Προς το περιεχόμενο

Με τη συνεργασία της Leica, η σειρά Xiaomi 13 έρχεται από τις 15 Μαρτίου στην Ελλάδα


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 109
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εμπρός όλοι στο δρόμο που χάραξε η Apple.!! Το παράξενο είναι ότι πολλές εταιρείες πιστεύουν ότι μπορούν να γίνουν Apple και να ζητάνε όσα χρήματα θέλουν για ένα smart phone.!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Spyka69 είπε

Διόρθωσε σε με αν κάνω λάθος καθώς δεν είμαι ιδιαίτερα γνώστης των Xiaomi συσκευών.

Έχω την εντύπωση ότι η σειρά Redmi είναι διαφορετική από την mi (αυτήν που ανοίκουν τα 13 άρια του άρθρου δηλαδή) 

Επίσης το Redmi note 12 έχει κυκλοφορήσει Κίνα οπότε θα έρθει και εδώ λογικά το επόμενο 3μηνο. 

Ωστόσο , ότι γράφω είναι με επιφύλαξη καθώς δεν ξέρω καλά από Xiaomi .

Αυτό που λες.Διαφορετική σειρά.Έχει τα redmi,poco και τα mi που εδώ έρχονται χωρίς το mi στο όνομα απλά με τον αριθμό μετά το Xiaomi.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ποιός τρελός θα δώσει σε xiaomi 1399 ευρώ ? Η εταρεία με τα χειρότερα updates και με το miui global Europe ,China ,America που ούτε αυτοί  ξέρουν. 

με μόνο 2 χρόνια updates σε android και αυτό όποτε το θυμηθούν σε σχέση με τον ανταγωνισμό πάντα .

και κάτι για το τέλος ας μας πούν όσοι αγόρασαν το ΜΙ 11 ultra σε τη έκδοση android είναι και σε ποιο security patch ?? 

δεν πειράζει θα πουλήσουν 1000 τεμάχια και πάμε παρακάτω. 

Επεξ/σία από loukoumakos
  • Like 11
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κάτι λιγότερο από 800 αγόρασα το pixel 7pro, καταλαβαίνω οτι αν ερχόταν Ελλάδα επίσημα θα έκανε χιλιάρικο σίγουρα... Αυτό που θέλω να πω είναι οτι στα λεφτά που ζητάει η Xiaomi υπάρχουν καλύτερες επιλογές...από άποψη hardware δεν έχω καμία αμφιβολία οτι είναι άψογα...αλλά software/support/updates είναι για πανηγύρι..

Ειδικά στα 500-550 που ζητάει για το lite είναι αστείο..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κινεζικό μεν σαν φωτογραφική μηχανή όποτε να δουμε τιμές και λογισμικό ελπίζοντας ότι θα κάνει την διαφορά κι όχι να βγει μάπα το ΚΑΡΠΟΥΖΙ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι στο διάολο έχουν κολλήσει όλοι με τις 6.7 οθόνες που στην ουσία 5.5 είναι σε ποιο μακριά έκδοση.

Βγάλτε ρε και κανένα κινητό για αντρικά χέρια έλεος!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο στην xiaomi  πάρα πολύ καλές τιμές θα είναι τυχεροί αυτοί που θα τα πάρουν πρώτη μέρα και μετά από 2-3 μήνες θα διαπιστώσουν τι εστί λογισμικό xiaomi, και. θα έχουν χάσει 2/3 της αξίας τους. 

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, για να είμαστε δίκαιοι, το έχουν παρακάνει όλες οι εταιρείες με την κοστολόγηση των συσκευών τους, δεν είναι μόνο η Xiaomi. Απλά μας είχε "κακομάθει" μέχρι σήμερα. Κατασκευαστικά το hardware τους δεν υστερεί πουθενά σε σχέση με τον ανταγωνισμό, μόνο ως προς το software τους υπάρχουν μειονεκτήματα και αυτά είναι υπό συζήτηση. Έχει και τη συνεργασία με τη LEICA, έχει και το φορτιστή στο κουτί, γιατί να μην ανεβάσει τη τιμή αφού ο ανταγωνισμός της το επιτρέπει; Δεν κατανοώ τα "αιχμηρά" σχόλια εδώ μέσα, ειλικρινά, μου θυμίζει οπαδική συζήτηση. Μαύρο σε όλους τους κατασκευαστές να βάλουν μυαλό, αν όχι.. ας καταπιούμε τη νέα πραγματικότητα και ας αφήσουμε τα.. για Samsung, Apple τα δίνω, για Xiaomi όχι κλπ γιατί γινόμαστε μέρος του προβλήματος που πάλι εμείς θα το πληρώσουμε.

  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακολουθώ γενικά τα νέα της τεχνολογίας εδώ και πάρα πολλά χρόνια. Και έρχομαι σήμερα να πω, πως είναι δυνατόν μια εταιρία σαν την ONEPLUS, με τα όποια προβλήματα της(Και ποιός δεν έχει κατασκευαστικά??) Να μην την αναφέρει σχεδόν κανείς, που σου προσφέρει ότι νεότερο από θέμα τεχνολογία αιχμής, ένα πλήρες πακέτο με φορτιστή, καλώδιο, εξαιρετική ποιότητα υλικών, τίμιες κάμερες, προσπάθεια να φτιάξει της ενημερώσεις και να δίνει αυτό που πρέπει, ένα OXYGEN που είναι πολύ καλύτερο από πολλά εκεί έξω, και σε μια τιμή που αν μη τι άλλο έχει μια βάση στην πραγματικότητα. Και βλέπω να μιλάτε για συσκευές των 1.500 ευρώ και βάλε, όπου ξέρουμε όλοι μας ότι δεν τα αξίζουν όλα αυτά, και να παίρνεις μόνο στο κουτί μια συσκευή, με έξτρα έξοδα για να την δουλέψεις όπως ακριβώς θέλεις. Από πότε έγιναν όλοι Hard users, και οι απαιτήσεις φτάνουν στο θεό, όπου η χρήση του μέσου ανθρώπου ξέρουμε μέχρι που φτάνει κάθε μέρα με μια συσκευή. Με λίγα λόγια, Βάλτε την λογική μπροστά, και μην αφήνετε της παρορμήσεις σας να σας ελέγχουν ειδικά σε τέτοια θέματα όπως αυτά των συσκευών τεχνολογίας, διότι βλέπουμε το αποτέλεσμα της κοστολόγησης να μην έχει σταματημό. Συγνώμη για το σεντόνι, απλά ήθελα να το αναφέρω όλο αυτό που φυσικά δεν είμαι Φανατικός καμίας εταιρείας, παρά μόνο αυτής που θα μου δείξει λίγο παραπάνω σεβασμό. Μέχρι εκεί. Σημειωτέον έχω στα χέρια μου την υπ αριθμό 80η συσκευή από το 1996, οπότε μιλάω βάση εμπειρίας για τους κακεντρεχεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, bill987 είπε

1399€ λέει, αχαχχαχαχχα , άσε μας βρε xiaomi...

Ε ναι ρε συ για να μπορέσει να σου δώσει τα Redmi 800 και τα Poco 500 σαν flagship killer 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...