Προς το περιεχόμενο

Το Samsung Galaxy S23 Ultra έρχεται με κάμερα 200MP αλλά και με Snapdragon 8 Gen 2 chipset


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

49 λεπτά πριν, hellghan είπε

ιδια τιμη ειναι το 256gb απλα κόψανε το 128gb

Μπορεί του χρόνου να τα κόψουν όλα και να αφήσουν μόνο το 1T μοντέλο. Ίδια τιμή, σιγά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, anax111 είπε

Το S22 δεν με έπεισε να αναβαθμίσω από το S21 Ultra. Το S23 Ultra με “ψήνει” , αλλά το θέμα είναι εάν η συσκευή κάνει τελικά όλα όσα ισχυρίζεται η Samsung.  Θα περιμένω να το τεστάρουν μερικοί καλοί βλοκατζίδες και εάν με πείσουν θα κοιτάξω να βρω το απαραίτητο “κασέρι”.

Νομίζω αυτή είναι η καλύτερη στρατηγική.


Επίσης, τα αναδιπλούμενα έχουν πολύ δρόμο ακόμα. Οπότε τα S ultra είναι η καλύτερη επιλογή σε συνδυασμό με S tablet για μεγαλύτερη οθόνη, όταν χρειαστεί.

1 λεπτό πριν, harisnikolop είπε

Άρα για να παραμείνω στα 12 gb ram πρέπει να πάω στα 1629€ ενώ πέρσι πήρα τα 12 / 256 1300€.....Μάλιστα......

νομίζω είναι 12/ 512 οπότε πληρώνεις τη μνήμη rom παραπάνω.
Τα 512 rom είναι το minimum αν τραβάς συνέχεια και για πολλές ώρες 8K.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε όχι και δεν εχει διάφορα να αλλάξεις από exynos σε Snapdragon. Καμία σχέση κ ας είναι για Samsung. Χωρίς τις κάμερες συστήματα ψύξης ταχύτητα φόρτισης κ ότι άλλο έχει 

Δε θα έβαζε η Qualcomm το όνομα της σε κάτι που δεν είναι των προδιαγραφών της. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Waiss είπε

Τελικά είναι S8 Gen 2 κατασκευής Samsung το chip. Μην φάτε, έχει γλαρόσουπα.

και τα 2 chip τα κατασκευάζει η Ταϊβανέζικη TSMC που σημαίνει καλύτερη απόδοση σε θερμότητα αυτομάτως.

spacer.png

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν το μεταξύ Γερμανία το 1tb βγαίνει 1570!!! Όσο για τα νέα specs τι να πεις άλλη μια σαβούρα .ίδια μπαταρία ίδια φορτίσει μια κάμερα άλλαξε και κάτι  τρέχει χαχαχα άντε να τα χιλιάσει τα mpx 😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, BeSt_ είπε

και τα 2 chip τα κατασκευάζει η Ταϊβανέζικη TSMC που σημαίνει καλύτερη απόδοση σε θερμότητα αυτομάτως.

spacer.png

 

Μακάρι να είναι έτσι. Αλλά πολύ φοβάμαι ότι αυτό το λένε σε εμάς κι όταν θα αποδειχτεί φόλα η κατάσταση, η Qualcomm δεν θα έχει την ευθύνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, Vasilisxd said:

Είναι φοβερό το πόσο λίγο πλέον προσπαθούν οι εταιρίες να βελτιώσουν τα πανάκριβα τους προϊόντα. 

Εγώ θα έλεγα ότι αφού πουλάνε τα ίδια προϊόντα με  ένα face lift που πραγματικά λίγοι πραγματικά αντιλαμβάνονται και ακόμα λιγότεροι νοιάζονται εσυ τι θα έκανες …; Απλά από 22 πήγε 23 !! Ένα αισθητήρα έβαλε πραγματικά . Και πηρε έτοιμη Υλοποίηση από την snapdragon και σου λέει πάρε!!! Τώρα το λογισμικό είναι άλλο θέμα !!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, elessar86 είπε

Εντωμεταξύ ακριβώς ίδιο κινητό με το S22 ultra κανένας λόγος να πας σε αυτό... εγώ έχω S21 ultra λειτουργεί άψογα έχω και 12GB ram ποιος ο λόγος να πάω στο 23? 

Αν έχεις λεφτά για "πέταμα" η θες να λες οτι έχεις το νέο μοντέλο.... Το πρώτο δν το κρίνω... Αλλά το δεύτερο μου φαίνεται λίγο γελοίο(με τοσο μικρες διαφορες) ... Και το κάνουν.. ΠΟΛΛΟΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, BeSt_ είπε

και τα 2 chip τα κατασκευάζει η Ταϊβανέζικη TSMC που σημαίνει καλύτερη απόδοση σε θερμότητα αυτομάτως.

spacer.png

 

https://www.xda-developers.com/qualcomm-snapdragon-8-gen-2-for-galaxy/

μακάρι αλλά μάλλον θα τους έδωσε την πατέντα η tsmc κ για να μειωθεί το κόστος κλασσικά το έκανe samsung made.....με περιορισμους? θα δούμε στα review.....

Αναφορά σε κείμενο

 

The Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy shouldn't be noticeably faster, though it may score slightly higher in benchmarks.

With such a small increase in peak performance, Samsung will likely be limiting the chipset's performance. 

 

έτσι κ αλλιώς τεράστια αλλαγή στην αυτονομία μη περιμενουμε με 200mah σίγουρα θα έχει καλύτερη.ψυξη

Επεξ/σία από aces
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, giannis_fe είπε

Ε όχι και δεν εχει διάφορα να αλλάξεις από exynos σε Snapdragon. Καμία σχέση κ ας είναι για Samsung. Χωρίς τις κάμερες συστήματα ψύξης ταχύτητα φόρτισης κ ότι άλλο έχει 

Δε θα έβαζε η Qualcomm το όνομα της σε κάτι που δεν είναι των προδιαγραφών της. 

Κι ομως το εκανε στο 888 και τον 8 gen 1...made by Samsung και οι 2...και με γνωστά θεματα και οι δυο... (υπερθέρμανση με οσα αυτο συνεπάγεται μετα) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, epicouros είπε

Εδώ δεν βλέπω εγώ με S21 Ultra, σιγά μην έβλεπες εσυ με το S22 Ultra.

Ο μέσος χρήστης είτε τον περσινό exynos 2200 του βαλεις ή προπερσυνο exynos 2100  ή τον φετινο 8 gen 2 δε θα δει διαφορά για τα καθημερινά κ για γενικη χρηση που ειναι το 90-95%.

αυτά σε παιχνίδια με απαιτητικά γραφικα ίσως δεις κάποια απόκλιση με γυμνό μάτι. ίσως υπάρχει στη ψύξη κάποια βελτίωση στα. S23 οι κάμερες δεν είναι βασικός λόγος να πληρώσεις για αλλαγή συσκευης πλην εξαιρέσεων επαγγελματίες.φωτογραφοι κλπ

Οι ενημ.λογισμικου είναι 4 χρονια κ 5 χρόνια security updates οπότε ας κάνουν spec bump κάθε χρόνο 1 face-lift γινεται

Επεξ/σία από aces
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...