Προς το περιεχόμενο

Mini GPS


alagond3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σας! 

Υπάρχει κάποια συσκευή Mini GPS που θα μπορούσα να τα τοποθετήσω/κρύψω σε μηχανάκι (δικό μου εννοείται 😂) για περίπτωση κλοπής; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, alagond3 είπε

Καλημέρα σας! 

Υπάρχει κάποια συσκευή Mini GPS που θα μπορούσα να τα τοποθετήσω/κρύψω σε μηχανάκι (δικό μου εννοείται 😂) για περίπτωση κλοπής; 

 

μικρο σημαινει οτι θα πρεπει να παιρνει και μονιμα ρευμα απο την μπαταρια της μηχανης οποτε αν καποιος που παει να την κλεψει κοιταξει αμεσως το σημειο της μπαταριας θα φανει οτι καποια καλωδια ειναι εξτρα και θα τα ακολουθησουν να δουν τι ειναι , ετσι θα εκανα εγω ! δυσκολο να το κρυψεις στο μηχανακι γενικα, το εχω σκεφτει και εγω πολλες φορες, μετα πας σε καποιο λιγο πιο μεγαλο με καλη μπαταρια ενσωματωμενη που καθε 2 βδομαδες ας πουμε το φορτιζεις και παλι πισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, alagond3 είπε

Υπάρχει κάποια συσκευή Mini GPS που θα μπορούσα να τα τοποθετήσω/κρύψω σε μηχανάκι (δικό μου εννοείται 😂) για περίπτωση κλοπής;

Υπαρχουν σχεδον 20 χρονια. Σημερα ειναι πολυ μικρα και μπορουν να τα κρυψουν αρκετα καλα ειδικοι τεχνιτες / εγκαταστατες. Οι απλες μοναδες λεγονται GPS tracker. Καλο θα ειναι να συνδυαστουν με συναγερμο. Ολα αυτα τα γνωριζουν οι κλεφτες και εχουν αντιμετρα. Πρακτικα η προστασια ενος οχηματος εχει να κανει με τους "απλους" κλεφτες. Οι εμπειροι κλεβουν τα "παντα".

ενα τυχαιο παραδειγμα https://www.hellasdigital.gr/electronics/sensors/gps/mini-waterproof-builtin-battery-2g-gsm-gps-tracker-st-901-for-car-motorcycle-vehicle/

https://www.a-store.gr/car-gps-tracking-relay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, alagond3 είπε

Ευχαριστώ πάρα πολύ παιδιά! Θα προχωρήσω στην αγορά ενός εκ των δύο και θα το πάω σε συνεργείο για εγκατάσταση. 

να προσθεσω μερικες ακομα πληροφοριες. Απο καποια τιμη και πανω και μεγεθος, εχουν μια τυπικη μπαταρια για χρηση 15-30 μερες stundby και ενα βασικο αισθητηρα κινησης. Μολις ο αισθητηρας καταλαβει παραβιαση, στενλει sms στο κινητο > "σιωπηλα". Ολα αυτα για χρηση οχηματος αρκετες ωρες την εβδομαδα ωστε να φορτιζει η μπαταρια του. Προυποθετει sim card με μοναδες και ο κατοχος να δει συντομα το μηνυμα στο κινητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...