Προς το περιεχόμενο

Το Realme GT3 φορτίζει πλήρως σε 9,5 λεπτά


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 94
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με το καλό να δούμε πρεμιέρα και στα αυτοκίνητα!

Αυτονομία 600 χιλιόμετρα με 200 χιλιόμετρα στα 2 λεπτά φόρτισης... τέλος η βενζίνη.

Να πέσουν λίγο και οι τιμές βέβαια

ΥΓ. 600 χιλιόμετρα επί 1600 κύκλοι = κοντά 1.000.000 χιλιόμετρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Tetrabitos είπε

Δεν θα σου άνοιγε το Instagram σε 0,01 sec γρηγορότερα; 

Oι περισσοτεροι άνθρωποι κοιτάνε τα specs καθαρα με ψυχολογικό τροπο. Θελω τν μεγαλυτερο αριθμο. Αν του δώσεις το S20 χωρίς να ξερει τι συσκευη εχει, θα σου λεει πωπω τι κινητάρα το S23 τον κώλο του πάει

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από φόρτιση στα 120w στο xiaomi της γυναίκας και την πτώση της μπαταρίας σε λίγους μήνες, ευχαριστώ αλλά προτιμώ τα 20w του iphone μου

  • Thanks 1
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, TutaKachun είπε

Oι περισσοτεροι άνθρωποι κοιτάνε τα specs καθαρα με ψυχολογικό τροπο. Θελω τν μεγαλυτερο αριθμο. Αν του δώσεις το S20 χωρίς να ξερει τι συσκευη εχει, θα σου λεει πωπω τι κινητάρα το S23 τον κώλο του πάει

Κατά βάθος απάντησες στον εαυτό σου. Μας έχουν βάλει στη σύγκριση για τόσο μικρές διαφορές απειροελάχιστες. Εγώ δεν τα κοιτάω τόσο. Μόνο πολύ ram να έχει, ειδικά για να μην κλείνουν οι εφαρμογές και να έχω πολλά tabs στον chrome κινητού.

Θυμάμαι παλιά δεν με έμοιαζε τι contrast, panel κτλπ είχε η τηλεόραση του φίλου μου όταν παίζαμε playstation. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, adversus είπε

Μετά από φόρτιση στα 120w στο xiaomi της γυναίκας και την πτώση της μπαταρίας σε λίγους μήνες, ευχαριστώ αλλά προτιμώ τα 20w του iphone μου

Μην πάρεις Tesla.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, adversus είπε

Δεν το είχα στο πρόγραμμα έτσι κι αλλιώς 😂 αλλά ψιλό άσχετο το παράδειγμα. 

Είναι μια χαρά σχετικό. Είναι στην λογική σου. Αν πάρεις Tesla χωρίς ταχυφορτιστή θα περιμένεις έναν αιώνα να φορτίσεις. Simple as that.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, TheoAlex50 είπε

Εμένα η μόνη μου απορία είναι τι ποσοστό των ατόμων που αγοράζουν κινητό αυτής της αξίας τους ενδιαφέρει η ταχύτητα φόρτισης; Να πω ότι κράταγε η μπαταρία 3 μέρες οκ αυτό θα ήταν selling point. 

ΚΑΛΑ ΤΟ ΕΙΠΕΣ ΑΛΛΑ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΕΤΣΙ ΠΩΣ ΤΟ ΛΕΣ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΕΤΣΙ Κ ΑΛΛΙΩΣ ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΑΚΑΙ ΝΑ ΚΡΑΤΑΓΕ ΚΡΑΤΑΕΙ Ο ΣΝΑΠΝΤΡΑΓΚΟΝ ΑΥΤΟΣ  ΑΛΛΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, dtk-386 είπε

Είναι μια χαρά σχετικό. Είναι στην λογική σου. Αν πάρεις Tesla χωρίς ταχυφορτιστή θα περιμένεις έναν αιώνα να φορτίσεις. Simple as that.

Αφού το λες σχετικό εσύ δε θα σου χαλάσω χατήρι. Το ότι είναι διαφορετική υλοποίηση ( άλλος τύπος μπαταρίας κτλπ) δε το σχολιάζουμε καν αφου δε θα στο χαλάσω το χατήρι. Το ότι στο 11Τ pro πέφτει δραματικά η αντοχή της μπαταρίας όταν φορτίζεις 2-3 φορές την ημέρα στα 120w είναι οκ για σένα; γιατί μέσα σε λίγους μήνες η υγεία της μπαταρίας πήρε τον κατήφορο και μόλις αλλάξαμε σε 40w φορτιστή έχει παραμείνει στάσιμη... ή πάλι θα πεις κανα πετυχημένο με κανένα ηλεκτρικό αυτοκίνητο;

και για σε προλάβω, δε με ενοχλέι η γρήγορη φόρτιση αλλά η μη σωστή υλοποίηση απλά και μόνο να δώσεις ένα μεγάλο νούμερο

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, adversus είπε

Αφού το λες σχετικό εσύ δε θα σου χαλάσω χατήρι. Το ότι είναι διαφορετική υλοποίηση ( άλλος τύπος μπαταρίας κτλπ) δε το σχολιάζουμε καν αφου δε θα στο χαλάσω το χατήρι. Το ότι στο 11Τ pro πέφτει δραματικά η αντοχή της μπαταρίας όταν φορτίζεις 2-3 φορές την ημέρα στα 120w είναι οκ για σένα; γιατί μέσα σε λίγους μήνες η υγεία της μπαταρίας πήρε τον κατήφορο και μόλις αλλάξαμε σε 40w φορτιστή έχει παραμείνει στάσιμη... ή πάλι θα πεις κανα πετυχημένο με κανένα ηλεκτρικό αυτοκίνητο;

Δεν θα πω τίποτα. Κάνε ότι θες. Σιγά μην σκάσω για την υγεία του κινητού σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, TheoAlex50 είπε

Εμένα η μόνη μου απορία είναι τι ποσοστό των ατόμων που αγοράζουν κινητό αυτής της αξίας τους ενδιαφέρει η ταχύτητα φόρτισης; Να πω ότι κράταγε η μπαταρία 3 μέρες οκ αυτό θα ήταν selling point. 

Ότι πιο άχρηστο έχουν βγάλει, προτιμώ το κινητό μου που βγάζει άνετα 2.5 μέρες και ας φορτίζει σε μιάμιση ώρα παρά γρήγορη φόρτιση και καταστροφή της μπαταρίας σε σύντομο διάστημα.

 

Επεξ/σία από chios
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tetrabitos είπε

Δεν θα σου άνοιγε το Instagram σε 0,01 sec γρηγορότερα; 

παντα οταν ριχνω λεφτα σε κατι καινουριο θελω να χει τα παντα καινουρια , παραξενια μου περιεργεια ισως

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...