Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy S23 Ultra Review - Simply the Best


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χρήστης s23 ultra εδώ και μερικές μέρες, έχοντας δουλέψει το 14 pro max έχω να πω ότι είναι η πρώτη φορά που δουλεύω τόσο σωστό, γρήγορο απροβλημάτιστο τηλέφωνο από την samsung.. 

Δεν έχει ζεσταθεί ούτε μια φορά ακόμα και από το κατέβασμα των πολλών εφαρμογών στο πρώτο άνοιγμα.. 

Είναι στην περιήγηση ακόμη πιο γρήγορο από το 14 pro max! Δεν περίμενα να το δω ποτε αυτό όμως οι γρηγορότερες μνήμες σε συνεργασία με τον επεξεργαστή πραγματικά θα σε αφήσουν άφωνο με το πόσο γρήγορα ανοίγουν όλα και απροβλημάτιστα.. 

Μπαταρία τέρας όλη μέρα και δεν τελειώνει! Τέρμα το άγχος που υπήρχε από τις προηγούμενες samsung συσκευές.... 

Η κάμερα του τη μέρα στα 200mp τρομερή λεπτομέρεια και με πάρα πολλές επιλογές λήψης, επίσης το βράδυ δεν έχω δει καλύτερο.. 

Εύχομαι όσοι δεν το έχουν πάρει να το αποκτήσουν κάποια στιγμή για να καταλάβουν αυτά που προανέφερα. 

Πραγματικά ότι καλύτερο κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή... 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 5
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Just_travel_everywhere είπε

Για συσκευή 2023 δεν μπορεί π επεξεργαστείς καν να συναγωνιστεί σε επιδόσεις  iPhone 2 ετών !!! Κάμερα όπως τα είπε παραπάνω Συμπύκνωσαν  τα εικονοστοιχεία για να βάλουμε παραπάνω και οι αγοραστές να χαίρονται !!! Ειδικά που το μόνο που μπορούν να Παινεύονται είναι ότι βγάζουν φωτογραφία την σελήνη τρομερό επίτευγμα !!! Ίδια οθόνη ίδια μπαταρία φορτίσει δήθεν 45 watt φορτίσει 6 λεπτά γρηγορότερα !!! Τρομερό !!!  Χαχαχα καλή συνδρομή !! 

Πολύ Unboxholics βλέπεις και δεν κάνει καλό.

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Waiss said:

Πολύ Unboxholics βλέπεις και δεν κάνει καλό.

Πρώτον όλο το YouTube θα ίδια λέει !!! Όποτε χαλάρωσε φίλε μου . Μυαλό και γνώσεις θέλει ! Όποτε άστο καλύτερα . 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

15 ώρες πριν, Tlykog είπε

Επιπλέον:

"Ο αντίκτυπος, βέβαια, είναι πως οι φωτογραφίες στα 200MP απαιτούν έκαστη περίπου 40MP, οπότε πολύ γρήγορα φτάνουν να καταλαμβάνουν αρκετό χώρο στη μνήμη...."

Κάτι δεν πάει καλά εδώ...

40MB θα εννοεί σε αποθηκευτικό χώρο/φωτογραφία....

Τραγικά μεγάλα αρχεία που σύντομα θα γεμίζουν την διαθέσιμη μνήμη...

Και κακώς δεν γράφτηκε πως δεν είναι επεκτάσιμη όπως παλαιότερα....

Επεξ/σία από yiannis2002s
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 minutes ago, yiannis2002s said:

 

40MB θα εννοεί σε αποθηκευτικό χώρο/φωτογραφία....

Τραγικά μεγάλα αρχεία που σύντομα θα γεμίζουν την διαθέσιμη μνήμη...

Και κακώς δεν γράφτηκε πως δεν είναι επεκτάσιμη όπως παλαιότερα....

Του iPhone 14 pro στα 48mpx ξεκινάνε από 70 έως 90 έχω δει !!  Να τραβάει το δικό μου ζ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Just_travel_everywhere είπε

Για συσκευή 2023 δεν μπορεί π επεξεργαστείς καν να συναγωνιστεί σε επιδόσεις  iPhone 2 ετών !!! Κάμερα όπως τα είπε παραπάνω Συμπύκνωσαν  τα εικονοστοιχεία για να βάλουμε παραπάνω και οι αγοραστές να χαίρονται !!! Ειδικά που το μόνο που μπορούν να Παινεύονται είναι ότι βγάζουν φωτογραφία την σελήνη τρομερό επίτευγμα !!! Ίδια οθόνη ίδια μπαταρία φορτίσει δήθεν 45 watt φορτίσει 6 λεπτά γρηγορότερα !!! Τρομερό !!!  Χαχαχα καλή συνδρομή !! 

Ακόμα και έτσι να είναι, ως γνωστόν όλοι φτάνουν τις επιδόσεις των κινητών στο 100% . Λογικό είναι να " παινεύεται" η εταιρεία για την σελήνη όταν ο βασικός ανταγωνιστής της δεν το έχει. Α και που σαι όταν το καταφέρουν και αυτοί να είσαι σίγουρος ότι θα "παινευτουν". Στο παρακάτω post σου μίλησες με ύφος στο παλικάρι για γνώσεις. Ποιες γνώσεις έχεις ακριβώς; 45w είχε και το προηγούμενο μοντέλο. Από πού προκύπτει "η 6 λεπτά γρηγορότερη φόρτιση" ; Ίδια μπαταρία μπορεί αλλά με άλλη αυτονομία. Άρα ουσιαστικά δεν μιλάμε για ίδια μπαταρία.  Δες τα test που τόσο πολύ λατρεύεις και μάθε ότι το συγκεκριμένο κινητό βγάζει ίδια μπαταρία όσο με το 14pro . Δεν είναι κακό να μην έχεις χρήματα να το αγοράσεις δεν είναι ντροπή. Κακό είναι να είσαι hater χωρίς λόγο σε μια άψογη συσκευή. Εκτός αν έχεις μετοχές στους αντιπάλους τότε πάω πάσο.

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dhm21911 είπε

Ακόμα και έτσι να είναι, ως γνωστόν όλοι φτάνουν τις επιδόσεις των κινητών στο 100% . Λογικό είναι να " παινεύεται" η εταιρεία για την σελήνη όταν ο βασικός ανταγωνιστής της δεν το έχει. Α και που σαι όταν το καταφέρουν και αυτοί να είσαι σίγουρος ότι θα "παινευτουν". Στο παρακάτω post σου μίλησες με ύφος στο παλικάρι για γνώσεις. Ποιες γνώσεις έχεις ακριβώς; 45w είχε και το προηγούμενο μοντέλο. Από πού προκύπτει "η 6 λεπτά γρηγορότερη φόρτιση" ; Ίδια μπαταρία μπορεί αλλά με άλλη αυτονομία. Άρα ουσιαστικά δεν μιλάμε για ίδια μπαταρία.  Δες τα test που τόσο πολύ λατρεύεις και μάθε ότι το συγκεκριμένο κινητό βγάζει ίδια μπαταρία όσο με το 14pro . Δεν είναι κακό να μην έχεις χρήματα να το αγοράσεις δεν είναι ντροπή. Κακό είναι να είσαι hater χωρίς λόγο σε μια άψογη συσκευή. Εκτός αν έχεις μετοχές στους αντιπάλους τότε πάω πάσο.

Μη του δίνεις σημασία μωρέ... Οσα δε φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμασταρια λενε στο χωριό μου. Πόσοι τέτοιοι υπάρχουν... Όπως είπες hater χωρίς λόγο και πιθανολογω επειδή δε μπορεί να το αγοράσει τα λέει αυτά.... Ποιες μετοχές λες; Αν είχε αυτός μετοχές στο μήλο θα γραφε μαλακίες στο ινσομνια;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω από 15/2 . S23U 512.  

Πολύ  ωραίο κράτημα  στα χέρια  αν και το φοβόμουν  επειδή  είχα  πιάσει το demo . 

Θετικά  δεν έχω να  πω κάτι... 1400ε κινητό είναι  ... όλα τα  θετικά  περίμενα να τα έχει 

Τα αρνητικά 

το βραδυ η σε  χαμηλό φως , έχω παρατηρήσει  οτι δεν μπορει να  κανει focus κάπου.  Και να  πατήσεις  πάνω στην οθόνη για  manual  focus  .. δεν κάνει κάτι.  Πρέπει να  βγω και να  μπω ξανά στην κάμερα.  Ελπίζω και νομιζω θα το λύσουν σύντομα. 

άλλο αρνητικό  είναι η κυρτή  οθόνη που  μου κσνει δυσκολο να  βαλω ενα  απλο τεμπερντ γκλασ . 

άλλο αρνητικό αν και το ξέρεις από πριν .... Ε οχι μόνο κινητό και καλώδιο στο κουτί  .....

Ερχομαι από  note 9  που το ειχα 4 χρονια  . Η αναβάθμιση  ειναι απλα τεράστια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορά σε κείμενο

Η αριστερή πλευρά της συσκευής είναι εντελώς καθαρή, με τα πλήκτρα έντασης και ενεργοποίησης, το οποίο λειτουργεί και ως αναγνώστης δακτυλικού αποτυπώματος, να βρίσκονται στην δεξιά πλευρά. 

Εδώ χρειάζεται διόρθωση.
Πράγματι το κινητό παιδιά είναι απίστευτο. Δυστυχώς όμως έχουμε περάσει σε μία νέα εποχή με τις φωτογραφίες όπου η συσκευή αποφασίζει πως θα βγάλει τη φωτογραφία, εκτός αν ο χρήστης θέλει να χρησιμοποιήσει το Pro Mode. Τις περισσότερες φορές το αποτέλεσμα είναι σωστό, κάποιες άλλες όμως φαίνεται το Editing.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

S22 ultra κατοχος ,εχω περασει απο note ,εχω πιασεικαι 14 pro max και και και

ειναι δυνατον να φτιαχνεις κινητο ακριβως ιδιο?Ακομα και η apple που την κοροιδευαν εβαλε μια μαλακια το island μπροστα να λεει οτι αυτο ειναι το νεο iphone

Εσεις εχετε ακριβως το ιδιο κινητο,μου θυμισε iphone x -xs που εξβτερικα δεν καταλαβαινεις διαφορα

Ναι ειναι η πιο καλη συσκευη ποπυ μπορεις να παρεις σημερα ,σαν software σαν επεξεργαστης κτλ

Αλλα ,η καμερα που λενε ουαου ειναι απλα καλυτερη στα zoom,στο βιντεο ειναι παλι χειροτερη απο κινητο που βγηκε 6 μηνες πριν,και για την selfie μην πω τιποτα ,ακομα δεν εχουν πιασει την apple ,και ολα αυτα 6 μηνες καθυστερηση και δεν την εχει πιασει

Ο λογος που οι περισσοτεροι δινουν τοσα χρηματα για iphone ειναι η slefie και η πισω καμερα + το μηλο,δεν ξερω γιατι καποιος με τοσες διαθεσιμες android συσκευες να μην πανε σε ενα s23 απλο,η google pixel 7 πχ για πιο οικονομικα και να δωσουν τοσα λεφτα για αυτο

Εγω δεν θα αναβαθμισω ,περιμενω zfold 5 και βλεπουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 24/02/2023 at 12:58, dhm21911 said:

Ακόμα και έτσι να είναι, ως γνωστόν όλοι φτάνουν τις επιδόσεις των κινητών στο 100% . Λογικό είναι να " παινεύεται" η εταιρεία για την σελήνη όταν ο βασικός ανταγωνιστής της δεν το έχει. Α και που σαι όταν το καταφέρουν και αυτοί να είσαι σίγουρος ότι θα "παινευτουν". Στο παρακάτω post σου μίλησες με ύφος στο παλικάρι για γνώσεις. Ποιες γνώσεις έχεις ακριβώς; 45w είχε και το προηγούμενο μοντέλο. Από πού προκύπτει "η 6 λεπτά γρηγορότερη φόρτιση" ; Ίδια μπαταρία μπορεί αλλά με άλλη αυτονομία. Άρα ουσιαστικά δεν μιλάμε για ίδια μπαταρία.  Δες τα test που τόσο πολύ λατρεύεις και μάθε ότι το συγκεκριμένο κινητό βγάζει ίδια μπαταρία όσο με το 14pro . Δεν είναι κακό να μην έχεις χρήματα να το αγοράσεις δεν είναι ντροπή. Κακό είναι να είσαι hater χωρίς λόγο σε μια άψογη συσκευή. Εκτός αν έχεις μετοχές στους αντιπάλους τότε πάω πάσο.

Το ότι δεν  έχω  λεφτά να το αγοράσω ας το παραλείψω !! Από Μαλδίβες γύρισα πριν μια  βδομάδα !! Όσο αφορά το φεγγάρι τραβά φωτογραφίες το φεγγάρι με τα 1500 ευρώ που έδωσες τραγικό . Βάλε μερικά  συγκριτικά θα δεις πως προκύπτει το 6 λεπτά γρηγορότερη φόρτιση συν άτομα που το έχουν και το έχουν μέτρηση . Ίδια μπαταρία είναι μέχρι και ίδιο κωδικό έχουν αλλά όχι εσυ ξέρεις . Και για της επιδόσεις μιλάμε για ένα κινητό 2023 που σεν μπορεί να φτάσει συσκευή του 2022 !! Με μισή μνήμη ram !! Χαχαχαχ όπως είπα καλή  συνδρομή στο βίντεο άθλιο για άλλη μια χρόνια το σ22 το πήρα επιδότηση δώρο και το έδωσα σε μια βδομάδα από το ποσό απαίσιο ήταν στην κάμερα ειδικά στο βίντεο . Ζεσταινόταν σαν ψησταριά !! Όποτε άστο . Να λέμε τα πράγματα όπως είναι όχι όπως θελουμε . Δεν είμαι hater απλά δεν είμαι fun boy σε εταιρία που πουλάει προϊόντα . Από ταμπλετ επιδει δεν εχω λεφτά πήρα ένα s7+ 5G !! Και αυτό γιατί δεν έχω λεφτά 
 

Επεξ/σία από Just_travel_everywhere
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...