Προς το περιεχόμενο

Το Samsung Galaxy S23 Ultra έρχεται με κάμερα 200MP αλλά και με Snapdragon 8 Gen 2 chipset


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, giannisr7 είπε

παιδιά καλημέρα, αν έχει κάποιος απο εσάς promo κωδικό για προπαραγγελία και δεν σκοπεύετε να προβείτε σε αγορά, ας μου τον στείλει σε ενα πμ μπας και καταφέρω να γλυτώσω κάτι.. ευχαριστώ πολύ..

Καλημερα φιλε.Μιλα στο live chat στο site της samsung και θα σου δωσουν οι ιδιοι.

Τί χρωμα προτιμάτε γενικα  απο τα διαθεσιμο?το πρασινο φαινεται ωραιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 148
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, giannisr7 είπε

παιδιά καλημέρα, αν έχει κάποιος απο εσάς promo κωδικό για προπαραγγελία και δεν σκοπεύετε να προβείτε σε αγορά, ας μου τον στείλει σε ενα πμ μπας και καταφέρω να γλυτώσω κάτι.. ευχαριστώ πολύ..

υπαρχει κωδικος απο Samsung Hellas με εκπτωση 100 ευρω >> pm sent

1 ώρα πριν, ScorpioX777 είπε

Φανταζομαι θα καταλαβαινεις οτι αν συνεβαινε κατι τετοιο και αποκαλυπτονταν την στιγμη που επιβεβαιωνει η Qualcomm οτι κατασκευαζεται απο την TSMC θα εχαναν την αξιοπιστια τους δυο κολοσσοι και οι συνεπειες θα ηταν απροβλεπτες συν οτι ειναι αδυνατον να παραμεινει κρυφο με τοσους ανθρωπους που εμπλεκονται στην κατασκευη...

Αυτο που περιγραφεις δεν ειναι marketing αλλα απατεωνια βγαλμενη απο χολυγουντιανο σεναριο.

Δεν ειναι μπακαλικο της γειτονιας η Samsung και η Qualcomm.
 

Στα πρωτα δειγματα και αναφορες η μπαταρια/αυτονομια παει πολυ κοντα σε επιπεδα 14 pro max για το ultra 

https://www.sammobile.com/news/samsung-galaxy-s23-ultra-battery-life-might-make-apple-tremble/

Αναφορά σε κείμενο

My battery life on the S23 Ultra is matching my 14 Pro Max with real-world usage (over a period of 6 days of testing). I bet this is almost entirely due to the Snapdragon 8 Gen 2, which is coming to EVERY S23 model this year… Great news all around!

 

 
Επεξ/σία από aces
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, aces είπε

υπαρχει κωδικος απο Samsung Hellas με εκπτωση 100 ευρω >> pm sent

Στα πρωτα δειγματα και αναφορες η μπαταρια/αυτονομια παει πολυ κοντα σε επιπεδα 14 pro max για το ultra 

https://www.sammobile.com/news/samsung-galaxy-s23-ultra-battery-life-might-make-apple-tremble/

 

 

Μη μπερδευεσαι Exynos εβαλαν φτιαχτα ειναι αυτα που γραφουν για τη μπαταρια πονηρευτηκα:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, ScorpioX777 είπε

Φανταζομαι θα καταλαβαινεις οτι αν συνεβαινε κατι τετοιο και αποκαλυπτονταν την στιγμη που επιβεβαιωνει η Qualcomm οτι κατασκευαζεται απο την TSMC θα εχαναν την αξιοπιστια τους δυο κολοσσοι και οι συνεπειες θα ηταν απροβλεπτες συν οτι ειναι αδυνατον να παραμεινει κρυφο με τοσους ανθρωπους που εμπλεκονται στην κατασκευη...

Αυτο που περιγραφεις δεν ειναι marketing αλλα απατεωνια βγαλμενη απο χολυγουντιανο σεναριο.

Δεν ειναι μπακαλικο της γειτονιας η Samsung και η Qualcomm.
 

Δεν είπα οτι θα τον κατασκευάσει η σαμσουνγκ και θα πουν ψέματα. Είπα περίμενε να δούμε πως θα παει στην πραξη με τις αλλαγές που έχει κάνει η σαμσουνγκ. Η tsmc εχει διάφορες γραμμές παραγωγής με διαφορετικη απόδοση (στα ιδια nm). Ξέρεις εσυ σε ποια απο αυτές συμφώνησε με τη σαμσουνγκ να κατασκευαστεί? Θα παραξενεύτεις πολυ αν για μείωση του κόστους επέλεξε η σαμσουνγκ μια χειρότερη? Εγώ καθόλου. Και ανέφερα και τι έκανε στο tab s8 ultra. Καθόλου αναμένομενο δεν ήταν αυτό που εκανε ουτε εκει. Για διάβασε τα ρεβιου τι γραφανε τότε. Παραμύθια στην κυριολεξία. Και αυτά που βγάζουν τωρα για τα πρώτα δείγματα είναι όντως μαρκετινγκ, πάντα είναι. Πάντα στα πρώτα δείγματα τα ιδια γράφουν για το ποσο τέλειος είναι ακομα και για τους exynos. Με τον καιρό αρχίζουν  και βγαίνουν αλλα όμως μόλις το πάρει ο κόσμος.. Επίσης δεν λεω οτι δε θα πάει καλά, δεν το ξέρω. Μακάρι να πάει. Οποίος βιάζεται σκοντάφτει.. Πάντα το καλύτερο είναι να περιμένεις. 

Επεξ/σία από oldnew
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, aces είπε

υπαρχει κωδικος απο Samsung Hellas με εκπτωση 100 ευρω >> pm sent

Αν υπάρχει δυνατότητα για κωδικό, θα ήθελα και εγώ. Ευχαριστώ.Να σωσουμε οτι δεν σωζεται :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, Anakha είπε

Αν υπάρχει δυνατότητα για κωδικό, θα ήθελα και εγώ. Ευχαριστώ.Να σωσουμε οτι δεν σωζεται :P 

sent :) 1 υπήρχε και δώθηκε.

Επεξ/σία από aces
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη βλεπω πολλοι ρωτατε για εκπτωτικο κωδικο θα το ξαναπω για οσους δεν το ειδαν.μπαινεται στο live chat στο site της σαμσουνγκ λετε οτι ενδιαφερεστε για αγορα και ζητατε εκπτωτικο κωδικο.και σας δινουν αμεσα κωδικο για 10% off το οποιο μεταφραζεται σε -150 ευρω.κι εμενα μου ειχαν στειλει κωδικο στο mail επειδη ειχα εκδηλωσει ενδιαφερον πριν την παρουσιαση αλλα αυτο ηταν 100 ευρω.με τον κωδικο για -10% γλιτώνεις όμως άλλα 50 ευρω

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλαμε για υπέρ ευκαιρία.. 1500€ και αμα βιαστείς το παίρνεις μονο 1350...  :)

Αρκει να βιαστείς να το πάρεις πριν πέσει στα 1100.. Πάρτε με ρε στο τμήμα μάρκετινγκ της σαμσουνγκ. Εγω θα το Έβαζα 1800, και αν το έπαιρνες κατευθείαν έκπτωση 450€ γιατί είμαι ποιο large.. (παλι 1350 θα έβγαινε φυσικά). Ολα αυτα ειναι μάρκετινγκ φυσικά, αφου πιάνουν ακόμα και αγοράζει ο κόσμος έτσι, μπραβω.. 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 ώρες πριν, oldnew είπε

Καλά, μη παίρνεις και όρκο. Κάτσε πρώτα να βγει και να παει καλα σε θερμοκρασίες ΚΑΙ επιδόσεις και μετα θα ξέρουμε σίγουρα. Ποιος αποκλείει να είναι ενα ωραίο μάρκετινγκ ολο αυτο και στην ουσία να παίρνεις τον exynos με αλλο όνομα? 

Αυτό μπορεί να ισχύει σε ΟΛΑ τα πράγματα στον πλανήτη. Δεν λειτουργεί η κατάσταση έτσι όμως. Αν θεωρείς ότι τα miskos μακαρόνια που σου πουλάνε έχουν μέσα μακαρονι γαλαξίας απλά μην αγοράζεις τι να σου πω. Είδα ένα battery test και έβγαλε 11+ ώρες, συγκεκριμένα 10 λεπτά λιγότερο απτό 14 pro max . Επίσης είχε 3 βαθμούς χαμηλότερη θερμοκρασία. Μέσα σε 15 μέρες θα βγουν όλα στη φόρα και θα έχουμε ολοκληρωμένη άποψη.

Επεξ/σία από dhm21911
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενα θα πω: Και με αρχίζετε στις πέτρες μετά. Ή τα ηλεκτρο-σοκ. Ας μην είχαν καταστρέψει την Huawei με τα Google Apps και θα σου έλεγα εγώ που θα ήταν η Samsung και η Apple.
Εγώ έχω το Samsung S-21Ultra 5G με διπλό διαφορικό και κίνηση στους 8 τροχούς. Μια χαρά είναι. Χάλασε η θύρα USB-C και δεν φορτίζει, κάνει καμιά 40 ώρες να φορτίσει σαν την καμήλα στην έρημο, κολλάει, μετά από τις εγκαταστάσεις ενημέρωσης, ρίχνεις και ένα ευχέλαιο να ανοίξει και στα ζόρι κανένα "λιμανίσιο". Πλάκα-πλάκα τώρα να δώσεις 1.500 ευρώ για το συγκεκριμένο λόγω φωτογραφιών,  πάρε μια ΝΙΚΟΝ D7500 να τελειώνεις. Ποτέ ένα κινητό δεν θα γίνει φωτογραφική μηχανή. Είναι αδύνατον. Για Παιχνιδομηχανές και "χαρουλό-μηχανές" (τι σου κάνω μάνα μου και τα γνωστά) καλά είναι. Αλλά ως εκεί.

Επεξ/σία από Velleofontis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Velleofontis είπε

Ενα θα πω: Και με αρχίζετε στις πέτρες μετά. Ή τα ηλεκτρο-σοκ. Ας μην είχαν καταστρέψει την Huawei με τα Google Apps και θα σου έλεγα εγώ που θα ήταν η Samsung και η Apple.
Εγώ έχω το Samsung S-21Ultra 5G με διπλό διαφορικό και κίνηση στους 8 τροχούς. Μια χαρά είναι. Χάλασε η θύρα USB-C και δεν φορτίζει, κάνει καμιά 40 ώρες να φορτίσει σαν την καμήλα στην έρημο, κολλάει, μετά από τις εγκαταστάσεις ενημέρωσης, ρίχνεις και ένα ευχέλαιο να ανοίξει και στα ζόρι κανένα "λιμανίσιο". Πλάκα-πλάκα τώρα να δώσεις 1.500 ευρώ για το συγκεκριμένο λόγω φωτογραφιών,  πάρε μια ΝΙΚΟΝ D7500 να τελειώνεις. Ποτέ ένα κινητό δεν θα γίνει φωτογραφική μηχανή. Είναι αδύνατον. Για Παιχνιδομηχανές και "χαρουλό-μηχανές" (τι σου κάνω μάνα μου και τα γνωστά) καλά είναι. Αλλά ως εκεί.

Αφού έδωσες 1500 και πήρες android καλά να πάθεις 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Velleofontis είπε

. Πλάκα-πλάκα τώρα να δώσεις 1.500 ευρώ για το συγκεκριμένο λόγω φωτογραφιών,  πάρε μια ΝΙΚΟΝ D7500 να τελειώνεις. Ποτέ ένα κινητό δεν θα γίνει φωτογραφική μηχανή. Είναι αδύνατον. Για Παιχνιδομηχανές και "χαρουλό-μηχανές" (τι σου κάνω μάνα μου και τα γνωστά) καλά είναι. Αλλά ως εκεί.

έχω καi Νikon DSLR και Sony 4Κ βιντεοκάμερα πολλά χρόνια,  (από όταν πρώτο βγήκαν). Βαρέθηκα πια. Να κουβαλάω έξτρα μηχανήματα, τσάντες, φορτιστές... τα παράτησα όλα στην άκρη. Οτι βγάλω τώρα με το κινητό, και δεν με νοιάζει αν τα άλλα έχουν καλύτερη ποιότητα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, andreas-d είπε

1285€  κάνει το s23 ultra512gb μαζί με το watch 5 lte και μείον 150€ με απόσυρση παλιού κινητού. μια χαρά τιμή είναι.

Απο που υπαρχει αυτη η προσφορα με το ρολοι? Με τιμολογιο εννοεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...