Προς το περιεχόμενο

Ομάδα προγραμματισμού (Projects)


thebaby

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν, είμαι προγραμματιστής φοιτητής. Και έχω στο μυαλό μου να μαζέψω άτομα να φτιάξουμε οτιδήποτε. Να ανταλλάξουμε γνώσεις και να προσθέσουμε πράγματα στο βιογραφικό μας.
Υπάρχει κανείς που ενδιαφέρεται ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω βγάλει Bachelor Πληροφορικής. Μπορώ να πιάσω τα πάντα. Αλλά έχω ασχοληθεί με τα παρακάτω • C, Python, Dart-Flutter • SQL, POSTGRESQL • HTML, CSS, JavaScript • REST-Django-DRF.
Το θέμα είναι να δοκιμάσουμε καινούρια πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 18/2/2023 στις 9:59 ΜΜ, masteripper είπε

Πάντα το θέμα είναι η ιδέα...τα υπόλοιπα γίνονται 

Πάντα το θέμα είναι το implementation και το commitment. Οι ιδέες είναι τσάμπα και όλοι έχουνε άπειρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Maniakos είπε

Πάντα το θέμα είναι το implementation και το commitment. Οι ιδέες είναι τσάμπα και όλοι έχουνε άπειρες.

Τι πιστεύεις είναι πιο δύσκολο. ..να σκεφτείς π.χ το επόμενο Facebook ή να υλοποιήσεις μια πλατφόρμα στην οποία θα εγγράφονται χρήστες και θα ανταλλάξουν μηνύματα...

Παρόμοιες πλατφόρμες με τον τόνο.... επιτυχημένες...στα δάχτυλα του ενός χεριού 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενδιαφέρομαι και εγώ. Ίσως θα μπορούσαμε να σκεφτούμε κάποιο project και να φτιάξουμε ένα αποθετήριο στο Github όπου ο καθένας θα κάνει commit τον κώδικά του ή τις διορθώσεις του στον υπάρχοντα κώδικα. Εγώ προσωπικά αυτή τη περίοδο μαθαίνω Python.

Επεξ/σία από gokuthelegend
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα κύριοι. Σε περίπτωση που σας ενδιαφέρει ακόμη:

Να συστηθώ πρώτα: Είμαι 20+ χρόνια web/UI designer, άλλα τόσα avarage+ gamer (arpg/strategy) και άλλα τόσα (επαγγελματικά) παρατηρητής των social media platforms. Το τελευταίο ισχύει επειδή μετά το αρχικό μπαμ των fb, twitter κατάλαβα πως ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ αυτές οι πλατφόρμες υπάρχουν ΚΥΡΙΩΣ για χαλάς το χρόνο σου (χάλασα πολύ από τον δικό μου στα πρώτα χρόνια) - εκτός από group όπως αυτό που γίνεται δουλίτσα. Κάποιοι θα στραβώσουν αλλά ας το σκεφτούν λίγο καλύτερα.

To mix αυτών των δραστηριοτήτων αλλά και η ιδέα να βρω κάτι που πραγματικά έχει να προσφέρει κάτι σε προσωπικό και κοινωνικό επίπεδο σε χαλαρό/διασκεδαστικό τόνο, κάποια στιγμή με οδήγησε σε ένα ΑΙ social gaming app που δυνδιάζει κάμποσα concepts:

- Eeasy/Casual role playing
- AI
- Social networking
- Personal Wellness
- Creativity
- Events
- Free/paid plans

Φαίνεται ασύνδετο αρχικά αλλά πιστέψτε με έχει λογική. Προς το παρόν είναι σε μορφή concept. Δεν έχω εταιρία, funds, μισθούς και όλα τα ωραία που χρειάζονται - παρα μόνο την ιδέα (που σίγουρα είναι πρωτότυπη). Είναι δύσκολος όμως ο δρόμος, ειδικά για έναν άνθρωπο. Αναζητώ λοιπόν φίλους-συνεργάτες ώστε να στηθεί μια ομάδα/παρέα που θα αγκαλιάσει με μεράκι αυτή την ιδέα και θα την πάει παρακάτω (ΑΙ θέλοντος :)). 

Η ταχύτητα εξέλιξης αρχικά θα εξαρτάται από την part/full time διαθεσιμότητα των εμπλεκομένων και ανάλογα με το development. Στο σημείο αυτό θα ζητήσω πολύ ευγενικά και ταπεινά όσοι ενδιαφέρονται να σκάψουν μαζί μου να είναι committed. Δεν με ενδιαφέρει να κάνω απλά γνωριμίες που πάνε και έρχονται. Χρειάζομαι έμπιστους συνεργάτες και φίλους.

Όλοι οι ρόλοι (dev,ux,pm κλπ) είναι ευπρόσδεκτοι και σε οποιοδήποτε level. Ιδιαίτερη ανάγκη υπάρχει σε AI dev και σε ... κάποι@ που γνωρίζει από καλή μπύρα :

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...