Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v4


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 7/10/2023 στις 9:38 ΜΜ, thanasis00 είπε

Μίλησα εγώ σήμερα με τη υποστήριξη, μου ζήτησαν την απόδειξη αγοράς και μου είπαν ότι το πολύ σε 3 μέρες θα μου απαντήσουν. Μου άφησαν να εννοηθεί ότι λογικά θα αλλάξει η εγγύηση σε 2 χρόνια. 

Είδα πάντως στη σελίδα του controller στο my devices, κάτω από τη ληγμένη εγγύηση είχε έναν σύνδεσμο για την αμερικάνικη έκδοση της εγγύησης, που έγραφε για 1 χρόνο. Λογικά μόλις επιβεβαιώσουν την ημερομηνία και την αγορά από ελληνικό κατάστημα (άρα Ευρωπαϊκή ένωση) θα ανανεώσουν την εγγύηση στα 2 χρόνια.

Μόλις λάβω απάντηση θα ποστάρω πάλι. Να σημειώσω επίσης ότι το 2ο χειριστήριο που έστειλα για επισκευή, η UPS ήρθε την επόμενη μέρα πρωί να παραλάβει, και σχεδόν 24 ώρες μετά είχε ήδη φτάσει Γερμανία.

Ξηγηθήκανε από τη microsoft, η εγγύηση επεκτάθηκε κανονικά στα 2 χρόνια, οπότε θα στείλω και το παλιό για επισκευή. 

Μου έκανε εντύπωση ότι τη Δευτέρα στις 8 πήρα email που είπαν ότι παρέλαβαν το χειριστήριο προς επισκευή, και στις 12 το μεσημέρι της ίδιας μέρας, πήρα email ότι το επισκεύασαν και το έστειλαν πίσω. Κάνανε κάτι άραγε ή το αντικατέστησαν με άλλο; Θα παραλάβω από Δευτέρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

39 λεπτά πριν, imr είπε

Ποια τιμονιερα έχεις? 

Καποια πρόταση για τιμονιερα για το xbox γενικά? 

Ανάλογα το budget. Μόνο για xbox (και pc) θα μπορούσες να ξεκινήσεις με μια TX της thrustmaster. Εγώ έχω την TS-XW με τα T-LCM πετάλια. Μπορείς να με ρωτήσεις ότι θέλεις σε pm για να μη βγούμε offtopic.

Παραδόξως εμένα το παιχνίδι δεν μου έχει κρασάρει έως τώρα , ούτε έχω χάσει πρόοδο στα saves. Να είμαι τόσο τυχερός;

Προσοχή : το premium add-on δυστυχώς δεν μπορεί να γίνει share με άλλο λογαριασμό.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, thanasis00 είπε

Ξηγηθήκανε από τη microsoft, η εγγύηση επεκτάθηκε κανονικά στα 2 χρόνια, οπότε θα στείλω και το παλιό για επισκευή. 

Μου έκανε εντύπωση ότι τη Δευτέρα στις 8 πήρα email που είπαν ότι παρέλαβαν το χειριστήριο προς επισκευή, και στις 12 το μεσημέρι της ίδιας μέρας, πήρα email ότι το επισκεύασαν και το έστειλαν πίσω. Κάνανε κάτι άραγε ή το αντικατέστησαν με άλλο; Θα παραλάβω από Δευτέρα.

99% αντικατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, Lobo10 said:

Ανάλογα το budget. Μόνο για xbox (και pc) θα μπορούσες να ξεκινήσεις με μια TX της thrustmaster. Εγώ έχω την TS-XW με τα T-LCM πετάλια. Μπορείς να με ρωτήσεις ότι θέλεις σε pm για να μη βγούμε offtopic.

Παραδόξως εμένα το παιχνίδι δεν μου έχει κρασάρει έως τώρα , ούτε έχω χάσει πρόοδο στα saves. Να είμαι τόσο τυχερός;

Προσοχή : το premium add-on δυστυχώς δεν μπορεί να γίνει share με άλλο λογαριασμό.

 

Νομίζω ταιριάζει στο topic. Οικονομική ψάχνω και σκεφτόμουν για μεταχ g920. Εκτός αν με 150-200 βρίσκω καλύτερη σε καινούργια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, imr είπε

Νομίζω ταιριάζει στο topic. Οικονομική ψάχνω και σκεφτόμουν για μεταχ g920. Εκτός αν με 150-200 βρίσκω καλύτερη σε καινούργια 

Όχι 920 σε καμία περίπτωση. Πάρε την TX έστω και μεταχειρισμένη. Καμία σχέση σε αίσθηση επειδη ειναι με γρανάζια και όχι με ιμάντες. Θα ψάχνεις να τη πουλήσεις σε 2 μήνες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 hours ago, imr said:

Ποια τιμονιερα έχεις? 

Καποια πρόταση για τιμονιερα για το xbox γενικά? 

Σίγουρα παίζει ρόλο πόσα λεφτά θες να διαθεσεις αλλά Δεν έχει νόημα να πας σε thrustmaster πια με τις τιμές που έχουν τα direct drive.

2 επιλογές είναι πολύ καλές για μένα.

Το bundle ths fanatec με το McLaren τιμόνι 

Το bundle της moza r3 το οποίο εξαντλήθηκε αλλά θα ξαναβγεί.

Μεταξύ των δύο μάλλον θα πήγαινα προς φανατεκ λόγω ότι μπορείς να το αναβαθμίσεις σε περισσότερη δύναμη.

Και τα δύο bundle αυτά βγαίνουν φτηνότερα από την τιμονιέρα του lobo. Κοινώς ένα 500-600 ευρώ. Τώρα αν θες κάτι φτηνότερο και λογικό αν μπαίνεις για πρώτη φορά σε αυτό το χόμπι οπότε δεν ξέρεις αν θα σου αρέσει μπορείς να δεις φτηνότερες λύσεις από thrustmaster Logitech.

Πχ μια tmx pro 

2 hours ago, imr said:

Ποια τιμονιερα έχεις? 

Καποια πρόταση για τιμονιερα για το xbox γενικά?

 

Επεξ/σία από privateer
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, privateer είπε

Σίγουρα παίζει ρόλο πόσα λεφτά θες να διαθεσεις αλλά Δεν έχει νόημα να πας σε thrustmaster πια με τις τιμές που έχουν τα direct drive.

2 επιλογές είναι πολύ καλές για μένα.

Το bundle ths fanatec με το McLaren τιμόνι 

Το bundle της moza r3 το οποίο εξαντλήθηκε αλλά θα ξαναβγεί.

Μεταξύ των δύο μάλλον θα πήγαινα προς φανατεκ λόγω ότι μπορείς να το αναβαθμίσεις σε περισσότερη δύναμη.

Και τα δύο bundle αυτά βγαίνουν φτηνότερα από την τιμονιέρα του lobo. Κοινώς ένα 500-600 ευρώ. Τώρα αν θες κάτι φτηνότερο και λογικό αν μπαίνεις για πρώτη φορά σε αυτό το χόμπι οπότε δεν ξέρεις αν θα σου αρέσει μπορείς να δεις φτηνότερες λύσεις από thrustmaster Logitech.

Πχ μια tmx pro 

 

Την TX του είπα να πάρει. Αν είναι να πάει σε DD πρέπει να πάρει υποχρεωτικά και RIG οπότε το κόστος εκτοξεύεται. Για casual gaming είναι σούπερ η TX και μπορεί να τη βρει μεταχειρισμένη 250€ αν κάνει υπομονή.

Επεξ/σία από Lobo10
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 minutes ago, Lobo10 said:

Την TX του είπα να πάρει. Αν είναι να πάει σε DD πρέπει να πάρει υποχρεωτικά και RIG οπότε το κόστος εκτοξεύεται. Για casual gaming είναι σούπερ η TX και μπορεί να τη βρει μεταχειρισμένη 250€ αν κάνει υπομονή.

ναι νομισα ελεγες την δικια σου. Τωρα μεταχειρισμενη οκ αν βρει την τχ καλα ειναι για αρχη αλλα φανταζομαι θα ηθελε κατι αμεσα. Για rig δεν θεωρω πως ειναι απολυτως αναγκαιο εκτος και αν παρει Load cell πεταλιερα.  τα bundles που ανεφερα εχουν απλα πεταλια. 

Επεξ/σία από privateer
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Δεν υπάρχει κάτι στο κατοστάρικο να κάνουμε την πλάκα μας; 😅

 Καμία tmx μεταχειρισμένη

Οι DD χρειάζονται RIG ή κάποιο ακριβό Wheel Stand δυστυχώς. Δεν έχει να κάνει μόνο με τα πετάλια.

Υπάρχει και η T248 στα 260€ καινούργια στο Skroutz για pc/xbox.

Επεξ/σία από Lobo10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι για το Antstream.

Επειδή έχω αργή σύνδεση και δεν θέλω να πληρώσω τα 30€ που είναι η ετήσια συνδρομή μην πάνε τσάμπα, θα ψηνόταν κάποιος που το πήρε φτηνά μέσω Τουρκίας να μοιραζόμασταν το account για να το δοκίμαζα;
Δίνω και ένα συμβολικό ποσό αν είναι και τα στοιχεία μου αν υπάρχει φόβος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, Bourdoulas said:

Δεν υπάρχει κάτι στο κατοστάρικο να κάνουμε την πλάκα μας; 😅

για εκει μεινε στο χειριστηριο καλυτερα🤣

Παντως θα συμφωνησω οτι ο χειρισμος ειναι μερα με νυχτα με τιμονιερα σε σχεση με το 7

5 minutes ago, Lobo10 said:

 Καμία tmx μεταχειρισμένη

Οι DD χρειάζονται RIG ή κάποιο ακριβό Wheel Stand δυστυχώς. Δεν έχει να κάνει μόνο με τα πετάλια.

μπορεις να δεις στο ιντερνετ πολλους που εχουν την csl dd σε γραφειο

η φανατεκ δινει και το παρακατω

CSL DD Table Clamp | Fanatec

σιγουρα η καλυτερη λυση ακομη και για οποιαδηποτε τιμονιερα απο 200 και πανω ειναι ενα rig αλλα αν δεν υπαρχει η δυνατοτητα μπορεις να τα βολεψεις. Και εσυ αν δεν κανω λαθος ενα stand εχεις και τιμονιερα που εχει ιδια Ν/m με της Moza R3 direct drive.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, privateer είπε

για εκει μεινε στο χειριστηριο καλυτερα🤣

Παντως θα συμφωνησω οτι ο χειρισμος ειναι μερα με νυχτα με τιμονιερα σε σχεση με το 7

μπορεις να δεις στο ιντερνετ πολλους που εχουν την csl dd σε γραφειο

η φανατεκ δινει και το παρακατω

CSL DD Table Clamp | Fanatec

σιγουρα η καλυτερη λυση ακομη και για οποιαδηποτε τιμονιερα απο 200 και πανω ειναι ενα rig αλλα αν δεν υπαρχει η δυνατοτητα μπορεις να τα βολεψεις. Και εσυ αν δεν κανω λαθος ενα stand εχεις και τιμονιερα που εχει ιδια Ν/m με της Moza R3 direct drive.

 Δυστυχώς δεν έχω χώρο. Το set up μου χάνει πολύ με το wheel stand. 

Αν έχουν μασίφ γραφείο πάω πάσο 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 minutes ago, Lobo10 said:

 Δυστυχώς δεν έχω χώρο. Το set up μου χάνει πολύ με το wheel stand. 

Αν έχουν μασίφ γραφείο πάω πάσο 🤣

σιγουρα αν ειχες χωρο θα ησουν ηδη με DD wheel και sim rig 🤣

για stand για οσους θελουν να εξοικονομουν χωρο θα προτεινα αυτο που εχω το οποιο διπλωνει

Ειμαι απολυτα ευχαριστημενος

 

Επεξ/σία από privateer
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, privateer είπε

σιγουρα αν ειχες χωρο θα ησουν ηδη με DD wheel και sim rig 🤣

για rig για οσους θελουν να εξοικονομουν χωρο θα προτεινα αυτο που εχω το οποιο διπλωνει

Ειμαι απολυτα ευχαριστημενος

 

Ακριβώς 🤣

Αυτό και το GT Omega Apex είναι τα καλύτερα wheel stands αυτή τη στιγμή κάτω από τα 200€.

Η Τ248 είναι αρκετά καλή πρόταση σε αυτά τα χρήματα.

Screenshot_20231011_215105_Skroutz.jpg

Επεξ/σία από Lobo10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...