Προς το περιεχόμενο

Silo (2023 - Apple TV)


SpectralQ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Βγαίνει το Silo στις 5 Μαΐου, βασισμένο στην ομώνυμη σειρά 9 βιβλίων επιστημονικής φαντασίας του Hugh Howey.

https://www.imdb.com/title/tt14688458/

Δεν έχω διαβάσει ακόμα τα βιβλία αλλά δείχνει promising...

Επεξ/σία από SpectralQ
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 160
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Διάβασα την περιγραφή, κάτι σε "100mixedwithSnowpiercermixedwithδιάφοραάλλα" μου κάνει.

Αν τα βιβλία στέκουν τόσο καλά, γιατί όχι?

Η Apple βέβαια τώρα τελευταία, παναγιάμ'...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, darkmatinee είπε

Όσοι τη δείτε πρώτοι αυτές τις μέρες, να μας πείτε εντυπώσεις :)

τα κατάπια τα 2 επεισόδια. πολύ καλή ατμόσφαιρα . δεν έχω διαβάσει τα βιβλία η μόνη εμπερία μου είναι η σειρά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλά τα 2 πρώτα επεισόδια. Δεν έχω ιδέα για τα βιβλία αλλά η ιστορία και το premise μου άρεσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτο επεισόδιο χθες και το βρήκα χλιαρό, όχι κάτι το ιδιαίτερο ή πρωτότυπο με ελάχιστους χαρακτήρες και μάλιστα τα δύο μεγάλα ονόματα σε ρόλο κομπάρσου στην καλύτερη (ελπίζω να ήταν μόνο στην αρχή έτσι).

Με χάλασε 

Spoiler

 το ότι έχεις ανθρώπους σε περιορισμό που όλο και κάποιοι θα αντισταθούν ή θα θελήσουν να ερευνήσουν κτλ και η επιβολή της τάξης έστω και μόνο στον τομέα που είδαμε στο πρώτο επεισόδιο γίνεται από δύο ένστολους που ο ένας έχει περάσει πρό πολλού στην σύνταξη. Λίγο αληθοφάνεια δεν βλάπτει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα και εγω πρωτο επεισοδιο χθες δεν ξεκινησα το δευτερο ακομα. Εχει αυτο το μυστηριο που σε κανει να την βλεπεις με ενδιαφερον δεν εχω διαβασει τα βιβλια οποτε δεν εχω ιδεα πως θα εξελιχθει και τι πραγματικα συμβαινει. Γενικα περασε ωραια η ωρα και σιγουρα θα τελειωσω τη σεζον. 

1 ώρα πριν, liakinen είπε

Πρώτο επεισόδιο χθες και το βρήκα χλιαρό, όχι κάτι το ιδιαίτερο ή πρωτότυπο με ελάχιστους χαρακτήρες και μάλιστα τα δύο μεγάλα ονόματα σε ρόλο κομπάρσου στην καλύτερη (ελπίζω να ήταν μόνο στην αρχή έτσι).

Με χάλασε 

  Απόκρυψη περιεχομένων

 το ότι έχεις ανθρώπους σε περιορισμό που όλο και κάποιοι θα αντισταθούν ή θα θελήσουν να ερευνήσουν κτλ και η επιβολή της τάξης έστω και μόνο στον τομέα που είδαμε στο πρώτο επεισόδιο γίνεται από δύο ένστολους που ο ένας έχει περάσει πρό πολλού στην σύνταξη. Λίγο αληθοφάνεια δεν βλάπτει.

 

Spoiler

Πιστευω οτι υπαρχουν αρκετοι ανωτεροι τωρα οι 2 αστυνομοι ειναι απλα τσιρακια και για τα ματια του κοσμου. Υπαρχει το δικαστηριο απο πανω δικαστες πως το ειπαν που σιγουρα θα εμφανιστουν με τον καιρο. Που αυτοι ειναι και οι ενορχηστρωτες ολου του εγχειρηματος οπως καταλαβα. Ηταν εισαγωγικο το πρωτο παντως φανηκε απο τα μονομερες θεματα που ασχοληθηκε σιγουρα θα διευρυνουν πολυ περισσοτερο την ιστορια και μιας και λενε οτι τα βιβλια ειναι εξαιρετικα αν προσπαθησουν να ειναι πιστη η σειρα σε αυτα τοτε πιστευω θα δουμε αξιολογο αποτελεσμα. Βασεις εχει budget εχει μυστηριο εχει ηθοποιους σωστους εχει γιατι οχι? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλά τα δύο πρώτα επεισόδια. Εξαιρετική ατμόσφαιρα και σκηνοθεσία. Κάπως άνευρο μοντάζ αλλά καλή μουσική επένδυση. Πολύ καλό καστ και σενάριο άνω του μετρίου. Επίσης είχα πολύ καιρό να δω τίτλους αρχής που να μου αρέσουν. Θα το συνεχίσω σίγουρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...