Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέας Soundbar


Leon Scott Kennedy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σας.

Θα ήθελα τη βοήθεια σας στην επιλογή νέας ηχόμπαρας. Από χαρακτηριστικά θέλω να είναι από 300watt και πάνω και να υποστηρίζει τα νέα πρότυπα ήχου DTS:X, DOLBY ATMOS κτλ. 

Τιμή ανάλογα την μάρκα-watt έως 300-350 ευρώ. (το πολύ 400 αν αξίζει κάποια τα χαρακτηριστικά της)

Επεξ/σία από Leon Scott Kennedy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω παρει αυτην εδω και ειναι πολυ δυνατη και σε ηχο και σε μπασο.

https://www.public.gr/product/ihos/soundbars/soundbar-samsung-hw-b450en-21--mauro/1695966

dolby kai dts εχει να κανει με την tv σου αν τα υποστηριζει θα τα παιξει νομιζω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ για τη πρόταση σου φίλε μου αλλά δεν υποστηρίζει τα νέα πρότυπα ήχου dts/atmos η συγκεκριμένη ηχόμπαρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Leon Scott Kennedy είπε

Σε ευχαριστώ για τη πρόταση σου φίλε μου αλλά δεν υποστηρίζει τα νέα πρότυπα ήχου dts/atmos η συγκεκριμένη ηχόμπαρα.

Όποια soundbar και να βρεις σε αυτό το εύρος τιμών ακόμα και να το υποστιρίζουν αυτά τα πρώτυπα ήχου δεν μπορουν να τα αναπαράξουν ούτε απλώς αξιοπρεπώς είναι απλά σηματάκια στο κουτί. Αυτό που θέλω να πω είναι οτι υποστίριξη dolby atmos ή/και dtsx δεν είναι κριτήριο επιλογής σε soundbar εώς 400€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

πιστεύω ότι οποιαδήποτε sonos είναι κλάσεις ανώτερη από οποιαδήποτε samsung.

αν θες απλά να τη συνδέεις με τηλεόραση για να έχεις καλύτερο ήχο και ό,τι μπορεί να σου δώσει από επεξεργασία dts/atmos (που δε μπορεί πολλά) πάρε samsung.

αν θες να έχεις καλό ήχο, πάρε sonos...sonos beam με το μικρό sub, είναι κορυφαία, αλλά και η διαφορά στα λεφτά έχει εξήγηση :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...