Προς το περιεχόμενο

Η νέα έξυπνη ζυγαριά της Withings διαθέτει λειτουργία «κλειστών ματιών»


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολύ καλό featurάκι, μια ζυγαριά που δεν σου δείχνει βάρος αλλά τον καιρό! Τι εποχή ζούμε!

Υ.Γ. Την έχω αυτή τη μαλακία και ακόμη κλαίω τα 100 ευρώ που έδωσα αντί να πάρω μια xiaomi με ενα 20ρικο!

Επεξ/σία από lvasilis22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, lvasilis22 είπε

Πολύ καλό featurάκι, μια ζυγαριά που δεν σου δείχνει βάρος αλλά τον καιρό! Τι εποχή ζούμε!

Υ.Γ. Την έχω αυτή τη μαλακία και ακόμη κλαίω τα 100 ευρώ που έδωσα αντί να πάρω μια xiaomi με ενα 20ρικο!

Αν θες απλά να βλέπεις τα κιλά σου συμφωνώ, δεν υπάρχει λόγος να πάρεις τέτοια ζυγαριά. Αν θέλεις όμως όλες τις υπόλοιπες μετρήσεις και αυτά που προσφέρει το app, τότε πας σε withings. Οι μετρήσεις από xiaomi και άλλες αντίστοιχες είναι για γέλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-Γιατρέ έχω κάτι σοβαρό;

- Δεν πας ένα ταξίδι με την οικογένεια σου 

- Ναι αλλά δεν μου είπατε είναι σοβαρό;

- Νομίζω έχει προσφορά η Aegean για τις αυριανές πτήσεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
11 hours ago, Basilhs23___ said:

Στην αρχή μου φάνηκε γελοία εφεύρεση. Με μια επόμενη σκέψη και ματιά, παίζει να είναι και από τα προϊόντα που θα κάνουν πάταγο και θα τα αγοράζουν πολλοί απλά για τον χαβαλέ και για να βλέπουν τι θα γράφει. 

Πολλοί, 100 έως 400$ για ζυγαριά? 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Thresh είπε

Πολλοί, 100 έως 400$ για ζυγαριά? 😛

Χμμμ, 100 με 150 πιστεύω θα τα έδιναν. Η δική μας η ηλεκτρονική έκανε 50 ευρώ όταν την πήραμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"...η ζυγαριά εμφανίζει ενθαρρυντικά μηνύματα..."

Θα ανεβαίνεις, και θα καταλαβαίνεις ότι έβαλες κιλά, όταν σου λέει, "Δεν πειράζει, έχεις προσωπικότητα!"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω καλύτερ ιδέα για καθαρο πράφιτ.

Μια ζυγαριά που πρίν σου δείξει τα κιλά να γράγει "Κοίτα, κοίτα ενα πουλάκι" και να φλασάρει τα κιλά στην οθόνη για 1/10 του δευτερολέπτου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, M A T R I X είπε

Αν θες απλά να βλέπεις τα κιλά σου συμφωνώ, δεν υπάρχει λόγος να πάρεις τέτοια ζυγαριά. Αν θέλεις όμως όλες τις υπόλοιπες μετρήσεις και αυτά που προσφέρει το app, τότε πας σε withings. Οι μετρήσεις από xiaomi και άλλες αντίστοιχες είναι για γέλια.

Δεν είναι καλές οι άλλες οι μετρήσεις της φιλαράκι. Την χρησιμοποιώ χρόνια και ότι και να βγάζει πλέον δε δίνω πολύ βάση. Όσο για το app τους καθόλου user friendly.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, lvasilis22 είπε

Δεν είναι καλές οι άλλες οι μετρήσεις της φιλαράκι. Την χρησιμοποιώ χρόνια και ότι και να βγάζει πλέον δε δίνω πολύ βάση. Όσο για το app τους καθόλου user friendly.

Δεν ξέρω ποια έχεις, αλλά εμένα προσωπικά μου βγάζει ίδια δεδομένα με λιπομετρητή σε ειδικό. Το app τους είναι άριστο, οπότε δεν θα αναφερθώ καν. Το χρησιμοποιώ καθημερινά μαζί με άλλα προϊόντα της εταιρίας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 21/4/2023 στις 12:35 ΜΜ, M A T R I X είπε

Αν θες απλά να βλέπεις τα κιλά σου συμφωνώ, δεν υπάρχει λόγος να πάρεις τέτοια ζυγαριά. Αν θέλεις όμως όλες τις υπόλοιπες μετρήσεις και αυτά που προσφέρει το app, τότε πας σε withings. Οι μετρήσεις από xiaomi και άλλες αντίστοιχες είναι για γέλια.

Επειδή ήθελα να πάω σε xiaomi ,έχεις κάποια προσωπική εμπειρία με συγκεκριμένο μοντελο?Ρωτάω απλά για να μην την πατήσω έστω και αν είναι μόνο 20€.Η αν τέλος πάντων αν γνωρίζει κανείς ένα οικονομικό μοντελο ανεξάρτητης εταιρίας που να είναι έστω σωστή η μέτρηση στο βάρος. Ευχαριστώ 

Επεξ/σία από dhmhtries22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dhmhtries22 είπε

Επειδή ήθελα να πάω σε xiaomi ,έχεις κάποια προσωπική εμπειρία με συγκεκριμένο μοντελο?Ρωτάω απλά για να μην την πατήσω έστω και αν είναι μόνο 20€.Η αν τέλος πάντων αν γνωρίζει κανείς ένα οικονομικό μοντελο ανεξάρτητης εταιρίας που να είναι έστω σωστή η μέτρηση στο βάρος. Ευχαριστώ 

Όπως έγραψα για τα κιλά μια χαρά είναι. Για όλα τα υπόλοιπα, όχι, βγάζει ότι να ναι. Είχα πάρει την composition scale 2 πριν χρόνια

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, M A T R I X είπε

Δεν ξέρω ποια έχεις, αλλά εμένα προσωπικά μου βγάζει ίδια δεδομένα με λιπομετρητή σε ειδικό. Το app τους είναι άριστο, οπότε δεν θα αναφερθώ καν. Το χρησιμοποιώ καθημερινά μαζί με άλλα προϊόντα της εταιρίας. 

Προσωπική σου άποψη είναι φίλε. Για εμένα το app είναι δύσχρηστο, δεν έχει την ιδανική αναπαράσταση δεδομένων και μετρήσεων και μερικές φορές είναι και «χαζό» (ας πούμε χάνεις κάθε μερα 100 γραμμάρια και σου βγάζει stable weight, στο τέλος παίζει να έχεις χάσει κάνα κιλό μερα με τη μερα και συνεχίζει να σου βγάζει κάθε μέρα stable weight. Καλός αλγόριθμος!). Επίσης παίξει να ζυγιστείς το πρωί και το βράδυ και να σου βγάλει αλλά αντί άλλων. «Χοντρές» αλλαγές τις πιάνει, αν πέσεις 5 κιλά θα τις δεις, αλλά αν θες να έχεις καθημερινή ενημέρωση από τις λιπομετρήσεις χαμένος χρόνος. Επικεντρώνεσαι κυρίως στο βάρος και είσαι κομπλέ. Το 100ρικο δεν το ξανά έδινα με τίποτα. Εδώ το feature για να μπορούν πολλοί να χρησιμοποιούν την ίδια ζυγαριά και να έχουν το δικό τους λογαριασμό το βάλανε καμία 3ετια αφού την έβγαλαν! Χαλαρά!

Για αλλά προϊόντα τι να πω…στο ρολόι δεν ξέρω καν αν έχουν υποστηρίξει τώρα ελληνικούς χαρακτήρες, μέχρι πριν το πουλήσω δεν τους υποστήριζαν, λες και είναι καμία επιστήμη να το προσθέσουν. 
 

Γενικά παίρνεις μια Xiaomi με ένα 20ρικο και είσαι οκ. Τώρα αν έχεις λεφτά για πέταμα πας στην withings, αλλά τα παραπάνω λεφτά που θα δώσεις δεν τα αξίζει!

Επεξ/σία από lvasilis22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ανεβαίνει στην ζυγαριά η άλλη...
~Ζυγαριά: Μια χαρά είσαι γ$%^ το φελέκι μου, τα 'παμε αυτά, κατέβα τώρα μη σου γ#$%^ ούτε βίδα δε θα μου μείνει.

Επεξ/σία από Diavolos666
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...