Προς το περιεχόμενο

Εφαρμογή τύπου Twitter θα κυκλοφορήσει σύντομα το…Instagram


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, alexpap είπε

"υπερμετρικό βαθμό" = Hype-Meter Degree ή HypeMeter Degree = μέτρο δημοσιότητας πτυχίου ή υπερμετρητή πτυχίου.

Είπα να μεταφράσω και μία δύσκολη λέξη πείτε αν έχω κάνει κάποιο λάθος.

Καλύτερα βάλε σκέτο "υπερμετρικός" στο Ai chat, θα έχεις καλύτερο αποτέλεσμα. Πάντως έτσι βγήκε αυθόρμητα, καταλαβαίνω ότι θα ήταν πιο σωστό να πω "υπερβολικός". Νομίζω είναι υπαρκτή λέξη, χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

1 ώρα πριν, Ai7isoLinear είπε

Δε διαφωνώ σε κάτι από αυτά που αναφέρεις.

Το ξέρω ότι δεν έχει σημασία το ότι εγώ δεν έχω τίποτα - το ανέφερα απλώς σαν επιχείρημα επί συγκεκριμένου context και όχι για να γενικολογήσω. Επιλογές του καθενός είναι αυτά. Σε τελική ανάλυση ήθελα να καταλήξω στό ότι αυτό το εργαλείο, όπως λαμπρά ανέφερες, ή αυτή την τεχνολογία, την χρησιμοποιούμε λάθος σε υπερμετρικό βαθμό, τίποτα παραπάνω.  

Γενικά ο κόσμος και ο καθένας, αν έχει ψυχολογικά, θα κοιτάξει να τα βγάλει εκεί που μπορεί, είτε σε πρόσωπα του περιβάλλοντός του, είτε μέσα από το internet, δεν έχει να κάνει με το μέσον αυτό καθ' αυτό.

38 λεπτά πριν, mants118 είπε

Έτσι που πάει το instagram θα το κλείσει το Facebook.. 😛😂

Μια χαρά πάει το instagram.

29 λεπτά πριν, dikasths είπε

Γιατί; Θεωρείται social media το insomnia?

Σε οτιδήποτε διαδικτυακό μέσον ανταλλάσσεις απόψεις είναι μέσον κοινωνικής δικτύωσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Ai7isoLinear είπε

Καλύτερα βάλε σκέτο "υπερμετρικός" στο Ai chat, θα έχεις καλύτερο αποτέλεσμα. Πάντως έτσι βγήκε αυθόρμητα, καταλαβαίνω ότι θα ήταν πιο σωστό να πω "υπερβολικός". Νομίζω είναι υπαρκτή λέξη, χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος.

Φίλε συγνώμη για τα αγγλικά μου είμαι λίγο αμόρφωτος δεν έχω ούτε Lower Degree το έγραψα για να μορφωθώ λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κάποια φάση όλα τα social media θα έχουν tabs με διαφορετική χρήση. ακριβώς το ίδιο κάνει και το twitter τώρα, θα προσπαθήσουν να κάνουν την πλατφόρμα τους να έχει περισσότερα βίντεο κάτι σαν το youtube ένα πράγμα. Ήδη ο Tucker Carlson που πρόσφατα τον έδιωξαν από το Fox News υποκύπτοντας σε πιέσεις κυβερνητικών, δήλωσε ότι θα κάνει το show του στο twitter επειδή μόνο εκεί αισθάνεται ασφαλής να μπορεί να λέει την γνώμη του και να δείχνει βίντεο με αποδείξεις κτλ.

Εγώ βέβαια δεν έχω ούτε instagram ούτε twitter.

38 λεπτά πριν, klaftop είπε

λογικο με 90% πτωση διαφημισεων στο τουιτερ μετα τις εμετικες δηλωσεις και τακτικες του Ελον ολοι ψαχνουν αντικαταστατη.

Ποιες είναι οι εμετικές δηλώσεις του Έλον;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, dikasths είπε

Όχι άλλα social ρε παιδιά, έλεος πια με αυτή τη μάστιγα. Ο κόσμος έχει αποτρελαθει/αποβλακωθεί τελείως. Κάπου να μπει ένα φρένο πρέπει 

Η καλύτερη μέρα εδώ και δεκαετίες ήταν όταν έπεσε το facebook για ώρες. Πήραμε τη ζωή μας πίσω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, klaftop είπε

λογικο με 90% πτωση διαφημισεων στο τουιτερ μετα τις εμετικες δηλωσεις και τακτικες του Ελον ολοι ψαχνουν αντικαταστατη.

Ναι το καημένο.. Είναι μόλις το 4ο most visited site στον κόσμο. Για κλείσιμο πάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, jmirko15 είπε

Ναι το καημένο.. Είναι μόλις το 4ο most visited site στον κόσμο. Για κλείσιμο πάει.

Ψαξε πριν μιλησεις "Twitter's Revenue Drops Amid Advertisers' Concerns In the past two months, that figure dropped to just $7.6 million, a decline of 89%."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, klaftop είπε

Ψαξε πριν μιλησεις "Twitter's Revenue Drops Amid Advertisers' Concerns In the past two months, that figure dropped to just $7.6 million, a decline of 89%."

Ποσα λεφτα εσωσε καθε μηνα με τις απολύσεις που έγιναν ;;

Ειχε καθαρά κέρδη το Twitter πριν;;

Ψαξε πριν απαντήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Basilhs23___ είπε

Σε οτιδήποτε διαδικτυακό μέσον ανταλλάσσεις απόψεις είναι μέσον κοινωνικής δικτύωσης.

Ατομική δικτύωση περισσότερα και αυτό γιατί ειναι forum που θεωρείται πλέον παρωχημένο ως μέσο. Αλλά και όταν ήταν στα φόρτε τους μαζί με άλλα μέσα, πχ webrings, ICQ, IRC κλπ δεν υπήρχε ο όρος κοινωνική δικτύωση, γιατί ακριβώς δεν είχαν επεκταθεί σε όλους τους τομείς της κοινωνίας, συν το ότι υπολογιστή και ίντερνετ είχαν ελάχιστοι. 

Αντίθετα τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης είναι ανοιχτά προς όλους, χωρίς περιορισμούς και τόσο αυθαιρετους κανονισμούς. 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καθόλου παρωχημένα τα Fora. Ισα ίσα που έχουν αντέξει τόσα χρόνια που social πλατφόρμες ήρθαν και έφυγαν. 

Επεξ/σία από dtk-386
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, petran79 είπε

Ατομική δικτύωση περισσότερα και αυτό γιατί ειναι forum που θεωρείται πλέον παρωχημένο ως μέσο. Αλλά και όταν ήταν στα φόρτε τους μαζί με άλλα μέσα, πχ webrings, ICQ, IRC κλπ δεν υπήρχε ο όρος κοινωνική δικτύωση, γιατί ακριβώς δεν είχαν επεκταθεί σε όλους τους τομείς της κοινωνίας, συν το ότι υπολογιστή και ίντερνετ είχαν ελάχιστοι. 

Αντίθετα τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης είναι ανοιχτά προς όλους, χωρίς περιορισμούς και τόσο αυθαιρετους κανονισμούς. 

 

 

 

Καθόλου παρωχημενα τα forums. Το βασικό τους πρόβλημα ήταν πως ήταν πάρα πολλά, υπήρχαν έξοδα συντήρησης μια διατήρησης για τους κατόχους ένω αν δεν ήσουν ο ίδιος web developer και γνώσεις σε κώδικες έπρεπε να πληρώνεις άλλους. Ε πολλοί τα έφτυσαν, ήρθε και το facebook που στα παρείχε όλα έτοιμα. Έκλεισαν τα περισσότερα και επιβίωσαν τα μεγάλα forum. 

Κανονισμοί υπάρχουν παντού αλλιώς θα είχαμε γίνει ζούγκλα. Και στο  fb υπάρχουν, αυτόματοι αλγόριθμοι που σου μπλοκάρουν φωτογραφίες και παίζει μέχρι να σου κλειδώσουν το προφίλ, να μην μιλήσουμε για τις τακτικές ταυτοποίησης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, Basilhs23___ είπε

Καθόλου παρωχημενα τα forums. Το βασικό τους πρόβλημα ήταν πως ήταν πάρα πολλά, υπήρχαν έξοδα συντήρησης μια διατήρησης για τους κατόχους ένω αν δεν ήσουν ο ίδιος web developer και γνώσεις σε κώδικες έπρεπε να πληρώνεις άλλους. Ε πολλοί τα έφτυσαν, ήρθε και το facebook που στα παρείχε όλα έτοιμα. Έκλεισαν τα περισσότερα και επιβίωσαν τα μεγάλα forum. 

Κανονισμοί υπάρχουν παντού αλλιώς θα είχαμε γίνει ζούγκλα. Και στο  fb υπάρχουν, αυτόματοι αλγόριθμοι που σου μπλοκάρουν φωτογραφίες και παίζει μέχρι να σου κλειδώσουν το προφίλ, να μην μιλήσουμε για τις τακτικές ταυτοποίησης. 

 

η κουλτούρα ακόμα και στα forum άλλαξε. Ο έλεγχος έγινε πολύ αυστηρότερος. Δεν επιτρέπουν τέτοια πλέον.

https://groups.google.com/g/uk.legal/c/cLXEo5SE9yY/m/kKLCG_4hoeUJ

Επεξ/σία από petran79
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...