Προς το περιεχόμενο

Μηχανικός της Meta ισχυρίζεται ότι το Messenger εξαντλεί τη μπαταρία του smartphone εκτελώντας δοκιμές στο παρασκήνιο


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, Miaou7 είπε

Το για την ψυχη της μανας του που κολλαει καπετανιο? Και εγω το αμαξι για να μην καθετε και σαπιζει σου το δινω, το κανεις και διαφημιση ενω το κυκλοφορεις κιολας.

Σημασια εχει οτι εσυ μπορεις να μην το παρεις η να το αφησεις αν θελεις. Απο την στιγμη που το δεχεσαι θα δεχεσαι και οτι θελω να το κανω εγω.
Μηπως ειστε εσεις πιο εξυπνοι απο εμας που δεν το παιρνουμε χαμπαρι οτι ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΖΑΜΠΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ?

Εχεις την τέλεια ψυχολογία θύματος - πελάτη  που δεν εχει καμία επίγνωση των δικαιωμάτων και της αξίας του και που φιλάει τα χέρια οποιουδηποτε του πετάει ενα ψίχουλο νιωθωντας υποχρεωμένος και απο πάνω, χωρίς να καταλαβαίνει οτι ο αλλος τον εκμεταλλευεται.  Συγχαρητηρια

Επεξ/σία από fragma
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

ένας απο τους λόγους που έπιασε στην Ελλάδα το Viber ήταν οτι τα αρχικά σαπάκια smartphones σερνόντουσαν με messenger,

ενώ το viber ήταν τότε πανάλαφρο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, fragma είπε

Εχεις την τέλεια ψυχολογία θύματος - πελάτη  που δεν εχει καμία επίγνωση των δικαιωμάτων και της αξίας του και που φιλάει τα χέρια οποιουδηποτε του πετάει ενα ψίχουλο νιωθωντας υποχρεωμένος και απο πάνω, χωρίς να καταλαβαίνει οτι ο αλλος τον εκμεταλλευεται.  Συγχαρητηρια

OOOOOOOOOkkkkkkkk δικε μου.

Παλι καλα που μου ανοιξες τα ματια για τις εφαρμογες, γιατι εγω νομιζα οτι για το καλο μου δουλεουν δωρεαν ολοι αυτοι οι κολοσσοι.
Ασε που τωρα με την απλετη γνωση που μοιρασες σκεφτομαι εγω και λεω (μπορει να λεω  και μπαρουφα τωρα) λες, λεω λες και οι τραπεζες να μην δινουν δανεια για το καλο μου και για να κανω καλυτερη ζωη η για να κανω πραγματικοτητα τα ονειρα μου και να θελουν να βγαλουν χρηματα απο μενα? :huh:

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο σίγουρο, Messenger / Instagram την καταπίνουν τη μπαταρία του κινητού μου, και κυρίως το Messenger μιας και IG δε μπαινω τοσο συχνα πλεον. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, korakios είπε

ένας απο τους λόγους που έπιασε στην Ελλάδα το Viber ήταν οτι τα αρχικά σαπάκια smartphones σερνόντουσαν με messenger,

ενώ το viber ήταν τότε πανάλαφρο

Ο μονος λογος που επιασε το Viber  στην Ελλαδα ειναι γιατι ειχε ωραια εμοτικον, gifs, θεματα, μπλιμπλικια, σκατουλακια, you name it, και αυτο προτιμησαν να χρησιμοποιουν οι γυναικες.Οποτε αναγκαστικα και οι αντρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Noreak είπε

Ο μονος λογος που επιασε το Viber  στην Ελλαδα ειναι γιατι ειχε ωραια εμοτικον, gifs, θεματα, μπλιμπλικια, σκατουλακια, you name it, και αυτο προτιμησαν να χρησιμοποιουν οι γυναικες.Οποτε αναγκαστικα και οι αντρες.

βάσει δικιάς μου εμπειρίας , ούτε καν , απλά ήθελε ο κόσμος μια εφαρμογή σπιρτόζικη χωρίς να κολλά και να ρουφά την μπαταρία , υποκειμενικό βέβαια είναι , ο καθένας έχει άλλη εμπειρία

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, fragma είπε

Οι σοβαροί άνθρωποι χρησιμοποιούν Viber - Whatsapp  για την επικοινωνία τους.  Το messenger ειναι για να καυλαντίζουν οι γυπαετοί. 

Πέθανα. 😂

5 ώρες πριν, Aurumnus είπε

Και να παλιμπαιδίζουν/μπεμπεδίζουν τα γερόντια.

Αυτό το κόμεντ θα κάνει πολλούς να αισθανθούν boomer (μαζί κι εμένα). :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

2 ώρες πριν, fragma είπε

Εχεις την τέλεια ψυχολογία θύματος - πελάτη  που δεν εχει καμία επίγνωση των δικαιωμάτων και της αξίας του και που φιλάει τα χέρια οποιουδηποτε του πετάει ενα ψίχουλο νιωθωντας υποχρεωμένος και απο πάνω, χωρίς να καταλαβαίνει οτι ο αλλος τον εκμεταλλευεται.  Συγχαρητηρια

Spoiler

Ας είναι ότι θέλει. Εσύ τι ζόρι τραβάς; Πήγαινε πιο πέρα να κάνεις την επανάσταση σου βάζοντας whatsapp αντί για messenger και παράτα τον ήσυχο. 

 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαποιος να πει στον κο George Hayward οτι εμεις εχουμε μια παροιμια που λεει:

"Τη ρουφιανια πολλοι αγαπησαν,
το ρουφιανο κανεις".

Θα ' ναι λιγο δυσκολο να βρει μετα δουλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Le Perv είπε

Kαποιος να πει στον κο George Hayward οτι εμεις εχουμε μια παροιμια που λεει:

"Τη ρουφιανια πολλοι αγαπησαν,
το ρουφιανο κανεις".

Θα ' ναι λιγο δυσκολο να βρει μετα δουλεια.

Εννοείται οτι είναι τελειωμένος επαγγελματικά, και ίσως πληρώσει και μεγάλο πρόστιμο γιατί ολες οι μεγάλες εταιρίες τεχνολογίας στην πρόσληψη σε βάζουν να υπογράψεις ΝDA (Non Disclosure Agreement) για να μην γίνονται διαρροές εσωτερικών πληροφοριών προς τα έξω. Αν το παραβιάσεις το λιγότερο που παθαίνεις είναι να μπεις στην μαύρη λίστα της αγοράς εργασίας.

2 ώρες πριν, Miaou7 είπε

OOOOOOOOOkkkkkkkk δικε μου.

Παλι καλα που μου ανοιξες τα ματια για τις εφαρμογες, γιατι εγω νομιζα οτι για το καλο μου δουλεουν δωρεαν ολοι αυτοι οι κολοσσοι.
Ασε που τωρα με την απλετη γνωση που μοιρασες σκεφτομαι εγω και λεω (μπορει να λεω  και μπαρουφα τωρα) λες, λεω λες και οι τραπεζες να μην δινουν δανεια για το καλο μου και για να κανω καλυτερη ζωη η για να κανω πραγματικοτητα τα ονειρα μου και να θελουν να βγαλουν χρηματα απο μενα? :huh:

Εντάξει, εσύ που είσαι ανοιχτομάτης και έξυπνος συνέχισε να είσαι υπόδουλος κάποιου που λογοκρίνει αυτά που γράφεις, σε παραπληροφορει, αποφασίζει τι πρέπει να δεις και τι όχι και σου πλασάρει την πολιτική ατζέντα των ισχυρών που εξυπηρετεί φιμώνοντας την αντίθετη άποψη. 

Αλλα ναι, ξέχασα, όπως λες "είναι τζάμπα άρα πρεπει να τα δέχομαι ολα". 

Επεξ/σία από fragma
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, korakios είπε

βάσει δικιάς μου εμπειρίας , ούτε καν , απλά ήθελε ο κόσμος μια εφαρμογή σπιρτόζικη χωρίς να κολλά και να ρουφά την μπαταρία , υποκειμενικό βέβαια είναι , ο καθένας έχει άλλη εμπειρία

Το whatsapp παντα ηταν απο τις ελαφρυτερες εφαρμογες, κατα τη γνωμη μου η ελαφρυτερη απο τις γνωστες, ουτε μπαταρια ρουφουσε, αλλα ποτε δεν εγινε στην Ελλαδα η πιο δημοφιλης, πως το εξηγεις αυτο?Πολυ απλα, ειναι ασχημο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...