Προς το περιεχόμενο

Καθαρισσμός DPF se Hyundai i20


gerrybezhani

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, poulinos είπε

και εμεις αν δεν ειχαμε εσενα θα ειχαμε το κεφαλι μας ησυχο.αλλα ναι οι εταιρειες το εβαλαν επειδη θελουν το κακο σου και εσυ ο εξυπνος εχεις το knowledge που κρυβουν οι εταιρειες

Το έβαλαν για τους ρύπους για να μην πληρώνουν πρόστιμα 

Ορεξη σε είχαν εσένα και εμένα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 82
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

16 minutes ago, Tasos19s said:

 

γνωρίζω τι κάνει, πως δουλεύει, γιατί το έβαλαν, τι συμβαίνει αν βουλώσει, πως καθαρίζει, τι συμβαινει όταν συνέχεια κάνει αυτό καθαρισμούς, και τέλος η μόνη λύση ήταν να βγει 

η μονη λυση για να μην πληρωσεις.μην γραφεις τα μισα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Tasos19s είπε

Μετά τις 80.000 άρχισαν τα προβλήματα 

Το αυτοκίνητο αγορασμένο καινούργιο πρώτο χέρι 

Στις 120.000χμ βγήκε δεν πήγαινε άλλο 

Πρώτο χέρι, δηλαδή έδωσες ολόκληρο το ποσο και σε πιάσαν οι γυφτιές να βάλεις ένα άλλο;  Ακόμα χειρότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, poulinos είπε

η μονη λυση για να μην πληρωσεις.μην γραφεις τα μισα.

Εσείς που τα γράφετε αυτά πιθανόν ζείτε στην Αθήνα όποτε τι συζητάμε;

Μόλις τώρα, ideal09 είπε

Πρώτο χέρι, δηλαδή έδωσες ολόκληρο το ποσο και σε πιάσαν οι γυφτιές να βάλεις ένα άλλο;  Ακόμα χειρότερα.

2000€ τα θεωρείς αμελητέο ποσό για φίλτρο; 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, Tasos19s said:

Το έβαλαν για τους ρύπους για να μην πληρώνουν πρόστιμα 

Ορεξη σε είχαν εσένα και εμένα 

και πολυ σωστα μπηκε. αυτο ελειπε με τοσα εκατομμυρια αμαξια να κανει ο καθενας οτι θελει.αλλα ναι εσυ βλεπεις την παρτυ σου.αλλα επρεπε να γινονται ελεγχοι και τετοια αμαξια κατασχεση κατευθειαν και scrap

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Tasos19s είπε

2000€ τα θεωρείς αμελητέο ποσό για φίλτρο; 

Άμα κάνω αγορά ενός αυτοκινητού θα την υποστηρίξω. Δεν είμαι γύφτος. Αλλίως βγάζει και η xiaomi ωραιότατα scouter άμα δεν σηκώνει η τσέπη σου το αμάξι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, Tasos19s said:

Εσείς που τα γράφετε αυτά πιθανόν ζείτε στην Αθήνα όποτε τι συζητάμε;

2000€ τα θεωρείς αμελητέο ποσό για φίλτρο; 
 

οτι μενουμε αθημα δεν σημαινει οτι πρεπει 100.000.αμαξια(τυχαιο το νουμερο) να βγαλουν το dpf. δηλαδη αφου η κατασταση ειναι χαλια να κανει ο καθενας οτι θελει

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Tasos19s είπε

Άμα είχα εγώ πετρέλαιο αυτοκίνητο θα το έκανα να έχω το κεφάλι μου ήσυχο και το αυτοκίνητο μου να δουλεύει σωστά 

 

Το κεφαλή μπορεί και το αυτοκίνητο το ίδιο όλοι η άλλοι έξω θα απολαύσουν υπεύθυνα το καρκινακι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, poulinos είπε

οτι μενουμε αθημα δεν σημαινει οτι πρεπει 100.000.αμαξια(τυχαιο το νουμερο) να βγαλουν το dpf. δηλαδη αφου η κατασταση ειναι χαλια να κανει ο καθενας οτι θελει

Ας φτιάξει το κράτος πρώτα τα σαραβαλα απαρχαιωμένα λεωφορεία που βγάζουν καυσαέρια σαν 1000 αυτοκίνητα πετρελαίου χωρίς dpf.Και μετά να βάλει και ο ts dpf. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πας καλά; Ποια λεωφορεία; Εδώ δεν έχουμε να πληρώσουμε το ρεύμα, είμαστε για έξοδα στα λεωφορεία; Επιδότηση στο ρεύμα πρώτα.

Ώπα κάτσε, μερικοί δεν έχουν να φάνε, ποιο ρεύμα, ίσως πρέπει να κάνουμε κάτι για αυτούς πρώτα, χωρίς φως κάτι γίνεται χωρίς φαί όμως; Επιδότηση στα τρόφιμα πρώτα.

.

.

.

.

Εδώ πεινάνε τα παιδάκια στην Αφρική και πεθαίνουν, με όλα τα παραπάνω θα ασχοληθούμε; Υπάρχουν σημαντικότερα προβλήματα που πρέπει να λυθούν πρωτού πάμε στα πιο ασήμαντα. Βοήθεια σε αυτά πρώτα.

Και τελικά αυτό μας βολεύει γιατί έτσι δεν κάνουμε τίποτα, γιατί πάντα θα βρούμε κάτι που είναι πιο σημαντικό να γίνει πρώτα οπότε είναι χαμένος κόπος να ασχοληθούμε τα τα απλά προβλήματα.

:rolleyes:

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 minutes ago, Fordakias7 said:

Ας φτιάξει το κράτος πρώτα τα σαραβαλα απαρχαιωμένα λεωφορεία που βγάζουν καυσαέρια σαν 1000 αυτοκίνητα πετρελαίου χωρίς dpf.Και μετά να βάλει και ο ts dpf. 

και ξαναλεω επειδη ενα πραγμα ειναι λαθος πρεπει να κανουμε και εμεις τα ιδια και να λεμε αφου το κανει και ο διπλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Tasos19s είπε

Για να ανεβεί η στάθμη των λαδιών σημαίνει ότι κάνει συνέχεια αυτό καθαρισμό δεν έκανε μια φορά 

 

4 ώρες πριν, Tasos19s είπε

.Σε καθε περιπτωση με ενα απλο διαγνωστικο του κο@ου ενα τεχνικός μπορει να σου πει το ποσοστο αιθάλης στο DPF και αν χρειαζεται αναγενηση η οχι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Tasos19s είπε

Αν είναι έτσι να απαγορευτούν όλα όσο κινούνται με diesel

χιλιάδες κινούνται χωρίς dpf επειδή τότε δεν υπήρχε δηλαδή πριν το 2007-8

δεν το συζητάω για φορτηγά-λεωφορεία-ταξί

 

Ο μέσος όρος ηλικίας των ελληνικών ΙΧ είναι 17 χρόνια. Ήτοι 2006. Βάλε ότι απαγορεύονταν τα euro 4 πετρέλαια στην Αθήνα και επιτράπηκαν τα euro 5(2009) σημαίνει ότι δεν υπαρχει ΕΙΧ χωρίς dpf στην Αθήνα. Μιλάω για ΕΙΧ. Άρα καταρρίπτεται το επιχείρημα σου για χιλιάδες οχήματα χωρίς dpf  

Τώρα έχουμε το εξής φαινόμενο.

Προτείνεις να βγει ένα εξάρτημα από το αυτοκίνητο, που προστατεύει τον ίδιο τον οδηγό και τους υπόλοιπους ανθρώπους από πολύ επικίνδυνους ρύπους, που ακόμα με δύο εισπνοές παθαίνεις ζημιά. 1η παρανομία.

 

Επίσης προτείνεις σε αυτόν που θα βγάλει το dpf, να βρει ένα ΚΤΕΟ που θα λαδωσει για να του περάσει το χαρβαλο του και να πάρει κάρτα καυσαερίων. 2η παράνομια.

 

Και ρωτάω εγώ, το συνηθίζεις στη ζωή σου να είσαι έτσι παράνομος; 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 26/1/2023 στις 8:23 ΜΜ, Tasos19s είπε

Πήγαινε ακύρωσε τα να ησυχάσεις 

Θα με βρίζουν από κάτω αλλά δεν πειράζει μόνο έτσι θα ησυχάσεις 

Και μην το λες κανένα. Βρες εσυ την ησυχία σου και ας λέει ο καθένας ότι θέλει 

Αρχισες και εδω τις εξυπναδες σου

Στις 27/1/2023 στις 1:20 ΠΜ, Fordakias7 είπε

αν του περασεις και προγραμμα μαζι κανα 350-400 αλλα θα παρει πολυ δυναμη το αυτοκινητο τωρα κοιμαται..

Και οριακα θα καις πολυ λιγο λιγοτερο..Για μενα βγαλτο και αστους να λενε..Εγω αυτο θα εκανα στην θεση σου.

Ολα τα ταξι με check engine ειναι λογω αφαιρεσης dpf εμεις τι ειμαστε μακακες; :P 

Ναι μαλάκες είστε αλλα για άλλο λόγο. Και επίσης είστε η απόδειξη ότι το ανθρώπινο πείραμα έχει αποτύχει παταγωδώς.

20 ώρες πριν, Tasos19s είπε

Εσείς που τα γράφετε αυτά πιθανόν ζείτε στην Αθήνα όποτε τι συζητάμε;

2000€ τα θεωρείς αμελητέο ποσό για φίλτρο; 
 

Μην αλλαξεις και δισκοπλακες ε, και λαστιχα, και τακακια, και οτι αλλο μπορει να κοστισει μακροχρονια...εν τελη καλλιτερα μην βαλεις καυσιμο και καστε σπιτι σου. Και ποιος σου είπε οτι εχει 2000? Νταλίκα έχει?

19 ώρες πριν, Fordakias7 είπε

Ας φτιάξει το κράτος πρώτα τα σαραβαλα απαρχαιωμένα λεωφορεία που βγάζουν καυσαέρια σαν 1000 αυτοκίνητα πετρελαίου χωρίς dpf.Και μετά να βάλει και ο ts dpf. 

το whataboutism ειναι για παιδακια.  2χρονο εισαι?

18 ώρες πριν, tzotzo είπε

Ο μέσος όρος ηλικίας των ελληνικών ΙΧ είναι 17 χρόνια. Ήτοι 2006. Βάλε ότι απαγορεύονταν τα euro 4 πετρέλαια στην Αθήνα και επιτράπηκαν τα euro 5(2009) σημαίνει ότι δεν υπαρχει ΕΙΧ χωρίς dpf στην Αθήνα. Μιλάω για ΕΙΧ. Άρα καταρρίπτεται το επιχείρημα σου για χιλιάδες οχήματα χωρίς dpf  

Τώρα έχουμε το εξής φαινόμενο.

Προτείνεις να βγει ένα εξάρτημα από το αυτοκίνητο, που προστατεύει τον ίδιο τον οδηγό και τους υπόλοιπους ανθρώπους από πολύ επικίνδυνους ρύπους, που ακόμα με δύο εισπνοές παθαίνεις ζημιά. 1η παρανομία.

 

Επίσης προτείνεις σε αυτόν που θα βγάλει το dpf, να βρει ένα ΚΤΕΟ που θα λαδωσει για να του περάσει το χαρβαλο του και να πάρει κάρτα καυσαερίων. 2η παράνομια.

 

Και ρωτάω εγώ, το συνηθίζεις στη ζωή σου να είσαι έτσι παράνομος; 

 

 

το συνηθίζει στη ζωή του να είναι σκουπίδι μάλλον

1 ώρα πριν, SinAkuma είπε

Εγώ προσωπικά όπου βλέπω όχημα και δεν έχει dpf το ακολουθώ και όπου παρκάρει φωνάζω φιλαράκια και το σπάμε.

Ε δε χρειαζεται και πολυ προσπαθεια να εντοπισεις καποιο. Μπορείτε μια χαρά να αράξετε σε μια πιάτσα να σπασετε των γυφτων ταξιτζιδων

Επεξ/σία από NTC Labs
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...