Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση για WooCommerce και wordpress


SPANK
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από greekfragma,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω αγοράσει domain στο papaki , στα του hosting και επειδή ψάχνω για eshop πλατφόρμα βλέπω οτι έχει επιλογή για Woocommerce.

Η Ερώτηση μου ειναι χρειάζεται να έχω ηδη wordpress και να κουμπώσει επάνω το Woocommerce ή αγοράζωντας εξαρχής Woocommerce θα ειναι συνδεδεμένο με το domain μου και θα αρχίζω να φτιάχνω το eshop και να προβάλεται η σελίδα μου ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SPANK είπε

Έχω αγοράσει domain στο papaki , στα του hosting και επειδή ψάχνω για eshop πλατφόρμα βλέπω οτι έχει επιλογή για Woocommerce.

Η Ερώτηση μου ειναι χρειάζεται να έχω ηδη wordpress και να κουμπώσει επάνω το Woocommerce ή αγοράζωντας εξαρχής Woocommerce θα ειναι συνδεδεμένο με το domain μου και θα αρχίζω να φτιάχνω το eshop και να προβάλεται η σελίδα μου ?

Αν και δεν έχω κάνει αγορά τέτοια πακέτα...

Συνήθως προτιμώ έναν καθαρό κενό Σερβερ και να τα "ρίχνω" χειροκίνητα..

 

Όπως βλέπω όμως έχει ήδη "Στορ" που υπάρχουν μέσα έτοιμα πρότυπα που υποθετικά θα μπορούν να καλύψουν τις ανάγκες σου.

Το Ντομεην με τον Σερβερ θα "δέσουν". Στην περίπτωση που δεν γίνει αυτόματα ή από το Σαπορτ τους θα γίνει ή απλά από το Πανελ περνάς τα "ΝεημΣερβερς"

image.png.8b38fb11db32d2ed3403b64c3805c2cf.png

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, kormos είπε

Αν και δεν έχω κάνει αγορά τέτοια πακέτα...

Συνήθως προτιμώ έναν καθαρό κενό Σερβερ και να τα "ρίχνω" χειροκίνητα..

 

Όπως βλέπω όμως έχει ήδη "Στορ" που υπάρχουν μέσα έτοιμα πρότυπα που υποθετικά θα μπορούν να καλύψουν τις ανάγκες σου.

Το Ντομεην με τον Σερβερ θα "δέσουν". Στην περίπτωση που δεν γίνει αυτόματα ή από το Σαπορτ τους θα γίνει ή απλά από το Πανελ περνάς τα "ΝεημΣερβερς"

image.png.8b38fb11db32d2ed3403b64c3805c2cf.png

Ευχαριστώ πολύ θα το δοκιμάσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 για την καθαρή λύση του kormos

έχει βέβαια κάποια αρνητικά στο θέμα γνώσεων που πρέπει να κατέχεις για να "δέσει" σωστά στις ρυθμίσεις του server και να αξιοποιεί σωστά  πόρους δίχως κολλήματα και καθυστερήσεις όσο θα βαραίνει το φορτίο του e-shop.

είναι όμως πλέον τόσο φιλικό που για κάποιον εξοικειωμένο με ίντερνετ και how-to' s, που μπορεί να γίνει και ας μην ξαναείχες επαφή.

πολύ σημαντικό για μένα να αγοράσεις ένα στιβαρό theme που έχει επικεντρωθεί σε woo-commerce υποστήριξη και όχι απλά ένα οποιοδήποτε wordpress theme που βάζει ΚΑΙ e-shop.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, greekfragma είπε

+1 για την καθαρή λύση του kormos

έχει βέβαια κάποια αρνητικά στο θέμα γνώσεων που πρέπει να κατέχεις για να "δέσει" σωστά στις ρυθμίσεις του server και να αξιοποιεί σωστά  πόρους δίχως κολλήματα και καθυστερήσεις όσο θα βαραίνει το φορτίο του e-shop.

είναι όμως πλέον τόσο φιλικό που για κάποιον εξοικειωμένο με ίντερνετ και how-to' s, που μπορεί να γίνει και ας μην ξαναείχες επαφή.

πολύ σημαντικό για μένα να αγοράσεις ένα στιβαρό theme που έχει επικεντρωθεί σε woo-commerce υποστήριξη και όχι απλά ένα οποιοδήποτε wordpress theme που βάζει ΚΑΙ e-shop.

Αν δεν κάνω λάθος όμως με το έτοιμο στο συγκεκριμένο περιλαμβάνει και σύνδεση με τράπεζες skroutz κτλπ τα οποία νομίζω κανονικά τα αγοράζεις επιπλέον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση
16 minutes ago, SPANK said:

Αν δεν κάνω λάθος όμως με το έτοιμο στο συγκεκριμένο περιλαμβάνει και σύνδεση με τράπεζες skroutz κτλπ τα οποία νομίζω κανονικά τα αγοράζεις επιπλέον

αν σου φαίνονται βουνό κάποια πράγματα προφανώς οι έτοιμες λύσεις σου ταιριάζουν καλύτερα. μη το σκέφτεσαι από πλευράς κόστους πάντως. εκεί που θα χάλαγες 10 ώρες να συνδέσεις σωστά woo-commerce e-shop-server entries θα φας 11. (τυχαίο παράδειγμα)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...