Προς το περιεχόμενο

Προσφορες Cosmote με φορητοτητες [ΤΕΛΟΣ]


paniti

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
28 λεπτά πριν, troi.g είπε

Πριν σε όποια πρίζα τηλεφώνου έβαζα τη συσκευή είχα τηλέφωνο, τώρα το τηλέφωνο είναι πάνω στο ρούτερ. Αν δεν έχω ρεύμα, δεν έχω και τηλέφωνο. Τώρα τι ακριβώς είναι το ευρυζωνικό δεν έχω ιδέα.

Ευρυζωνικο ειναι το πραγμα απο εποχη ADSL. Καμια 20αρια χρονια. Λαθος λεξη σου ειπε οποιος σου την ειπε, ηταν προφανες απο την ωρα που το εγραψες. Απλα σε πηγαν σε voip τηλεφωνια, δηλαδη σου εκαναν ας πουμε "ευρυζωνικη" (μεσω του καναλιου data) την τηλεφωνια ενω πριν ηταν pstn.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 483
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Ευρυζωνικο ειναι το πραγμα απο εποχη ADSL. Καμια 20αρια χρονια. Λαθος λεξη σου ειπε οποιος σου την ειπε, ηταν προφανες απο την ωρα που το εγραψες. Απλα σε πηγαν σε voip τηλεφωνια, δηλαδη σου εκαναν ας πουμε "ευρυζωνικη" (μεσω του καναλιου data) την τηλεφωνια ενω πριν ηταν pstn.

Αυτό γιατί γίνεται; Έως 24 είχα πριν , έως 24 έχω και τώρα. Υπάρχει διαφορά ανάμεσα στα δύο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Επειδη υπαρχει οδηγια εδω και λιγα χρονια, να πανε ολα σε voip ωστε να περιοριστει ο χαλκος. Ειδικα ο οτε ακομα και σε adsl σε παει υποχρεωτικα voip εδω και λιγα χρονια.

Για εσενα μειον ειναι βεβαια γιατι χωρις ρευμα δεν θα μπορεις να εχεις τηλεφωνο οπως θα ειχες με μια απλη συσκευη ενσυρματη. Πολυ δυσκολο να παρεμενες pstn οσο και να επεμενες. Καποιοι το πετυχαινουν, αλλα δεν ειναι ο κανονας.  Ειναι ενα απο αυτα στα οποια μας ωθουν επειδη ετσι θελουν. Να ηταν μονο αυτο. ;) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο βασικός λόγος που γίνονται αυτά είναι η μείωση του λειτουργικού κόστους (OPEX)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/3/2023 στις 9:15 ΜΜ, matrixxx είπε

Επειδη υπαρχει οδηγια εδω και λιγα χρονια, να πανε ολα σε voip ωστε να περιοριστει ο χαλκος. Ειδικα ο οτε ακομα και σε adsl σε παει υποχρεωτικα voip εδω και λιγα χρονια.

Για εσενα μειον ειναι βεβαια γιατι χωρις ρευμα δεν θα μπορεις να εχεις τηλεφωνο οπως θα ειχες με μια απλη συσκευη ενσυρματη. Πολυ δυσκολο να παρεμενες pstn οσο και να επεμενες. Καποιοι το πετυχαινουν, αλλα δεν ειναι ο κανονας.  Ειναι ενα απο αυτα στα οποια μας ωθουν επειδη ετσι θελουν. Να ηταν μονο αυτο. ;) 

Οδηγία, υποχρέωση κλπ δεν υπάρχει...

Είναι απόφαση/εμπορική πολιτική των παρόχων  για μείωση  (όπως πολύ σωστά γράφει ο chrismoute ) του λειτουργικού κόστους και κάποιες φορές περιορισμοί από την τεχνολογία... για παράδειγμα Pstn πάνω σε οπτική ίνα (για όσους έχουν ίνα) δεν μπορεί να περάσει   

Καθαρό Pstn δεν υπάρχει (τουλάχιστον στον ΟΤΕ). Όταν ο ΟΤΕ μετέτρεψε όλες τις τηλεφωνικές συνδέσεις σε Voip  σε όσους είχαν μόνο τηλεφωνία χωρίς ευρυζωνική σύνδεση και δεν υπήρχε router  το voip σήμα πριν φύγει από το αστικό κέντρο περνούσε από μία διάταξη  και μετατρέπονταν σε PSTN  με όλα τα πλεονεκτήματα. Δεν ξέρω αν συνεχίζει να το  εφαρμόζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
8 ώρες πριν, teot είπε

Οδηγία, υποχρέωση κλπ δεν υπάρχει...

 

 

Δεν ειναι το μερος για να γινει κουβεντα αλλα μιας και το συνεχιζετε να πω οτι στο παραπανω λινκ στο docplayer δεν ειδα τιποτα για VOIP. Αντιθετα στα σχετικα εγγραφα της EETT ευκολα μπορεις να βρεις αναφορες οπως πχ μια τυχαια στο πρωτο αποτελεσμα αναζητησης:

 

Η Ευρωπαϊκή Επιτροπή ξεκίνησε τον Ιούνιο του 2004 διαβούλευση σχετικά µε τις υπηρεσίες VoIP και τη θέση τους στο νοµοθετικό πλαίσιο της Ε.Ε. Μεταξύ άλλων, εξέτασε ποιες υπηρεσίες VoIP θα µπορούσαν να χαρακτηριστούν ως  (“The treatment of Voice over Internet Protocol (VoIP) under the EU Regulatory Framework – An Information and Consultation Document”, 14 June 2004)  ∆ηµόσιες Τηλεφωνικές Υπηρεσίες και ποιες επιπτώσεις θα είχε η εφαρµογή των αντίστοιχων νοµοθετικών υποχρεώσεων στη βιωσιµότητα του VoIP στην ευρωπαϊκή αγορά. Η Ευρωπαϊκή Επιτροπή εξέφρασε τις ανησυχίες της για την αλλαγή των δεδοµένων στην παροχή τηλεφωνίας που µπορεί να οδηγήσουν σε υποβάθµιση των υπηρεσιών που προσφέρονται στους καταναλωτές, ειδικά σε ότι αφορά τόσο την παροχή κλήσεων προς αριθµούς εκτάκτου ανάγκης όσο και την εξασφάλιση ποιότητας, αξιοπιστίας και ασφάλειας των δικτύων IP. Τέλος, η Επιτροπή έκανε ορισµένες προτάσεις στις Εθνικές Ρυθµιστικές Αρχές σχετικά µε την αντιµετώπιση του VoIP στα πλαίσια των κοινοτικών Οδηγιών καθώς και την αριθµοδότηση των καινούργιων αυτών υπηρεσιών.

 

https://www.eett.gr/opencms/export/sites/default/admin/downloads/Announcments/old_Announcments/VoIP_Consultation.pdf

 

Οτι στην ουσια ειναι ο απωτερος σκοπος η μειωση του κοστους ειναι αφενος γνωστο (ολα για αυτο γινονται αλλωστε οχι μονο την τηλεφωνια), αφετερου δεν ειναι ο μονος λογος, υπαρχουν και αλλοι πχ για μακροχρονια βελτιωση υποδομων. Για παραδειγμα οτι μεσα απο FTTH δεν θα μπορουσε να περασει το αναλογικο σημα pstn του "χαλκου". Σε FTTC γνωριζω περιπτωσεις που δινουν ακομα  pstn.

ΥΓ Και το (τελευταιο φανταζομαι) ΦΕΚ του 2021 για οποιον εχει διαθεσιμο χρονο για αναγνωση (εγω δεν εχω τωρα ειδικα) οπου γινεται ειδικη αναφορα  στο voip με τιτλο:

Τροποποίηση και κωδικοποίηση της υπό στοιχεία ΕΕΤΤ ΑΠ. 621/011/27-09-2011 (Κανονισμός Δεικτών Ποιότητας) απόφασης ως προς τους Δείκτες Ποιότητας σταθερής τηλεφωνίας, σταθερών ευρυζωνικών υπηρεσιών και υπηρεσιών VoIP, υπηρεσιών εξυπηρέτησης τελικών χρηστών και υπηρεσιών πληροφοριών καταλόγου.

https://www.e-nomothesia.gr/kat-epikoinonies-telepikoinonies-telephonia/apophase-eett-991-7b-2021-phek-2394b-7-6-2021.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά ,έχουν ενεργοποιηθεί και το σταθερό και το κινητό. Έχει εκδοθεί λογαριασμός και για το σταθερό εδω και μέρες και στο κινητό για 2 μέρες βέβαια ,μηδενικός (ελπίζω οτι ο πρώτος δωρεάν πάγιο να μην αφορά μόνο της 2 μέρες). Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι γιατί στην εφαρμογή μου εμφανίζει πάγιο του κινητού 35,90 ? Και αν θα έρχονται από εδώ και πέρα ένας λογαριασμός και στα δύο και όχι ξεχωριστά.

IMG_20230326_221130.jpg

Επεξ/σία από ALIEN-3-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά μια ενημέρωση απο εμένα γιατί έχω πάρει το προγραμμα εδώ και καιρο και ενώ ημουν whatsapp για χρόνια δε μου το δίναν. Πηρα τηλ και δεν έγινε τιποτα, υπάρχει άλλος τροπος. Τον παραθέτω παρακάτω.

  • Η προσφορα ισχύει όλο το χρόνο
  • Αν είσαι ήδη κοσμοτε, κανεις αίτηση φορητοτητας για να πας σε αλλη εταιρεία (π.χ vodafone), ξαφνικα σε παιρνουν τηλεφωνο απο τμημα ειδικών προσφορών της κοσμοτε για αντιπρόταση (πρωινές ώρες), εκεί ζητας το gigamax unlimited στην τίμη που λεμε παραπάνω και σου λένε να ακυρώσεις την φορητότητα στην άλλη εταιρεία. Μόνο έτσι γινεται αν είσαι κοσμοτε και δεν έρχεσαι απο άλλη εταιρεία και γίνεται όλο το χρόνο.
  • Επίσης αν δεν είσαι κοσμοτε μπορεις να την ζητησεις και την δίνουν αν είναι με φορητότητα
  • Τρέχεις την διαδικασία οπως θα την πούν.
  • Αν έχεις σταθερο κοσμοτε δίνουν εξτρα εκπτωση
  • Αν είσαι κατω των 29, σου αφαιρούν και το τελος κινητης
  • Μπορείς να ζητησεις μεχρι 4 εξτρα data sim τις οποίες χρεώνουν με 3 η 3.5 Ευρω το μήνα την καθε μία. Τις βάζεις σε 4g router η σε καποια συσκευη (πχ ταμπλετ) και δινεις free data.

Mου βγαίνει 26.54 Ευρώ (χωρίς της data sim) μιας και έχω σταθερό και απαλλαγή φόρου κινητης για κανα 3 μήνες ακόμη. Μετά θα είναι 29.54. (33 χωρίς το σταθερο)

 

Ο πρώτος λογαριασμός έρχεται πάντα λίγο παραπανω γιατι σου χρεώνουν τις 2-3 μερες μεχρι να ενεργοποιηθεί με 4-5 ευρώ. (αυτό το λενε και στο τηλ όταν κανεις το συμβολαιο)

 

Επίσης για οποιον ενδιαφέρεται.

Πακέτο έχει και η wind και η vodafone με αντιστοιχες τιμές (γύρω στα 33). Η μεγάλη διαφορά είναι η καλυψη που έχει η κοσμοτε. Οποτε το βλεπετε ανα περιοχή. Για χρήση Χαλκιδική/Θεσσαλονίκη έχει τρελή διαφορα η κοσμοτε. Για αλλες περιοχές ίσως και οι άλλες να αξιζουν. Σε όλες μπορεις να παρεις data sim, με ενα 4g/5g router δίνεις ιντερνετ και στο σπίτι με 3 ευρώ η για backup γραμμη. Για σοβαρή εγκατάσταση βέβαια πας με εξωτερικές κεραίες.

Το ιντερνετ στο εξωτερικό δεν είναι unlimited, έχεις περιπου 90GB/yearly

Επεξ/σία από Monk23
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Monk23 είπε

Παιδιά μια ενημέρωση απο εμένα γιατί έχω πάρει το προγραμμα εδώ και καιρο και ενώ ημουν whatsapp για χρόνια δε μου το δίναν. Πηρα τηλ και δεν έγινε τιποτα, υπάρχει άλλος τροπος. Τον παραθέτω παρακάτω.

  • Η προσφορα ισχύει όλο το χρόνο
  • Αν είσαι ήδη κοσμοτε, κανεις αίτηση φορητοτητας για να πας σε αλλη εταιρεία (π.χ vodafone), ξαφνικα σε παιρνουν τηλεφωνο απο τμημα ειδικών προσφορών της κοσμοτε για αντιπρόταση (πρωινές ώρες), εκεί ζητας το gigamax unlimited στην τίμη που λεμε παραπάνω και σου λένε να ακυρώσεις την φορητότητα στην άλλη εταιρεία. Μόνο έτσι γινεται αν είσαι κοσμοτε και δεν έρχεσαι απο άλλη εταιρεία και γίνεται όλο το χρόνο.
  • Επίσης αν δεν είσαι κοσμοτε μπορεις να την ζητησεις και την δίνουν αν είναι με φορητότητα
  • Τρέχεις την διαδικασία οπως θα την πούν.
  • Αν έχεις σταθερο κοσμοτε δίνουν εξτρα εκπτωση
  • Αν είσαι κατω των 29, σου αφαιρούν και το τελος κινητης
  • Μπορείς να ζητησεις μεχρι 4 εξτρα data sim τις οποίες χρεώνουν με 3 η 3.5 Ευρω το μήνα την καθε μία. Τις βάζεις σε 4g router η σε καποια συσκευη (πχ ταμπλετ) και δινεις free data.

Mου βγαίνει 26.54 Ευρώ (χωρίς της data sim) μιας και έχω σταθερό και απαλλαγή φόρου κινητης για κανα 3 μήνες ακόμη. Μετά θα είναι 29.54. (33 χωρίς το σταθερο)

 

Ο πρώτος λογαριασμός έρχεται πάντα λίγο παραπανω γιατι σου χρεώνουν τις 2-3 μερες μεχρι να ενεργοποιηθεί με 4-5 ευρώ. (αυτό το λενε και στο τηλ όταν κανεις το συμβολαιο)

 

Επίσης για οποιον ενδιαφέρεται.

Πακέτο έχει και η wind και η vodafone με αντιστοιχες τιμές (γύρω στα 33). Η μεγάλη διαφορά είναι η καλυψη που έχει η κοσμοτε. Οποτε το βλεπετε ανα περιοχή. Για χρήση Χαλκιδική/Θεσσαλονίκη έχει τρελή διαφορα η κοσμοτε. Για αλλες περιοχές ίσως και οι άλλες να αξιζουν. Σε όλες μπορεις να παρεις data sim, με ενα 4g/5g router δίνεις ιντερνετ και στο σπίτι με 3 ευρώ η για backup γραμμη. Για σοβαρή εγκατάσταση βέβαια πας με εξωτερικές κεραίες.

Το ιντερνετ στο εξωτερικό δεν είναι unlimited, έχεις περιπου 90GB/yearly

Καλημέρα! Έκανα αίτηση φορητότητας στην Vodafone μια εβδομάδα πριν αλλά δεν με έχει καλέσει η Cosmote για αντιπροσφορά. Με ενημέρωσε ο υπάλληλος της Vodafone ότι πρέπει να υπογραφούν τα συμβόλαια και μετά ενεργοποιείται η φορητότητα, το οποίο θα μου έρθει με κούριερ σε λίγες ημέρες. Ισχύει; Σήμερα βέβαια μου ήρθε sms όπου αναφέρει "η αίτηση φορητότητας του αριθμού σας καταχωρήθηκε επιτυχώς". 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
11 ώρες πριν, Monk23 είπε

Παιδιά μια ενημέρωση απο εμένα γιατί έχω πάρει το προγραμμα εδώ και καιρο και ενώ ημουν whatsapp για χρόνια δε μου το δίναν. Πηρα τηλ και δεν έγινε τιποτα, υπάρχει άλλος τροπος. Τον παραθέτω παρακάτω.

...

Mου βγαίνει 26.54 Ευρώ (χωρίς της data sim) μιας και έχω σταθερό και απαλλαγή φόρου κινητης για κανα 3 μήνες ακόμη. Μετά θα είναι 29.54. (33 χωρίς το σταθερο)

 

Η τιμη οσο ετρεχε η προσφορα ηταν απεριοριστα ολα, με 13.77€. Αρα δεν πηρες την τιμη της προσφορας που ετρεχε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, ALIEN-3- είπε

Είναι το κλασικό "κόλπο" που γίνεται εδώ και χρόνια. Εάν θέλεις να μείνεις στον ίδιο πάροχο και να ανανεώσεις με καλύτερη τιμή ,τότε κανείς αίτημα φορητότητας σε άλλον πάροχο και σε παίρνουν τηλέφωνο μετά και σου κάνουν προσφορά καλύτερη ,συνήθως αυτήν που θα έπαιρνες αν ήσουν από την αρχή σε άλλον πάροχο και πήγαινες σε αυτούς 

Εγω κανω κατι αλλο το οποιο ειναι εξισου καλο χωρις να πηγαινω σε αλλους παροχους και μετα να κανω αιτημα υπαναχωρησης. Παω στον παροχο μου και κανω αιτηση οριστικης διακοπης της συνδεσης μου. Μεσα σε 2 με 3 μερες το πολυ, με παιρνουν τηλεφωνο και με ρωτανε για ποιο λογο θελω να διακοψω την συνδεση μου. Τους εξηγω οτι δεν με συμφερει πια με αυτες τις τιμες και παντα μου κανουν καλυτερη προσφορα.

Απο την στιγμη που θα κανεις αιτηση διακοπης εχεις στην διαθεση σου πανω απο 1 μηνα μεχρι να σου διακοψουν οριστικα την συνδεση. Μπορει την πρωτη φορα που θα σε παρουν τηλεφωνο να μην ειναι η σουπερ προσφορα αλλα σιγουρα θα σε ξαναπαρουν για να σου πουν κατι καλυτερο.

Και λεμε στην ακραια περιπτωση που δεν σου κανουν καποια καλη προσφορα, τους παιρνεις τηλεφωνο και σταματας την διακοπη (για να μην χασεις το νουμερο).

Εγω παντως οσα χρονια το κανω αυτο, παντα πετυχαινα καλη προσφορα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣAΣ ENHMEPΩNOYME OTI TO PANTEBOY ΣAΣ ME TON TEXNIKO TOY OMIΛOY OTE ΓIA THN ENEPΓOΠOIHΣH THΣ NEAΣ YΠHPEΣIAΣ EXEI ΠPOΓPAMMATIΣTEI ΓIA TIΣ 30/03/2023 METAΞY 08:30 EΩΣ 12:00 ΣTO XΩPO ΣAΣ. ΣAΣ EYXAPIΣTOYME ΠOY EΠIΛEΓETE THN COSMOTE.

Από 28-02-23 εδεησαν......

Ευτυχώς γιατί στο γραφείο για μια μεταφορά 50 μετρων εκαναν 1,5 μήνα......

Το κινητό το εφτιαξαν μέσα στη βδομάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 24/3/2023 στις 7:31 ΜΜ, troi.g είπε

Πριν σε όποια πρίζα τηλεφώνου έβαζα τη συσκευή είχα τηλέφωνο, τώρα το τηλέφωνο είναι πάνω στο ρούτερ. Αν δεν έχω ρεύμα, δεν έχω και τηλέφωνο. Τώρα τι ακριβώς είναι το ευρυζωνικό δεν έχω ιδέα.

η λύση που ακολούθησα είναι η εξής :

Με ένα μικρό ups στο modem έχει τηλέφωνο σε περίπτωση διακοπής για κάποια ώρα. 

Επεξ/σία από ioann1s
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, ioann1s είπε

η λύση που ακολούθησα είναι η εξής :

Με ένα μικρό ups στο modem έχει τηλέφωνο σε περίπτωση διακοπής για κάποια ώρα. 

Ναι αυτό το γνωρίζω, αλλά θέλεις οπωσδήποτε ups.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
8 ώρες πριν, Apos74 είπε

Εγω κανω κατι αλλο το οποιο ειναι εξισου καλο χωρις να πηγαινω σε αλλους παροχους και μετα να κανω αιτημα υπαναχωρησης. Παω στον παροχο μου και κανω αιτηση οριστικης διακοπης της συνδεσης μου. Μεσα σε 2 με 3 μερες το πολυ, με παιρνουν τηλεφωνο και με ρωτανε για ποιο λογο θελω να διακοψω την συνδεση μου. Τους εξηγω οτι δεν με συμφερει πια με αυτες τις τιμες και παντα μου κανουν καλυτερη προσφορα.

Απο την στιγμη που θα κανεις αιτηση διακοπης εχεις στην διαθεση σου πανω απο 1 μηνα μεχρι να σου διακοψουν οριστικα την συνδεση. Μπορει την πρωτη φορα που θα σε παρουν τηλεφωνο να μην ειναι η σουπερ προσφορα αλλα σιγουρα θα σε ξαναπαρουν για να σου πουν κατι καλυτερο.

Και λεμε στην ακραια περιπτωση που δεν σου κανουν καποια καλη προσφορα, τους παιρνεις τηλεφωνο και σταματας την διακοπη (για να μην χασεις το νουμερο).

Εγω παντως οσα χρονια το κανω αυτο, παντα πετυχαινα καλη προσφορα.

Ποιον παροχο εχεις και ποτε εγινε τελευταια φορα; Παλια ηταν αλλιως τα πραγματα εδω και 1-2 χρονια ειδα απιστευτα πραγματα, μεταστροφη πολιτικης 180 μοιρες.

Για μενα το καλυτερο ειναι να φυγει κανεις μια και εξω, ριχνοντας μαυρη πετρα ή ακομα καλυτερα και καμια παραδοσιακη μουντζα θα ελεγα 😛 . Ειδικα οταν ο παροχος του δεν τον εχει σεβαστει ως πελατη και πχ τον σπαμαρει με "σαβουρο-προσφορες" ενοχλωντας τον ή ο,τι αλλο. Αυτο μαλιστα που προτεινεις, πιθανον να μπορει να ειναι θεωρητικα και επικινδυνο, να μην σε παρει καν τηλεφωνο ή να σου κανει αναπαντητη, ή να το σηκωσεις και να στο κλεισει οταν ειναι να φυγεις με φορητοτητα ή να διακοψεις. (κι ομως εχουν γινει και αυτα!!!). Το θρασσος και η κοροϊδία περισσευει στις μερες μας, δεν ξερω αν το κανουν ολοι οι παροχοι βεβαια. 

Και φαντασου να χασεις και την γραμμη σου και μετα να μπαινεις σε λιστα αναμονης να περιμενεις επι μηνες να βρεθει ξανα γραμμη. Αυτο για τις περιοχες που υπαρχει προβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...