Προς το περιεχόμενο

Asus ROG Ally


NickTG

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 30/5/2023 στις 3:12 ΜΜ, isaias1983 είπε

628€ τελική με αποφορολογηση κ κουπόνι -20€...

Not bad!

Με πήραν σήμερα να με ρωτήσουν αν ισχύει η προπαραγγελεια που έχω κάνει!

Αν κ δε νομίζω ότι θα είναι πολύ καλύτερο από το steam deck θα του δώσω μια ευκαιρία...

περιμένουμε εντυπώσεις!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 2/6/2023 στις 12:09 ΜΜ, isaias1983 είπε

Επίσης να αναφέρω ότι με πήραν από πλαίσιο σήμερα για έξτρα εγγύηση 2 χρόνια(σύνολο 4 δλδ) με +60€ σε όσους έχουν κάνει προπαραγγελια!

Είχες κανένα νεότερο; Κι εμένα με είχαν παρει τηλεφωνο τη προηγούμενη εβδομάδα και χτες που πήρα μου είπαν οτι παρέλαβαν λίγα κομμάτια κι ακόμα αναμονή ίσως για νεα παραλαβή τέλος του μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, IceMatrix είπε

Είχες κανένα νεότερο; Κι εμένα με είχαν παρει τηλεφωνο τη προηγούμενη εβδομάδα και χτες που πήρα μου είπαν οτι παρέλαβαν λίγα κομμάτια κι ακόμα αναμονή ίσως για νεα παραλαβή τέλος του μήνα.

Καμία ενημέρωση ακόμα!ελπίζω ότι Δευτέρα θα με πάρουν για να βάλουμε την έξτρα εγγύηση στη παραγγελία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, εχει προπαραγγειλει κανεις απο ΚΩΤΣΟΒΟΛΟ,  εχω προπαραγγειλει + πληρωσει day1 ("κονσολα" και θηκη) που δοθηκε η δυνατοτητα αλλα ακομα δεν με εχουν παρει καποιο τηλ .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/6/2023 στις 1:57 ΜΜ, IceMatrix είπε

Είχες κανένα νεότερο; Κι εμένα με είχαν παρει τηλεφωνο τη προηγούμενη εβδομάδα και χτες που πήρα μου είπαν οτι παρέλαβαν λίγα κομμάτια κι ακόμα αναμονή ίσως για νεα παραλαβή τέλος του μήνα.

Παιδιά εγώ παρήγγειλα τηλεφωνικά την προηγούμενη εβδομάδα, πλήρωσα επί τόπου και μόλις μου ήρθε μήνυμα ότι αύριο πρωί παραλαμβανω. Από πλαίσιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, noFEARgr είπε

Aπο το πλαισιο εγω καμια επικοινωνια προς το παρον...

Κλεισμενο μαλιστα την πρωτη μερα 

Μια από τα ίδια κ γω...καμία ενημέρωση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πήραν σήμερα από πλαίσιο για να μου το στείλουν, αλλά ακυρωσα την παραγγελία γιατί δεν υπήρχε η δυνατότητα να το παραλάβω από κάποιο κατάστημα ουτως ώστε να το ελέγξω επίτοπου γιατί τόσα προβλήματα που διαβάζω ότι έχουν στο εξωτερικό δεν έχω όρεξη να δινω 700+ ευρώ και να κοιτάω το ταβάνι μετά πότε θα βρουν άλλο για αντικατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κ μένα προχώρησε η παραγγελία αλλά θα παραλάβω Πέμπτη η Παρασκευή γτ είμαι στα Χανιά...

688€ με αποφορολογηση κ 4 χρόνια εγγύηση!

Για να δούμε τι θα δούμε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρέλαβα σήμερα μετά από χθεσινή προπαραγγελια. Ως κάτοχος και Steamdeck, οι πρώτες εντυπώσεις είναι πόλυ καλές.

•Καλύτερος και δυνατότερος ήχο.

•Καλύτερη οθόνη ,σε ότι δοκιμάσα δείχνει πιο όμορφο.

μου άρεσουν πολύ και τα αναλογικά καθώς είναι πιο μαλακα στην χρήση και δεν έχουν τόση αντίσταση.

Επίσης τρέχει σε υψηλότερη ανάλυση τα παιχνίδια και με περισσότερα fps. Πχ στο fifa 23 στο Steamdeck είχα σοβαρό πρόβλημα με τα fps, με το ζόρι άγγιζε τα 40 ενώ στα replays έπεφτε κάτω από τα 30. Eδω στα 1080p το παιχνίδι τρέχει μεταξύ 55-60-70 fps πάντα σε turbo mode. Δεν ξέρω αν ήταν θέμα του παιχνιδιού και αν το έφτιαξαν.

Το μόνο αρνητικό μέχρι στιγμής που έχω εντοπίσει είναι η μπαταρία η οποία όντως πέφτει γρήγορα σε turbo mode, και τα windows 11. Πραγματικά ελπίζω άμεσα να βγει ένα gaming mode.

Σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος. Κάθεται πολύ καλά στο χέρι και θυμίζει αρκετά switch.

 

 

Επεξ/σία από SpirosDR
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Turbo τρεχει στα 30 (η 35watt) , η μπαταρια πεφτει πολυ γρηγορα .Βεβαια αν βρισκεσαι σε εσωτερικο χωρο δεν σε πολυνοιαζει 

Με ενα καλο power bank δεν σε πολυνοιαζει ουτε εκτος σπιτιου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...