Προς το περιεχόμενο

[PC only] 3 Μήνες XBOX PC GAME PASS με 1€ για νέους συνδρομητές (από Ισλανδία)


Rattlehead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και σε μενα τα ιδια, χρεωση 99.45€ στην καρτα μισθοδοσιας. Που να ηξερα. Λεω microsoft ειναι σιγα τι θεμα θα εχω. 

Μιλησα με support περιμενω να προχωρήσουν το case .

 

Στην alphabank μου εχουν φυγει 100€ περιπου αλλα στην χρεωση γραφουν 9500€  1.500.000 κορωνες😂 εννοείται δεν ειχα τοσα λεφτα μεσα.αλλιως μπορει και να τα τραβουσαν.

 

 

Δεν παμε καλα!IMG_20230418_110737.jpg.5edf5877d88da2f379962f6a10eb28bc.jpg

Επεξ/σία από futureshock
  • Sad 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 164
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

νομίζω οτι πρέπει να γίνει αλλαγή τίτλου op για να προσέχουνε όποιοι  επιχειρήσουν την αγορά της υπηρεσίας γιατί η κατάσταση έχει ξεφύγει.

στην περίπτωσή μου πέρα απο το refund ticket έκανα και αίτημα στην τραπεζά μου για αξιολόγηση της χρέωσης και απέστειλα τα αποδεικτικά και επικοινωνίες με το helpdesk της ms.Πραγματικά αυτό είναι απαράδεκτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, spigias είπε

νομίζω οτι πρέπει να γίνει αλλαγή τίτλου op για να προσέχουνε όποιοι  επιχειρήσουν την αγορά της υπηρεσίας γιατί η κατάσταση έχει ξεφύγει.

στην περίπτωσή μου πέρα απο το refund ticket έκανα και αίτημα στην τραπεζά μου για αξιολόγηση της χρέωσης και απέστειλα τα αποδεικτικά και επικοινωνίες με το helpdesk της ms.Πραγματικά αυτό είναι απαράδεκτο.

Done.ευχομαι να βρείτε άκρη παιδιά,τραγικός οποίος φταίει από τους δυο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, ευχαριστώ TS. Το πήρα μέσω revolut και δεν είχα θέμα. 
Έκανα πρώτα μετατροπή σε τοπικό νόμισμα και μετά αγορά. Δεν είναι ούτε διπλή προσπάθεια ούτε τίποτα.
Ελπίζω να βρεθεί γρήγορη λύση με αυτές τις χρεώσεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την πατησα και εγω εχθες μου τραβηξε 96,84 EUR απο την πειραιως. Πηρα τηλεφωνο σημερα και μου ακυρωσαν την συνδρομη . Το θεμα ειναι τωρα θα παρω τα λεφτα μου πισω η 0.99EUR

Στιγμιότυπο οθόνης 2023-04-18 124511.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην περιμένετε να ξεμπερδέψετε εύκολα με την υποστήριξη της microsoft πάντως, τα άτομα που έχουν βάλει στο helpdesk είτε στο chat ή τηλεφωνικώς θα σας σπάσουν τα νεύρα (αν καταλάβετε τι λένε έτσι όπως μιλάνε αγγλικά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, Rattlehead είπε

Done.ευχομαι να βρείτε άκρη παιδιά,τραγικός οποίος φταίει από τους δυο

Οχι στον τιτλο, προσθεσε το μεσα στο πρωτο σχολιο σου καλυτερα με τροπο εμφανη. 

Οταν συμβαινει σε ολες τις τραπεζες (και οχι σε μια) οπως βλεπουμε απο χθες σε σχολια, πιστευετε ακομα οτι μπορει να φταινε οι τραπεζες; Ερωτηση απλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν παρατηρητής (ευτυχώς δεν προχώρησα την συνδρομή ) και επειδή βλέπω είναι τελικά το θέμα με όλες τις τράπεζες, μήπως το έκανε επίτηδες η MS  επειδή αρκετές φορές έχουμε πάρει συνδρομές μηνιαίες ή 3 μηνιαίες με 3Ε ? μετά από αυτό που έγινε ποιος θα τολμήσει να ξανά κάνει συνδρομή με 1Ε... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, Vasilis 07 είπε

Σαν παρατηρητής (ευτυχώς δεν προχώρησα την συνδρομή ) και επειδή βλέπω είναι τελικά το θέμα με όλες τις τράπεζες, μήπως το έκανε επίτηδες η MS  επειδή αρκετές φορές έχουμε πάρει συνδρομές μηνιαίες ή 3 μηνιαίες με 3Ε ? μετά από αυτό που έγινε ποιος θα τολμήσει να ξανά κάνει συνδρομή με 1Ε... 

Έλα ρε συ...

Tin Foil Tinfoil Hat GIF

(πλακίτσα):P

Προφανώς "χάθηκε η μετάφραση" με τα κόμματα και τις τελείες, για τα δεκαδικά και τις χιλιάδες. Άλλωστε μην ξεχνάμε ότι η προσφορά υποτίθεται ότι ήταν για τους κατοίκους της Ισλανδίας. Αυτό δε βλέπω να έχει θυμηθεί κανείς να το αναφέρει σε σχέση με το μπλέξιμο που δημιουργήθηκε, αλλά προφανώς σχετίζεται άμεσα.

Επεξ/σία από DownUNDERground
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Έλα ρε συ...

Tin Foil Tinfoil Hat GIF

(πλακίτσα):P

Προφανώς "χάθηκε η μετάφραση" με τα κόμματα και τις τελείες, για τα δεκαδικά και τις χιλιάδες. Άλλωστε μην ξεχνάμε ότι η προσφορά υποτίθεται ότι ήταν για τους κατοίκους της Ισλανδίας. Αυτό δε βλέπω να έχει θυμηθεί κανείς να το αναφέρει σε σχέση με το μπλέξιμο που δημιουργήθηκε, αλλά προφανώς σχετίζεται άμεσα.

Η εταιρεία κολοσσός που ουσιαστικά διαμόρφωσε τον τελευταίο αιώνα τεχνολογικά και με αξία μεγαλύτερη από το ΑΕΠ των μισών χωρών του πλανήτη τουλ. έκανε λάθος στην .  και στα δεκαδικά ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ChrisN.S. είπε

Μην περιμένετε να ξεμπερδέψετε εύκολα με την υποστήριξη της microsoft πάντως, τα άτομα που έχουν βάλει στο helpdesk είτε στο chat ή τηλεφωνικώς θα σας σπάσουν τα νεύρα (αν καταλάβετε τι λένε έτσι όπως μιλάνε αγγλικά)

Εγω που μιλησα με chat μιλησα με εναν βασιλη, στα ελληνικα εννοείται. 

Μου ανοιξε case και ανεβασα την χρέωση απο alphabank. 

Και περιμενουμε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά είναι πράγματα ψυχοφθόρα. Να πούμε καλά ξεμπερδέματα στα παιδιά και να πάρουν πίσω τα χρήματα τους. 

Από οποία χώρα ας θέλει να είναι η προσφορά μια γ@…νη δουλειά  έχουν οι τράπεζες με αριθμούς ασχολούνται. 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, Vasilis 07 είπε

Η εταιρεία κολοσσός που ουσιαστικά διαμόρφωσε τον τελευταίο αιώνα τεχνολογικά και με αξία μεγαλύτερη από το ΑΕΠ των μισών χωρών του πλανήτη τουλ. έκανε λάθος στην .  και στα δεκαδικά ?

Δεν έκανε καμμία εταιρεία λάθος στα δεκαδικά. Η προσφορά προοριζόταν για τους Ισλανδούς, οι οποίοι θα πλήρωσαν το κανονικό ποσό στο νόμισμά τους.

Το λάθος έγινε λογικά στη μετάφραση των σημείων στίξης από τις ελληνικές τράπεζες.

Επεξ/σία από DownUNDERground
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε εμένα έγινε το ίδιο αλλά έβαλα 2€ όριο στην κάρτα και πέρασε κανονικά με το σωστό ποσό με τη δεύτερη (0.97€).

Το ποσό που προσπάθησε να χρεώσει ήταν 14399kr που το έβγαλε 96.72€

 

1 λεπτό πριν, DownUNDERground είπε

Δεν έκανε καμμία εταιρεία λάθος στα δεκαδικά. Η προσφορά προοριζόταν για τους Ισλανδούς, οι οποίοι θα πλήρωσαν το κανονικό ποσό στο νόμισμά τους.

Το λάθος έγινε λογικά στη μετάφραση των σημείων στίξης από τις ελληνικές τράπεζες.

Δεν χρησιμοποίησα ελληνική τράπεζα και έγινε το ίδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...