Προς το περιεχόμενο

Mortal Kombat 1 [PS5][Xbox Series S|X][Switch]


sironoui

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Ξανά από την αρχή, μήπως και ξεμπλέξουν την ιστορία.

Release 19/09 με διαφορετικό σύστημα Μάχης, με assist χαρακτήρες που θα σε βοηθάνε στην Μάχη.Στο trailer τους έχει σε ζευγάρια, μήπως έχουμε tag system μαζί με τους assist.

Η βασική έκδοση θα κοστίζει $70, σε όλες τις πλατφόρμες (σύμφωνα με το FAQ).

Οι εκδόσεις για PS5 και Xbox Series X και S αναπτύσσονται από την ίδια την NetherRealm, ενώ η έκδοση για Nintendo Switch από τις Shiver Entertainment και Saber Interactive (υπό την επίβλεψη της NetherRealm).

Χαρακτήρες που έχουν επιβεβαιωθεί ότι επιστρέφουν είναι οι Liu Kang, Scorpion, Sub-Zero, Raiden, Kung Lao, Kitana, Mileena, Shang Tsung, και Johnny Cage.

Θα υπάρξει και physical συλλεκτική έκδοση "Kollectors' Edition" μόνο για PlayStation 5 και Xbox Series X|S.

Επίσημο site: https://www.mortalkombat.com/en-gb

Συχνές ερωτήσεις: https://mortalkombatgamessupport.wbgames.com/hc/en-us/articles/16726930433939-Mortal-Kombat-1-FAQ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Malthador είπε

Γιατί, υπήρχε ιστορία; 

Το MK πάντα είχε την πλουσιότερη ιστορία και lore από οποιαδήποτε fighting σειρά. Με ένα σωρό βιντεάκια στο story mode που εξελίσσονταν γύρω από την κεντρική πλοκή καθώς και ένα τρομακτικό αριθμό voice overs. 
 

Για να μην αναφέρω καν τις ταινίες και τις σειρές που ναι μεν τα γεγονότα άλλαζαν αλλά πάντα ήταν πιστά στο γενικό lore και τους χαρακτήρες. 
 

Μου κάνει εντύπωση η ερώτηση…

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Έγινε αλλαγή τίτλου σε Mortal Kombat 1 [PS5][Xbox Series S|X][Switch][19 Σεπ]
  • Moderators

Preorders ανοίγουν από αύριο.

Μόνο για την περίπτωση των PS5 και Xbox Series X|S όσοι κάνουν pre-orders θα έχουν πρόσβαση στην closed beta που θα διεξαχθεί κάποια στιγμή τον Αύγουστο που μας έρχεται.

FwbZcNsaMAEwVyd.jpg.0d4f6d93f765597027f2154b80e1a52e.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
11 hours ago, D.Luffy said:

Μου κάνει εντύπωση η ερώτηση…

Δεν το γνώριζα, δεν ήταν ειρωνική η ερώτηση. Είχα αφήσει τη σειρά στο MK3 του SNES και μέχρι τότε δεν θυμάμαι να είχε κάποιο ιδιαίτερο lore. Tαινίες έχω δει δυο-τρεις, αλλά νόμιζα ότι το σενάριο δεν είχε σχέση με τη gaming σειρά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Malthador είπε

Δεν το γνώριζα, δεν ήταν ειρωνική η ερώτηση. Είχα αφήσει τη σειρά στο MK3 του SNES και μέχρι τότε δεν θυμάμαι να είχε κάποιο ιδιαίτερο lore. Tαινίες έχω δει δυο-τρεις, αλλά νόμιζα ότι το σενάριο δεν είχε σχέση με τη gaming σειρά.

Το ΜΚ11 πάντως αξίζει να ασχοληθείς αν σου αρέσουν τα fighting και η σειρά MK.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, nekrik είπε

Ξενέρα που η Premium Edition δεν περιέχει steel book. Ουσιαστικά το kombat pack πληρώνεις. Oh well..day 1 for me! 

Συμφωνώ για την Premium Edition. Συνήθως βγαίνει και μια έκδοση χαμηλότερη από τη συλλεκτική με steelbook, για κάποιον ο οποίος δεν ενδιαφέρεται για τα υπόλοιπα περιεχόμενα της kollector's.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Charismo είπε

Συμφωνώ για την Premium Edition. Συνήθως βγαίνει και μια έκδοση χαμηλότερη από τη συλλεκτική με steelbook, για κάποιον ο οποίος δεν ενδιαφέρεται για τα υπόλοιπα περιεχόμενα της kollector's.

Δεν βλέπω να την αναφέρουν όμως. Κρίμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ιστορία ουσιαστικά είναι μετά τα γεγονότα του mk11 όπου ο liu γίνεται Θεός και ξαναγράφει την ιστορία στο hourglass για μία καλύτερη Era (οπως αυτός πιστεύει). Πιστεύω πως δεν είναι reboot της σειράς όπως το MK9, αλλά μία καινούρια αρχή για την σειρά MK. 

Ωστόσο το ότι δεν βγαίνει για PS4 μου κάνει εντύπωση, αλλα είχε ξαναγίνει το 2014 όπου το MKX είχε ανακοινωθεί για PS3 αλλά κυκλοφόρησε για next gen. Μάλλον ο Ed Boon υποστηρίζει τις επόμενες γενιές, για εμένα καλό είναι διότι θα είναι 100% next gen.

Αυτά 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, tostieris10 είπε

Η ιστορία ουσιαστικά είναι μετά τα γεγονότα του mk11 όπου ο liu γίνεται Θεός και ξαναγράφει την ιστορία στο hourglass για μία καλύτερη Era (οπως αυτός πιστεύει). Πιστεύω πως δεν είναι reboot της σειράς όπως το MK9, αλλά μία καινούρια αρχή για την σειρά MK. 

Ωστόσο το ότι δεν βγαίνει για PS4 μου κάνει εντύπωση, αλλα είχε ξαναγίνει το 2014 όπου το MKX είχε ανακοινωθεί για PS3 αλλά κυκλοφόρησε για next gen. Μάλλον ο Ed Boon υποστηρίζει τις επόμενες γενιές, για εμένα καλό είναι διότι θα είναι 100% next gen.

Αυτά 😛

Μην ξεχνάς ότι το mk11 είναι ίσως το μόνο από τα μεγάλα fighting που μπήκε στο κόπο να βγάλει έκδοση για ps5, το Tekken για παράδειγμα παίζει ακόμα σε σάπια έκδοση του 4..

Βέβαια κάπου πήρε το μάτι μου ότι θα βγει και για το switch οπότε είναι αδικαιολόγητο να μην υπάρχει στο 4.

Η έκδοση του 11 πάντως στο switch ήταν πολύ καλή δεδομένης της δύναμης του

Πάντως γενικά στο ps5 καλό είναι να τελειώσουν τα cross gen παιχνίδια ειδικά αν αποκατασταθεί πλήρως η διαθεσιμότητα, διαφορετικά δεν θα δούμε άσπρη μέρα.

Βέβαια υπάρχει και η Ms με το one s που δεν καταλαβαίνω το λόγο ύπαρξης του

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, logistoulis είπε

Μην ξεχνάς ότι το mk11 είναι ίσως το μόνο από τα μεγάλα fighting που μπήκε στο κόπο να βγάλει έκδοση για ps5, το Tekken για παράδειγμα παίζει ακόμα σε σάπια έκδοση του 4..

Βέβαια κάπου πήρε το μάτι μου ότι θα βγει και για το switch οπότε είναι αδικαιολόγητο να μην υπάρχει στο 4.

Η έκδοση του 11 πάντως στο switch ήταν πολύ καλή δεδομένης της δύναμης του

Πάντως γενικά στο ps5 καλό είναι να τελειώσουν τα cross gen παιχνίδια ειδικά αν αποκατασταθεί πλήρως η διαθεσιμότητα, διαφορετικά δεν θα δούμε άσπρη μέρα.

Βέβαια υπάρχει και η Ms με το one s που δεν καταλαβαίνω το λόγο ύπαρξης του

Κάπου εκεί μπερδεύτηκα και εγω με το switch. Δεν γνωρίζω. Μακάρι να δούμε κάτι εντυπωσιακό μιας και είναι για next gen. Πάντα το mortal kombat κάνει σπουδαία πράγματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, D.Luffy είπε

Το MK πάντα είχε την πλουσιότερη ιστορία και lore από οποιαδήποτε fighting σειρά. Με ένα σωρό βιντεάκια στο story mode που εξελίσσονταν γύρω από την κεντρική πλοκή καθώς και ένα τρομακτικό αριθμό voice overs. 
 

Για να μην αναφέρω καν τις ταινίες και τις σειρές που ναι μεν τα γεγονότα άλλαζαν αλλά πάντα ήταν πιστά στο γενικό lore και τους χαρακτήρες. 
 

Μου κάνει εντύπωση η ερώτηση…

Πλουσιοτερη από το Soul Blade / Soul Calibur?

Αν και τα Mortal Kombat τα εχω παρατήσει απο τοτε που το εκαναν να κινειται στις 3 διαστασεις, τα εχω παιξει ολα μεν, απο 2-3 ωρες το καθενα δε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...