Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για την επιμέλεια φωτογραφίας


jodi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλη την παρέα του forum. Οι γνώσεις μου σε επεξεργασία φωτογραφίας περιορίζεται αποκλειστικά στα βασικά για αυτό και θέλω την βοήθεια σας. Έχω μια φωτογραφία συγγενικού μου προσώπου το οποίο έφυγε πρόσφατα. Έχω διαθέσιμες σε νορμάλ κατάσταση ελάχιστες φωτογραφίες, και αποφάσισα να ξεχωρίσω μια και να την ψηφιοποιήσω μόνος μου. Θέλω αν κάποιος φίλος/η γνωρίζει από photoshop να επιμεληθεί λίγο το αρχείο που έχω στην διάθεση μου, και αν είναι εφικτό με κάποιο τρόπο να κάνει κάποιο cut και να τοποθετήσει πίσω από ένα ουδέτερο φόντο την φιγούρα. Εάν αυτό είναι εφικτό, θα την πάω σε δεύτερο χρόνο σε κάποιο φωτογραφείο, ώστε να γίνει εκτύπωση σε ειδικό χαρτί και μετά να την βάλω σε μια κορνίζα.

Υ.Γ. Εάν έχω κάνει λάθος στην κατηγορία, κάποιος admin ας μεταφέρει το ποστ μου στην σωστή ενότητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτές οι υπηρεσίες φίλε δεν είναι τζάμπα. 🙂 Συνεργάζομαι με φίλο φωτογράφο και το κάνω συχνά αυτό. 

Μπορεί βέβαια να βρεθεί και κάποιος να το κάνει δωρεάν, πότε δεν ξέρεις. 😉

 

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Αν και πρόκειται για προσωπικά δεδομένα αν θέλεις στείλε μου τη φωτογραφία με pm και θα σου πω κάποια εκτίμηση, σε κάποιες περιπτώσεις δεν μπορούν να γίνουν πολλά πράγματα, ειδικά όταν δε γνωρίζω το πρόσωπο που εικονίζεται, πάντως έχω τη διάθεση τουλάχιστον να κόψω το foreground προσεκτικά και να στο στείλω σε png.

Τα θερμά μου συλλυπητήρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, πήγα με ένα φλασάκι σε φωτογραφείο στην περιοχή μου και τακτοποίησα το θέμα με την φωτογραφία. Το τακτοποίησαν σχετικά άμεσα και μου την παρέδωσαν τόσο σε ψηφιακή μορφή όσο και σε hard copy. Σε κάθε περίπτωση να ευχαριστήσω τον KyrGR.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 hours ago, jodi said:

Καλησπέρα παιδιά, πήγα με ένα φλασάκι σε φωτογραφείο στην περιοχή μου και τακτοποίησα το θέμα με την φωτογραφία. Το τακτοποίησαν σχετικά άμεσα και μου την παρέδωσαν τόσο σε ψηφιακή μορφή όσο και σε hard copy. Σε κάθε περίπτωση να ευχαριστήσω τον KyrGR.

Σχετικά με την φιγούρα κλπ που ήθελες να τοποθετήσεις σε άλλο φόντο, αν στο μέλλον χρειαστείς να το ξανά κάνεις, δες το βίντεο  μέχρι το τέλος.

Δεν ξέρω τι συσκευή έχεις για κινητό, αλλά αν κάποιος φίλος σου έχει, εύκολα μπορεί να σε βοηθήσει χωρίς λεφτά και χωρίς τίποτα. 

Γενικά υπάρχουν λύσεις αν ψαχτείς, απλά σου δείχνω τι μπορεί να κάνει ο οποιοσδήποτε άνθρωπος με ένα κινητό. 

Νομίζω γίνεται και σε android, αλλά βαριέμαι να ψάξω to be honest :P 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...