Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με multicopter.gr


Koyfo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενημέρωση 24/3/2023

Οι από 10.02.2023, 13.02.2023 και 15.02.2023 αναρτήσεις που πραγματοποίησα στο forum ισχυριζόμενος ότι η εταιρεία Skyworx και ο διαχειριστής και εταίρος της, Χρήστος Φραδελάκης, έχουν τελέσει με πρόθεση τις παράνομες πράξεις της μη καταβολής ΦΠΑ και της υπεξαίρεσης δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα. Δεν έχω στη διάθεση μου καμία απόδειξη για τα όσα ψευδώς ανέφερα στις ανωτέρω ανασρτήσεις, τόσο για την δράση της εταιρείας, όσο και για τον χαρακτήρα και την πρόθεση εξαπάτησης του κου Χρήστου Φραδελάκη.

-------

 

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 182
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πω, τι τύχη ειχα!

Πήρα στις γιορτές τηλ για μια 3070 τι, που φαινοταν διαθέσιμη.

Τους ρωτάω αν ειναι οντως διαθέσιμη. Μου απαντάνε θετικα και πως εάν κανω καταθεση, την στέλνουν την ιδια ώρα.

Σε μια μέρα θεσνίκη η καρτα.

Υ.Γ. βέβαια, οταν ρωτησα για αντικαταβολή και μου ειπαν δεν υποστηρίζεται, ξινίστικα, η αλήθεια ειναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 minutes ago, kanesaxo said:

Υ.Γ. βέβαια, οταν ρωτησα για αντικαταβολή και μου ειπαν δεν υποστηρίζεται, ξινίστικα, η αλήθεια ειναι.

Πάνω από 500€ νομίζω δεν γίνεται αντικαταβολή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, infin1tyGR είπε

Πάνω από 500€ νομίζω δεν γίνεται αντικαταβολή.

γίνεται. 

πάνω από 499€ πρέπει να εξοφληθεί με κάρτα ή τραπεζική κατάθεση και όχι με μετρητά. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, infin1tyGR είπε

Πάνω από 500€ νομίζω δεν γίνεται αντικαταβολή.

Γίνεται.

Απλά πρέπει να εξοφληθεί με κάρτα, όπως ορθά ανέφερε ο φίλος.

Εγώ θεωρώ ΠΟΛΥ ύποπτα τα καταστήματα που δεν στέλνουν με αντικαταβολή.

Βέβαια, δικαιολογούν τη κίνηση τους αυτή, πως κάποιος αγοράζει κάτι ακριβό και δε το παραλαμβάνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως περιμενω επιστροφη πολυ μεγαλου ποσου 1,5 μηνα σχεδον τωρα που  ειμαι σχεδον σιγουρος οτι δεν θα δω χωρις τουλαχιστον να κινηθω νομικα. 

Ξερει κανεις αν με καταθεση στον επαγγελματικο τους λογαριασμο μπορει να κανει κατι η τραπεζα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Δυστυχως περιμενω επιστροφη πολυ μεγαλου ποσου 1,5 μηνα σχεδον τωρα που  ειμαι σχεδον σιγουρος οτι δεν θα δω χωρις τουλαχιστον να κινηθω νομικα. 

Ξερει κανεις αν με καταθεση στον επαγγελματικο τους λογαριασμο μπορει να κανει κατι η τραπεζα ;

Καλησπερα.

Δυστυχως η τραπεζα δεν μπορει να κανει τιποτα. Σε αυτες τις περιπτωσεις, αρμοδια ειναι τα δικαστηρια.

 

Το πως ξεχρεωνει, ειναι το μεγαλυτερο κριμα, καθως σε πρωτη μοιρα ερχεται το κρατος και σε δευτερη παντα ο ιδιωτης. Οσα λεφτα και να προλαβαν να δεσμευσουν, εαν αυτα δεν επαρκουν τοτε το κρατος θα παρει οσα οφειλει και τα υπολοιπα δε θα φτασουν ουτε για ζητω. Δεν μπορεις να διεκδικησεις κατι αλλο λοιπον και η υποθεση στα δικαστηρια κλεινει.

Επεξ/σία από >>Morpheus>>
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, >>Morpheus>> είπε

Καλησπερα.

Δυστυχως η τραπεζα δεν μπορει να κανει τιποτα. Σε αυτες τις περιπτωσεις, αρμοδια ειναι τα δικαστηρια.

Οσον αφορα την ΙΚΕ, ο διαχειριστης δεν ευθυνεται για χρεη της επιχειρησης.

Με δεδομενο το παραπανω και ΥΠΟΘΕΣΗ πως ο διαχειριστης εχει λεφτα εκτος λογαριασμων της εταιρειας ή minimum περιουσιακα στοιχεια σε αυτη, τοτε δεν ειναι και πολλα αυτα που μπορουν να δεσμευτουν ωστε να ξεχρεωσει.

Το πως ξεχρεωνει, ειναι το μεγαλυτερο κριμα, καθως σε πρωτη μοιρα ερχεται το κρατος και σε δευτερη παντα ο ιδιωτης. Οσα λεφτα και να προλαβαν να δεσμευσουν, εαν αυτα δεν επαρκουν τοτε το κρατος θα παρει οσα οφειλει και τα υπολοιπα δε θα φτασουν ουτε για ζητω. Δεν μπορεις να διεκδικησεις κατι αλλο λοιπον και η υποθεση στα δικαστηρια κλεινει.

Για την ακρίβεια είναι πρώτο το κράτος, μετά οι τράπεζες, μετά οι προμηθευτές και τέλος οι καταναλωτές.

Παιδιά έχω επιστρέψει μια μητρική αξίας 230 ευρώ για RMA από τον Δεκέμβριο και μου λένε ότι περιμένουν νέα από τον προμηθευτή. Τους έστειλα και σήμερα να δω αν απαντάνε και τί συμβαίνει.

Αν θελήσει κάποιος να κινηθούμε νομικά εγώ είμαι μέσα στην περίπτωση που δεν μου έρθει το προϊόν αντικατάστασης.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...