Προς το περιεχόμενο

[PC only] 3 Μήνες XBOX PC GAME PASS με 1€ για νέους συνδρομητές (από Ισλανδία)


Rattlehead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, MontzOlee είπε

Ερώτηση : υπαρχει περιπτωση να βάλω καποια στιγμή χρήματα και να τα πάρουν μετά?

Μόνο την ημερομηνία που έχει προγραμματιστεί να γίνει η ανανέωση της συνδρομής, αν δεν την εχεις ήδη ακυρώσει. Δεν παίζει να κάνουν τυχαία μετα καποια τυχαία χρέωση.

Παντως για να εχεις το κεφάλι ησυχο κάνεις μιας χρήσης κάρτα Revolut (οπως αναφερουν αρκετοί εδώ). Ή έχεις στην ίδια τράπεζα δεύτερο λογαριασμό + δεύτερη κάρτα οπου μεταφερεις λεφτά για συναλλαγές μέσω internet (ολα αυτά σετάρονται μια φορά μεσω ebanking. Εφόσον το εχεις φτιάξει θελει δευτερόλεπτα να περνας λεφτά από τον ένα λογαριασμό στον άλλο από το κινητό σου).

Επεξ/σία από Engimek
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 164
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

17 ώρες πριν, EvilEyes είπε

Μόλις έλαβα απάντηση από τη Microsoft ότι δρομολογήθηκε το refund. Στο status λέει ότι μου έκαναν refund 144kr. Ελπίζω μη δω επιστροφή 97 λεπτά αντί για 97 ευρώ. 

 

12 ώρες πριν, SnakeMJK είπε

Μια από τα ίδια... Ήρθε email για refund 144kr... Και τώρα να δούμε πόσα θα επιστρέψουν στη ρέβο :P 

Ρίξτε αν θέλετε μια ενημέρωση όταν δείτε το refund πόσα λεφτά είναι μην έχουμε δράματα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, gianniz_k είπε

 

Ρίξτε αν θέλετε μια ενημέρωση όταν δείτε το refund πόσα λεφτά είναι μην έχουμε δράματα 

Κάτι μου λέει μέσα μου ότι θα γίνει μλκ με την επιστροφή και θα έχουμε τραβήγματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιλησα με πειραιως στο τηλεφωνο και μου ειπαν οτι η συναλαγη φαινεται14.399Kr ενω στη microsoft ειναι 144kr και για τετοια θεματα μπορουμε να επικοινωνησουμε 9-5 καθημερινες (λογικα οχι αυριο γιατι ειναι αργια). Λογικα αμα τους δειξουμε τη χρεωση στο site της microsoft κατι θα γινει. 

Παντως το refund απο τη microsoft θα επιστρεψει λογικα 1 ευρω

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τε παιδιά που κάνουμε refund στην Microsoft?

Edit το βρήκα 

έκανα subscribe με την πιστωτική Πειραιώς μου ήρθε χρέωση 0,96

σήμερα έκανα subscribe (για τον γιό μου) με την χρεωστική κάρτα Πειραιώς μου ήρθε χρέωση 96,84

έκανα αίτημα στην microsoft για refund και θα πάρω τράπεζα αύριο.

 

για αυτό πάντα revolut, μάθημα πάθημα

11 ώρες πριν, xontroulis9 είπε

 

Παντως το refund απο τη microsoft θα επιστρεψει λογικα 1 ευρω

Δεν νομίζω ότι θα επιστρέψει 1 ευρώ αν ακυρωθεί η χρέωση από την ms θα ακυρωθεί όλο το transaction chain

Επεξ/σία από spigias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να υποθέσω ότι κάποια μαλακία γίνεται με τις τελείες και τα κόμματα; 

Από ότι βλέπω (google) στην Ισλανδία τα νούμερα διαβάζονται όπως στην Ελλάδα. H τελεία χωρίζει χιλιάδες, εκατομμύρια κτλ. και το κόμμα τα δεκαδικά. Η εικόνα από το site της Microsoft στην Ισλανδία δείχνει να χρησιμοποιεί το αγγλικό σύστημα, όπου το κόμμα χωρίζει τις χιλιάδες. Οπότε η microsoft νομίζει ότι στέλνει χρέωση 143,99 ενώ στην πραγματικότητα στέλνει χρέωση στις κάρτες 143.990kr

Είναι θέμα της microsoft.  Αλλά περισσότερο είναι θέμα της παγκόσμιας διαστροφής, που εν έτει 2023 δεν έχει επικρατήσει ένα από τα δύο λογιστικά πρότυπα για όλες τις χώρες. 

 

image.png.0ca68738b3d95d520be6af67a7560799.png

 

 

image.png.0ed1a7e5d1e1baa1d3569526dce368c0.png

 

image.png

Επεξ/σία από zaratustra
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιλησα σημερα με πειραιως και μου ειπαν οτι η συναλαγη φαινεται 14399 kr.

Θα μου στειλουν λεει ενα μηνυμα στο κινητο μου που θα εχει ενα link να τους στειλω τα δικαιολογιτικα για την αμφισβητηση συναλαγης.

Θα προτεινα σε οποιον το επαθε με πειραιως να κανει το ιδιο να ακουστουμε οτι ειμαστε πολλοι μπας και λυθει λιγο νωριτερα γιατι με ειπε μεχρι 60 μερες οτι μπορει να παρει η διαδικασια

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, xontroulis9 είπε

μιλησα σημερα με πειραιως και μου ειπαν οτι η συναλαγη φαινεται 14399 kr.

Θα μου στειλουν λεει ενα μηνυμα στο κινητο μου που θα εχει ενα link να τους στειλω τα δικαιολογιτικα για την αμφισβητηση συναλαγης.

Θα προτεινα σε οποιον το επαθε με πειραιως να κανει το ιδιο να ακουστουμε οτι ειμαστε πολλοι μπας και λυθει λιγο νωριτερα γιατι με ειπε μεχρι 60 μερες οτι μπορει να παρει η διαδικασια

ρε παιδιά, αφήστε τη τράπεζα και μιλήστε με την εξυπηρέτηση πελατών της Microsoft. Αυτή είναι υπεύθυνη και για τη χρέωση και για την επιστροφή.. Και μάλιστα απο σήμερα, αφού αυτοί δεν έχουν αργία σήμερα.

Επεξ/σία από AzaZyL
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, AzaZyL είπε

ρε παιδιά, αφήστε τη τράπεζα και μιλήστε με την εξυπηρέτηση πελατών της Microsoft. Αυτή είναι υπεύθυνη και για τη χρέωση και για την επιστροφή.. Και μάλιστα απο σήμερα, αφού αυτοί δεν έχουν αργία σήμερα.

με microsoft εχω μιλησει απο χθες και με ειπαν οτι σε αυτους η χρεωση φαινεται 144kr οποτε το λαθος σιγουρα γινεται στην Ελλαδα  

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που μίλησα σήμερα με την microsoft σε live chat, μου είπε ο εκπρόσωπος ότι θα το φτιάξουν αυτοί. Μου έστειλε ένα link να του ανεβάσω αποδείξεις από την χρέωση και ανέβασα screenshot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω:

i have subscribed by paying ISK 143.99(thats 0,97euro) to my Visa **3005 but got charged for 96,84euro(over ISK 1452492.91) in my bank.

ms chat:

Thank you so much for waiting my friend here is the good news my friend I have investigated this event wilt the billing team in order to help with this event further and we can see the recent charge of 143.99 ISK for PC Game Pass that come out of your account today, moreover I will share with you a spacial link shortly where you could request your refund: https://support.xbox.com/en-US/forms/request-a-refund

εγω:

i am affraid that microsoft will refund only the ISK 143.99 not the whole charge of ISK 1452492.91 from my card is it possible?

ms chat:

No worries my friend, I can see that you just request your refund request today and the ticket still under review and rest assured that once the billing team finish reviewing your case they will reach out to you via email and I also have added a more in the case note, so they could speed up the process for you.
 

καθαρή απάντηση δεν πήρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ίδια και εδώ. Σε κάρτα REVOLUT, έβαλα όριο αγορών 2 Ευρώ και προσπάθησε να με χρεώσει 96 Ευρώ. Απορίφθηκε και μετά με χρέωσε καπάκι 1 Ευρώ και μου έδωσε τους 3 μήνες. Οπότε προσοχή σε όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...