Προς το περιεχόμενο

Επίσημο το Nord CE 3 Lite 5G της OnePlus με κύρια κάμερα στα 108MP και φόρτιση στα 67W


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, geomrk είπε

αντε μακαρι

κι εγώ το περιμένω, αν και βολεύομαι μια χαρά με το LTE αντί για το 5G! 🙂

Επεξ/σία από mants118
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mants118 είπε

κι εγώ το περιμένω, αν και βολεύομαι μια χαρά με το LTE αντί για το 5G! 🙂

καλα προφανως, πιο σημαντικο ειναι το data ενω μιλας που τωρα δεν γινεται😒

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οποιαδήποτε σκέφτεται να το πάρει, απλά δεν αξίζει. Καλύτερα Xiaomi ίδια λεφτά. Έχω OnePlus από το 5T και κινητό τους με προεγκατεστημένα "HotFreeApps" δεν θα περίμενα να δω. Για root και όλα αυτά ξεχάστε τα μετα το 9rt, custom roms ανύπαρκτες, και δεν είναι πια δυνατό μα επαναφέρεις την συσκευή απο brick, πράγμα που σημαίνει ότι δεν τις αγοράζει κανεις που φτιάχνει roms. Και το καλύτερο από όλα είναι ότι χάνεις πλέων το Fingerprint άμα κάνεις root, κάτι που γνωρίσαμε από πρώτο χέρι στα OnePlus 8 Series με την ενημέρωση στο OOS12.

14 ώρες πριν, Giorgos20177 είπε

εχει πιασει πατο σε πωλησεις η onleplus η μου φαινεται  ? απο τοτε που ανεβασε τιμες τα κινητα της χανουν αξοα ποιο γρηγορα κ απο ξιαομη

Γιατί δεν τους νοιάζει καμία αγορά πέρα απο την ινδική πλέων, από το 19 και μετά είναι πρώτοι σε πωλήσεις εκείνη πέρα, κάτι που φαίνεται άλλωστε στο Telegram και στο δικό τους OnePlus community. Σε όλες τις συσκευές οι ενημερώσεις κυκλοφορούν πρώτα Ινδία και μια-δυο βδομάδες μετά στον υπόλοιπο κόσμο. Άλλωστε κάτι είχε ακουστεί ότι η OPPO και οι θυγατρικές τις OnePlus και Realme θα φύγουν απ την Ευρώπη αλλά δεν ασχολήθηκα για να το ψάξω παραπάνω.

Screenshot_2023-04-05-13-08-12-09_82c2b94334496b2dcb6a8708ac4aa2b9.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/4/2023 στις 6:59 ΜΜ, dbrillis είπε

Fingerprint sensor στο πλαι; Πρεπει να απαγορευτει να μπαινει εκει.

Λολ το καλύτερο σημείο ειναι εκει εμένα με ενοχλούσαν τα εφετζίδικα στην οθόνη που ήταν και πιο αργά ή δυσκολεύονταν να καταλάβουν καμιά φορά ... στο πλάι άνετα με τον αισθητήρα πάνω στο δάχτυλο σου πολύ πιο γρήγορα και χωρίς να κάνει λάθη! Άσε που ειδικά μεγάλα κινητά δεν μπορώ με ένα χέρι να βάλω τον αντίχειρά εκει που θέλει στην οθόνη  για να τον αναγνωρίζει η χάνω λίγο σε "κράτημα" και έτσι αίσθηση ότι δεν θα μου πέσει... 100% αυτός ειναι ο δρόμος στο πλάι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/4/2023 στις 6:59 ΜΜ, dbrillis είπε

Fingerprint sensor στο πλαι; Πρεπει να απαγορευτει να μπαινει εκει.

 

7 ώρες πριν, Dr_Pepper είπε

Λολ το καλύτερο σημείο ειναι εκει εμένα με ενοχλούσαν τα εφετζίδικα στην οθόνη που ήταν και πιο αργά ή δυσκολεύονταν να καταλάβουν καμιά φορά ... στο πλάι άνετα με τον αισθητήρα πάνω στο δάχτυλο σου πολύ πιο γρήγορα και χωρίς να κάνει λάθη! Άσε που ειδικά μεγάλα κινητά δεν μπορώ με ένα χέρι να βάλω τον αντίχειρά εκει που θέλει στην οθόνη  για να τον αναγνωρίζει η χάνω λίγο σε "κράτημα" και έτσι αίσθηση ότι δεν θα μου πέσει... 100% αυτός ειναι ο δρόμος στο πλάι.

Στο πλάι ανοίγει ακαριαία το κινητό.

Η μόνη περίπτωση να εμποδίζει, είναι πχ αν το έχεις σε βάση αυτοκινήτου που δεν είναι μαγνητική.

Λάθος είναι να το έχει πίσω στην πλάτη όπως στα παλιά κινητά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά παρατηρώ πως ότι καινούργια κινητά βγαίνουν είναι χειρότερα και απο 3ετίας.Μετά κλαίγονται οι εταιρίες που πέφτουν οι πωλήσεις τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 6/4/2023 στις 4:43 ΜΜ, AntiCambeR είπε

 

Στο πλάι ανοίγει ακαριαία το κινητό.

Η μόνη περίπτωση να εμποδίζει, είναι πχ αν το έχεις σε βάση αυτοκινήτου που δεν είναι μαγνητική.

Λάθος είναι να το έχει πίσω στην πλάτη όπως στα παλιά κινητά. <-- ή κάτω/μέσα απο την οθόνη 

Συμφωνούμε αυτό είπα και εγώ μάλλον καταλάθος με έκανες quote. 

Επεξ/σία από Dr_Pepper
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Dr_Pepper είπε

Συμφωνούμε αυτό είπα και εγώ μάλλον καταλάθος με έκανες quote. 

Εκανα quote και στους 2 για να δείς την απάντησή μου.

Το θέμα είναι ότι αν απορρίπταμε όσα κινητά έχουν το δακτυλικό πάνω στην οθόνη, θα είχαμε πολύ λιγότερες επιλογές.

Μπορεί το tempered glass να χειροτερεύει τις πιθανότητες να πιάσει σωστά και γρήγορα το δακτυλικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

γιατι ρε παιδια μαπα; ουτε στα 230 που βρισκω το 128αρι αξιζει;

οχι παλι/αλλο ζιαομι με τις διαφημισεις τις και το αθλιο miui, που θα το αλλαξει μεν, αλλα ποιος ξερει ποτε και

τι θα φερει το καινουργιο κλπ,

υποστηριζει wifi calling / volte σε cosmote & wind;

δεν το βλεπω στις λιστες:
image.png.f5084e4d7e41b129ba911a81de437bce.png

https://nova.gr/eksipiretisi-pelatwn/diktio-kalipsi/poies-einai-oi-simvates-siskeues-gia-to-wifi-calling

Επεξ/σία από naimore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...