Προς το περιεχόμενο

Καθαρισσμός DPF se Hyundai i20


gerrybezhani

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, jimmy213 είπε

Γιατί παίρνετε πετρέλαια αφού σας ενοχλεί το DPF; Υπάρχουν κι άλλες επιλογές καυσίμου εκεί έξω τα τελευταία χρόνια.

γιατι ειναι οπαδοι της γνωστης ιταλικης ομαδας με εδρα τη Ρωμη. δεν εχουν λεφτα να πληρωσουν για συντηρηση του αυτοκινητου τους.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 82
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

16 ώρες πριν, Fordakias7 είπε

Κ εγω απο πειραια ειμαι χωρις dpf

 να δωσουμε σημειο συναντησης να ερθεις να μου το σπασεις αφου εισαι τοσο μαγκας 

Στείλε μπλοκ είμαι αντ 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/1/2023 στις 6:01 ΠΜ, Fordakias7 είπε

Κ εγω απο πειραια ειμαι χωρις dpf

αν δεν έχεις λεφτά μπορείς να πηγαίνεις με τα πόδια , πραγματικά σε λυπάμαι , δεν έχεις καταλάβει απολύτως τίποτα απο βασικά στοιχειώδη ουσιαστικά πράγματα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, korakios είπε

αν δεν έχεις λεφτά μπορείς να πηγαίνεις με τα πόδια , πραγματικά σε λυπάμαι , δεν έχεις καταλάβει απολύτως τίποτα απο βασικά στοιχειώδη ουσιαστικά πράγματα

Δεν ήταν στις προτεραιότητες μου να βγάλω το dpf η βελτίωση όμως που έχω κάνει σχεδόν 100% αύξηση ιπποδύναμης μου το απαγόρεψε ο προγραμματιστής μου.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Fordakias7 είπε

Δεν ήταν στις προτεραιότητες μου να βγάλω το dpf η βελτίωση όμως που έχω κάνει σχεδόν 100% αύξηση ιπποδύναμης μου το απαγόρεψε ο προγραμματιστής μου.. 

100% αύξηση ιπποδυναμης με αφαιρεση dpf...οκ μαγκα κατερριψες την φυσικη εσυ. Και τι ακριβως σου απαγόρεψε ο φανταστικος προγραμματισταρας σου?

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, NTC Labs είπε

100% αύξηση ιπποδυναμης με αφαιρεση dpf...οκ μαγκα κατερριψες την φυσικη εσυ. Και τι ακριβως σου απαγόρεψε ο φανταστικος προγραμματισταρας σου?

Ανέβασε ιπποδύναμη με πρόγραμμα 

Άλλο πράγμα το dpf

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Tasos19s είπε

Ανέβασε ιπποδύναμη με πρόγραμμα 

Άλλο πράγμα το dpf

100% όμως ε :) 

Επεξ/σία από NTC Labs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, NTC Labs είπε

100% αύξηση ιπποδυναμης με αφαιρεση dpf...οκ μαγκα κατερριψες την φυσικη εσυ. Και τι ακριβως σου απαγόρεψε ο φανταστικος προγραμματισταρας σου?

bmw 114d κατεβασμενο απο το εργοστασιο.. προγραμμα φιλτρο intercooler 160 αλογα απο 96.

Το συγκεκριμενο μοτερ μονο με προγραμμα ειναι κοντα στα 150 αλογα..

1 ώρα πριν, Tasos19s είπε

Εντάξει τώρα ο καθένας πάει κάνει δυο βελτιώσεις και παίρνει 150 άλογα 

Στραγάλια είναι τα άλογα 

τα αλογα δεν ειναι στραγαλια απλα υπαρχουν καποιοι κινητηρες που εχουν κομμενη χαρτογραφηση απο το εργοστασιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Fordakias7 είπε

bmw 114d κατεβασμενο απο το εργοστασιο.. προγραμμα φιλτρο intercooler 160 αλογα απο 96.

Το συγκεκριμενο μοτερ μονο με προγραμμα ειναι κοντα στα 150 αλογα..

τα αλογα δεν ειναι στραγαλια απλα υπαρχουν καποιοι κινητηρες που εχουν κομμενη χαρτογραφηση απο το εργοστασιο

Ναι συμφωνώ εν μέρη αλλά για να ανεβάζεις πολύ τα άλογα θέλει κι αλλά πράγματα δεν αρκεί μόνο ένα πρόγραμμα 

50 άλογα και πάλι είναι πολλά για να ανέβεις με ένα πρόγραμμα μόνο 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Tasos19s είπε

Ναι συμφωνώ εν μέρη αλλά για να ανεβάζεις πολύ τα άλογα θέλει κι αλλά πράγματα δεν αρκεί μόνο ένα πρόγραμμα 

50 άλογα και πάλι είναι πολλά για να ανέβεις με ένα πρόγραμμα μόνο 

 

μπα πιστεψε με καθολου αν ειχα το βενζινοκινητο το 114 απο 102 θα πηγαινα 210,ειναι πολυ κομμενη η χαρτογραφηση απο το εργοστασιο διοτι ειναι ιδια μοτερ/τουρμπο στα 114d/116d και 114i/116i/118i με πολυ μικρες διαφορες 

αλλα προφανως και δεν παιρνουν ολοι οι κινητηρες τοσα πολλα αλογα με ενα προγραμμα.

Φιλου astra j 1.3 cdti απο 95 με ακριβως τα ιδια πραγματα με το δικο μ πηγε 133 απο 95.Μικροτερος κινητηρας βεβαια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Fordakias7 είπε

Δεν ήταν στις προτεραιότητες μου να βγάλω το dpf η βελτίωση όμως που έχω κάνει σχεδόν 100% αύξηση ιπποδύναμης μου το απαγόρεψε ο προγραμματιστής μου.. 

ότι και να ήταν , βγάζοντας το dpf είσαι για λύπηση δυστυχώς .... ελπίζω να μην είναι αργά και μακάρι σύντομα να αντιληφθείς το τι σου γίνεται ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, korakios είπε

ότι και να ήταν , βγάζοντας το dpf είσαι για λύπηση δυστυχώς .... ελπίζω να μην είναι αργά και μακάρι σύντομα να αντιληφθείς το τι σου γίνεται ...

Εχεις δικιο γιατι οταν κανει αναγεννηση το dpf αυτες οι βλαβερες ουσιες δεν φευγουν στην ατμοσφαιρα σωστα.

Ευχαριστω για το σχολιο παντως πολυ εποικοδομοιτικο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Fordakias7 είπε

Εχεις δικιο γιατι οταν κανει αναγεννηση το dpf αυτες οι βλαβερες ουσιες δεν φευγουν στην ατμοσφαιρα σωστα.

Ευχαριστω για το σχολιο παντως πολυ εποικοδομοιτικο..

Ναι έτσι είναι 

Όταν γίνεται αναγέννηση πετάει πίσω αστεράκια δεν βγάζει κατάλοιπα 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Tasos19s είπε

Ναι έτσι είναι 

Όταν γίνεται αναγέννηση πετάει πίσω αστεράκια δεν βγάζει κατάλοιπα 

 

Το αυτοκινητο εχει κανονικα καταλυτη φιλε μου αστους να λενε ξαφνικα ολοι γινανε ευρωπαιοι πολιτες του αμστερνταμ 100%νομιμοι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...