Προς το περιεχόμενο

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes (17 Νοεμβριου)


SabotazNic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αξιζουν τα hunger games που εχουν βγει? Δεν εχω δει κανενα αλλα διαβασα ειναι battle royale και εχω ηδη δει 3 φορες το κλασικο Ιαπωνικο battle royale του 2000 λενε τιποτα η να μεινω μακρια? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Arkin είπε

Αξιζουν τα hunger games που εχουν βγει? Δεν εχω δει κανενα αλλα διαβασα ειναι battle royale και εχω ηδη δει 3 φορες το κλασικο Ιαπωνικο battle royale του 2000 λενε τιποτα η να μεινω μακρια? 

Μια χαρα ειναι οι 4 ταινιες, βλεπονται ανετα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Arkin είπε

Αξιζουν τα hunger games που εχουν βγει? Δεν εχω δει κανενα αλλα διαβασα ειναι battle royale και εχω ηδη δει 3 φορες το κλασικο Ιαπωνικο battle royale του 2000 λενε τιποτα η να μεινω μακρια? 

Βέβαια δεν έχουν σχέση με την ιαπωνική ταινιάρα που ανέφερες. Αλλά βλέπονται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Bourdoulas είπε

Βέβαια δεν έχουν σχέση με την ιαπωνική ταινιάρα που ανέφερες. Αλλά βλέπονται.

Αυτονόητο. Κρίμα που και η ιαπωνική βιομηχανία έχει πέσει πολύ από εκείνα τα χρονιά. Για την ταινία του θέματος, φαίνεται μια αποτυχία. Ταινίες YA είχαν την εποχή τους το 2000-ες. Άλλα, από ότι βλέπω, θα βάλουν πολλά πράγματα που τραβάνε την μικροσκοπική προσοχή των ζουμερς π.χ: περίεργα τρεντ με γκιμικς στο Τικ Τοκ και θα εκπληρώσουν τα κριτήρια που έχουν θέσει οι άρχοντες (διαφυλετικό ρομάνζο, τρανς και κοινωνική κριτική κτ.λπ) για το τι θα προωθεί σαν εμπορική ταινία αυτές τις ήμερες αν και σπάνια βγάζουν κέρδος. Ένα 50/50, το βλέπω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 30/04/2023 at 18:54, Arkin said:

Αξιζουν τα hunger games που εχουν βγει? Δεν εχω δει κανενα αλλα διαβασα ειναι battle royale και εχω ηδη δει 3 φορες το κλασικο Ιαπωνικο battle royale του 2000 λενε τιποτα η να μεινω μακρια? 

Καμία σχέση με το BR (2000). Θεωρώ η πρώτη θα σου προκαλέσει την μεγαλύτερη εντύπωση κι έπειτα απλά θα τις δεις για να δεις που θα καταλήξει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, 7nisiotis είπε

Καμία σχέση με το BR (2000). Θεωρώ η πρώτη θα σου προκαλέσει την μεγαλύτερη εντύπωση κι έπειτα απλά θα τις δεις για να δεις που θα καταλήξει.

Και η 2η μου αρεσε προσωπικα. Δειχνει λιγο που θα πανε και οι αλλες 2 τελικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρώτη είναι η καλύτερη και ακολουθεί η δεύτερη. Οι υπόλοιπες είναι τελείως διαφορετικου ύφους και είδους ταινίες και προσωπικά με άφησαν αδιάφορο

 

Spoiler

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ως θαυμάστρια των Αγώνων Πείνας, ανυπομονώ να δω την επόμενη ταινία, η οποία θα κυκλοφορήσει στο τέλος του έτους! Από τότε που διάβασα τα βιβλία της Suzanne Collins και παρακολούθησα τις προηγούμενες μεταφορές, έχω γοητευτεί εντελώς από τον δυστοπικό κόσμο του Panem και την θαρραλέα ηρωίδα, Katniss Everdeen. Ελπίζω αυτή η ταινία να καταφέρει να μείνει πιστή στο πνεύμα των βιβλίων και να συλλάβει όλη την ένταση και το συναίσθημα που τα χαρακτηρίζει. Ελπίζω αυτή η ταινία να καταφέρει να μείνει πιστή στο πνεύμα των βιβλίων και να συλλάβει όλη την ένταση και το συναίσθημα που τα χαρακτηρίζει. Με ιντριγκάρει ιδιαίτερα η συμπερίληψη της κορσές, καθώς με κάνει να σκέφτομαι τη σημασία της εμφάνισης και της εικόνας στην κοινωνία του Panem. Οι κορσέδες θα μπορούσαν να αντιπροσωπεύουν τον έλεγχο που ασκείται στους χαρακτήρες, περιορίζοντάς τους σωματικά και συμβολικά. Ανυπομονώ να ξανασυναντήσω τους χαρακτήρες που αγαπώ τόσο πολύ και να παρακολουθήσω τις περιπέτειές τους σε αυτή τη νέα φάση της ιστορίας.

Επεξ/σία από KORSES
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, KORSES είπε

Ανυπομονώ να ξανασυναντήσω τους χαρακτήρες που αγαπώ τόσο πολύ και να παρακολουθήσω τις περιπέτειές τους σε αυτή τη νέα φάση της ιστορίας.

Ενημερωτικα περα απο τον Snow, δεν θα "ξανασυναντησεις" αλλον χαρακτηρα, μιας και αφορα τα 10α παιχνιδια, ή αλλιως 65 χρονια πριν τα γεγονοτα των ταινιων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...