Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy S23/S23+ με Snapdragon SoC, μεγαλύτερη μπαταρία και αναβαθμισμένη κάμερα


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, gadgetseek είπε

Τσιμπήσανε αρκετά οι τιμές ή είναι ιδέα μου..;

Money Kids GIF by ABC Network

το s21 παντως πριν 2 χρονια ξεκινησε στα 900 με δωρο προπαραγγελιας buds live, και τωρα απ'οτι βλεπω δινουν storage upgrade + credit. και ανεβηκαν οι τιμες και επεσε το preorder δωρο

Επεξ/σία από geomrk
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν μπορώ να σκεφτώ κάποιο λόγο για να δώσεις 1000+ για κινητό και να μην είναι iPhone. Πρέπει να εχεις σοβαρό βίτσιο για να παλεύεις με το lag και τα bugs του android εχοντας δώσει τόσο χρήμα. Πόσες ακόμα εμπορικές ήττες πρεπει να φάνε μεχρι να καταλάβουν οτι στην premium κατηγορία η Apple μαζευει όλο το χαρτί;

Επεξ/σία από fragma
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, fragma είπε

Δεν μπορώ να σκεφτώ κάποιο λόγο για να δώσεις 1000+ για κινητό και να μην είναι iPhone. Πρέπει να εχεις σοβαρό βίτσιο για να παλεύεις με το lag και τα bugs του android εχοντας δώσει τόσο χρήμα. Πόσες ακόμα εμπορικές ήττες πρεπει να φάνε μεχρι να καταλάβουν οτι στην premium κατηγορία η Apple μαζευει όλο το χαρτί;

axaxaxaxaxax   iphone που το θυμηθηκες μια απο τα ιδια τα τελ.χρονια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Waiss είπε

Snapdragon που τον κατασκευάζει η Sammy όμως. Εδώ είναι η παγίδα.

Δεν υπαρχει καμια παγιδα.

Αντιθετως εχει λιγο αυξημενο CPU και GPU clock speed κατα τα αλλα ειναι ο ιδιος.

Τοσα χρονια εφταιγε ο Exynos τωρα πρεπει να βρουμε καινουργιο αφηγημα για να νοιωσει καλυτερα που δεν θα το αγορασει ο καθενας για τους δικους του λογους...

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, fragma είπε

Δεν μπορώ να σκεφτώ κάποιο λόγο για να δώσεις 1000+ για κινητό και να μην είναι iPhone. Πρέπει να εχεις σοβαρό βίτσιο για να παλεύεις με το lag και τα bugs του android εχοντας δώσει τόσο χρήμα. Πόσες ακόμα εμπορικές ήττες πρεπει να φάνε μεχρι να καταλάβουν οτι στην premium κατηγορία η Apple μαζευει όλο το χαρτί;

Το πόσα θα δώσεις δε λέει και πολλά. πλέον. Έδωσα 1285 για iPhone 14 Pro και είναι φορές που λέω γιατί άφησα το google pixel. Το πήρα για την φωτογραφία και έχω απογοητευτεί οπότε με το που βγάλει η google κινητό με παρόμοιο form factor τα λέγαμε apple.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Finn είπε

Το πόσα θα δώσεις δε λέει και πολλά. πλέον. Έδωσα 1285 για iPhone 14 Pro και είναι φορές που λέω γιατί άφησα το google pixel. Το πήρα για την φωτογραφία και έχω απογοητευτεί οπότε με το που βγάλει η google κινητό με παρόμοιο form factor τα λέγαμε apple.

Τι ακριβώς δεν σου αρέσει στην κάμερα του; Εγω πάντως που ημουν αντροιντάκιας και πηγα απο S22 σε iPhone 14 Pro εχω μείνει μαλ@κας απο το πόσο εύκολα και γρήγορα γίνονται όλα και δεν θα ξαναεπιανα android στα χερια μου ούτε για αστείο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, fragma είπε

Τι ακριβώς δεν σου αρέσει στην κάμερα του; Εγω πάντως που ημουν αντροιντάκιας και πηγα απο S22 σε iPhone 14 Pro εχω μείνει μαλ@κας απο το πόσο εύκολα και γρήγορα γίνονται όλα και δεν θα ξαναεπιανα android στα χερια μου ούτε για αστείο. 

Don't get me wrong. Δεν είναι κακό τηλέφωνο το i14 pro. Ωραίο form factor, πολύ καλή ποιότητα κλήσης αλλα και ηχείο για μουσική, άψογο connectivity και φοβερή οθόνη, άψογο video.

ΑΛΛΑ. Αυτό το κόλλημα της apple με το πώς πρέπει να υλοποιούνται κάποια πράγματα δε το καταλαβαίνω, το πληκτρολόγιο απαράδεκτο, η απόδοση χρωμάτων στις φωτογραφίες απλά μονότονη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ScorpioX777 είπε

Δεν υπαρχει καμια παγιδα.

Αντιθετως εχει λιγο αυξημενο CPU και GPU clock speed κατα τα αλλα ειναι ο ιδιος.

Τοσα χρονια εφταιγε ο Exynos τωρα πρεπει να βρουμε καινουργιο αφηγημα για να νοιωσει καλυτερα που δεν θα το αγορασει ο καθενας για τους δικους του λογους...

Νομίζω το 999€ για το s23 και 1200€ για το s23+ είναι ιδανικός λόγος 🤣. Κρίμα γιατί ο snap 8 gen 2 είναι πολύ δυνατός και πλέον σε σημεία καλύτερος ακόμα και απ'τον a16. Πρώτη φορά τα τελευταία χρόνια τόσο κοντά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Jts είπε

Νομίζω το 999€ για το s23 και 1200€ για το s23+ είναι ιδανικός λόγος 🤣. Κρίμα γιατί ο snap 8 gen 2 είναι πολύ δυνατός και πλέον σε σημεία καλύτερος ακόμα και απ'τον a16. Πρώτη φορά τα τελευταία χρόνια τόσο κοντά.

Και την διπλάσια ταχύτητα να φτάσουν οι snapdragon, η εμπειρία χρήσης και πάλι καλύτερη θα είναι στο iPhone γιατί το πρόβλημα δεν ηταν ποτέ η CPU, αλλά το android και η χαμηλότερη ποιότητα εφαρμογών σε σχέση με αυτές του AppStore.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, ScorpioX777 είπε

Δεν υπαρχει καμια παγιδα.

Αντιθετως εχει λιγο αυξημενο CPU και GPU clock speed κατα τα αλλα ειναι ο ιδιος.

Τοσα χρονια εφταιγε ο Exynos τωρα πρεπει να βρουμε καινουργιο αφηγημα για να νοιωσει καλυτερα που δεν θα το αγορασει ο καθενας για τους δικους του λογους...

Δεν το ξέρεις ακόμα. Όποτε η Samsung αναλάμβανε την κατασκευή των chips της Qualcomm, πάντα υπήρχαν θεματάκια, είτε υπερθερμάσεων, είτε άλλα.

Της TSMC αντιθέτως είχαν και καλύτερες επιδόσεις, τουλάχιστον στα benchmarks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, Waiss είπε

Δεν το ξέρεις ακόμα. Όποτε η Samsung αναλάμβανε την κατασκευή των chips της Qualcomm, πάντα υπήρχαν θεματάκια, είτε υπερθερμάσεων, είτε άλλα.

Της TSMC αντιθέτως είχαν και καλύτερες επιδόσεις, τουλάχιστον στα benchmarks.

Ποσες φορες πρεπει να στο πουνε ακομα οτι τους κατασκευαζει η TSMC, και στο αλλο θεμα για το S23 στο εγραψαν...

https://www.angroid.gr/android-news/kataskeyasmenos-apo-tin-tsmc-o-neos-qualcomm-snapdragon-8-gen-2-for-galaxy

Επεξ/σία από ScorpioX777
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/2/2023 στις 11:36 ΠΜ, ScorpioX777 είπε

 

Τοσα χρονια εφταιγε ο Exynos τωρα πρεπει να βρουμε καινουργιο αφηγημα για να νοιωσει καλυτερα που δεν θα το αγορασει ο καθενας για τους δικους του λογους...

Εγώ δεν έχω να το πάρω και ας ήταν και e-ξινος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, SAFEBAR είπε

Εγώ δεν έχω να το πάρω και ας ήταν και e-ξινος

Εσυ εισαι τουλαχιστον ειλικρινης δεν κοροιδευεις τον εαυτο σου ουτε μηδενιζεις και αυτο το σεβομαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...