Προς το περιεχόμενο

Γνωμη για Web Developer σχολη και προτασεις !


dvlsakos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 ώρες πριν, dvlsakos είπε

Ποια είναι η γνωμη σας για το πρόγραμμα του intergraphics ?

έστειλα να ρωτήσω για τιμές κλπ και μου έστειλαν το πρόγραμμα τους με τα μαθήματα.

Μαθήματα 2 φορές τη βδομάδα 18.00 με 22.00 live και αν το χάσεις μπορείς να το δεις σε βίντεο 

είναι ετήσιο και οτι νομίζω έχουν ολα τα βασικά.

βεβαια τσιμπάει λιγο σε κοστος......

 

Ετήσιο Web Design and Development ΣΥΝΟΠΤΙΚΟ (1).pdfΜη διαθέσιμο

Ετήσιο Web Design and Development ΣΥΝΟΠΤΙΚΟ (1).pdf 111.34 kB · 1 download

Καλημέρα. Αν θες, μπορείς να με ενημερώσεις για το κόστος? Αν δεν θες να το γράψεις εδώ, στείλε με pm. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, prototypegr είπε

Καλημέρα. Αν θες, μπορείς να με ενημερώσεις για το κόστος? Αν δεν θες να το γράψεις εδώ, στείλε με pm. Ευχαριστώ.

Καλησπέρα θα στο στείλω σε pm καλού κακού 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 21/3/2023 στις 11:12 ΠΜ, dvlsakos είπε

Καλησπέρα θα στο στείλω σε pm καλού κακού 

Καλησπέρα, αυτό είναι μόνο για web developer όμως , δεν είσαι full stack, μίλησα και εγώ μαζί τους , (είμαι στην φάση ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΗΝ ΤΥΦΛΑ ΜΟΥ , δεν έχω ιδέα από τπτ κυριολεκτικά μόνο λίγο python που παρακολούθησα από μια σειρά YouTube video. ) Τέλος πάντων, εμένα μου έστειλαν και το διετές πρόγραμμα που υποτίθεται έχει τα πάντα, αλλά δεν ξέρω τί παίζει, γι'αυτό το λόγο βασικά μπήκα και στο φόρουμ, για απόψεις , το παραθέτω για ενημέρωση όποιου ενδιαφέρεται αλλά και για γνώμες 

1682699401428_1682604255740_ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΙΕΚ .pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, WannabeCoder είπε

Καλησπέρα, αυτό είναι μόνο για web developer όμως , δεν είσαι full stack, μίλησα και εγώ μαζί τους , (είμαι στην φάση ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΗΝ ΤΥΦΛΑ ΜΟΥ , δεν έχω ιδέα από τπτ κυριολεκτικά μόνο λίγο python που παρακολούθησα από μια σειρά YouTube video. ) Τέλος πάντων, εμένα μου έστειλαν και το διετές πρόγραμμα που υποτίθεται έχει τα πάντα, αλλά δεν ξέρω τί παίζει, γι'αυτό το λόγο βασικά μπήκα και στο φόρουμ, για απόψεις , το παραθέτω για ενημέρωση όποιου ενδιαφέρεται αλλά και για γνώμες 

1682699401428_1682604255740_ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΙΕΚ .pdf 119.56 kB · 1 download

Photoshop, illustrator ,3dsmax:

giphy.gif?cid=2154d3d7ym03ne4taikehoidsc

Τι σχεση εχει η c++ με το web dev μονο αυτοι ξερουν.

Επεξ/σία από Predatorkill
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, Predatorkill είπε

Τι σχεση εχει η c++ με το web dev μονο αυτοι ξερουν.

Έχει να κάνει με το game dev.

4 ώρες πριν, WannabeCoder είπε

Καλησπέρα, αυτό είναι μόνο για web developer όμως , δεν είσαι full stack, μίλησα και εγώ μαζί τους , (είμαι στην φάση ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΗΝ ΤΥΦΛΑ ΜΟΥ , δεν έχω ιδέα από τπτ κυριολεκτικά μόνο λίγο python που παρακολούθησα από μια σειρά YouTube video. ) Τέλος πάντων, εμένα μου έστειλαν και το διετές πρόγραμμα που υποτίθεται έχει τα πάντα, αλλά δεν ξέρω τί παίζει, γι'αυτό το λόγο βασικά μπήκα και στο φόρουμ, για απόψεις , το παραθέτω για ενημέρωση όποιου ενδιαφέρεται αλλά και για γνώμες 

1682699401428_1682604255740_ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΙΕΚ .pdf 119.56 kB · 1 download

Θα γέλαγα με το πρόγραμμα σπουδών αν δεν ήταν κρίμα να πάνε νέα παιδιά εκεί με όρεξη να μάθουν και να κάνουν αυτά τα πράγματα. Ένα συνονθύλευμα εργαλείων και τεχνολογιών από διαφορετικούς κλάδους που δεν έχουν ΚΑΜΙΑ σχέση μεταξύ τους (σα να λέμε θα πάω εγώ σε ένα ΙΕΚ να σπουδάσω γιατρός, ιστορικός και γεωλόγος κάτω απ' το ίδιο πρόγραμμα σπουδών). Σε καμία περίπτωση δε θα μπορούσα να προτείνω κάτι τέτοιο, εκτός αν σου περισσεύουν τα λεφτά κι ο χρόνος και θες απλώς να ακούσεις 5 ορολογίες χωρίς να σε πολυνοιάζει τι θα μάθεις.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Kercyn είπε

Έχει να κάνει με το game dev.

Ναι εχεις δικιο, το ξαναδιαβασα και ειδα την unreal. 
 

Ηθελα να ξερα ποσα θυματα την εχουν πατησει, τι αχταρμας ειναι αυτος…

Επεξ/σία από Predatorkill
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 28/4/2023 στις 7:30 ΜΜ, WannabeCoder είπε

Καλησπέρα, αυτό είναι μόνο για web developer όμως , δεν είσαι full stack, μίλησα και εγώ μαζί τους , (είμαι στην φάση ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΗΝ ΤΥΦΛΑ ΜΟΥ , δεν έχω ιδέα από τπτ κυριολεκτικά μόνο λίγο python που παρακολούθησα από μια σειρά YouTube video. ) Τέλος πάντων, εμένα μου έστειλαν και το διετές πρόγραμμα που υποτίθεται έχει τα πάντα, αλλά δεν ξέρω τί παίζει, γι'αυτό το λόγο βασικά μπήκα και στο φόρουμ, για απόψεις , το παραθέτω για ενημέρωση όποιου ενδιαφέρεται αλλά και για γνώμες 

1682699401428_1682604255740_ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΙΕΚ .pdf 119.56 kB · 10 downloads

Νομιζω εχει τα βασικα για front και τα βασικα για back end .  σαν υλη νομιζω αξιζει το ετησιο , απλα πολλα λεφτα.

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________

Για αυτο εδω το προγραμμα τι γνωμες εχετε ?
Ειναι το εργαστηριο τπε ηρων που συνεργαζεται με το πανεπιστημιο αιγαιου , μετα το περας των μαθηματων παιρνεις πιστοποιηση απο το πανεπιστημιο αιγιου .

απλα ειναι λιγο φλου το ποτε ξεκινανε μαθηματα...



https://www.labheron.gr/seminario-web-design/
 

 

Επεξ/σία από dvlsakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα , θα ηθελα λιγο βοηθεια και τη γνωμη σας σχετικα με ενα προγραμμα σπουδων ιεκ... επειδη πρεπει να απαντησω σχετικα αμεσα και να κλειδωσω  την τιμη.... Σε σχεση της intergraphics ειναι σχετικα παρόμοια.
ειναι 2 ετη με ενα δωρεαν προγραμμα σπουδων οτι επιλεξω μετα τα δυο ετη μαλλον μονοετές.
https://www.iekdelta360.gr/spoydes-technologion-internet-web-designers-web-developers-eidikoi-polymesonτο θεμα ειναι αν θα ειναι πεταμενα λεφτα η οχι ?  μαθαινεις γενικα ? 

το αρνητικο για εμενα τουλαχιστον οτι ειναι ιεκ και απο θεμα κυρους δεν το θεωρω τοσο σοβαρο και οτι χρειαζεσαι πιστοποιηση στο τελος στον εοππεπ , (βεβαια δεν ξερω αν χρησιμεύει κατι αλλο εκτος απο προκηρύξεις δημοσιου)

μπορεις αν θες με ενα εξτρα κοστος οχι μικρο να παρεις διεθνη πιστοποιηση απο  TQ UK (Training Qualifications UK). 

https://www.iekdelta360.gr/diethneis-pistopoiiseis

Μαθήματα
Εισαγωγή στην Πληροφορική

Αλγοριθμική & Δομές Δεδομένων

Αρχιτεκτονική Υπολογιστών

Λειτουργικά Συστήματα

Επικοινωνίες Δεδομένων

Πρακτική Εφαρμογή στην Ειδικότητα

Εργαλεία Ανάπτυξης Εφαρμογών Internet

Βάσεις Δεδομένων

Γλώσσα Προγραμματισμού C

Ηλεκτρονική Επεξεργασία Εικόνας (Photoshop)

Γλώσσα Προγραμματισμού (Αντικειμενοστραφής
Προγραμματισμός C++)

Γλώσσα Προγραμματισμού OpenGL

Γλώσσα Προγραμματισμού PHP

Εργαλεία Κατασκευής Παιχνιδιών (Unreal Editor,
Half Life, Doom Editor)

Εργαλεία Δημιουργίας Τρισδιάστατων Γραφικών
(3DS

Ανάπτυξη Διαδραστικών Παιχνιδιών σε Περιβάλλον
Μικροσυσκευών και Η/Υ (C++, Java)

Ολοκληρωμένα Εργαλεία Ανάπτυξης Ιστοχώρων

Εργαλεία Επεξεργασίας Video

Πολυμεσικά Εργαλεία Κατασκευής Παιχνιδιών (Flash)

Εργαλεία Ανάπτυξης Εφαρμογών Internet

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/5/2023 στις 8:11 ΜΜ, dvlsakos είπε

Καλησπερα , θα ηθελα λιγο βοηθεια και τη γνωμη σας σχετικα με ενα προγραμμα σπουδων ιεκ... επειδη πρεπει να απαντησω σχετικα αμεσα και να κλειδωσω  την τιμη.... Σε σχεση της intergraphics ειναι σχετικα παρόμοια.
ειναι 2 ετη με ενα δωρεαν προγραμμα σπουδων οτι επιλεξω μετα τα δυο ετη μαλλον μονοετές.
https://www.iekdelta360.gr/spoydes-technologion-internet-web-designers-web-developers-eidikoi-polymesonτο θεμα ειναι αν θα ειναι πεταμενα λεφτα η οχι ?  μαθαινεις γενικα ? 

το αρνητικο για εμενα τουλαχιστον οτι ειναι ιεκ και απο θεμα κυρους δεν το θεωρω τοσο σοβαρο και οτι χρειαζεσαι πιστοποιηση στο τελος στον εοππεπ , (βεβαια δεν ξερω αν χρησιμεύει κατι αλλο εκτος απο προκηρύξεις δημοσιου)

μπορεις αν θες με ενα εξτρα κοστος οχι μικρο να παρεις διεθνη πιστοποιηση απο  TQ UK (Training Qualifications UK). 

https://www.iekdelta360.gr/diethneis-pistopoiiseis

Μαθήματα
Εισαγωγή στην Πληροφορική

Αλγοριθμική & Δομές Δεδομένων

Αρχιτεκτονική Υπολογιστών

Λειτουργικά Συστήματα

Επικοινωνίες Δεδομένων

Πρακτική Εφαρμογή στην Ειδικότητα

Εργαλεία Ανάπτυξης Εφαρμογών Internet

Βάσεις Δεδομένων

Γλώσσα Προγραμματισμού C

Ηλεκτρονική Επεξεργασία Εικόνας (Photoshop)

Γλώσσα Προγραμματισμού (Αντικειμενοστραφής
Προγραμματισμός C++)

Γλώσσα Προγραμματισμού OpenGL

Γλώσσα Προγραμματισμού PHP

Εργαλεία Κατασκευής Παιχνιδιών (Unreal Editor,
Half Life, Doom Editor)

Εργαλεία Δημιουργίας Τρισδιάστατων Γραφικών
(3DS

Ανάπτυξη Διαδραστικών Παιχνιδιών σε Περιβάλλον
Μικροσυσκευών και Η/Υ (C++, Java)

Ολοκληρωμένα Εργαλεία Ανάπτυξης Ιστοχώρων

Εργαλεία Επεξεργασίας Video

Πολυμεσικά Εργαλεία Κατασκευής Παιχνιδιών (Flash)

Εργαλεία Ανάπτυξης Εφαρμογών Internet

 

Λιγο απο ολα αρπα κολα η φαση.
 

Θα το πω ξανα, καλυτερα να επενδυσεις σε μαθηματα βιντεο σε udemy/coursera/udacity/freecodecamp στοχευμενα παρα να σπαταλησεις χρηματα για να μαθεις απο λιγο απο ολα. 

αμα σκαλωσεις καπου βρες εναν code mentor πχ απο https://www.codementor.io/tutors για να πας παρακατω ή να λυσεις τις αποριες σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/5/2023 στις 8:11 ΜΜ, dvlsakos είπε

Πολυμεσικά Εργαλεία Κατασκευής Παιχνιδιών (Flash)


 

Ας βάλουν στο πρόγραμμα και Παλαιοντολογια..... Το Flash ειναι ξεπερασμενο ακομη και ο δημιουργος της η Adobe εδω και παρα πολλα χρονια εχει σταματησει την υποστηριξη. Οταν πρωτοβγηκε το flash καλυπτε ενα κενο στην ιντερνετικες τεχνολογιες. Δεν υπηρχε υποβαθρο για σπεσιαλ εφε και ανιματιον. Το html 5 ηρθε, ωριμασε και το ξεπερασε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 13/5/2023 στις 9:12 ΜΜ, Predatorkill είπε

Λιγο απο ολα αρπα κολα η φαση.
 

Θα το πω ξανα, καλυτερα να επενδυσεις σε μαθηματα βιντεο σε udemy/coursera/udacity/freecodecamp στοχευμενα παρα να σπαταλησεις χρηματα για να μαθεις απο λιγο απο ολα. 

αμα σκαλωσεις καπου βρες εναν code mentor πχ απο https://www.codementor.io/tutors για να πας παρακατω ή να λυσεις τις αποριες σου.

Το ίδιο πιστεύεις ότι ισχύει και για κάνα κολέγιο αν έχεις τους πόρους για 3 χρόνια bachelor computer science ? αξίζει η πάλι καλύτερα  corsera,udemy?

το coding factory του ΟΠΑ αξιζει ?
https://codingfactory.aueb.gr/?utm_source=facebook&utm_medium=cpc&utm_campaign=traffic&utm_term=CF_March&fbclid=IwAR0Qe7TZWoiokTIj51pRJMZRrXg4TUki3ny2y3t01zj7Q09yqw718jJTlOk

Επεξ/σία από dvlsakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...