Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5/Pro Topic v4


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC ή με smartphones, στον βαθμό του εφικτού, καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψάχνω για monitor κατά προτίμηση 27" (σε ακραίο σενάριο ίσως 32") για PS5.

Budget 300-400€ (για κάτι που έχει πραγματικό νόημα μπορώ και να ανέβω)

Αυτό που μ'ενδιαφέρει είναι να έχει καλή ποιότητα εικόνας. Δεν έχω θέμα αν θα είναι 1ms ή 5ms (μικρό το κακό αν δε κάνω λάθος). Στο μυαλό μου έχει κολλήσει η 4K ανάλυση αλλά πείθομαι ότι και τα 2K σε αυτές τις ίντσες και απόσταση γραφείου εφόσον δουλεύει σωστά με το PS5 μου φτάνουν. Το VRR φαντάζομαι είναι ένα έξτρα απ'τη στιγμή που σχεδόν πάντα επιλέγω το εκάστοτε 60fps mode και μέχρι στιγμής δεν είχα κάποιο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εχετε γεμισει 1 σελίδα με ανουσια ποστ που αφορουν εκδόσεις για το PC. ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ πως θα ειναι στο PC. Αμα θελετε ανοιξτε νεο θεμα......

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Mitroglou7 είπε

Ψάχνω για monitor κατά προτίμηση 27" (σε ακραίο σενάριο ίσως 32") για PS5.

Budget 300-400€ (για κάτι που έχει πραγματικό νόημα μπορώ και να ανέβω)

Αυτό που μ'ενδιαφέρει είναι να έχει καλή ποιότητα εικόνας. Δεν έχω θέμα αν θα είναι 1ms ή 5ms (μικρό το κακό αν δε κάνω λάθος). Στο μυαλό μου έχει κολλήσει η 4K ανάλυση αλλά πείθομαι ότι και τα 2K σε αυτές τις ίντσες και απόσταση γραφείου εφόσον δουλεύει σωστά με το PS5 μου φτάνουν. Το VRR φαντάζομαι είναι ένα έξτρα απ'τη στιγμή που σχεδόν πάντα επιλέγω το εκάστοτε 60fps mode και μέχρι στιγμής δεν είχα κάποιο θέμα.

Εγώ πήρα αυτή αποκλειστικά για ps5 και είμαι σούπερ ευχαριστημένος...

https://www.skroutz.gr/s/18975368/LG-27UL550-W-IPS-HDR-Gaming-Monitor-27-4K-3840x2160-με-Χρόνο-Απόκρισης-5ms-GTG.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 29/5/2023 στις 4:51 ΜΜ, SabotazNic είπε

Days of Play 2-10 Ιουνίου, με -25% σε PS plus (όλες οι βαθμίδες) 

εκανα upgrade από essential se extra για τον υπόλοιπο χρόνο καμια 300 μέρες . Δεν έχει νόημα το essential σε κανονική τιμή αφού βγαίνει με την εκπτωση το ιδιο με extra. καθε πότε συνήθως έχει έκπτωση στις συνδρομές τα προηγούμενα χρόνια; αν είναι σπάνια να το φορτώσω άλλο ένα χρόνο από τώρα. αν είναι συνηθισμένο όχι.

 

Ακόμα κάποιοι που πουλάνε κάρτες psn δεν έχω καταλάβει τι παίζει με αυτό.

Επεξ/σία από Dorian
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγήκε ο WD SSD 2TB σε προσφορά πριν λίγες μέρες στα 155 και δεν τον πήρα και τώρα το ψιλομετανιωσα. Λέω τώρα να πληρώσω το 1/3 της κονσόλας για ένα δίσκο

Μήπως όμως άξιζε τελικά

Επίσης αν τον πάρω, το migration από τον παλιό στον νέο πως γίνεται? Δεν πιστεύω να θέλουν ξανά μάνα εγκαταστάσεις και update τα παιγνίδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 01/06/2023 at 11:34, Mitroglou7 said:

Ψάχνω για monitor κατά προτίμηση 27" (σε ακραίο σενάριο ίσως 32") για PS5.

Budget 300-400€ (για κάτι που έχει πραγματικό νόημα μπορώ και να ανέβω)

Αυτό που μ'ενδιαφέρει είναι να έχει καλή ποιότητα εικόνας. Δεν έχω θέμα αν θα είναι 1ms ή 5ms (μικρό το κακό αν δε κάνω λάθος). Στο μυαλό μου έχει κολλήσει η 4K ανάλυση αλλά πείθομαι ότι και τα 2K σε αυτές τις ίντσες και απόσταση γραφείου εφόσον δουλεύει σωστά με το PS5 μου φτάνουν. Το VRR φαντάζομαι είναι ένα έξτρα απ'τη στιγμή που σχεδόν πάντα επιλέγω το εκάστοτε 60fps mode και μέχρι στιγμής δεν είχα κάποιο θέμα.

Έχω πάρει αυτή για PC και Xbox καθώς και PS5 όταν το πάρω. 

Μέχρι τώρα δεν έχω κάποιο παράπονο. 

https://www.kotsovolos.gr/ProductDisplay?partNumber=270190&storeId=10151

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, therock είπε

Βγήκε ο WD SSD 2TB σε προσφορά πριν λίγες μέρες στα 155 και δεν τον πήρα και τώρα το ψιλομετανιωσα. Λέω τώρα να πληρώσω το 1/3 της κονσόλας για ένα δίσκο

Μήπως όμως άξιζε τελικά

Επίσης αν τον πάρω, το migration από τον παλιό στον νέο πως γίνεται? Δεν πιστεύω να θέλουν ξανά μάνα εγκαταστάσεις και update τα παιγνίδια

Δεν κάνεις migration, αλλάζεις απλώς τον χώρο αποθήκευσης για τα νέα downloads.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βγάζεις κανέναν. Απλώς προσθέτεις +1.

Όταν τον προσθέσεις, θα πας στα settings του PS5 και θα του πεις ότι θέλεις όλα τα games σου να αποθηκεύονται πλέον στον καινούργιο σου δίσκο. Το PS5 δεν θα πειράξει τον παλιό σου δίσκο, θα τα κρατήσει όλα εκεί όπως είναι και απλώς ότι καινούργιο κατεβάζει θα το αποθηκεύει απευθείας στον καινούργιο σου δίσκο.

Στην συνέχεια, ΑΝ θέλεις, μπορείς να αντιγράψεις όποιο game θες, από τον παλιό σου δίσκο στον καινούργιο (δεν υπάρχει λόγος να το κάνεις βέβαια).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, therock είπε

Κατσε δεν καταλαβα. Βγαζεις αυτον που εχεις τωρα και βαζεις αυτον που θα αγορασεις. Πως θα περασεις σε αυτον, οσα υπηρχαν στον προηγουμενο

Στο ps5 δεν αλλάζεις τον σκληρό δίσκο, επεκτείνεις την χωρητικότητα. Η θέση που έχει στο πλάι είναι άδεια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α οκ σόρρυ ρε παιδιά είμαι άσχετος νόμιζα ότι τον άλλαζες. Οκ μήπως όμως ο WD είναι πιο γρήγορα και αξίζει να τρέχουν από κει τα games για να χεις λιγότερο loading

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, therock είπε

Α οκ σόρρυ ρε παιδιά είμαι άσχετος νόμιζα ότι τον άλλαζες. Οκ μήπως όμως ο WD είναι πιο γρήγορα και αξίζει να τρέχουν από κει τα games για να χεις λιγότερο loading

Δεν θα δεις διαφορά μετά του εσωτερικού και του wd. Αξίζει καθαρά ως προέκταση ένας ssd γιατί σιγά σιγά με το μέγεθος που έχουν τα ΑΑΑ, τα 660 gb δεν φτάνουν για να έχεις και διάφορα άλλα μικρότερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Dorian είπε

εκανα upgrade από essential se extra για τον υπόλοιπο χρόνο καμια 300 μέρες . Δεν έχει νόημα το essential σε κανονική τιμή αφού βγαίνει με την εκπτωση το ιδιο με extra. καθε πότε συνήθως έχει έκπτωση στις συνδρομές τα προηγούμενα χρόνια; αν είναι σπάνια να το φορτώσω άλλο ένα χρόνο από τώρα. αν είναι συνηθισμένο όχι.

 

Ακόμα κάποιοι που πουλάνε κάρτες psn δεν έχω καταλάβει τι παίζει με αυτό.

 Βγάζουν τώρα και black friday κάθε χρόνο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/6/2023 στις 11:34 ΠΜ, Mitroglou7 είπε

Ψάχνω για monitor κατά προτίμηση 27" (σε ακραίο σενάριο ίσως 32") για PS5.

Budget 300-400€ (για κάτι που έχει πραγματικό νόημα μπορώ και να ανέβω)

Αυτό που μ'ενδιαφέρει είναι να έχει καλή ποιότητα εικόνας. Δεν έχω θέμα αν θα είναι 1ms ή 5ms (μικρό το κακό αν δε κάνω λάθος). Στο μυαλό μου έχει κολλήσει η 4K ανάλυση αλλά πείθομαι ότι και τα 2K σε αυτές τις ίντσες και απόσταση γραφείου εφόσον δουλεύει σωστά με το PS5 μου φτάνουν. Το VRR φαντάζομαι είναι ένα έξτρα απ'τη στιγμή που σχεδόν πάντα επιλέγω το εκάστοτε 60fps mode και μέχρι στιγμής δεν είχα κάποιο θέμα.

VRR με monitor 99.9% δε δουλεύει με PS5 χρειάζεσαι hdmi 2.1.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...