Προς το περιεχόμενο

Το πρόγραμμα του Netflix με διαφημίσεις αποκτά καλύτερη ανάλυση χωρίς επιπλέον κόστος


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικά δε μπορώ να καταλάβω τη χρησιμότητα του προγράμματος. Και απορώ διότι φαίνεται να έχει σημαντική διείσδυση. Το βασικό πακέτο στις ΗΠΑ χωρίς τις διαφημίσεις έχει $9,99. Το πακέτο με τις διαφημίσεις έχει $6,99. Τόσο μεγάλη αξία έχουν τα $3 για τον μέσο αμερικάνο ώστε να "υποστεί" τις διαφημίσεις και το λιγότερο περιεχόμενο, ενώ τυπικά αμοίβεται με αρκετά περισσότερα από $50Κ;

Οκ πάρα πολλοί έχουν στεγαστικά, έχουν ασφάλεια, ναι, δε λέω ότι ο μέσος αμερικάνος ζει στη "χλίδα". Αλλά τα $3 το μήνα μου φαίνονται κυριολεκτικά ΜΗΔΕΝ ώστε ν' αξίζει ν' ασχοληθεί κάποιος. Και αν φτάσει κάποιος στο σημείο τα $3 να'ναι τόσο σημαντικά, μήπως το Netflix αποτελεί γενικότερα περιττή δαπάνη; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, safridia είπε

Συνεχια διαβαζω αναφορες για woke με αρνητικη χροια, δεν περιμενα το insomnia να εχει μαζεμενους τοσους δεξιους που θεωρουν οτι οι μειονοτητες πρεπει να καταπιεζονται.

To netflix ειναι απαραδεκτο, εκανε τον κυκλο του, για 3,5 ευρω το αφηνω να βλεπουν τα παιδια τις τζαπανιλες τους και εγω κανα rick and morty/hoops, μολις ερθει η βλακεια για συγχρονισμο χαιρετω

Δεν ειναι θεμα δεξιου. Ειναι πως προσπαθουν να περασουν με το ζορι αντιληψεις, ενω ταυτοχρονα η σειρα και η ταινια ειναι μαπα.

Η ιστορια εχει δειξει απειρες φορες πως φτιαχνεις σωστο strong female character. Γιατι επιμενουν να γυριζουν ταινιες τυπου ghostbusters (2016) ακομα?

14 ώρες πριν, venuets είπε

Amazon Prime τα καλυτερα 0.39€-0,41€ που πληρωνω καθε μηνα ! 
Εχω δει SuperNatural , Dr. House , The Mentalist , και αλλα ...
netflix ακομη μου τρως 13,99 τον μηνα αλλα δεν σε βλεπω καλα :P

Grand tour και το Clarkson's farm ειναι επικο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Axelq είπε

Η σελίδα φαίνεται να δημιουργηθεί σήμερα οπότε κατά 99% είναι απάτη.

Επίσης το μήνυμα έχει ένα άκυρο κενό και ορθογραφικά που δηλώνουν ότι έγινε αυτόματη μετάφραση και αποστολή χωρίς να ελεγχθεί.

2.jpg.ab610bffa498a24ac1776273acc91113.jpg

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου!

Επεξ/σία από H38
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ξέρω αλλά έχουν κακοκανταντήσει τον τελευταίο καιρό όλο φτηνό παραγωγές από ταινίες σχεδόν τίποτα και πιστεύω ότι απευθύνεται αποκλειστικά σε ανθρώπους που θέλουν να βλέπουν μόνο σειρές

Επεξ/σία από trelos_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, safridia είπε

Συνεχια διαβαζω αναφορες για woke με αρνητικη χροια, δεν περιμενα το insomnia να εχει μαζεμενους τοσους δεξιους που θεωρουν οτι οι μειονοτητες πρεπει να καταπιεζονται.

ΧΑΧΑΧΑΧΑ άσε μας κουκλίτσε μου! Που πρέπει ξαφνικά να υιοθετήσουμε εμείς καινούργιο lifestyle, να μάθουμε τα pronouns (αν είναι δυνατόν) και να ανεχόμαστε όλα αυτά που φαίνονται/ακούγονται επειδή εσείς ή όποιοι αριστεροί woke αποφάσισαν να καταστρέψουν την οποιαδήποτε κοινή λογική στον κόσμο μας! 

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, polaki είπε

Αγορίνα ο Αχιλλέας όπως και όλη η ελληνική φυλή εξάλλου ήταν λευκός. Ούτε μαύρος, ούτε Κορεάτης ούτε Αζτέκος. Το τί ήταν η Κλεοπάτρα επίσης σε αφήνω να το ψάξεις εσύ αν σε ενδιαφέρει. Αν όχι, και η κλεοπατρα του Netflix προφανώς θα σε καλύψει. 

Οκ μέχρι εδώ; Για τα υπόλοιπα, αν εσένα σου αρέσει ή δεν σε χαλάει να βλέπεις παραποίηση της ιστορίας, είτε της πραγματικής είτε της ιστορίας βιβλίων δεκαετιών όπως Lord of the Rings ή Witcher, δικαίωμα σου.

Δικαιωμα μου και εμένα να επιλέγω να μην βλέπω οτιδήποτε.

Στο επόμενο The last dance ας κάνουν τον Michael Jordan Ιάπωνα να γελάσουμε.

 

12 ώρες πριν, prototypegr είπε

Καλημέρα. Δεν γίνετε να κάνεις ντοκιμαντέρ για την Κλεοπάτρα, τα οποία ντοκιμαντέρ βασίζονται σε καταγεγραμμένα γεγονότα, και να την παρουσιάζεις έγχρωμη. Όλος ο κόσμος γνωρίζει την καταγωγή της και αυτοί απλώς προσπαθούν να προωθήσουν την δική τους ατζέντα. Ακόμα και να είχε καταγωγή από την Αίγυπτο, θα ήταν μελαμψή απλώς. Μέχρι και οι Αιγύπτιοι βγήκαν και κράξανε.

Παιδια εαν δεν κανω λαθος βλεπουμε (βασικα εσεις βλεπετε, εγω δεν εχω δει τιποτα απο αυτα τα σκουπιδια) μια σειρα, μια δραματοποιημενη εκδοχη των γεγονοτων, οταν υπαρχουν γεγονοτα και δεν ειναι μυθοπλασια. Μεσα σε αυτο εχουμε αρκετες τροποποιησεις και ΑΥΤΟ ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΑΠΟ ΠΡΙΝ
Στους 300 ο Λεωνιδας και οι μαχητες του απεικονιστηκαν ακριβως; Εαν σας πω οτι οι μαχητες της εποχης ηταν ομοφυλοφιλοι θα παθαινατε αναφυλακτικο σοκ;
Αντι να πειτε οτι ειναι μετρια η σειρα λεμε για το χρωμα του ηθοποιου; Στο επομενο να πουμε οτι ο πραγματικος χαρακτηρας ειχε πιο μεγαλη μυτη και πιο μακρια μαλλια και ηταν πιο κοντος και πιο αδυνατος. ΗΘΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ δεν ειναι το ιδιο ιστορικο προσωπο ουτε τα ιδια τα γεγονοτα.

8 ώρες πριν, Ntinaras είπε

Δεν ειναι θεμα δεξιου. Ειναι πως προσπαθουν να περασουν με το ζορι αντιληψεις, ενω ταυτοχρονα η σειρα και η ταινια ειναι μαπα.

Η ιστορια εχει δειξει απειρες φορες πως φτιαχνεις σωστο strong female character. Γιατι επιμενουν να γυριζουν ταινιες τυπου ghostbusters (2016) ακομα?

Grand tour και το Clarkson's farm ειναι επικο!

Τι αντιληψη προσπαθησαν να σου περασουν; Δεν εχω γινει γκει και ας μου αρεσει στην μουσικη οι Placebo και πηγαινω καθε Κυριακη στον Υμηττο...να φοβαμαι;

5 ώρες πριν, kwstasarva είπε

ΧΑΧΑΧΑΧΑ άσε μας κουκλίτσε μου! Που πρέπει ξαφνικά να υιοθετήσουμε εμείς καινούργιο lifestyle, να μάθουμε τα pronouns (αν είναι δυνατόν) και να ανεχόμαστε όλα αυτά που φαίνονται/ακούγονται επειδή εσείς ή όποιοι αριστεροί woke αποφάσισαν να καταστρέψουν την οποιαδήποτε κοινή λογική στον κόσμο μας! 

Ο κοσμος προχωραει και θα προχωρησει ειτε με εσενα (η και εμενα) ειτε οχι.
Δεν υπαρχει κοινη λογικη, ειναι παραδοχες που τις καναμε γιατι καποτε ετσι εξυπηρετουσε καλυτερα την τοτε κοινωνια, σημερα εξυπηρετει κατι αλλο

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Haldol είπε

Προσωπικά δε μπορώ να καταλάβω τη χρησιμότητα του προγράμματος. Και απορώ διότι φαίνεται να έχει σημαντική διείσδυση. Το βασικό πακέτο στις ΗΠΑ χωρίς τις διαφημίσεις έχει $9,99. Το πακέτο με τις διαφημίσεις έχει $6,99. Τόσο μεγάλη αξία έχουν τα $3 για τον μέσο αμερικάνο ώστε να "υποστεί" τις διαφημίσεις και το λιγότερο περιεχόμενο, ενώ τυπικά αμοίβεται με αρκετά περισσότερα από $50Κ;

Οκ πάρα πολλοί έχουν στεγαστικά, έχουν ασφάλεια, ναι, δε λέω ότι ο μέσος αμερικάνος ζει στη "χλίδα". Αλλά τα $3 το μήνα μου φαίνονται κυριολεκτικά ΜΗΔΕΝ ώστε ν' αξίζει ν' ασχοληθεί κάποιος. Και αν φτάσει κάποιος στο σημείο τα $3 να'ναι τόσο σημαντικά, μήπως το Netflix αποτελεί γενικότερα περιττή δαπάνη; 

Το πακέτο με τις διαφημίσεις έχει καλύτερη ποιότητα εικόνας.

Το βασικό με διαφημίσεις δίνει 1080p ενώ το βασικό χωρίς διαφημίσεις δίνει 720p. Επίσης στο βασικό με διαφημίσεις έχουν πει όταν θα δώσουν 2 θεάσεις, το βασικό χωρίς διαφημίσεις θα μείνει στη μια θέαση.

Δεν είναι τα 3 δολάρια, το βασικό με διαφημίσεις δίνει καλύτερη ποιότητα εικόνας και θα δώσει και παραπάνω θεάσεις. Για αυτό πάνε όλοι σε αυτό.

Και κάτι άλλο, δεν έχει θέμα με το πακέτο αυτό ο μέσος Αμερικάνος γιατί πλερώνει. Χρόνια τώρα πληρώνει για Hulu με διαφημίσεις και υπάρχουν κι άλλα συνδρομητικά με πλάνο με διαφημίσεις, πχ το Peacock. Χρόνια τώρα στην "απλή καλωδιακή" πληρώνει για κανάλια με διαφημίσεις (amc, syfy, usa κλπ). Δεν φαίνεται στο μέσο Αμερικανό τρελό να πληρώνει συνδρομή σε κάτι και να έχει διαφημίσεις.

Επεξ/σία από aypnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, safridia είπε

 

Παιδια εαν δεν κανω λαθος βλεπουμε (βασικα εσεις βλεπετε, εγω δεν εχω δει τιποτα απο αυτα τα σκουπιδια) μια σειρα, μια δραματοποιημενη εκδοχη των γεγονοτων, οταν υπαρχουν γεγονοτα και δεν ειναι μυθοπλασια. Μεσα σε αυτο εχουμε αρκετες τροποποιησεις και ΑΥΤΟ ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΑΠΟ ΠΡΙΝ
Στους 300 ο Λεωνιδας και οι μαχητες του απεικονιστηκαν ακριβως; Εαν σας πω οτι οι μαχητες της εποχης ηταν ομοφυλοφιλοι θα παθαινατε αναφυλακτικο σοκ;
Αντι να πειτε οτι ειναι μετρια η σειρα λεμε για το χρωμα του ηθοποιου; Στο επομενο να πουμε οτι ο πραγματικος χαρακτηρας ειχε πιο μεγαλη μυτη και πιο μακρια μαλλια και ηταν πιο κοντος και πιο αδυνατος. ΗΘΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ δεν ειναι το ιδιο ιστορικο προσωπο ουτε τα ιδια τα γεγονοτα.

 

Θέλω να δω ΚΙΝΕΖΑ Κλεοπατρα και Νεπαλέζο Michael Jordan. 

Αφού υποστηρίζεις ότι «ηθοποιός είναι, όχι το ίδιο ιστορικό πρόσωπο».

Εκτός αν εσύ θεωρείς ότι μόνο οι μαύροι είναι κατάλληλοι ηθοποιοί. 

Και Κορεάτη θέλω να δω να παίζει στο Black Panther 2. 

Μπορώ; Ναι ή όχι;

Άσε λοιπόν τα «ηθοποιοί» είναι. Ξέρουν πολύ καλά τί κάνουν, το τί συζητάμε εμείς εδώ είναι απλά για να περνάμε την ώρα μας. Πάω να δω λίγο μπάλα τώρα γιατί κουράστηκα να συζητάω για τα αυτονόητα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, safridia είπε

 

Παιδια εαν δεν κανω λαθος βλεπουμε (βασικα εσεις βλεπετε, εγω δεν εχω δει τιποτα απο αυτα τα σκουπιδια) μια σειρα, μια δραματοποιημενη εκδοχη των γεγονοτων, οταν υπαρχουν γεγονοτα και δεν ειναι μυθοπλασια. Μεσα σε αυτο εχουμε αρκετες τροποποιησεις και ΑΥΤΟ ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΑΠΟ ΠΡΙΝ
Στους 300 ο Λεωνιδας και οι μαχητες του απεικονιστηκαν ακριβως; Εαν σας πω οτι οι μαχητες της εποχης ηταν ομοφυλοφιλοι θα παθαινατε αναφυλακτικο σοκ;
Αντι να πειτε οτι ειναι μετρια η σειρα λεμε για το χρωμα του ηθοποιου; Στο επομενο να πουμε οτι ο πραγματικος χαρακτηρας ειχε πιο μεγαλη μυτη και πιο μακρια μαλλια και ηταν πιο κοντος και πιο αδυνατος. ΗΘΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ δεν ειναι το ιδιο ιστορικο προσωπο ουτε τα ιδια τα γεγονοτα.

Τι αντιληψη προσπαθησαν να σου περασουν; Δεν εχω γινει γκει και ας μου αρεσει στην μουσικη οι Placebo και πηγαινω καθε Κυριακη στον Υμηττο...να φοβαμαι;

Ο κοσμος προχωραει και θα προχωρησει ειτε με εσενα (η και εμενα) ειτε οχι.
Δεν υπαρχει κοινη λογικη, ειναι παραδοχες που τις καναμε γιατι καποτε ετσι εξυπηρετουσε καλυτερα την τοτε κοινωνια, σημερα εξυπηρετει κατι αλλο

Δεν είναι σειρά, είναι ντοκιμαντέρ. Έχει τεράστια διαφορά. Τα ντοκιμαντέρ στηρίζονται σε καταγεγραμμένα γεγονότα. Τόσα χρόνια, πουθενά δεν έχει αναφερθεί ότι η Κλεοπάτρα ήταν μαύρη.  Τουλάχιστον εγώ προσωπικά δεν το έχω ακούσει. Το γεγονός ότι και οι Αιγύπτιοι βγήκαν και κράξαν, μάλιστα διάβασα ότι Αιγύπτιος δικηγόρος κατέθεσε μέχρι και μήνυση, εντάξει λίγο τραβηγμένο, δεν σου κάνει εντύπωση? Αν φτιάχνανε μια δραματική σειρά για την ζωή της Κλεοπάτρας και την παρουσιάζανε όπως θέλανε, όπως κάνανε και με τον Αχιλλέα, δεν θα γινόταν τόσος ντόρος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
47 minutes ago, safridia said:

Παιδια εαν δεν κανω λαθος βλεπουμε μια σειρα, μια δραματοποιημενη εκδοχη των γεγονοτων,

Στην περίπτωση της Κλεοπάτρας πάντως, λέει ξεκάθαρα Netflix Documentary.

To Troy: Fall of a City του BBC από την άλλη όχι, mini series/drama/fantasy/historical fiction είναι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Thresh είπε

Στην περίπτωση της Κλεοπάτρας πάντως, λέει ξεκάθαρα Netflix Documentary.

Ντοκυμαντερ ειναι να σου βαλει τα στοιχεια, τα λειψανα, τους ιστορικους να μιλησουν. Αυτο ειναι το ντοκυμαντερ.
Εαν θελουν μπορουν να το ντυσουν με δραματοποιημενη αναπαρασταση οπου καποιος ηθοποιος θα κανει την Κλεοπατρα. Εκει ειναι ο/η ΗΘΟΠΟΙΟΣ, δεν σου ειπανε ποτε "να αυτη ειναι η αυθεντικη Κλεοπατρα"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
4 minutes ago, safridia said:

Ντοκυμαντερ ειναι να σου βαλει τα στοιχεια, τα λειψανα, τους ιστορικους να μιλησουν. Αυτο ειναι το ντοκυμαντερ.
Εαν θελουν μπορουν να το ντυσουν με δραματοποιημενη αναπαρασταση οπου καποιος ηθοποιος θα κανει την Κλεοπατρα. Εκει ειναι ο/η ΗΘΟΠΟΙΟΣ, δεν σου ειπανε ποτε "να αυτη ειναι η αυθεντικη Κλεοπατρα"

Υπάρχει narration όπου εμφανίζονται και μιλούν ιστορικοί/αρχαιολόγοι/κτλπ και ταυτόχρονα γίνεται κι απεικόνιση μέσω σκηνών κι ηθοποιών.

Δεν είναι σαν το Vikings του History Channel, που ήταν κανονική σειρά.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε safridia βρες μου σε παρακαλώ μια πηγή που να λέει ότι ο Λεωνιδας και οι 300 ήταν ομοφυλόφιλοι.Για να σε βοηθήσω στην αρχαιότητα τους έλεγαν κιναιδους .Στην Σπάρτη οπωσ Και στην Αθήνα υπήρχε νόμος και αφαιρουσαν τα πολιτικά δικαιώματα από τους κίναιδους . Μόνο στην θηβα ήταν καταγεγραμμένο ότι ήταν ομοφυλόφιλοι και ήταν και ένας από τους λόγους που την ισοπέδωσε ο μέγας Αλέξανδρος .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, safridia είπε

Αντι να πειτε οτι ειναι μετρια η σειρα λεμε για το χρωμα του ηθοποιου;

Σίγουρα το βασικότερο είναι η σειρά η οποία δεν ήταν καν μέτρια. Ωστόσο μην κάνουμε τα στραβά μάτια. Ωστόσο αν δεν το βλέπεις ο ίδιος ότι υπάρχει μια check list από πίσω μάλλον το κάνεις εσκεμμένα. Είναι πρόβλημα το χρώμα του ηθοποιού όταν εκατοντάδες άλλοι θα μπορούσαν να είχαν παίξει καλύτερα τον ρόλο με λευκό χρώμα. Εμένα πάντως στο δικό μου μάτι αυτό μου δείχνει. Επίσης για να μην μασάμε την καραμέλα του ρατσιστικού και τον Mandela να έβλεπα λευκό πάλι η ίδια θα ήταν άποψη μου.

Αυτές γενικά οι checklists οποίες πλέον είναι σε προτερεότητα και έχουν καβαλήσει το σενάριο, το σωστό casting κτλ έχει ως αποτέλεσμα τις μέτριες παραγωγές.

37 λεπτά πριν, prototypegr είπε

Δεν είναι σειρά, είναι ντοκιμαντέρ. Έχει τεράστια διαφορά. Τα ντοκιμαντέρ στηρίζονται σε καταγεγραμμένα γεγονότα. Τόσα χρόνια, πουθενά δεν έχει αναφερθεί ότι η Κλεοπάτρα ήταν μαύρη.  Τουλάχιστον εγώ προσωπικά δεν το έχω ακούσει. Το γεγονός ότι και οι Αιγύπτιοι βγήκαν και κράξαν, μάλιστα διάβασα ότι Αιγύπτιος δικηγόρος κατέθεσε μέχρι και μήνυση, εντάξει λίγο τραβηγμένο, δεν σου κάνει εντύπωση? Αν φτιάχνανε μια δραματική σειρά για την ζωή της Κλεοπάτρας και την παρουσιάζανε όπως θέλανε, όπως κάνανε και με τον Αχιλλέα, δεν θα γινόταν τόσος ντόρος.

Στο τρέιλερ μια τύπησα λέει (1:25) "Η μητέρα μου έλεγε ότι δεν με νοιάζει τι σου έλεγαν στο σχολείο. Η Κλεοπάτρα ήταν Μαύρη"

Είμαι πολύ περίεργος να δω τι άλλο θα παρουσιάσουν για πηγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως πόσο μπροστά είναι η ελληνική τηλεόραση; Το Netflix το έκαναν ίδιο με το ertflix, και συνδρομητικό, και διαφημίσεις. Παραδίδουμε μαθήματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...