Προς το περιεχόμενο

Έκπληξη! Το Counter-Strike 2 είναι επίσημο και έρχεται αυτό το καλοκαίρι


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

44 λεπτά πριν, Silverage είπε

Το aim του CS είναι τέρμα ηλίθιο. Η πρώτη σφαίρα πάει εκεί που σημαδεύεις και οι επόμενες στο γάμο του καραγκιόζη. Λες και τα χέρια του χαρακτήρα σου είναι φτιαγμένα από ζυμάρι και ταυτόχρονα χοροπηδάει πάνω σε τραμπολίνο.

Δεν νομίζω ότι στην πραγματικότητα χοροπηδάνε έτσι τρελά τα όπλα. Απλά είναι ένας χαζός τρόπος που έχουν βρει για να κάνουν τον κόσμο να νομίζει ότι έχει skill οποίος έχει μάθει να κάνει μανούβρες με το ποντίκι του όταν ρίχνει.

λεγεαι recoil αυτο και εχει σχεση με το οπλο - και να και στην πραγματικοτητα ετσι ειναι 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 minutes ago, Hetfield said:

Αμα ειχες παει στρατο θα γνωριζες ποια ειναι η πραγματικοτητα 😆

Πραγματικά, λέω τι γράφει ο άνθρωπος, για πιο ρεαλιστικό θα έπρεπε να γίνεται το αντίθετο, να χοροπηδάει (recoil) πολύ περισσότερο

Επεξ/σία από Hacker?pcs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Silverage είπε

 

Δεν νομίζω ότι στην πραγματικότητα χοροπηδάνε έτσι τρελά τα όπλα. Απλά είναι ένας χαζός τρόπος που έχουν βρει για να κάνουν τον κόσμο να νομίζει ότι έχει skill οποίος έχει μάθει να κάνει μανούβρες με το ποντίκι του όταν ρίχνει.

Και όμως έτσι χοροπηδάνε.Για αυτό και στο στρατό στις βολές δε ρίχνεις full burst γιατί θα το όπλο θα σου φύγει από τα χέρια.Αυτό που βλέπεις στα παιχνίδια του στυλ call of duty που αδειάζεις ένα γεμιστήρα και βρίσκεις στόχο δεν έχει καμία σχέση με την πραγματικότητα.Ακόμα και μια δίκανη ή μια καραμπίνα μπορεί να σου σκάσει από το recoil στη μάπα αν δε ξέρεις πως να την κρατήσεις σωστά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Silverage είπε

Το aim του CS είναι τέρμα ηλίθιο. Η πρώτη σφαίρα πάει εκεί που σημαδεύεις και οι επόμενες στο γάμο του καραγκιόζη. Λες και τα χέρια του χαρακτήρα σου είναι φτιαγμένα από ζυμάρι και ταυτόχρονα χοροπηδάει πάνω σε τραμπολίνο.

Δεν νομίζω ότι στην πραγματικότητα χοροπηδάνε έτσι τρελά τα όπλα. Απλά είναι ένας χαζός τρόπος που έχουν βρει για να κάνουν τον κόσμο να νομίζει ότι έχει skill οποίος έχει μάθει να κάνει μανούβρες με το ποντίκι του όταν ρίχνει.

Για δώσε μας ένα πιο ρεαλιστικό competitive game... 

Κατά την γνώμη μου προφανώς, η μεταφορά των spray controls από irl είναι αρκετά καλή. Στην πραγματική ζωή δεν νομίζω να υπάρχει άνθρωπος που να μπορεί να ρίξει μονοκοπανιά 30 σφαίρες  με ένα ak χωρίς να του φύγει από τα χέρια. Φυσικά και κλωτσάνε τα όπλα (χοροπηδάνε όπως λες) στην πραγματική ζωή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Silverage είπε

Σε βίντεο στο youtube που δοκιμάζουν full auto όπλα τα βλέπω πολύ πιο σταθερά πάντως. Εδώ είναι λες και όλα τα όπλα είναι 50 άρια machine guns.

Ίσως είναι τσιτεραδες κάνε ριπορτ 😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Stratosnis είπε

Για δώσε μας ένα πιο ρεαλιστικό competitive game... 

Κατά την γνώμη μου προφανώς, η μεταφορά των spray controls από irl είναι αρκετά καλή. Στην πραγματική ζωή δεν νομίζω να υπάρχει άνθρωπος που να μπορεί να ρίξει μονοκοπανιά 30 σφαίρες  με ένα ak χωρίς να του φύγει από τα χέρια. Φυσικά και κλωτσάνε τα όπλα (χοροπηδάνε όπως λες) στην πραγματική ζωή.

Εγώ θεωρώ πως τα Battlefield έχουν πιο ρεαλιστικό recoil.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Silverage είπε

Το aim του CS είναι τέρμα ηλίθιο. Η πρώτη σφαίρα πάει εκεί που σημαδεύεις και οι επόμενες στο γάμο του καραγκιόζη. Λες και τα χέρια του χαρακτήρα σου είναι φτιαγμένα από ζυμάρι και ταυτόχρονα χοροπηδάει πάνω σε τραμπολίνο.

Δεν νομίζω ότι στην πραγματικότητα χοροπηδάνε έτσι τρελά τα όπλα. Απλά είναι ένας χαζός τρόπος που έχουν βρει για να κάνουν τον κόσμο να νομίζει ότι έχει skill οποίος έχει μάθει να κάνει μανούβρες με το ποντίκι του όταν ρίχνει.

Δεν μιλάμε για ρεαλισμό τύπου escape from tarkov, μιλάμε για competitive game το aim που αναφέρεις είναι άκυρο εντελώς δεν λειτουργούν έτσι τα pattern στο cs και επίσης είναι το παιχνίδι που βασίστηκαν όλα τα shooter πάνω του καλώς η κακώς αυτό είναι το παιχνίδι που τα άρχισε όλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, Psycho_Warhead said:

Μια χαρά χοροπηδάνε τα όπλα(Recoil) και ναι η πρώτη σφαίρα πάει εκεί που θες οι υπόλοιπες σε κατά ριπάς δεν πρόκειται. Στην πραγματικότητα είναι πολύ πιο ζόρικα τα πράγματα που δεν τα βλέπεις σε ταινίες/γκέιμς όπως ότι ο ήχος του πυροβολισμού σου παίρνει τα αφτιά.

Εδώ ο πάνθηρας με ακουστικό τραύμα στο δεξί αυτί για μήνες, από βολή με G3 πριν λίγα χρόνια, γιατί οι ωτοασπίδες στο πόστο μου ήταν gtp.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Silverage είπε

Το aim του CS είναι τέρμα ηλίθιο. Η πρώτη σφαίρα πάει εκεί που σημαδεύεις και οι επόμενες στο γάμο του καραγκιόζη. Λες και τα χέρια του χαρακτήρα σου είναι φτιαγμένα από ζυμάρι και ταυτόχρονα χοροπηδάει πάνω σε τραμπολίνο.

Δεν νομίζω ότι στην πραγματικότητα χοροπηδάνε έτσι τρελά τα όπλα. Απλά είναι ένας χαζός τρόπος που έχουν βρει για να κάνουν τον κόσμο να νομίζει ότι έχει skill οποίος έχει μάθει να κάνει μανούβρες με το ποντίκι του όταν ρίχνει.

Όπως σου απάντησαν οι άλλοι πιο πάνω, τα όπλα έχουν πραγματικά πολύ μεγαλύτερο recoil από ότι σε οποιοδήποτε παιχνίδι που έχεις παίξει. Ειδικά τα 7.62 διαμετρήματος, τύπου ΑΚ. Επίσης, τα μισά όπλα από εκεί μεσα, είναι πρακτικά αδύνατο να τα χρησιμοποιήσεις, τρέχοντας κατά ριπας, ή ακόμα και βολή κατά βολή, είναι απίστευτα βαριά, ειδικά sniper και machine gun. Για αυτό και οι περισσοτεροι στρατοι του νατο (ειδικά οι ειδικές δυνάμεις που κάνουν αυτά που βλέπεις στα παιχνιδια) έχουν προσανατολιστεί εδώ και δεκαετίες στο διαμετρημα 5.56 -5.45.

Δεν ξέρω ποια κανάλια  YouTube βλέπεις, αλλά μη σου φαίνεται περίεργο αυτό που λεμε, σκέψου ότι ακόμα και τα πιστόλια κανονικά τα χειρίζεσαι με το ένα χέρι να στηρίζει το άλλο για το recoil, αλλιώς βαράς στο γάμο του καραγκιόζη.

Για να ευθημησουμε το ζήτημα, σκέψου ότι οι κακομοιροι που σου γράφουμε εδω, φάγαμε την ultimate κρυαδα στα ελληνικά στρατα, καθώς το όπλο του Έλληνα στρατιώτη είναι το πολύ πληθωρικό G3 (στο Cs το ένα απο τα δύο αυτόματα sniper). Θυμάμαι ακόμα τις βολες, όπου εννοείται ρίχνεις ξαπλωμένος, και σε πολλά παιδιά κυριολεκτικά έβλεπες ότι πίεζε ο εκπαιδευτής το όπλο να κρατηθεί. Ορισμένα κακομοίρα που είτε δεν είχαν ξανακρατησει ούτε καραμπινα, ούτε και τους έκοψε και το άφησαν να ακουμπάει στην κλειδα είχαν απίστευτες μελανιές μετά.

 

Γενικά πάντως και γυρνωντας στα παιχνιδια, ρεαλιστικό aim με το δικό του στυλ το καθένα, έχει κατά σειρά Pubg, CSGO,  μετά τα παλιά CS, και από τα πιο μοντέρνου τύπου το Valorant. Από εκεί και πέρα το χάος. Τα Cod είναι ξακουστά για το ότι να ναι aim τους.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, tzavardin είπε

Για αυτό και οι περισσοτεροι στρατοι του νατο (ειδικά οι ειδικές δυνάμεις που κάνουν αυτά που βλέπεις στα παιχνιδια) έχουν προσανατολιστεί εδώ και δεκαετίες στο διαμετρημα 5.56 -5.45.

Ο πραγματικός λόγος είναι ότι δεν είναι τόσο θανατηφόρα σε ορισμένα σημεία του σώματος όπου ένα με μεγαλύτερο διαμέτρημα θα ήταν. Και αυτό ώστε να τραυματίζεις τον εχθρό και να καταναλώνονται άλλοι στρατιώτες/γιατροί ώστε να τον σύρουν/προστατέψουν. Αυτά τουλ μας είχαν πει στην Β. ΜΚ και τότε το είχα ψάξει και νομίζω πως ίσχυε.


Όσο για το recoil ναι στο g3 χωρις να έχω κάνει αρκετές βολές ήταν αρκετό το χτύπημα του. Αλλά στο m16a2 που είχα και χρεωμένο και ρίξαμε και κατα ριπας δεν ήταν τραγικό. Σίγουρα όχι σαν call of duty στυλ. Το CS παντως είναι αρκετά προς το ρεαλιστικό θα λεγα.

Επεξ/σία από kaklikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...