Προς το περιεχόμενο

Mου ακύρωσαν το Τουρκικο Disney+


maparios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, Billator είπε

Πρέπει να φαίνεσαι 48ωρες ότι έχεις γυρίσει "πίσω", αυτό μπορεί να γίνει με κάποιο Obfuscated VPN , πρέπει να μην φαίνεται δηλαδή ότι έχεις VPN.

(υπάρχουν και άλλοι τρόποι που δεν δοκίμασα όμως). 

Έχεις να προτείνεις κάποιο? 

Ποιο χρησιμοποιείς? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 470
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ηρθε και σε εμένα μήνυμα.

Μπορώ να αγοράσω 1χρονο πριν την αύξηση τιμών τον Ιούνιο ή να το αφήσω και ότι γίνει;

Disney is increasing the price of your subscription "Disney+ (Disney+ Annual Subscription)" from TRY 649.90/year to TRY 1,349.90/year starting on June 4, 2024.  You'll automatically be charged the subscription price (plus any taxes) to the payment method provided until you cancel. Your price may change again as described in the Google Play Terms of Service. You can choose to stop your subscription from renewing at any time and see upcoming charges in Subscriptions on Google Play. Learn how to cancel.

Επεξ/σία από prefuse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Bill4gr είπε

Έχεις να προτείνεις κάποιο? 

Ποιο χρησιμοποιείς? 

NordVPN, και έγινε τυχαία επειδή είχα Geolocation Lock από το Netflix και το είχα μόνιμα ανοιχτό για 15-20 μέρες σερί.

40 λεπτά πριν, prefuse είπε

Ηρθε και σε εμένα μήνυμα.

Μπορώ να αγοράσω 1χρονο πριν την αύξηση τιμών τον Ιούνιο ή να το αφήσω και ότι γίνει;

Disney is increasing the price of your subscription "Disney+ (Disney+ Annual Subscription)" from TRY 649.90/year to TRY 1,349.90/year starting on June 4, 2024.  You'll automatically be charged the subscription price (plus any taxes) to the payment method provided until you cancel. Your price may change again as described in the Google Play Terms of Service. You can choose to stop your subscription from renewing at any time and see upcoming charges in Subscriptions on Google Play. Learn how to cancel.

Η αύξηση έχει γίνει ήδη, στις 4 Ιουνίου απλά λήγει η συνδρομή σου. Οπότε όχι δεν μπορείς να το πάρεις στην προηγούμενη τιμή. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, prefuse είπε

Ηρθε και σε εμένα μήνυμα.

Μπορώ να αγοράσω 1χρονο πριν την αύξηση τιμών τον Ιούνιο ή να το αφήσω και ότι γίνει;

Disney is increasing the price of your subscription "Disney+ (Disney+ Annual Subscription)" from TRY 649.90/year to TRY 1,349.90/year starting on June 4, 2024.  You'll automatically be charged the subscription price (plus any taxes) to the payment method provided until you cancel. Your price may change again as described in the Google Play Terms of Service. You can choose to stop your subscription from renewing at any time and see upcoming charges in Subscriptions on Google Play. Learn how to cancel.

Είναι απλή ενημέρωση οτι αλλάζει η τιμή χρέωσης, όχι προσφορά του τύπου...
"Αγόρασε τώρα γιατί αλλάζει η τιμή μετά" 🙃

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Billator είπε

NordVPN, και έγινε τυχαία επειδή είχα Geolocation Lock από το Netflix και το είχα μόνιμα ανοιχτό για 15-20 μέρες σερί

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε! 

Το basic πακέτο με καλύπτει η να πάρω το plus? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Bill4gr είπε

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε! 

Το basic πακέτο με καλύπτει η να πάρω το plus? 

Δεν γνωρίζω αν το basic το έχει, εγώ έχω το Standard δωρεάν από την Revolut που το δίνει ως δώρο στις συνδρομές της. 

Επεξ/σία από Billator
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Billator είπε

Δεν γνωρίζω αν το basic το έχει, εγώ έχω το Standard δωρεάν από την Revolut που το δίνει ως δώρο στις συνδρομές της. 

Α οκ! Το standard είναι το basic.. Μάλλον του άλλαξαν ονομασία.. 

Σε ευχαριστώ! Θα το τσεκάρω.. 

Απλά το άφησες ενεργό στο κινητό? Δεν συνδέθηκες στη Google από κάπου αλλού? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, Bill4gr είπε

Απλά το άφησες ενεργό στο κινητό? Δεν συνδέθηκες στη Google από κάπου αλλού? 

Εμένα το account που έφαγε block είναι ένα από τα main μου που υπάρχει σε όλες μου τις συσκευές, οπότε δεν έκανα κάτι πρακτικά. Οι άλλες συσκευές μου ή από τον υπολογιστή συνέχιζαν να φαίνονται Ελλάδα. Όπως δούλευε το κινητό μου απλά έβαλα το VPN , και κάποια στιγμή (2-3 μέρες μετά αφού είχα σερί ανοιχτό το VPN) κατεβάζω ένα app το οποίο ήθελα κάνω subscription και λέω ας δοκιμάσω πριν ανοίξω τον δεύτερο λογαριασμό που έχω σε ευρώ και απλά πέρασε η πληρωμή σε λίρες.

Μπορεί να γινόταν και από day 1 απλά δεν έτυχε να το δοκιμάσω (μιας και ο λόγος ήταν άλλος που δούλευα VPN) και μετά αφού διάβασα αντίστοιχα reports αναφέρουν ότι αν κλειδωθεί ο λογαριασμός θέλει 48 ώρες αφού "επιστρέψεις" για να λειτουργήσει πάλι. Από εκεί και πέρα δεν σε παίρνω στο λαιμό μου, σε εμένα όμως δούλεψε.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Billator είπε

Εμένα το account που έφαγε block είναι ένα από τα main μου που υπάρχει σε όλες μου τις συσκευές, οπότε δεν έκανα κάτι πρακτικά. Οι άλλες συσκευές μου ή από τον υπολογιστή συνέχιζαν να φαίνονται Ελλάδα. Όπως δούλευε το κινητό μου απλά έβαλα το VPN , και κάποια στιγμή (2-3 μέρες μετά αφού είχα σερί ανοιχτό το VPN) κατεβάζω ένα app το οποίο ήθελα κάνω subscription και λέω ας δοκιμάσω πριν ανοίξω τον δεύτερο λογαριασμό που έχω σε ευρώ και απλά πέρασε η πληρωμή σε λίρες.

Μπορεί να γινόταν και από day 1 απλά δεν έτυχε να το δοκιμάσω (μιας και ο λόγος ήταν άλλος που δούλευα VPN) και μετά αφού διάβασα αντίστοιχα reports αναφέρουν ότι αν κλειδωθεί ο λογαριασμός θέλει 48 ώρες αφού "επιστρέψεις" για να λειτουργήσει πάλι. Από εκεί και πέρα δεν σε παίρνω στο λαιμό μου, σε εμένα όμως δούλεψε.

Σου έβγαζε και εσενα το παρακάτω μήνυμα? 

Και μετά απλα έκανες ξανά αγορές σε try? 

Screenshot_2024-04-09-07-09-30-722_com.android.vending.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/4/2024 στις 1:27 ΜΜ, Billator είπε

Εμένα το account που έφαγε block είναι ένα από τα main μου που υπάρχει σε όλες μου τις συσκευές, οπότε δεν έκανα κάτι πρακτικά. Οι άλλες συσκευές μου ή από τον υπολογιστή συνέχιζαν να φαίνονται Ελλάδα. Όπως δούλευε το κινητό μου απλά έβαλα το VPN , και κάποια στιγμή (2-3 μέρες μετά αφού είχα σερί ανοιχτό το VPN) κατεβάζω ένα app το οποίο ήθελα κάνω subscription και λέω ας δοκιμάσω πριν ανοίξω τον δεύτερο λογαριασμό που έχω σε ευρώ και απλά πέρασε η πληρωμή σε λίρες.

Μπορεί να γινόταν και από day 1 απλά δεν έτυχε να το δοκιμάσω (μιας και ο λόγος ήταν άλλος που δούλευα VPN) και μετά αφού διάβασα αντίστοιχα reports αναφέρουν ότι αν κλειδωθεί ο λογαριασμός θέλει 48 ώρες αφού "επιστρέψεις" για να λειτουργήσει πάλι. Από εκεί και πέρα δεν σε παίρνω στο λαιμό μου, σε εμένα όμως δούλεψε.

Φίλε μου μήπως μπορείς να μου πεις αν σου έβγαζε το παραπάνω μήνυμα και εσένα? 

 

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Bill4gr είπε

Φίλε μου μήπως μπορείς να μου πεις αν σου έβγαζε το παραπάνω μήνυμα και εσένα? 

 

Ευχαριστώ 

Σε όσους έφαγαν payment block στο τούρκικο λογαριασμό δείχνει αυτό το μήνυμα. Αυτό έδειχνε και σε εμένα πριν ξεκινήσει να λειτουργεί και πάλι. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση αν γνωρίζει κάποιος.. 

Ειμαι με τουρκικό Play Store και μπλοκαρισμενος από αγορές.. 

Έχω ενεργή την συνδρομή και θα πρέπει να τραβήξει χρήματα στις 16/4..

Αν έχω μέσα play store card Θα την πάρει για την ανανέωση? Η μπα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, teodgeor είπε

γιατι δεν προσθετεις και μια χρεωστικη στο playstore σαν 2η πληρωμη αν δεν τραβηξει απο την πρωτη μετα τραβαει απο την δευτερη

Όπως είπα είμαι μπλοκαρισμενος από αγορές.. Βγάζει το μήνυμα που δείχνω σε παραπάνω ποστ όταν πάω να κάνω αγορά οτιδήποτε.. 

Αν βάλω χρεωστική θα πληρωθεί κανονικά?? 🤔🤔

Επεξ/σία από Bill4gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Bill4gr είπε

Όπως είπα είμαι μπλοκαρισμενος από αγορές.. Βγάζει το μήνυμα που δείχνω σε παραπάνω ποστ όταν πάω να κάνω αγορά οτιδήποτε.. 

Αν βάλω χρεωστική θα πληρωθεί κανονικά?? 🤔🤔

προσθεσε μια χρεωστικη δεν χανεις τιποτα , σε αφηνει κανονικα νομίζω να το κανεις αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...