Προς το περιεχόμενο

iPhone 15 rumors


kostasgr78

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ανοίγω ένα θέμα για να συγκεντρώνουμε την πληροφορία από φήμες για το iPhone 15 μέχρι την παρουσίασή του το ερχόμενο Φθινόπωρο.

https://www.macrumors.com/roundup/iphone-15/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 221
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, geomrk είπε

Ειχα διαβασει για διαφορές στους φακους στα Pro Max εναντι των Pro

Ναι, έχει ακουστεί ότι το optical zoom μάλλον θα είναι μόνο στο Pro Max.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχώς η μεγάλη αυξηση των τιμών θα ναι απαγορευτική για πολλούς

1199$ θα ξεκιναει άρα ευρώπη 1650+ ευρώ.

επίσης αυτη η τεράστια διαφορά σε χαρακτηριστικά στα pro με τα απλά μοντέλα απαξιώνει τα δεύτερα.

δλδ θα προτιμήσει κάποιος να πάρει το 14 pro sta 1000 ευρώ από το απλο 15αρι.

https://www.youtube.com/watch?v=RzeWo5JHy7Y

https://www.youtube.com/watch?v=GuQwncgHTbU

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, avacan23 είπε

δυστυχώς η μεγάλη αυξηση των τιμών θα ναι απαγορευτική για πολλούς

1199$ θα ξεκιναει άρα ευρώπη 1650+ ευρώ.

επίσης αυτη η τεράστια διαφορά σε χαρακτηριστικά στα pro με τα απλά μοντέλα απαξιώνει τα δεύτερα.

δλδ θα προτιμήσει κάποιος να πάρει το 14 pro sta 1000 ευρώ από το απλο 15αρι.

https://www.youtube.com/watch?v=RzeWo5JHy7Y

https://www.youtube.com/watch?v=GuQwncgHTbU

Λογικά θα ισχύσει αυτό ίσως για τους πρώτους μήνες, μόλις μπει το 2024 θα γίνονται ψιλοεκπτώσεις και προσφορές, οπότε θα μειώνεται η ψαλίδα της διαφοράς τιμής...

Βέβαια η τιμή για το Pro Max ειδικά θα είναι απαγορευτική για τη ευρώπη, για τον περισσότερο κόσμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/4/2023 στις 10:31 ΠΜ, aces είπε
  • λογικα usb c σε ολα 

Πόσο σίγουροι είμαστε για αυτό; Επειδή το είδα και σε άλλο thread. Μέχρι τέλος του 24 έχουμε μέλλον ακόμα :D
Πιστεύετε ότι θα σκάσει με το 15; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/4/2023 στις 5:45 ΜΜ, M A T R I X είπε

Πόσο σίγουροι είμαστε για αυτό; Επειδή το είδα και σε άλλο thread. Μέχρι τέλος του 24 έχουμε μέλλον ακόμα :D
Πιστεύετε ότι θα σκάσει με το 15; 

Ειναι πιθανο :) αν και αναφερομαστε παντοτε σε rumors στο τοπικ. Γενικα η Apple ειναι αργη σε οτι βαζει για αυτο κ λεμε να κραταμε τις συσκευες περισσοτερο.

Μπορει να το ""τραβηξει"" μεχρι και του χρονου το θεμα η Apple με το usb c (κ να το προσθεσει απο τη σειρα 16 κ οχι φετος) αν και η Apple δεχετε πιεσεις κ μαλλον στα 15 standard θα το βαλει με περιορισμους (κατι που εκανε κ σe ola τα iPad) κ στα 15 pro θα εχει κανονικα  (στα φετινα δηλ.) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To techradar.com λέει για αρχική τιμή 1299 δολάρια αλλά 256gb. Ελλάδα δλδ 1750 ευρώ. Καλά θα πάει αυτό.


However, a more recent leak suggests it could be even pricier, at $1,299. The current iPhone 14 Pro Max costs $1,099. We think it's possible that when Apple switches from 'Pro Max' to 'Ultra', or adds an Ultra above the Pro Max as the case may be, it will bump the price by $100 or $200 in the US with corresponding price hikes elsewhere.

Ευτυχώς θα χει κουμπιά κανονικά αφού η φήμη για κουμπιά αφής δεν ισχύει. USB-c έχει κλειδώσει όπως λένε όλοι για πολλούς λόγους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδιά να πω απλά τη γνώμη μου για το usb-c. Προσωπικά δε θα το ήθελα απ' την άποψη "σπάει-χαλάει". Όποιος έχει δουλέψει σε service για κινητά, τάμπλετ, κλπ θα χει δει ότι από τις συχνότερες ζημιές που φέρνει ο πελάτης είναι μια κατεστραμμένη θύρα φόρτισης και αυτό γιατί απλά είτε δε τα προσέχουν τα βάζουν - βγάζουν στραβά, ατσουμπαλα κλπ και προφανώς για φτιαχτεί έχει διαδικασία. Θεωρώ πως στο Lightning οι πιθανότητες να συμβεί κάτι τέτοιο είναι πολύ λιγότερες. Δε ξέρω αν συμφωνείτε μαζί μου.

Επεξ/σία από Ronnie1985
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι εφτασε η ωρα για την apple να αλλαξει κατι στο μοντελο της.

Θελει κατι πολυ δυνατο που θα θελουνε να το αγορασουνε ολοι!

Εφτασε η ωρα για το αναδιπλουμενο iphone.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, Ronnie1985 said:

Ρε παιδιά να πω απλά τη γνώμη μου για το usb-c. Προσωπικά δε θα το ήθελα απ' την άποψη "σπάει-χαλάει". Όποιος έχει δουλέψει σε service για κινητά, τάμπλετ, κλπ θα χει δει ότι από τις συχνότερες ζημιές που φέρνει ο πελάτης είναι μια κατεστραμμένη θύρα φόρτισης και αυτό γιατί απλά είτε δε τα προσέχουν τα βάζουν - βγάζουν στραβά, ατσουμπαλα κλπ και προφανώς για φτιαχτεί έχει διαδικασία. Θεωρώ πως στο Lightning οι πιθανότητες να συμβεί κάτι τέτοιο είναι πολύ λιγότερες. Δε ξέρω αν συμφωνείτε μαζί μου.

Το έχω γράψει άπειρες φορές σε ανάλογες ειδήσεις και όλοι οι haters γελούσαν. Το Lightning και εγώ το θεωρώ ανώτερο σχεδιαστικά με το αδύνατο σημείο να είναι το καλώδιο και όχι η θύρα όπως συμβαίνει με το USB-C. Το "γλωσσάκι" μέσα στην θύρα του USB-C μπορεί να σπάσει για πλάκα αν βάλεις άτσαλα το καλώδιο και επίσης έχω παρατηρήσει ότι μετά από καιρό τα καλώδια αρχίζουν και κουμπώνουν με αρκετό "κενό" (το βλέπω στο Tablet που μου έχει δώσει η εταιρία που δουλεύω, ένα άθλιο Samsung Tab Active 3)...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 13/4/2023 στις 12:33 ΠΜ, SaFiS είπε

Το έχω γράψει άπειρες φορές σε ανάλογες ειδήσεις και όλοι οι haters γελούσαν. Το Lightning και εγώ το θεωρώ ανώτερο σχεδιαστικά με το αδύνατο σημείο να είναι το καλώδιο και όχι η θύρα όπως συμβαίνει με το USB-C. Το "γλωσσάκι" μέσα στην θύρα του USB-C μπορεί να σπάσει για πλάκα αν βάλεις άτσαλα το καλώδιο και επίσης έχω παρατηρήσει ότι μετά από καιρό τα καλώδια αρχίζουν και κουμπώνουν με αρκετό "κενό" (το βλέπω στο Tablet που μου έχει δώσει η εταιρία που δουλεύω, ένα άθλιο Samsung Tab Active 3)...

Ακριβώς όπως τα λες φίλε μου και με τα  κενά που αποκτάει μετά από καιρό σα να κουνιέται δεξιά αριστερά για πλάκα ισχύει. Και στη τελική εγώ θα προτιμούσα να μου χαλάσει απλά ένα καλώδιο και να το αλλάξω παρά το "γλωσσάκι" που αναφέρεις!

Επεξ/σία από Ronnie1985
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...