Προς το περιεχόμενο

Payzy by Cosmote


runner69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οξύμωρο σχήμα οτι χτές προσπάθησα να κανω μια αγορά σε εταιρεία του ίδιου ομίλου (στο BOX συγκεκριμένα) και λάμβανα απόρριψη. Χρήματα υπήρχαν μέσα , οι συναλλαγές ήταν enabled και το ημερήσιο όριο ειναι αρκετά υψηλό.  Βαρέθηκα και χρησιμοποίησα την Alpha χρεωστική.  Μου έχει τύχει και παλαιότερα το ίδιο θεμα με Payzy και BOX και δεν καταλαβαίνω γιατί.. 

 

 

Επεξ/σία από prometheas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jimmysss! είπε

Ενφια μπορούμε να πληρώσουμε με payzy ?

Από όσο δοκίμασα μέσα από το taxis όχι, δεν γίνετε.

Ο μόνος τρόπος που μου έρχεται στο μυαλό ότι μπορείς να επωφεληθείς από το 1% πληρώνοντας τον ΕΝΦΙΑ είναι αν πας στα ΕΛΤΑ. Αλλά με την προμήθεια που χρεώνει (που δεν ξέρω πόση είναι) θα πρέπει να πληρώσεις μεγάλο ποσό του ΕΝΦΙΑ και όχι μια δόση, για να πεις οτι θα επωφεληθείς. :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, prometheas είπε

Οξύμωρο σχήμα οτι χτές προσπάθηασα να κανω μια αγορά σε εταιρεία του ίδιου ομίλου (στο BOX συγκεκριμένα) και λάμβανα απόρριψη. Χρήματα υπήρχαν μέσα , οι συναλλαγές ήταν enabled και το ημερήσιο όριο ειναι αρκετά υψηλό.  Βαρέθηκα και χρησιμοποίησα την Alpha χρεωστική.  Μου έχει τύχει και παλαιότερα το ίδιο θεμα με Payzy και BOX και δεν καταλαβαίνω γιατί.. 

 

 

Τη Τρίτη μού συνέβη με την virtual για αγορά μέσω sklavenitis, όπου την έχω χρησιμοποιήσει τη κάρτα ήδη αρκετές φορές....3 φορές συνεχόμενα απέτυχε η πληρωμή...

Οπότε δοκίμασα με τα στοιχεία της φυσικής χρεωστικής κάρτας payzy και πέρασε αμέσως.

Επικοινώνησα με την υποστήριξη και μού είπαν ότι ήταν "στιγμιαία συστημική δυσλειτουργία" και ότι δεν υπάρχει θέμα με τη χρήση της.

Αν κάποιος έχει θέμα με πληρωμές προς το δημόσιο με την εικονική κάρτα, ας δοκιμάσει και με την φυσική κάρτα, αν έχει, να μας πει αν παρουσιάζεται ο ίδιος περιορισμός.

Επεξ/σία από definitio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, definitio είπε

Τη Τρίτη μού συνέβη με την virtual για αγορά μέσω sklavenitis, όπου την έχω χρησιμοποιήσει τη κάρτα ήδη αρκετές φορές....3 φορές συνεχόμενα απέτυχε η πληρωμή...

Οπότε δοκίμασα με τα στοιχεία της φυσικής χρεωστικής κάρτας payzy και πέρασε αμέσως.

Επικοινώνησα με την υποστήριξη και μού είπαν ότι ήταν "στιγμιαία συστημική δυσλειτουργία" και ότι δεν υπάρχει θέμα με τη χρήση της.

Αν κάποιος έχει θέμα με πληρωμές προς το δημόσιο με την εικονική κάρτα, ας δοκιμάσει και με την φυσική κάρτα, αν έχει, να μας πει αν παρουσιάζεται ο ίδιος περιορισμός.

Δημόσιο όταν λέμε; Μέσα από το taxis πάντα βγάζει "Μη αποδεκτή κάρτα" είτε με virtual είτε με physical κάρτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν με νοιάζει ούτε πρόκειται να βγάλω κανονική κάρτα από ενα ίδρυμα πληρωμών.  Αν δουλευει η virtual εχει καλώς, αλλιώς υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές..

Επειδή καποιοι αρέσκονται σε συγκρίσεις να πώ οτι με την virtual της Revolut δεν ειχα ποτέ το παραμικρό  πρόβλημα έχοντας εκατοντάδες συναλλαγές στο ενεργητικό μου ενώ η Payzy κατά καιρούς με ταλαιπωρεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, prometheas είπε

Προσωπικά δεν με νοιάζει ούτε πρόκειται να βγάλω κανονική κάρτα από ενα ίδρυμα πληρωμών.  Αν δουλευει η virtual εχει καλώς, αλλιώς υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές..

Επειδή καποιοι αρέσκονται σε συγκρίσεις να πώ οτι με την virtual της Revolut δεν ειχα ποτέ το παραμικρό  πρόβλημα έχοντας εκατοντάδες συναλλαγές στο ενεργητικό μου ενώ η Payzy κατά καιρούς με ταλαιπωρεί. 

αν σου δεσμεύσει τα χρήματα κ παγώσει τον λογαριασμό για 2.5 χρόνια, να έρθεις να μας το πεις με τον ίδιο καταναλωτικό εγωϊσμό που επανειλημμένα δηλώνεις ότι δεν είχες πρόβλημα με τη Revolut (προσωπικά είχα απορρίψεις συναλλαγής με Revolut σε αγορές, αλλά δεν το θεώρησα ποτέ σοβαρό πρόβλημα).

μεταξύ των δύο κατηγοριών προβλημάτων, το ένα έχει ένα ειδικό βάρος.

Επεξ/σία από definitio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν πρόκειται να τον δεσμεύσουν γιατί ξέρω τι θέλουν και φροντίζω να τους το δίνω όπως πρέπει και να είμαι σωστός.  Δεν γνωρίζω τι προβλήματα είχαν ή έχουν αλλοι χρήστες της πλατφόρμας, αναφέρω με βάση τις δικές μου εμπειρίες. 

Εννοείται επισης οτι δεν βάζουμε όλα τα αυγά σε ένα καλάθι.. Proactiveness λεγεται στο χωριό μου.

 

 

2 ώρες πριν, jimmysss! είπε

Αν δεν ειχε το 1% επιστροφη δε θα ειχε νοημα να το συζηταμε τωρα... Ακομα ειναι στα σπαργανα το ολο θεμα με την payzy

Προφανώς. Αλλά νομίζω θα το παλέψουν και η Ελληνική αγορά έχει περιθώρια. 

Για να δούμε..

Επεξ/σία από prometheas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, prometheas είπε

Δεν πρόκειται να τον δεσμεύσουν γιατί ξέρω τι θέλουν και φροντίζω να τους το δίνω όπως πρέπει και να είμαι σωστός.  Δεν γνωρίζω τι προβλήματα είχαν ή έχουν αλλοι χρήστες της πλατφόρμας, αναφέρω με βάση τις δικές μου εμπειρίες. 

Εννοείται επισης οτι δεν βάζουμε όλα τα αυγά σε ένα καλάθι.. Proactiveness λεγεται στο χωριό μου.

 

 

Προφανώς. Αλλά νομίζω θα το παλέψουν και η Ελληνική αγορά έχει περιθώρια. 

Για να δούμε..

Το κουλό είναι ότι δε χρειάζεται να κάνεις τίποτα στραβό εσύ...η στραβή θα γίνει από τη πλευρά της Revolut + θα αργήσουν πολύ να τη διορθώσουν.

Διαφοροποίηση ασφαλώς...γι αυτό κ Payzy και πλέον και Ν26, που άνοιξε πάλι για βασικούς χρήστες χωρίς συνδρομή.

Κρίνοντας πεπραγμένα κ κακώς κείμενα όμως, κάποιοι είναι "notorious, infamous & notoriously infamous" (όπως λένε στο χωριό του γείτονα), γι αυτό κ αποκλείονται ως επιλογή πλέον.

(τόσο που έσβησαν 2-3 μηνύματα που είχα δημοσιεύσει παλιότερα στο φόρουμ τους, χωρίς καμία προσβλητική έκφραση ή απαξίωση, πλήρη στοιχείων, αναζητώντας τεχνική επεξήγηση, παρόμοια περιστατικά και επίλυση...και κάκιστη υπηρεσία κ άθλια συμπεριφορά/λογοκρισία λοιπόν)

Επεξ/σία από definitio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, jimmysss! είπε

Ναι αλλα δε σε χρεωνει προμηθεια για πληρωμες RF?

Θα το ξέρω με σιγουριά να το πω όταν εκδοθεί λογαριασμός για να τον πληρώσω 🙃

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...