Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5/Pro Topic v4


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC ή με smartphones, στον βαθμό του εφικτού, καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Υποψιν μου ηρθαν 2 scam email σχετικα με αλλαγη ορων κτλ. Προσοχη μην πατησετε κανα λινκ μεσα σε αυτα (αν τα εχετε λαβει)

image.png.c170252246d2b9b077a929b2c4da6fc1.png

image.png.0bb5ca3db35dabe623c63771acfbbeb6.png

image.png.5716121864aa0c1d898ded39d9250ca3.png

image.png.172e608779406003e197cb6210598950.png

Αυθεντικό είναι το email νομίζω. Από αυτή τη διεύθυνση (@txn-email.playstation.com) μου έρχονται εμένα σχεδόν όλες οι αποδείξεις όταν αγοράζω κάτι από το PS store (από όταν έφτιαξα το account), και όταν πατάω σε οποιδήποτε από αυτά τα email των αποδείξεων reply εμφανίζει παρόμοια παράξενη address όπως σε εσένα. 

Επεξ/σία από nick_souvlaki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, nick_souvlaki είπε

Αυθεντικό είναι το email νομίζω. Από αυτή τη διεύθυνση (@txn-email.playstation.com) μου έρχονται εμένα σχεδόν όλες οι αποδείξεις όταν αγοράζω κάτι από το PS store (από όταν έφτιαξα το account), και όταν πατάω σε οποιδήποτε από αυτά τα email των αποδείξεων reply εμφανίζει παρόμοια παράξενη address όπως σε εσένα. 

Οντως βλεπω οτι ολα τα Mail απο ps εχουν αυτο το random email για reply. Ωστοσο το μεταφρασμενο εχει λαθη ("Για να Διαπιστωσαμε", "Για να Παρακαλουμε").

image.png.218c67009d763b76ad055191a44f1d91.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, vorlon68 είπε

Εγω πότε δεν αποδέχομαι όρους απο email σε τίποτα. Αν θέλουν ας το κάνουν μέσω του PS5.

Μα μέσω PS5 το έκαναν τον Ιανουάριο, σε εμένα τουλάχιστον. Απλα τώρα έστειλαν κάτι προς ενημέρωση. Δεν ζητούν κάποια αντίδραση ή αποδοχή. Ούτε έχει μέσα κάποιο λινκ να πατήσεις από ότι είδα. Τώρα πόσο νόμιμο είναι το "σου στέλνω μικρή αλλαγή στους όρους, αλλά δεν είναι ανάγκη να πατήσεις απόδοχή" δεν το ξέρω και δεν έχει και τόσο σημασία σε αυτό που λέμε τώρα.

49 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Οντως βλεπω οτι ολα τα Mail απο ps εχουν αυτο το random email για reply. Ωστοσο το μεταφρασμενο εχει λαθη ("Για να Διαπιστωσαμε", "Για να Παρακαλουμε").

image.png.218c67009d763b76ad055191a44f1d91.png

Τώρα για τα ορθογραφικά τι να σου πω... είναι λάθος από μέρους της Sony να το στέλνει έτσι. Αλλά προσωπικά δεν βλέπω κάτι άλλο ύποπτο. Ούτε ζητάει κάτι, ούτε είδα κάποιο από τα λινκ μέσα να είναι ύποπτο.

Επεξ/σία από nick_souvlaki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, SONIRAM είπε

καλησπέρα στην παρέα, τελικά αξίζει η αγορά digital ps5 με gameshare γιατι έχω χάσει επεισόδια. o σκοπός είναι τα exclusive games

Αν δε σε ενδιαφέρει να παίζεις day one τα exclusives και  περιμένεις να μπουν στο PS+ Extra σε 10-12 μήνες θεωρώ ότι αξίζει σίγουρα. Διαφορετικά 40€ ο καθένας σε κάθε νέο παιχνίδι.

Επεξ/σία από Lobo10
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
56 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

https://www.enternity.gr/Article/Games/News/prosfora-ps5-apoktiste-to-mono-gia-simera-me-43599-update/79877.html

 

Τρεχει μια προσφορα για ps5 με καρτες mastercard μεχρι τελος της ημερας.

Διάβασε το update.

 

Update: Όπως ενημερωθήκαμε, η προσφορά ισχύει για τους χρήστες στους οποίους ήρθε ένα σχετικό mail και δεν αφορά μια γενικότερη προωθητική ενέργεια. Οπότε, απλά ελέγξτε το mailbox σας και αν είστε τυχεροί μπορεί να την εκμεταλλευτείτε. - See more at: http://www.enternity.gr/Article/Games/News/prosfora-ps5-apoktiste-to-mono-gia-simera-me-43599-update/79877.html

Επεξ/σία από Grim Ripper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν έχω καταφέρει να βρω support για το playstation. στο ελληνικό υπάρχει μόνο FAQ κανένα email chat τηλέφωνο, ούτε καν διεθυνση service για άμα χαλάσει. Στο αμερικανικό με το που είπα την διεθυνση κατοικίας μαζί με άλλο 10 στοιχεία , αφού περίμενα κανένα 20λεπτο, με έκοψε αμέσως ότι είναι αναρμόδιο. Στο ps5 plus collection με τα 20 παιχνίδια δεν με αφήνει να κάνω add to resident evil 7, δίνει μόνο επιλογή upgrade se extra ps+. λήγει μάλιστα σύντομα η προσφορά. 

Επεξ/σία από Dorian
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

Διάβασε το update.

 

Update: Όπως ενημερωθήκαμε, η προσφορά ισχύει για τους χρήστες στους οποίους ήρθε ένα σχετικό mail και δεν αφορά μια γενικότερη προωθητική ενέργεια. Οπότε, απλά ελέγξτε το mailbox σας και αν είστε τυχεροί μπορεί να την εκμεταλλευτείτε. - See more at: http://www.enternity.gr/Article/Games/News/prosfora-ps5-apoktiste-to-mono-gia-simera-me-43599-update/79877.html

Καλη περιπτωση ομως.Οποιος θελει πσ5 και του εχει ερθει το μαιλ, ευκαιρια να χτυπησει κονσολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, Dorian είπε

Δεν έχω καταφέρει να βρω support για το playstation. στο ελληνικό υπάρχει μόνο FAQ κανένα email chat τηλέφωνο, ούτε καν διεθυνση service για άμα χαλάσει. Στο αμερικανικό με το που είπα την διεθυνση κατοικίας μαζί με άλλο 10 στοιχεία , αφού περίμενα κανένα 20λεπτο, με έκοψε αμέσως ότι είναι αναρμόδιο. Στο ps5 plus collection με τα 20 παιχνίδια δεν με αφήνει να κάνω add to resident evil 7, δίνει μόνο επιλογή upgrade se extra ps+. λήγει μάλιστα σύντομα η προσφορά. 

Απο browser εισαι ή απο την κονσολα στο store?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...