπτά πριν, Mpelon είπε

Να ξέρουμε τι λέμε όμως;

Το Spotify δεν έκοψε απροειδοποίητα τα mobile streaming SDKs, τα έκανε phase out. Και βεβαίως έχει νέα SDK's και Web API σε λειτουργία και πολλές third party εφαρμογές έχουν πρόσβαση στα services --  αν δεν κάνω λάθος, μόνο για συνδρομητές!

Το ότι εσένα σου φάνηκαν άχρηστα τα Twitter clients τρίτων, αλλά θες τα αντίστοιχα για το Reddit και "θα απογοητευτείς" αν μπλοκαριστούν αρκεί για να καταλάβουμε πόσο λάθος είναι η βάση όσων λες. 

αχα.

Spotify is killing integration with 3rd party mobile apps starting on September 1st 

υποψιν οτι δεν υπαρχουν ολοκληρωμενες εφαρμογες που να  αντικαθιστουν πληρως την επισημη εφαρμογη του Spotify, οπως ηταν η περιπτωση με το τοTwitter. οποτε συγκρινεις ανομοια πραματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, billdanos είπε

Τώρα που θα χάσουν επιπλέον χρήστες, θα δούμε ποιος θα "πονέσει" περισσότερο! Ήδη το feed που σου προσφέρει πλέον το official twitter είναι άθλιο (μάλλον προσαρμόστηκε στην αισθητική του αφεντικού του). Το ανοίγω μια φορά την εβδομάδα... Βαριέμαι... 😛 

Δεν θα χάσουν χρήστες, απλά ο κόσμος θα προσαρμοστεί. Θα αναγκαστεί να χρησιμοποιήσει την official για ικανοποιήσει την ανάγκη για Twitter. Ποιος θα κάτσει να παρατήσει μια εδραιωμένη πλατφόρμα και να μετακομίσει σε κάποια άλλη? 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, filip123go είπε

Θα ήταν ενδιαφέρον να δούμε πόσοι users έχουν "εγκαταλείψει" το Twitter  μετά της εξαγορά. Επίσης, το Twitter εδώ και πολλά χρόνια ήταν ζημιογόνο, λογικό να προσπαθούν κάπως να το εξυγιάνουν ....

Ίσως στο μέλλον να δούμε συνδρομή και για την χρήση του API του (κάτι που γενικώς είναι πάρα πολύ κοινό) . 

Αμα μπει συνδρομή θα πέσει η κλάψα της αρκούδας. 

Στοιχεία χρηστών που αποχώρησαν δεν νομίζω να δώσουν ποτέ επίσημα στην δημοσιότητα. Είναι σαν να θάβουν τον εαυτό τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Basilhs23___ είπε

Στοιχεία χρηστών που αποχώρησαν δεν νομίζω να δώσουν ποτέ επίσημα στην δημοσιότητα. Είναι σαν να θάβουν τον εαυτό τους.

Γι αυτό αναφέρθηκα σε leak..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ρητορικη για την εξαγορα ηταν οτι θελει να το  κανει πιο ανοικτο και διαφανες, να προαγει την απολυτη ελευθερια του λογου, και για ολα αυτα σημασια δεν εχουν τα λεφτα  και το μονο που καταφερε ειναι επι καθημερινης βασης ειδησεις για το τι εκανε παλι ο elon προς την αντιθετη κατευθυνση

21 ώρες πριν, filip123go είπε

Θα χάσουν;; Εγώ πιστεύω ότι οι users έχουν μειωθεί ελάχιστα. Εάν υπήρχε κάποια σοβαρή μεταβολή στάνταρ θα είχαμε κάποιο "leak" .

εγω πιστευω οτι με ολη αυτη τη καθημερινη διαφημιση αυξηθηκαν , πχ εγω ξεκινησα να μπαινω για να δω τι  θα  ποσταρει ο musk που θα τα κανει σαλατα παλι,  απλως η εικονα του elon musk σαν σουπερ ιδιοφυια χαλασε και εχασε 200δις σε ενα χρονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, klaftop είπε

εγω πιστευω οτι με ολη αυτη τη καθημερινη διαφημιση αυξηθηκαν , πχ εγω ξεκινησα να μπαινω για να δω τι  θα  ποσταρει ο musk που θα τα κανει σαλατα παλι,  απλως η εικονα του elon musk σαν σουπερ ιδιοφυια χαλασε και εχασε 200δις σε ενα χρονο.

Όλοι γελάσαμε στην αρχή, πλέον όμως είναι σχεδόν αποτρεπτικό το να μπαίνεις και να βλέπεις τα "νομίζω-πως-ξέρω-λατινικά" tweets του με το ζόρι.

18 ώρες πριν, KilliK είπε

αχα.

Spotify is killing integration with 3rd party mobile apps starting on September 1st 

υποψιν οτι δεν υπαρχουν ολοκληρωμενες εφαρμογες που να  αντικαθιστουν πληρως την επισημη εφαρμογη του Spotify, οπως ηταν η περιπτωση με το τοTwitter. οποτε συγκρινεις ανομοια πραματα.

Ναι, όπως ανέφερα και πριν, ανακοίνωσαν κάτι 2+ χρόνια πριν και τελικά το έπραξαν. Και δεν απαγόρευσαν clients γενικώς, απλά άλλαξαν κάποια πράγματα σχετικά με τα audio streams. Έχουν ολόκληρο portal για developers. Όταν είχαν ανάγκη και τον τελευταίο πιθανό πελάτη, επέτρεπαν full native clients, τώρα όχι.

Στην περίπτωση του Twitter που ο κόσμος φεύγει (ή έτσι λέει) δεν ξέρω που αποσκοπεί η αλλαγή πέρα από την μείωση κόστους λειτουργίας.

Στο συρτάρι λοιπόν κι αυτό, μαζί με τα απλήρωτα νοίκια και τις αγωγές από τους απολυμένους. ✌️

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Γνωρίζει κανείς τον λόγο που κανείς δεν μπορεί να δει τις απαντήσεις μου στα σχόλια τους ;

Επίσης εάν υπάρχει τρόπος επίλυσης του.Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Twitter will charge developers to access its API starting February 9th
https://www.engadget.com/twitter-charging-developers-api-access-104917093.html

Γιατι πρεπει καθε ~10 μερες να δινουν εναν νεο ορισμο στη λεξη "κλοουν"...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχως... goes cloud, να δειτε που θα το πεθανει αυτος το τουιτερ μια και καλη,

πανε και τα λεφτα του, πανε ολα,

εξου και διαβαζουμε ενα σωρο κοσμος παει στο mastadon..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...