Προς το περιεχόμενο

Η Google αποκάλυψε το Pixel Fold


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, whoever81 είπε

Γράφω ένα καινούργιο βιβλίο "Foldables: Who the f@ck needs them"

αν οι εταιρειες πηγαιναν βαση του τι μας αρεσει, ποιος το χρειαζεται, ποσο χρηστικο ειναι κλπ κλπ κλπ 8α αναβαμε ακομα φωτια με τσακμακοπετρες....

Επεξ/σία από sabrewulf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο φαίνεται. Αλλά νομίζω ότι ακόμα τα foldables είναι λίγο gimmick. Ακόμα και αυτοί που έχουν λεφτά για κάποιο foldable, δύσκολα θα τα δώσουν. Η τιμή του προϊόντος, δεν αντικατοπτρίζει τις έξτρα δυνατότητες που σου δίνει η δεύτερη οθόνη... Σε όσα βίντεο έχω δει, δεν εδώ δει κάποιο "killer" feature που να πουλάει τη συσκευή από μόνη της, όπως όταν είχε βγει το 1ο iPhone πχ ... 

Δεν λέω ότι είναι άχρηστη η οθόνη ή ότι σαν σκέψη είναι λάθος, ίσα-ισα. Απλά, νομίζω ότι κάτι λείπει για να δικαιολογήσει αυτή την τιμή. Πλέον η τεχνολογία δεν είναι και τόσο καινούρια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, init0101 είπε

Περισσότερο ενδιαφέρον έχει ένα αναδιπλούμενο λαπτοπ ή ταμπλετ. Δεν μπορώ να καταλάβω την φάση με τα σμαρτφοουνς

Κοίτα σαν ιδέα δεν είναι άσχημο αφού κουβαλάς που κουβαλάς κινητό, αν μπορείς όταν κάθεσαι και βαριέσαι να το ανοίγεις στα δύο και να έχει ένα Mini tablet, αλλά αν είναι να κοστίζει όσο 5~10 κινητά τότε ναι δεν έχει λόγο ύπαρξης. Τώρα θα μου πεις έχει iphone και samsung ναυαρχίδες που κοστίζουν τόσο και δεν είναι καν αναδιπλούμενα.

Το μόνο αναδιπλούμενο tablet που υπάρχει κοστίζει 4000 περίπου, οπότε κι εκεί είναι υπερβολή.

Όταν φτάσουν τα αναδιπλούμενα να κοστίζουν 500 ευρώ τότε θα τα αγοράζει ο κόσμος, τώρα είναι υπερβολή και αυτοί που δίνουν κοντά 2000$ για κινητό δεν τα δίνουν για τα specs τόσο, όσο για το prestige, κανένας δεν χρειάζεται κινητό πάνω από 500$

Επεξ/σία από Diavolos666
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποιος πάρει αναδιπλούμενο να αναμένει στάνταρ πρόβλημα στην οθόνη με πίξελ κλπ...έτσι τουλάχιστον συμβαίνει με όλα τα samsung μετά από λίγο καιρό...οπότε η πας για επισκευή οθόνης με άλλα 600 περίπου ευρουλάκια η το βαστάς χαλασμένο...και εννοείται δεν ξαναπαίρνεις ποτέ foldable.Mόνο αν πάθεις μαθαίνεις ! Αν το πίξελ έχει άλλη πολιτική εγγύησης για τα καμμένα πίξελ που θα προκύψουν απο το άνοιξε κλείσε..και αλλάζει τσάμπα την πανάκριβη οθόνη αμφιβάλλω...Μόνο φιγούρα είναι τα foldable...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...